Esileht Beebi ja mitmikud Kas panna või mitte???

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kas panna või mitte???

Postitas:

Minu kahe nädlasel lapsel on jube nohu,ostsin ninavett aga ei ole sellist tunnet et see last aitaks,kuna kodus kasvamas veel üks laps on kodus Otrivin 0,05% ninatilgad…Kas peaksin talle seda proovima või prooviks ikka veelahusega edasi? Lapsel juba 4 päev nii paha hingata,tatt läheb kurku siis hing kinni…:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 08:30; 10.03 08:39; 10.03 09:01; 10.03 09:51; 10.03 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi peale füsioloogilise lahuse ei tohi panna nii väiksele ninna ja kindlastimitte otrivini!!
Ja tatt tõmba ikka ninapumbaga välja peale vee panemist! Seda kõike nii tihti, kui tarvis, et nina lahti püsiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 08:35; 10.03 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Midagi peale füsioloogilise lahuse ei tohi panna nii väiksele ninna ja kindlastimitte otrivini!!
Ja tatt tõmba ikka ninapumbaga välja peale vee panemist! Seda kõike nii tihti, kui tarvis, et nina lahti püsiks.[/tsitaat]

infolehes on kijas et see ka imikutele,aga ainult arsti soovitusel! Ninapumbaga meil eriti häid suhteid pole…kisab mis jube..:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Midagi peale füsioloogilise lahuse ei tohi panna nii väiksele ninna ja kindlastimitte otrivini!!
Ja tatt tõmba ikka ninapumbaga välja peale vee panemist! Seda kõike nii tihti, kui tarvis, et nina lahti püsiks.[/tsitaat]

infolehes on kijas et see ka imikutele,aga ainult arsti soovitusel! Ninapumbaga meil eriti häid suhteid pole…kisab mis jube..:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 08:30; 10.03 08:39; 10.03 09:01; 10.03 09:51; 10.03 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismõttes SUUGA?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas on olemas ka lapsi, kellele ninapump meeldib? Ma arvan, et 99 % kisavad, aga nagu juba öeldud- kui vaja, siis vaja.
Ühinen eelmistega- füs. lahus, tati eemaldamine ja kui inhalaator juhtub olema, võid sellega ka jahedat auru teha. Ei mingit Otrivini!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Nescafe kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kisab siis kisab kas kõrvapõletik või lämbumine tunduvad sulle sobivamad alternatiivid?
Ei mingit otrivini, füs.lahus ja tatti eemaldada pidevalt.
Rhinomeriga või suuga, need käsipumbad on mõttetud.[/tsitaat]

Et nagu milleks need käsipumbad sis mõeldud on? Parem see kui mitte midagi,kergendab lapsel hingamist ka see! Mis mõttes SUUGA? Kukun lapsel tatti ninast välja imeme või??? On ikka mõtlemine…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 08:30; 10.03 08:39; 10.03 09:01; 10.03 09:51; 10.03 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetav pump (nt Rhinomer) või ilma pumbata suuga – just nii ainult saabki tati kätte. Need ballooniga käsipumbad on küll vaid vanematelt raha kasseerimiseks ja lapse ärritamiseks välja mõeldud. Tatti nendega korralikult kätte ei saa… Käsipumbaga laps karjus ja tatti kätte piisavalt ei saanud. Rhinomeriga vastupidid – ei karju (toimetame lamamistoolis) ja tatt käes, nina lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 08:35; 10.03 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vedelik ninna ja laps kõhuli, aevastab ise tati välja kui te pumbaga hakkama ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles pole midagi imestada, et imed ise oma suuga lapsel ninast tati välja. Siin perekoolis on selliseid emasid, kes nii teevad.
Minu jaoks on see ka vastuvõetamatu.
Lasen Quixx, siis keeran ta kõhuli või poolistukile ja aevastab ise nohu välja. Kui nohu tõsisem, siis käsipumbaga. Minu jaoks on need teised vahendid raha kasserimised. Lapsel nohu harva ja selle, mis on, saan pumbaga kätte. Natuke nuttu pole midagi, nohu vaev on palju hullem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Norah30 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selles pole midagi imestada, et imed ise oma suuga lapsel ninast tati välja. Siin perekoolis on selliseid emasid, kes nii teevad.
Minu jaoks on see ka vastuvõetamatu.
Lasen Quixx, siis keeran ta kõhuli või poolistukile ja aevastab ise nohu välja. Kui nohu tõsisem, siis käsipumbaga. Minu jaoks on need teised vahendid raha kasserimised. Lapsel nohu harva ja selle, mis on, saan pumbaga kätte. Natuke nuttu pole midagi, nohu vaev on palju hullem.[/tsitaat]

Jaa,nohu nii väiksel veel topelt hull,et sis vesi ninna,ja kõhuli…loodan et aitab,lapsest tohutult kahju:(
See tatt nii kaugel ninas ka et suht raske seda kätte saada…ei kujuta ettegi kui kaua see pisikest veel piinab..ma saan nohust suht kähku lahti 4-5 päevaga…kuidas temal ei tea… Aitäh vastuste eest:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 08:30; 10.03 08:39; 10.03 09:01; 10.03 09:51; 10.03 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et lapsele nohu imemise protseduuri veidi lõbusamaks teha, siis kõigepealt mängime lapsega nö ja lasen talle Rhinomerist õhku põskedele ja räägin rõõmsa häälega. Siis Rhinomeri pumbaga suuga imedes laps ei hakka hullult kisama. Vahetevahel mõõdub ilma igasuguse viginata see protseduur.
Nohina korral lihtsalt füsioloogiline lahus, suurema nohu korral kõigepealt Humerit pihustada, võib lapse ka põlvedele siis kõhuli panna, et tatt ikka väljapoole tuleks koos veega. Ja siis kohe proovida Rhinomeriga välja imeda.
Kasutusel veel ka Quixx Aaloega, kergema nohu raviks.
Rhinomeri pump ei ole apteekides nii kallis ka, soovitan väga:))
Ja puhastada ikka nii tihti, et laps hingata saaks.Varvaste vahele olen pannud paar korda päevas ka Kuldtähe salvi, see lõhn juba mõjub hingamisteid lahtistavalt:)) Tuppa või voodi lähedale võid ju panna ka vatitpupsule teepuuõli tilgakesi jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Nescafe kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sul öösel pimedas laps oma tati kätte lämbub, pumpa pimedas kobides ei leia siis küll tõmbaksid ise ka suuga tati välja.
Just selline ekstreemolukord oli mul kui laps oli kuskil 2-kuune.
Või on nii vastuvõtmatu, et lasekski lapsel ära lämbuda.

Minu meelest nende käsipumpadega ei saa mitte midagi kätte, rhinomer kõige tõhusam.
Vanasti kui polnud saadagi selliseid asju siis tõmbasid kõik emad imikutel suuga tatti välja, elu oli selline.
Ma ka mõtlesin, et võeh ja öäkk aga elu tegi oma korrektuurid.
Rohkem pole seda praktiseerinud aga tol öösel oli see instinktiivne.[/tsitaat]

Sellest saan aru,ja just et selliseid olukordi vältida magame põleva tulega ja pump alati käepärast,vesi ka voodi kõrval ootamas kui vaja…Mina jube pabistaja aga mees säilitab igas olukorras kaine mõistuse ja võin tema peale kindel olla…! Huvitav kas mentool salv varvastele ka lubatud on nii pisikesele??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.03 08:30; 10.03 08:39; 10.03 09:01; 10.03 09:51; 10.03 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks ohtrale loputamisele veega toimis meil väga edukalt nina lahti hoidjana ka lavendliõli ja/või eukalüptiõli tilgutatuna vatitupsule ja panin siis voodisse talle.
mis pumpadesse puutub, siis meil on kasutusel käsipump mis toimib väga hästi. tegemist sellise kummist pallikese moodi asjandusega ja minu arust ainus käsipump, mis tõesti töötab. laps natuke streigib ikka ka aga tulemus on hea, tõmbab ilusti tati välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Norah30 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selles pole midagi imestada, et imed ise oma suuga lapsel ninast tati välja. Siin perekoolis on selliseid emasid, kes nii teevad.
Minu jaoks on see ka vastuvõetamatu.[/tsitaat]

Ehee, see meenutab mulle minu kollegi, kes tegi uured silmad, et kuidas me oma imikul kääridega küüsi lõikame. Tema arust oli see väga juba ja jõhker ja ohtlik. Tema oma beebidel, (2last tal praegu) NÄRIS küüned lühemaks.

Aga teemasse, et me kasutame praegu Rhinomer ninapumpa, seda kus ise imed teisest otsast. Töötab väga hästi, laps ei nuta. Saab ju ise ka aru, et pärast kergem hingata. Muuseas kui ise lähed seda tegama naljatades, et võtame kollis ninast välja, siis naerab laps ka ja laseb rahulikult toimetada endaga. Muidugi kui ema läheneb lapsele juba ise ärevuses, võtab selle omale ka laps, ning loomulikult nutab.
Varem tegutsesin käsipumbaga, aga Rhinomer on efektiivsem.
Tatt ninast TULEB välja tõmmata, ka siis kui pole otseselt tugev nohu. Nii väikesel on kõrvad väga otseselt ninaneeluga, mis veel väga lühike, ühenduses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Nescafe kirjutas:[/small]

Et nagu milleks need käsipumbad sis mõeldud on? Parem see kui mitte midagi,kergendab lapsel hingamist ka see! Mis mõttes SUUGA? Kukun lapsel tatti ninast välja imeme või??? On ikka mõtlemine…[/tsitaat]

Kui muud pole siis suuga on jah variant. Väga vastik aga teeb töö ära. Ei ole vaja Nescafe mõtlemist solvata.
Kõige parem on Rhinomer.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiale ka ei tohiks tati eemaldsmisega minna. Muidu v6ib hoopis limaskestad liiga kuivaks muuta v6i neid vigastada. Mul on m6lema beebiga piisanud füsioloogilisest lahusest ninna ja laps k6huli keeramisest. Nohuga olen lasknud paarikuusel k6huli oma k6hul magada. Eukalüpt ja mentoolsalv on väga vänged, v6ivad beebi 6rnu limaskesti veel rohkem ärritada. Hanerasv vast soendab ka piisavalt, kui varvaste vahele määrida. Ja väga oluline on tube tihti ning korralikult tuulutada, et saaks pisikutest lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eukalüpti ja muud õlid ära jätta! Näiteks positel tekitavad need rinnanäärmete suurenemist.
Täiskasvanute ja laste ninatilgad ära jätta.

Pumbaga imeda tegelikult tohib kõige rohkem 1 kord päevas!!!!
Kui laps kisab siis juba olete järelikult oma beebi limaskesta katki teinud ja siis paranebki nina seest aeglaselt ja nohu ära ei lähe. Jumal kui õudne on ikka mõelda, kuidas beebidele haiget tehakse :(((. Surkige ise oma nina korduvalt mingi terva esemega.

Kõige kasulikum on rinnapiim või füsioloogiline lahus ENNE SÖÖMIST – siis ta tõmbab selle ise imedes endale rohkem ninna ning see juba ravib.
Hommikuti olen lõiganud ka sibula viile lapse lähedusse – see paneb ka tati tilkuma ja siis hoidsin teda kõhuli. Võid ju enda kõhu peale võtta siis beebil turvaline ja hea olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 15:30; 10.03 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]crissu25 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvitav, kas on olemas ka lapsi, kellele ninapump meeldib? Ma arvan, et 99 % kisavad, aga nagu juba öeldud- kui vaja, siis vaja.
Ühinen eelmistega- füs. lahus, tati eemaldamine ja kui inhalaator juhtub olema, võid sellega ka jahedat auru teha. Ei mingit Otrivini![/tsitaat]

Minu laps ei röökinud ja ei kisanud kordagi. tegin seda lihtsalt väga ettevaatlikult ja korra või 2 päevas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 15:30; 10.03 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kiidan ka rhinomeri pumpa.

käsipumbaga sain seni \”kolle\” kätte. aga kui lapsel esimest korda nohu oli 8 kuuselt, siis sain alles aru, mis vahe on käsipumbal ja rhinomeril.
õnneks kestis see nohu vaid mõne päeva.
ei saa muidugi öelda, et lapsele hirmsasti meeldis, aga tehtud sai.

teemaalgatajale – pane last palju kõhuli ja väldi selili olemist. kui tundub, et tatti jälle palju, siis kõigepealt pane füsioloogilist, siis kõhuli (vajub natukenegi ettepoole, et lihtsam oleks tõmmata) ja siis pumbaga toimetama. mina panin peale pumbaga tõmbamist ka uuesti natuke Quixxi, et limaskestad kuivaks ei jääks.

küüslauku lapse näo lähedusse, kui magab, aga nii, et kätte ei saa.

mina määrisin nina ka hanerasvaga kokku. ma ei tea, kas nii pisikesele, kui sul, võib.

Quixx on alates 6-kuust lubatud.
Otrivin imikutele ei soovitata üldse.

ja õues käige ka, kui vähegi võimalik. värske õhk pidi nohule head tegema.

toaõhk tehke ka niiskemaks, siis on lapsel lihtsam. kas õhuniisutaja või pange radikatele märjad käterätikud või viige laps aurusesse vannituppa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas panna või mitte???

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.