Esileht Pereelu ja suhted Kas pead ennast heaks vanemaks?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kas pead ennast heaks vanemaks?

Postitas:

miks arvad nii?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 14:58; 08.01 15:15; 08.01 16:48; 08.01 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal on siia tekkinud väga palju sarnaseid teemasid, kus pealkirjas on küsimus ja teemas: “miks arvad nii? Kas kellelgi veel nii?”

Ma ei pea võõrale põhjendama ja vastama, kui küsija enda kogemustest ega arvamustest midagi ei kirjuta.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal on siia tekkinud väga palju sarnaseid teemasid, kus pealkirjas on küsimus ja teemas: “miks arvad nii? Kas kellelgi veel nii?”

Ma ei pea võõrale põhjendama ja vastama, kui küsija enda kogemustest ega arvamustest midagi ei kirjuta.

ei pea muidugi, vastan ise ka kindlasti, aga ei tahtnud seda teha kohe teemaalgatuses, et oma vastusega mitte liigselt vestluskäiku mõjutada.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 14:58; 08.01 15:15; 08.01 16:48; 08.01 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea, kuigi oma lapsed (tänaseks täiskasvanud) ütlevad, et neil on maailma parim ema. Olen olnud range, nõudlik, samas võimalik, et suures osas tänu kodusele suunamisele on lapsed jõudnud elus kaugele. Halvasti tunnen end laste ees, kuna ei osanud säilitada suhet nende isaga. Sellegipoolest suhted ja läbikäimine lastega on väga soe.

Praeguse abikaasa lapse silmis olen aga kuri võõrasema ja seda suhtlust kuidagi soojendada ei soovi. Vägisi armsaks ei tee.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, pean küll. Lapsed, 18a ja 22a, on öelnud seda. Olin kindlasti üle keskmise range lapsevanem, meie kodus olid piirid paigas ja olulisi otsuseid tegime meie mehega. Kuna mul olid tänu sellele hästi käituvad lapsed, olen väga nautinud vanemaks olemist. Pole kunagi unistanud, millal see suvepuhkus ometi lõpeks, et saaks lapse jälle lasteaeda (nagu üks mu vabakasvatusele kalduv sõbranna). Oleme mehega alati võtnud ka kahekesiaega, kasutades selleks vajadusel ka palgalisi lapsehoidjaid. Oleme hoidnud oma “tassid täis” ja tänu sellele pole meil vaja süüdistada lapsi, et nende pärast oleme millestki loobunud. Oleme elanud oma elu koos lastega, mitte nende jaoks.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, ma ka ei pea, laps on küll väga tubli ja peab ise mind normaalseks vanemaks, materiaalselt ta millestki puudust tundma pole pidanud ja suur keelaja ma pole ka olnud, kui näen, et suudab hakkama saada, siis ei hakka keelama ega käskima. Samas ega ma temaga tegelenud eriti pole, sünnipäevi olen korraldanud ja vahel mänginud, aga muidu igapäevaselt tegelen oma asjadega või lihtsalt vedelen, süüa ei tee, koristan harva, temalt korra nõudmisega pole suutnud ka järjepidev olla, mingeid ühiseid tegevusi või käimisi meil pole, isa olen talle valinud vaimse vägivallatseja ja manipulaatori, või noh, õigupoolest on ta selliseks muutunud. Nii et jah, ehk 3 punkti 10st.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 14:58; 08.01 15:15; 08.01 16:48; 08.01 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Superema ma kindlasti ei ole – ma olen parajalt laisk ja mugav – nii on mu lastel palju tegutsemisvabadust ja nad on oma vanuse kohta kaunis iseseisvad. Sõbrad ikka kiidavad, et mul on nii toredad ja hakkajad lapsed – ma siis ütlen, et laiskadel vanematel on ikka usinad lapsed 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean, mul on vedanud – mul on hea eeskuju, mu enda ema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 20:09; 09.01 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean, mul on vedanud – mul on hea eeskuju, mu enda ema.

Minul vastupidi. Pean end heaks emaks, sest halva supernäide on mul endal silme ees.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui siin vastanute laste käest arvamust küsida, kas siis tuleksid samasugused vastused või pigem nagu igas siinses vanemate- ja ämmateemades, et käitub valesti, räägib valesti ja lapsi ei kohtle võrdselt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis, kui olin 22. Tunnistan, et olin kehv ema. Olin ise veel laps.

Teine laps sündis, kui olin 35. Kõik on teisiti.

Emadeks ju ei sünnita.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis, kui olin 22. Tunnistan, et olin kehv ema. Olin ise veel laps.

Teine laps sündis, kui olin 35. Kõik on teisiti.

Emadeks ju ei sünnita.

Mis sa kehvasti tegid? Ja mis laps sinust arvab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 14:58; 08.01 15:15; 08.01 16:48; 08.01 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain lapse väga noorelt. Koguaeg oli kiire kuhugi – õppisin, töötasin, kasvatasin teda üksi. Laps on väga iseseisev aga ise tunnen tohutut süüd, et ei olnud alati kõrval õpetamas, suunamas, kasvatamas. Lapse meelest olen hea ema, vaatamata kõigele oleme lähedased aga see tohutu süütunne ei kao kuskile. Lapsed on ainult hetke väikesed, ei osanud seda õigel ajal nautida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui siin vastanute laste käest arvamust küsida, kas siis tuleksid samasugused vastused või pigem nagu igas siinses vanemate- ja ämmateemades, et käitub valesti, räägib valesti ja lapsi ei kohtle võrdselt?

Vanem laps tõusin oma gümnaasiumi lõpupeol püsti ja tänas meid (vanemaid) ning ütles, et tal on ikka väga oma vanematega vedanud. Noorem on veel pubekas.

Olulisem on anda lapsele hea lapsepõlv, see on alus terveks eluks – ühelt poolt olla alati olemas, teiselt pool anda ka vabadust, samas peab laps alati teadma – iga murega võib alati tulla minu juurde.

Ka oma vanematele olen öelnud (seda ka mu vennad), et oleme neile selle kõige eest väga tänulikud, et meil oli väga tore lapsepõlv.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 20:09; 09.01 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pean ennast väga heaks vanemaks. Ma jagan lastele piisavalt armastust ja tähelepanu, samas sunnin neid ka iseseisvalt tegutsema. Pakun neile nii mitmekülgseid kogemusbaasi arendavaid tegevusi, reise, kontserte, mida iganes kui ka igavat tegevustevähest aega. Annan neile edasi kõik enda oskused, suunan huviringidesse, et nende oskusbaas laieneks veelgi, et neil oleks kergem aru saada, mis võimalused elus on ja milline eriala neile võiks enim sobida. Pakun neile nii nutiaega, et nad oleksid tehnika arenguga kursis, aga ka nutivaba aega ja luban neil igavust tunda, annan neile ka rutiinsemaid ja tüütumaid kohustusi. Õpetan, et vabadusega kaasneb ka vastutus. Õpetan neid eelarvet pidama, rahaga ümber käima. Õpetan neid end tagant sundima, mitte kogu aeg mugavustsooni jääma ja näitan kuidas saavutuse tunne tasub selle vaevanägemise ära. Samas ei suuna neid liialt vaid luban ise valida ka, millega oma aega täita. Kogu aeg püüan tasakaalustada tegevusi, et oleks nii ühte kui teist, nii sundust ja vaeva ja rutiini, kui ka vabadust ja isetegevust ja loomingut ja aega lihtsalt vedeleda ja igavleda. Ja püüan ka pubekatega jääda selleks, kellele nad oma muresid võivad rääkida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

15-aastane poeg on korduvalt öelnud, et ma olen väga hea ema. Meil on lähedane suhe ja teeme palju asju koos. Samas ise tunnen ja tean, et olen väga närviline, püüan end pidevalt tagasi hoida, et mitte näägutada ja õiendada, aga alati ei õnnestu. Võitlen juba aastaid depressiooniga, eks see ole oma jälje jätnud. Teen ka kahtlemata liiga palju lapsele ette ja taha ära, oleksin võinud kasvatamise käigus rohkem lapse iseseisvusele rõhuda. Aga mõtlen, et minu ema ka mind kodus väga midagi tegema ei sundinud, ometi kasvas minust virk ja korraarmastaja inimne, ehk läheb pojaga samamoodi 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps peab mind heaks emaks aga tal ei ole ka kogemust teiste vanematega 🙂

Ei pea end heaks emaks, kipun olema liiga kärsitu ja kannatamatu. Veedan lapsega küll palju aega koos ning tegutsen temaga aga olen sageli närviline ja tunnen, et võiks anda lapsele rohkem tähelepanu kui ta seda saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea, teen liiga palju tööd ja läksin ka kooli veel, ehk laste jaoks aega vähe. Küll aga olen osanud lastele hea isa valida, kes nendega palju tegeleb

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas pead ennast heaks vanemaks?