Esileht Ilu ja tervis Kas parem on hommikune või õhtune trenn?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kas parem on hommikune või õhtune trenn?

Postitas:

Plaanis siis jooksmas kõndimas hakata käima, et suveks vormi parandada. Kas parem oleks käia hommikul ennem kui söön või õhtul ja siis peale seda enam ei söö? On keegi katsetanud, või lihtsalt teab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahet pole. Sõltub inimesest, mis kellelegi rohkem sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikune, aga enne võta kerge eine. Ilma söömata ei tohi trenni minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtune trenn minu meelest efektiivsem. Eriti just siis, kui rohkem ei söö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu treener ütles, et hommikune. Enne 12.00 trenn on kõige efektiivsem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib teha hommikul pärast ärkamist – siis on päev muretu ja õhtule tekkida võivad üritused ei mõjuta treeningkava. Olen aga ka õhtul pärast tööd teinud. Minu arust mõjuvad mõlemad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskilt just hiljuti lugesin, et hommikune trenn on parim. Ja minna just tühja kõhuga või hästi kerge einega.

Mina käin trennis nii hommikuti (enne tööd) kui ka mõnikord õhtuti. Võib öelda, et hommikuse trenni järel tunnen end kõige paremini.

Lähen täiesti tühja kõhuga. Treenin ca 1,5 h ja siis peale seda võtan ühe kohvi ning esimene söömine toimub ca 2 h peale trenni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 14:12; 18.03 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuskilt just hiljuti lugesin, et hommikune trenn on parim

[/tsitaat]sellest nt siit
Hommikune trenn: parim rasvapõletaja http://www.naisteleht.ee/node/769
ja ka siit http://www.naistemaailm.ee/?id=5829, aga siin vötavad söna siiski kulturistid, kel tiba teine vaade asjadele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen kohe, kui metsateed lubavad (kevade algusest sügise lõpuni; talvel ma ei viitsi uisutada) jooksma või kiirkõndima varahommikuti kl 5-6 vahel. Ei söö enne seda, küll aga joon klaasi leiget vett.

Mu mees aga läheb trenni hoopis kl 20-21 paiku. Enne seda sööb umbes kl 18-19 vahel.

Arvan, et võime lugeda igasuguseid poolt ja vastu artikleid, aga ärme unusta inimese enda sisemist kella ja päevaaktiivsuse parimat aega.

Rasvapõletus pole efektiivne, kui sellest kujuneb pelgalt kuiv, vastu tahtmist tehtav trenn. Väga palju loeb see, millises tujus ja kui efektiivselt sa trenni teed.

Teemaalgataja, mina soovitan sul välja peilida, millal on su päeva parim hetk, et sa TAHAD minna trenni. See tagab huvitatuse trenni suhtes pikemaks ajaks. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

dr.Ozi selle nädala saates öeldi, et kaalulangetuseks on parim aeg trenni teha kohe peale ärkamist, enne söömist. Ja sama väide on mulle sle nädalal ka ajakirjanduses ette jäänud, tervis pluss äkki? või Üks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin ühte artiklit, kus kirjutatid,et õhtune trenn on effektiivsem, sest õhtul on keha rohkem aktiivsem ja kulutab rohkem kaloreid. Minu puhul vähemalt see kehtib, trenni \”isu\” on mul õhtuti, hommikuti keha \”magab\”. Hommikul ja lõuna ajal korralikult söön, õhtul söön vähe ja enne 18.00 ja teen trenni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim on see aeg mis sinu päevarütmi kõige paremini sobitub.
Füsioloogiliselt parimad kellaajad on ca 9-11 ja õhtul 16-19, samadele kellaaegadele sätivad oma tegemised ka elukutselised.
Hommikul unesegusena ja tühja kõhuga trenni võib nimetada hommikuvõimlemiseks, korralikku trenni(näiteks 2-3 tunnist jooksu-,ratta- või suusaotsa) sellises seisundis ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 16:06; 19.03 13:08; 19.03 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kel võimalik, see tehku kohe telekas lahti. Just praegu algas kanal 11 pealt dr. Ozi saade, mis käsitleb just täpselt seda teemat.
Mis kell midagi kõige õigem teha oleks.
Dieediteemaline saade.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 14:12; 18.03 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sõltub inimesest. Minule hommikune trenn kohe üldse ei sobi – pärast oli terve päev halb olla.

Hommikul võin teha joogat või kepikõndi, aga mitte mingil juhul tugevamat sporti. Tundub et hakkab südamele.

St. pean sööma kõigepealt korraliku hommikusöögi ja selle rahulikult ära seedima. Siis ca 2h peale hommikusööki võin sporti teha, mitte enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikune trenn enne hommikusööki on kõige kasulikum siis kui soovid alla võtta kaalust. Kulutad siis oma keharasva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]andur kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hommikune trenn enne hommikusööki on kõige kasulikum siis kui soovid alla võtta kaalust. Kulutad siis oma keharasva. [/tsitaat]
Idee on et hommikuse madala veresuhkruga põletab keha rohkem rasva? Tõsi ta ju on ,kuid selline trenn kipub kulgema kehva enesetundega ja jääma lühikeseks-ehk targem on siiski treenida siis kui keha töövõime on kõige parem-nii põletad rohkem kaloreid.
Lisaks juba põgus guugeldamine luges varahommikust treeningut südamele ohtlikuks, sestap on ka südamehaigetele soovitus treenida end just õhtupoolikul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 16:06; 19.03 13:08; 19.03 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]andur kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hommikune trenn enne hommikusööki on kõige kasulikum siis kui soovid alla võtta kaalust. Kulutad siis oma keharasva. [/tsitaat]
Veel samal teemal-hommikuse rabelemise ohtlikkusest:
http://www.naine24.ee/776484/kuidas-valmistuda-suveajale-uleminekuks/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 16:06; 19.03 13:08; 19.03 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled ise hommiku või õhtu inimene?
Mina ei saaks enam magama jääda, kui olen liiga hilja ringi vehkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]andur kirjutas:[/small]

Idee on et hommikuse madala veresuhkruga põletab keha rohkem rasva? Tõsi ta ju on ,kuid selline trenn kipub kulgema kehva enesetundega ja jääma lühikeseks-ehk targem on siiski treenida siis kui keha töövõime on kõige parem-nii põletad rohkem kaloreid.
Lisaks juba põgus guugeldamine luges varahommikust treeningut südamele ohtlikuks, sestap on ka südamehaigetele soovitus treenida end just õhtupoolikul. [/tsitaat]

Hommikuks piisab ju ka väike jooga! See ei tee südamele midagi halba! Ise teen veel lisaks ülepäeviti kõhulihaseid seeriatena ja pole märganud, et see mu tervisele halvasti mõjuks. Õhtuti kui mahti on, kepikõnd, sörk väike või jalgratas. Olen käinud kunagi 7-8 aastat tagasi jõusaalides ja mingisugustes pilatestes nii, et lihasmass kehal ja higi voolab. Siis järgisin ma hoopis teist trendi, hommikul omlett või keedetud munad söögiks, siis tipa tapa jõusaali. Väike kerge 30 min. jooga harjutusi või venituste näol (lisaks kallistus iseendale) mõjub hommikuti enne sööki palju pareminim kui ükskõik, milline higistamine trennis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Kas parem on hommikune või õhtune trenn?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.