Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas peab kirjutama LHP -lt tööle naasmiseks avalduse?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas peab kirjutama LHP -lt tööle naasmiseks avalduse?

Postitas:

Kui ma naasen tööle LHP lõppemisele järgneval tööpäeval (näiteks täna saab laps 3 aastaseks ja homme lähen tööle), kas ma pean siis kirjutama tööandjale ka avalduse 14 päeva ette või ei pea? Suuline kokkulepe tööandjaga on olemas. LHP jäämise avalduses seisab, et jään koju kuni lapse 3 aastaseks saamiseni.

Kas avalduse võib saata ka meiliga või peab olema paberil ja allkirjastatud?
Kuidas avaldus sõnastada?

Vastuste eest ette tänades!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 11:06; 26.11 11:37; 26.11 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naased avalduses(lhp-le jäämisel tegid ju avalduse)näidatud ajal st JÄRGMISEL PÄEVAL pärast lapse 3a sünnipäeva
siis
loomulikult pole mingit uut naasmisavaldust vaja.

Võid helistada ja ennast meelde tuletada, st teatada, et nagu mäletate on …minu I tööpäev. 3a on üsna pikk ag, et ajaarvamine pole enam äkki täpne või on vahetunud personalitötaja/otsene ülemus jne

Avaldus lhp lõpetamiseks tuleb esitada siis, kui soovid varem tööle tagasi tulla kui lhp avalduses kirjas. Siis 14p ette, kirjalikult.

Sinul pole vaja aga muidu soovitan kirjaga (st paberil):

kellele
sinu andmed

AVALDUS

Soovin lõpetada lapsehoolduspuhkuse, esimeseks tööpäevaks lugeda…/kuupäev/.

kuupäev
allkiri

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastuse eest!

Kas avaldust meiliga saata pole seepärast hea, et ei saa allkirjastada või miks? Postiga saates oleks ka vist mõistlik saata tähitult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 11:06; 26.11 11:37; 26.11 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa tõestad meiliga saates, et saatsid?

Esitada tuleb KIRJALIKKU TAASESITAMIST VÕIMALDAVAS vormis.

Mina soovitan kohale viia kui vähegi võimalik, mitte saata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa tõestad meiliga saates, et saatsid?

Esitada tuleb KIRJALIKKU TAASESITAMIST VÕIMALDAVAS vormis.

Mina soovitan kohale viia kui vähegi võimalik, mitte saata.
Kui see on tülikas, siis postiga saata.

Aga, veelkord, kui minna lhp avalduses näidatud ajal st lhp lõppedes, siis pole avaldust vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas sa tõestad meiliga saates, et saatsid?

Esitada tuleb KIRJALIKKU TAASESITAMIST VÕIMALDAVAS vormis.

Mina soovitan kohale viia kui vähegi võimalik, mitte saata.
Kui see on tülikas, siis postiga saata.

Aga, veelkord, kui minna lhp avalduses näidatud ajal st lhp lõppedes, siis pole avaldust vaja.
[/tsitaat]

Pidasin Sind, Kohalik, pädevaks, aga selle kirjaga tõestasid, et Sa tegelikult ei ole seda.
E-kiri on suurepärane näide kirjalikku taasesitamist võimaldavast vormist. Võtad aga kirja oma saadetud kirjade kaustast ja edastad.
Pigem on tõendamise probleem siis, kui esitad ühes eksemplaris paberi. Selle peale ütleb tööandja, et pole saanud. Ja vot siis mine ja tõenda, et andsid selle paberi üle (kui just tähitult ei saada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inniminni-

mul on paraku hulk kogemusi töötajatega, kes ei tea ööd ega mütsi e-kirja saatmise korrektsusest (kui inimene küsib nõu, kuidas üldse avaldust kirjutada, ei ole kindel, et e-kiri ikka sisaldab vajalikku infot, eks)
st
kuidas endale koopia jätta ja kuidas saada infot, kas tööandja üldse on kirja näinud…mis igas e-postkastis pole ka võimalik

kuna ma ei tea, kas küsija on igapäevane arvutikasutaja
siis
tundus mõtekam soovitada kirjalik avaldus tööandjale viia

kui käest kätte anda, ei ole ka võimalust, et tööandja väidab, et pole saanud…kui see kahtlus on, soovitan edastada tunnistajate juuresolekul 🙂

aga
sulle tänu hinnangu eest, et ma peaksin veel arenema, võtan arvesse, et edaspidi lisan veel nõuandeid ka neile, kes on arvutinimesed…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inniminni-

mul on paraku hulk kogemusi töötajatega, kes ei tea ööd ega mütsi e-kirja saatmise korrektsusest (kui inimene küsib nõu, kuidas üldse avaldust kirjutada, ei ole kindel, et e-kiri ikka sisaldab vajalikku infot, eks)
st
kuidas endale koopia jätta ja kuidas saada infot, kas tööandja üldse on kirja näinud…mis igas e-postkastis pole ka võimalik

kuna ma ei tea, kas küsija on igapäevane arvutikasutaja
siis
tundus mõtekam soovitada kirjalik avaldus tööandjale viia

kui käest kätte anda, ei ole ka võimalust, et tööandja väidab, et pole saanud…kui see kahtlus on, soovitan edastada tunnistajate juuresolekul 🙂

aga
sulle tänu hinnangu eest, et ma peaksin veel arenema, võtan arvesse, et edaspidi lisan veel nõuandeid ka neile, kes on arvutinimesed…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Inniminni-

mul on paraku hulk kogemusi töötajatega, kes ei tea ööd ega mütsi e-kirja saatmise korrektsusest (kui inimene küsib nõu, kuidas üldse avaldust kirjutada, ei ole kindel, et e-kiri ikka sisaldab vajalikku infot, eks)
st
kuidas endale koopia jätta ja kuidas saada infot, kas tööandja üldse on kirja näinud…mis igas e-postkastis pole ka võimalik

kuna ma ei tea, kas küsija on igapäevane arvutikasutaja
siis
tundus mõtekam soovitada kirjalik avaldus tööandjale viia

kui käest kätte anda, ei ole ka võimalust, et tööandja väidab, et pole saanud…kui see kahtlus on, soovitan edastada tunnistajate juuresolekul 🙂

aga
sulle tänu hinnangu eest, et ma peaksin veel arenema, võtan arvesse, et edaspidi lisan veel nõuandeid ka neile, kes on arvutinimesed…[/tsitaat]

Kui üleandmine toimubki ainult töötaja ja tööandja juuresolekul, siis pärast on sõna sõna vastu olukord, kus töötaja ütleb, et andsin avalduse, tööandja jällegi, et ei andnud. Ja selline olukord on kordades kehvem e-kirja saatmisest. Kõige parem on muidugi kahtlase tööandja puhul teha 2 eksemplari ja ühele, mis enda kätte jääb, võtta tööandja allkiri kättesaamise kohta või tunnistajate allkirjad allkirja andmisest keeldumise kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Inniminni-

mul on paraku hulk kogemusi töötajatega, kes ei tea ööd ega mütsi e-kirja saatmise korrektsusest (kui inimene küsib nõu, kuidas üldse avaldust kirjutada, ei ole kindel, et e-kiri ikka sisaldab vajalikku infot, eks)
st
kuidas endale koopia jätta ja kuidas saada infot, kas tööandja üldse on kirja näinud…mis igas e-postkastis pole ka võimalik

kuna ma ei tea, kas küsija on igapäevane arvutikasutaja
siis
tundus mõtekam soovitada kirjalik avaldus tööandjale viia

kui käest kätte anda, ei ole ka võimalust, et tööandja väidab, et pole saanud…kui see kahtlus on, soovitan edastada tunnistajate juuresolekul 🙂

aga
sulle tänu hinnangu eest, et ma peaksin veel arenema, võtan arvesse, et edaspidi lisan veel nõuandeid ka neile, kes on arvutinimesed…[/tsitaat]
tahtsin sama öelda, mis inniminni
meiliga saatmine on igatahes kordi parem variant kui (tähitud) post või ise kohaleviimine.
ma ei tea ühtki e-postkasti, mis ei jätaks saadetud kirju mällu alles. vajadusel saab neid sealt ka aasta(id) hiljem taastada. lisaks on võimalik ju kirjutada, et palun teadet e-kirja kättesaamise kohta.
ise kohale viies on kindel vaid siis, kui viid kirja ning palud tööandjal teha koopia ning selle siis kinnitada, et on kätte saanud.
postiga, isegi tähitud postiga on see asi ka, et isegi, kui tööandja kinnitab, et on sinult kirja saanud, ei tõesta mitte miski, mis oli selles kirjas. ütleb, et sai tähitud kirjaga õnnitluskaardi näiteks 🙂
ja see viimane irooniline lause – kui inimene kasutab perekooli, siis on tal olmeas vähemalt elementaarne arvutikasutusoskus
see, et sind on siin eksperdiks ülendatud, ei anna küll õigust ülbitseda, kui mõne asjaga puusse paned

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga see on nüüd küll kohatu.

Ma ei ülbitse.
Ega pea end ammugi eksperdiks.

Väga valus siin tundmatutelt inimestelt sellist hinnangut saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te norite. Kohalikul on vägagi õigus avalduse kohale viimise suhtes. Ja minu ülemus on just selline vanakooli tüüp, kellele peab kõik paberil kirjalikult lauale tassima. Ja kui teie targutajad arvate, et see on halb variant, siis saab kõike viia kahes eksemplaris ja võtta ülemuselt allkirja, mis tõestab, et ta on avalduse kätte saanud.

Ja üleüldse, mis puudutab kohalikku, siis on tema ainuke, kes siin foorumis pädevat infot jagab ja inimesi väga paljudes erinevates keerulistes küsimustes aitab.

Teie määgijad jätke oma kommentaarid endale, eriti, kui teil pole nagu tegelikult millestki kinni haarata, aga noh…. tahaks ikka natuke kedagi torkida ja solvata, eriti veel kohalikku. Lambakari olete

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mulle Perekool meeldib – sest saab nõu küsida (tänud Kohalik :), mõtteid jagada, arutleda jne jne. Kui mul lapsed sündisid 3 aastat tagasi ja ma selle koha avastasin – oh kui õnnelik ma olin 🙂

Miks mulle Perekool ei meeldi – sest siin hakatakse tihti solvama, tühjast tüli kiskuma, sildistama jne jne. No ei ole ju mõtet. Alati saab jääda viisakaks, see puhtalt valiku küsimus mida öelda ja kuidas öelda.

Aga jah, teema püstitasin tegelikult sellepärast, et väga ei usalda oma tööandjat (pikk jutt, ei hakka täpsustama) ja seepärast tahtsingi üle küsida, et kõik oleks korrektne ja poleks tagant järele tarkust. Ise mõtlesin ka, et meiliga saates jääb märk maha ja tegelikult saab panna isegi päringu, kas kiri on kohale läinud ja kui on loetud. Aga kuna tõesti naasen LHP lõppedes (nii oli kirjutatud mul ka LHP alustamise avaldusse), siis pole tegelikult uut avaldust enam vaja kirjutada.

Kui oleks aga tarvis esitada avaldus, siis saadaksin meiliga näites 1 kuu varem ära ja siis viiksin paberi peal allkirjastatult 14p varem ise veel kohale ka :):) Nõme küll, aga siis oleks süda rahulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 11:06; 26.11 11:37; 26.11 22:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas peab kirjutama LHP -lt tööle naasmiseks avalduse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.