Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas parandate sokke?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Kas parandate sokke?

Postitas:
Kägu

Kas parandate sokke või viskate aukude tekkides ära ja ostate uued?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oleneb august ja soki kulumisastmest. Uuemaid väikese auguga sokke nõelun.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ei paranda kunagi. Aga ostan tihti kaks paari samasuguseid sokke ja siis saab nende eluiga vahel natuke pikendada: kui ühte sokki rutem auk tuleb, jätan selle soki paarilise varusokiks teisele paarile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavalisi sokke ei paranda. Ei tule neid auke ka nii ruttu, et oleks vajadust. Ostan 10 paari samasuguseid sokke korraga ja vajadusel viskan ühe aukliku soki minema ning kannan teisi edasi.

Vanaema kootud villaseid sokke parandaksin küll, kuid enam pole vajadust neid ka nii palju kanda, et auklikuks kuluksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahepeal parandasin sokke, mehe alukaid ja kõike muud,mida parandada oli vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sokke nõelutakse mitte ei parandata ! Jah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb katkisest kohast. Kui see jääb päka alla, siis parandatud koht on tuntav. Sellised sokid viskan ära. Aga kui auk tekib nt varba juurde, siis parandan ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei! Ei alukaid ega sokke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanaema kootud villaseid sokke nõelun.
Kui aga tekkib kulumisest nt kanna sisse auk, siis viskan ära.
Kui aga uhiuuele tuleb näiteks kuhugi kinni jäämisest(naela taha vms), siis nõelun kinni.

Üldjuhul mul tekib sokkide sisse ikka väga väga harva auke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei paranda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kulunud kannaga (sj. auguga) sokke kannan korra veel muru niites (konts pööratuna jalalabale) ja seejärel murused sokid maanduvad muu prügi sekka!

Pesust tulnud auklikke sokke olen ühekordsete lappidena kasutanud & seda peamiselt maakodus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen parandanud ja olen ära visanud, oleneb meeleolust, majanduslikust ja võibolla ka tähtede seisust. Kulunud kanda pole mõtet parandada, parandad tükk aega ja eks vile kangas hargneb edasi. Heal juhul saaks sinna lapi panna, aga nii peeneks näputööks pole mul annet, see ei jääks kena. Nii et kulunud sokid viskan ära, vahel kasutan ka lappidena. Alukaid olen küll parandanud, hargnema pääsenud pitsi nõelunud jms. Sukkpükstega (paksudega) on sama. Kulumisest tekkinud auke pole mõtet parandada tegelikult, vaeva on rohkem kui tulu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Villastele sokkidele koon kyll uue kanna vöi pöhja, söltuvalt kus just parasjagu auk on. Tavalisi sokke ei nöelu. Mäletan, et lapsepölves vanaema nöelus kyll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei.
Rahas ei suple, aga nii paljas ka pole, et sokke v trusse nõeluma hakkaks 😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

nõelun villaseid sokke ja parandan aluspesu ka. Vahel on lihtsalt mugavam see töö kodus ära teha kui mööda poode joosta ja uusi otsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingi pisikese augu või paar hargnema hakanud silma õmblen küll kinni. Mõnikord tõmbab poeg juba uusi sokke paarist lahti võttes ühe katki (tugeva niidiga teineteise küljes). Olen talle korduvalt rääkinud, et lõika kääridega, aga kes siis viitsib kääre tooma minna. Ikka tõmmatakse raksuga ja siis ongi sokil auguke sees.. vahel on varbas pisike auguke, selle õmblen ka kinni, aga kui juba suurem ala hõredamaks kulunud, siis mitte.
Kulunud kandu küll läbi nõeluma ei hakka, viskan minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb sokist ja augu suurusest. Oma lemmikpõlvikuid ja lapse meriinosokke olen küll veidi parandanud. Alukaid tundub ka mulle ulme parandada 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Villaseid käsitsi kootud sokke nõelun küll, niidisokke parandasin kunagi ammu kooli ajal praktikal olles, kui katkiste sokkide asemel uusi ei kannatanud raha pärast osta. Alukaid olen küll parandanud, neil (enamasti puuvillastel) hakkavad nii mõnigi kord silmad juba pärast esimest pesu jooksma – ju on vale nõelaga õmmeldud ja niit katki tehtud. Ei hakka ju uusi pükse ära viskama. Rinnahoidja parandan kah ära, kui mõni õmblus lahti tuleb, pits rebeneb või kaar tuleb välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuskil raamatus oli umbes selline lause – sellest ajast, kui inimesed hakkasid katkisi sokke parandamise asemel ära viskama, hakkasid nad ära viskama ka teisi inimesi. Miskipärast on meelde jäänud.
Ma parandan sokke, aga mitte ükshaaval. Kord lugesin kokku, mul on umbes 30 paari sokke. Kui terved otsa hakkavad saama, otsin kõik sokid kokku ja ohverdan tunnikese nõelumisele. Siis on jälle mõni kuu võtta, mul vist saapad närivad varvastesse auke. Eks muidugi vahepeal ostan mõne paari juurde ka, päris sõelapõhju ei paranda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Bambussokke tavalise niidiga parandada tundub tobe. Ei paranda iial.
Aluspükstel on mõnel vaid kumm lotendama hakanud, kangas ega pits pole kunagi katki läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu sokkide parandamine lõppes umbes 90ndatel, esiteks oli poest sokke vabalt saada ja need ei maksnud palju, teiseks on tänapäevased sokid üsna kehva kvaliteediga, mõnele tulevad augud ikka väga ruttu sisse.
Ma olen nõukokogude ajal sukasilmi ka üles võtnud, isegi spetsiaalne nõel oli olemas.
Ainukesed, mida parandan on suhteliselt kallid spordisokid, kui kusagil metsarajal suudan oksa otsa augu sisse rebida. Selle augu tõmban küll kokku, klassikalist nõelumist ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen naine ja ei kanna sokke. Sokid käivad kokku pükstega, naised pükse ei kanna. On mõned stepsid, aga kannan neid nii vähe, et auguliseks ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei.

Rahas ei suple, aga nii paljas ka pole, et sokke v trusse nõeluma hakkaks 😁

Fui, milline veneaegne väljendus tänapäeva naisel! Trussikud? Sa ei julge pesu, pesupüksid, aluspüksid vm ilusamat nimetust kasutada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasel ajal olen parandanud. Nimelt on meil kutsikas ja on mitmele lapse uhiuuele spordisokile augu sisse närinud. Laps jätab oma asju laokile. Need sokid on mingi 20 eurot paar, seega ära ei viska. Muidu ei ole sellise asjaga tegelenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Parandan, sest mulle ei meeldi see tänapäeva ühiskonna tarbimismentaliteet, et kõik asjad on ainult ühekordseks kasutamiseks. Siis viska minema ja osta uus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui puuvillasokk on kulunud ja kulumisauk kanna/talla all, neid ei paranda, sest see pikendab soki eluiga vähe, varsti tuleb nõelutud koha kõrvale nagunii uus auk. Mõnikord kasutan ka neid põrandapesul, kui on vaja põrandaliistu või ukse pealt või kapi alt täppispuhastust teha- niiske sokk kätte ja käega tõmbad üle (sama vaiba pealt juukse või loomakarvade kokkurullimiseks jne), pärast seda maandub sokk prügis.
Aga kui on mingi väike auk nt kuskile sääre juurde tõmmatud ja sokk pole veel vana, siis selle parandan ära. Parandan ka aluspükse väikesi auke, lahtihargnenud õmblusi, tõmban pksil kummi koomale jne, mitte ei viska korraliku asja hargnenud niidi pärast ära. Usun, et seda teevad pea kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Bambussokke tavalise niidiga parandada tundub tobe. Ei paranda iial.

Aluspükstel on mõnel vaid kumm lotendama hakanud, kangas ega pits pole kunagi katki läinud.

Mis imeasjad need bambussokid on, et neid niidiga parandada ei saa? Bambus on puuvill nagu su niitki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Parandan, sest mulle ei meeldi see tänapäeva ühiskonna tarbimismentaliteet, et kõik asjad on ainult ühekordseks kasutamiseks. Siis viska minema ja osta uus.

No sokke kannad ikka päris mitu korda enne kui ära viskad, nii et need pole nagu ühekordselt kasutatud siis.

Üldiselt mul ei tulegi auke sokkidesse, kui on juba väga kulunud või heledad sokid enam üldse puhtaks ei lähe, siis viskan minema. Lemmikloomadele saab ka mõnikord vanadest sokkidest asju meisterdada.
See kellegi lappidena kasutamise idee oli päris hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Parandan küll ja kannan kodus, kuni on ribadeks. Kodust väljas katkiseid sokke ei kanna.
Asi pole rahapuuduseas, vaid mulle raiskamine ei meeldi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

isegi sukkpükse paandan.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas parandate sokke?