Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas parem on töötada ettekandjana või klienditeenindajana poes?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas parem on töötada ettekandjana või klienditeenindajana poes?

Postitas:

Nende ametite plussid ja miinused palun

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb mille ettekandjana, kui luuletuse siis ilmselt see parem, kui kõrtsus õlleklaase laiali vedada. Klinediteenindajana on kindlasti Maseratti esinduses oluliselt parem töötada, kui torulukksepana käia kanalisatsioonitorusi puhastamas/vahetamas. Siiski tundub poes töötamine puhtam ,kergem ja kuivem tunne olema, kui ettekandja.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult meeldib poes klienditeenindajana rohkem, sest seal on tavaliselt vähem võimalusi, et midagi läheb vussi. Olen ka selline kobakäpp, et ettekandjana töötada ei julgegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pood on lihtsam. Lisaks ei juhtu seal midagi kui mõni klient sinu tähelepanuta jääb. Ettekandjana pead teenindama kõiki, kes tulevad, vahet pole, et põis ähvardab lõhkeda. Füüsiliselt raskem ka. Teenimisvõimalus ettekandjana oluliselt parem.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 23:24; 10.12 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ettekandjana saab jootraha, mis võib kohast olenevalt olla ikka üsna suur.
Miinuseks tööajad (tihti ka öösel) ja oluliselt raskem füüsiline töö kui müüjana (pidev jooksmine, mis jalad ikka päris ära tapab). Muidugi ei saa välistada, et osades orjapoodides proovitakse samuti müüjalt seitse nahka võtta ja kaubapaigutamine selja paigast viib. Samuti on ettekandjad pigem noored, nii et kui oled juba vanem inimene, tasuks mõelda ka kollektiivi sobimisele. Päris nüri, kui töökaaslastega midagi rääkida pole, kuid eks seda teab igaüks ise, milline suhtleja ta on.
Tihti liigub söögikohtades palju musta raha, nii et on oht pealesurutud ümbrikupalgaks. Jällegi oleneb kohast.
Ise oma vanuses eelistaksin müüja olla – no ei viitsi enam öösel kapata taldrikutega ja svipsis klientide vaimukusi kuulata. Aga jah, müüjal ja müüjal on ka vahe. Kõik sõltub poest, kaubagrupist jms.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ettkandja töö on liikuvam ja saab inimestega suhelda. Poes enamasti kellegagi juttu ajama ei jää, kuid restoranis/kohvikus ikka mõni klient tahab jutustada. Lisaks võimalus tippi teenida. Parem teenistus ja stressivabam töö on turistipiirkonnas. Eestlane on väga nõudlik klient, kuid eriti tippi ei jäta.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ettkandja töö on liikuvam ja saab inimestega suhelda. Poes enamasti kellegagi juttu ajama ei jää, kuid restoranis/kohvikus ikka mõni klient tahab jutustada. Lisaks võimalus tippi teenida. Parem teenistus ja stressivabam töö on turistipiirkonnas. Eestlane on väga nõudlik klient, kuid eriti tippi ei jäta.

Eestlased on iga kell meeldivamad ja jootraha mõttes heldemad kui soomlased näiteks. Loomulikult on ka vingatseid.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 23:24; 10.12 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pood on lihtsam. Lisaks ei juhtu seal midagi kui mõni klient sinu tähelepanuta jääb. Ettekandjana pead teenindama kõiki, kes tulevad, vahet pole, et põis ähvardab lõhkeda. Füüsiliselt raskem ka. Teenimisvõimalus ettekandjana oluliselt parem.

Huvitav, ma mõtlen, et ettekandjal on ikka lihtsam korraks vetsus ära käia, ettekandjaid on ju alati tööl rohkem kui üks. Poes sa võid olla üksinda ja siin just oli mingi kaubanduskeskuse teema, et ei tohi hetkekski poodi kinni panna, turvamehed käivad lausa valvamas seda. Pika päeva jooksul on lubatud 30 minutit, sööd kuidagi salaja leti alt jne.

Väga hirmus mulje jäi selle teema järgi klienditeenindaja elust poes.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poe klienditeenindaja töö ja koormus ongi erinev igal pool. On kaupluseid, kus töötajaid on miinimum arv ja nendelt olemasolevatelt võetakse 7 nahka ja veel mõni nahk pealegi.Ja ta jookseb ja tassib kaste ja tellib ja mida kõike veel kuni sulgemiseni välja.
Ja kindlasti on poode, kus saab päeva suhteliselt kergesti õhtusse veeretada kaunilt naeratades.
Ja tippi ei jäta poes mitte keegi. Aga õiendada võib küll saada igapäevaselt 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ikka asutusest. Ettekandjatel on üldiselt parem palk + tipivõimalused. Samas sõltub jälle poest, toidupoe kassas ma küll töötada ei tahaks, kuskil korralikumas riide-, jalatsi- või kosmeetikapoes jällegi töötaks. Paremates riidepoodides on ka palk tegelikult päris hea (kallimate brändide poed pakuvad põhipalgana juba ca 1000€). Niimoodi võrrelda eriti ei saa, väga palju sõltub kohast. Ka ettekandjatööl on suur vahe – kas töötad peenes restoranis või pubis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka ettekandjana soovitan! Aga oleneb ju välimusest, igaüks ikka sinna ei sobi, samuti kui keeleoskus kehv ja oled mossis näoga!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ikka asutusest. Ettekandjatel on üldiselt parem palk + tipivõimalused. Samas sõltub jälle poest, toidupoe kassas ma küll töötada ei tahaks, kuskil korralikumas riide-, jalatsi- või kosmeetikapoes jällegi töötaks. Paremates riidepoodides on ka palk tegelikult päris hea (kallimate brändide poed pakuvad põhipalgana juba ca 1000€). Niimoodi võrrelda eriti ei saa, väga palju sõltub kohast. Ka ettekandjatööl on suur vahe – kas töötad peenes restoranis või pubis.

mis kallimad poed need on?
Burberry ja Armani? tegu on Apranga grupiga, kes ei suuda oma töötajatele normaalset palkagi maksta, seega kahtlen, et nendes kallimates poodides müüjad hästi teenivad. samas, võin eksida :)..

mina soovitaks ka ettekandjaks minna. olen olnud ka müüja, kuid ettekandjana teenisin 2x rohkem palka. samas, kui juba sellisele tööle lähed, tuleks valida selline koht, kus ka rahvast käib ja jootraha oleks individuaalne (vastasel juhul peab jagama kogu personaliga ja endale ei pruugi enam midagi järgi jääda).
ilmselt tasub vaadata Raekoja platsi, kus saab suvega ulme summasid kokku ajada, aga ka kallimad baarid (kus saab süüa ka tellida), kus kena ja seksikas ettekandja saab väga head jootraha.

samuti võib proovida minna cateringi – seal ei pea eriti millegi eest vastutama, vaid täidad ülesandeid, hiljem serveerid toitu ja koristad. seal on hetkel töötajaid väga vaja, palk on väga hea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen proovinud mõlemat tööd ja ettekandja olemine pole mulle. Purjus kliendid, tööaeg lõpeb kaugelt peale südaööd, pidev saalimine, traalimine jalgadel, jooksu pealt sööd, käid wc ja see toidukoha hais ei kao su juurest kunagi. Jube.

Poes, olin mitu aastat toidupoes, on sul kindel graafik, oled kassas või paigutad ka kaupa. Päevad on 12 h kuid sul on pausid ja sa istud ja liigud päevas võrdselt. Raske ei ole, kollektiivis on igasuguseid inimesi ja lisatööd on alati. Vaba päev on vaba päev ja tööpäev on tööpäev. Palk pole kindlasti miinimum vaid suurem. Vähemalt saad töölt ära kui lõpeb sinu tööaeg, mitte ei passi hommikutundideni. Kliente on igasuguseid, kuid päris purjus tollakaid ei pea taluma. Poes meeldis rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad tööd on jubedad. Suure hädaga teeks mõlemaid aga ainult siis, kui parasjagu on käsil mingi asjalikuma eriala õpingud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis kallimad poed need on?

Burberry ja Armani? tegu on Apranga grupiga, kes ei suuda oma töötajatele normaalset palkagi maksta, seega kahtlen, et nendes kallimates poodides müüjad hästi teenivad. samas, võin eksida :)..

mina soovitaks ka ettekandjaks minna. olen olnud ka müüja, kuid ettekandjana teenisin 2x rohkem palka. samas, kui juba sellisele tööle lähed, tuleks valida selline koht, kus ka rahvast käib ja jootraha oleks individuaalne (vastasel juhul peab jagama kogu personaliga ja endale ei pruugi enam midagi järgi jääda).

ilmselt tasub vaadata Raekoja platsi, kus saab suvega ulme summasid kokku ajada, aga ka kallimad baarid (kus saab süüa ka tellida), kus kena ja seksikas ettekandja saab väga head jootraha.

samuti võib proovida minna cateringi – seal ei pea eriti millegi eest vastutama, vaid täidad ülesandeid, hiljem serveerid toitu ja koristad. seal on hetkel töötajaid väga vaja, palk on väga hea.

Millisest Apranga poest jutt? Ma töötasin lühikest aega 2014. aastal ühes kallimas Apranga poes ning uue töötaja palk oli midagi üle 700 neto. Peale katseaega suurenes ja ajaga veelgi (olid mingid erinevad astmed), et ikka 1000 neto oli võimalik saada püsivamal töötajal. Zaras-Mangos vist jah oli väiksem palk. Et huvitav, kas siis palgad on samale tasemele jäänud? Mulle 4 aastat tagasi tundus see täitsa normaalne palk, eeldasin hullemat. Endale see töö aga mitte teps ei sobinud, sest pidi terve päeva seisma ja klientidele lähenema “kuidas saaksin aidata”… kindlasti oleks kergem olnud töötada odavas poes nagu H&M ja Zara, sest vähemalt saab kogu aeg liikuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas parem on töötada ettekandjana või klienditeenindajana poes?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.