Esileht Pereelu ja suhted Kas pead oluliseks et olete mehega üks tiim ja alati teineteise poolt?

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Kas pead oluliseks et olete mehega üks tiim ja alati teineteise poolt?

Postitas:
Kägu

Mina ootan küll, et mees mind toetaks antud olukorras, kas siis, kui ma süüdi olen. Paraku minu eks selline ei olnud, eks see on üks põhjusi , miks ta eks ongi.

Toetamine ei tähenda seda, et su loll tegu heaks kiidetaks. Suunatuli on siin isegi täiesti tähtsusetu detail, aga ilma ohutuses veendumata ei tohi reastuda. Selline naine ajaks mul lausa südame pahaks, sest sellisel ei saa lasta ju lapsi sõidutada ega mitte midagi. Kui mu mees teeb midagi sama lolli, siis ma muidugi sõimama teda ei hakkaks, aga ütleks talle omaette olles välja küll, et olen temas väga pettunud.

Seda polnud mõtteski, et loll tegu heaks peaks kiitma.  Vahel juhtuvadki õnnetused lihtsalt tähelepanematusest, unustamisest ja halbade asjade kokkusaamisest- otse loomulikult ma vabandan ja püüan kõike heastada nii palju kui võimalik, kui olen süüsdi. Toetamise all mõtlesingi mina, et kui keegi  minu peale peaks karjuma, siis läheb  ja ütleb , et ei ole vaja karjuda,  aitab võobolla pabereid täita, puksiiri kutsuda jms. Otse loomulikult võoib ta mulle üelda, et sain lollusega hakakma, aga sellist meest mulle küll vaja ei ole, kes teise inimese juureseolekul ise minuga sõimama hakkaks ja teataks, et ma tal südame pahaks ajan.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Otse loomulikult võoib ta mulle üelda, et sain lollusega hakakma, aga sellist meest mulle küll vaja ei ole, kes teise inimese juureseolekul ise minuga sõimama hakkaks ja teataks, et ma tal südame pahaks ajan.

Sõimamisest pole keegi midagi rääkinud, see on lubamatu ükskõik millises olukorras. Kui teine pool sõimab, siis loomulikult tuleb see paluda lõpetada, vahet pole, kes süüdi on. Täiesti arusaamatu kasvõi oletuslik situatsioon minu jaoks.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Otse loomulikult võoib ta mulle üelda, et sain lollusega hakakma, aga sellist meest mulle küll vaja ei ole, kes teise inimese juureseolekul ise minuga sõimama hakkaks ja teataks, et ma tal südame pahaks ajan.

Mulle näiteks ei oleks vaja sellist naist, kes autoroolis lollusi teeb ja siis eeldab, et ma teda teise juhi ees kaitsma hakkaksin.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks  – oled autoroolis, mees kõrval ja unustad enne reastumist suunda näidata, mistõttu juhtub avarii ja siis tagumise auto juht on väga vihane ja hakkab sind avariipaigal sõimama, siis kuidas oleks normaalne, et su mees käitub – kas kaitseb sind ja sõimab teist vastu (või üritab teda maha rahustada), on üldse vait, hoiab eemale  ja laseb sul ise oma konflikt ära klaarida, või ütleb teise juhi kuuldes samuti sulle midagi sellist, et no kuidas sa siis unustasid suunda näidata või sa oledki alati nii hajameelne vilets juht

Antud situatsioonis võiks roolisolija kaasa jääda rahulikuks ja mitte kumbagi sõimama kukkuda. Vabandab kannataja ees ja arutab sinuga, et kuidas oleks nüüd kõige parem see õnnetusjuhtum ära klaarida. Eemale ei hoiaks, vaid tuleks ikka appi. Olen ka ise avarii üle elanud (üks mees sõitis mulle tagant sisse, kui punase fooritule taga ootasin) ja mäletan seda ehmatustunnet ning hetkelist mõtlemisvõime hangumist. Hea, kui selles situatsioonis tuleks kaassõitja rahulikult nõu ja jõuga appi, et kuidas nüüd oleks parem asju korraldada.

Mis aga puutub mingis seltskonnas tekkinud vaidlusesse, siis siit mingit kindlat tõde või õigust otsida ei  maksa. Nt sünnipäevalauas osa seltskonnast on pisut svipsis, räägitakse üle, teist eriti ei kuulata jne. Sellises situatsioonis valitakse tihti hoopis selle poole, kes endale rohkem meeldib või on kõrgema sotsiaalse staatusega, ja selle poole hoitaksegi.

Mul kunagi oli kutt, kellel oli veider komme asuda alati mu vastase poolele ja terve sünnipäevaseltskonna ees mulle lõputult vastu vaielda – lihtsalt vastuvaidlemise pärast. Kusjuures ta ise polnud eelnevat vestlust üldse kuulanudki ega pruukinud teemast midagi jagada. Lihtsalt ta põhimõte oli selline, et oma naine vajab “paikapanemist, või muidu läheb veel uhkeks”.

Kord näiteks teatas üks naiskülaline minu sinist kleiti vaadates põlglikult: “Sinine on meeste värv.” Ma vastasin, et mulle meeldib sinine. Mu elukaaslane kuulis seda ja hakkas otsekohe sellele naiskülalisele usinalt takka kiitma, pöördudes etteheitvalt minu suunas, et “muidugi on sinine meeste värv, no kuidas sa seda ometi ei teadnud!” Väga ebameeldiv oli sedasi seal seista, oma armastatu sind teiste ees maha tegemas, ja ei-tea-mille-pärast veel. Armastus sai varsti otsa, leidsin uue. Nüüd ammu abielus mehega, kes mind hoiab ja toetab ja kellele ma pole seltskonna ees peksupoiss.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on elementaarne, et abikaasa võõraste ees ja avalikus kohas seisab nõu ja jõuga minuga koos. Sama teen mina, kui tal on mingi jama. Jah, kui arvamused lähevad lahku, eks me siis kodus pärast vestleme ja klaarime.

Sama on ju lastega. Kui tekib kasvatuslik erimeelsus, siis lahendame seda hiljem, kui lapsed magavad, on ära vms. Ei hakka seal kohapeal kraaklema. Piltlikult öeldes, täiskasvanud kraaklevad lapse ees nt selle üle, kas laps peaks kohe magama minema või 30min hiljem. Mis signaali see neile annaks?

Selles mõttes, et miks ma sellise inimesega tiimi (loe: suhet/abielu) peaks tahtma moodustada, kes pole minuga nö samas paadis ja minu mõttekaasalne?

Liikluse näide on halb, millegipärast liiklusega seoses alati emotsioonid keevad kõigil üle, aga tegelikult ikkagi ootan isegi selles olukorras, et mees mind kellelgi sõimata ei lase, isegi kui olin süüdi.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga tegelikult ikkagi ootan isegi selles olukorras, et mees mind kellelgi sõimata ei lase, isegi kui olin süüdi.

Ja mida see mees siis sinu kaitsmiseks tegema peaks, kui sa ikka nii totaalselt lollaka asjaga oled liikluses hakkama saanud? Ütlema, et ärge olge palun minu naise peale vihane, ta tegelikult teeb päris hästi süüa?

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma võrdleks seda olukorda juhtumitega koolikiusamisest. Kutsutakse vanemad kooli vestlema. Kiusaja vanemad on oma lapse poolt,  kaitsevad ja õigustavad teda. Selle kiusaja-lapse poolt paistab olukord väga õige ja hea. Vanemad on tema poolt nagu peabki? Vahe muidugi on, kas tegu on tehtud meelega või kogemata. Või nt jäi laps koolis alkoga vahele. Õpetaja muidugi ei karju, aga vanem ka lapse poolel ei saa olla.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liikluse näide on halb, millegipärast liiklusega seoses alati emotsioonid keevad kõigil üle

Äkki sellepärast, et liikluses osalevad ka teised inimesed, needsamad, kellel üle keeb? Sa nagu selle peale ei tule? Mul on täiesti ükskõik, kuidas TA mees koduseinte vahel TA-ga käitub ja ei kee mul midagi üle. Suunda mittenäitavad jobud keevad üle tõesti, sest nad ohustavad mind ja minu lähedasi.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga tegelikult ikkagi ootan isegi selles olukorras, et mees mind kellelgi sõimata ei lase, isegi kui olin süüdi.

Ja mida see mees siis sinu kaitsmiseks tegema peaks, kui sa ikka nii totaalselt lollaka asjaga oled liikluses hakkama saanud? Ütlema, et ärge olge palun minu naise peale vihane, ta tegelikult teeb päris hästi süüa?

No on väga suur vahe, kas mees ütleb teisest autost väljakaranud jõmmile, et kuule rahune nüüd maha ja lõpeta mu naise sõimamine kohe ära ja lahendame asja viisakalt või kukub jõmmiga kaasa räuskama, et krdi loll naine jah, üldse sõita ei oska. Mõistad? Ja sedasi siis käitub igas olukorras. Et asub sinu asemel kellegi teise poolele. See ei ole lojaalsuse ja toetuse üles näitamine enda abikaasa suhtes! Kui on selline asi juhtunud ja mees on tige (muidugi teemaalgataja näites ka jumala õigusega), siis omavahel lahendatakse seda asja ikkagi kodus või hiljem autos või midaiganes.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liikluse näide on halb, millegipärast liiklusega seoses alati emotsioonid keevad kõigil üle

Äkki sellepärast, et liikluses osalevad ka teised inimesed, needsamad, kellel üle keeb? Sa nagu selle peale ei tule? Mul on täiesti ükskõik, kuidas TA mees koduseinte vahel TA-ga käitub ja ei kee mul midagi üle. Suunda mittenäitavad jobud keevad üle tõesti, sest nad ohustavad mind ja minu lähedasi.

Jah, aga teema tuum ei ole selles. Antud liikuse näide oli teemaalgatajal suvaline. Võta mõni teine siis. Küsimus on selles, et kas mees võiks/peaks olema sind toetav mingis konfliktisituatsioonis või astuma konkreetselt selle inimese poolele, kellel sinuga konflikt on. Keegi tõi eespool välja ka neutraalsuse variandi. Jah, ka see on ju okei käitumine mehe poolt. Ehk, kui sul midagi head öelda pole, siis ära parem ütle midagi. Kõiki võitlusi ei saa ja ei pea mees sinu eest pidama, aga mõningatel juhtudel võiks toetust üles näidata. Ja kui keegi võõras sõimab, siis see on kindlasti see koht, kus mina ei tahaks, et mees kaasa sõimleks ja mind materdaks. Siis ta ei oleks järgmisest päevast alates enam minu mees ilmselt.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja näeb ikka alati lahendust sõimamises- kas mees sõimab sind või sõimab vastu teist sõimajat, no neutraalsus on “ka” variant 😀 Miks sellise olukorras sõimama peab, mida see annab? Ja miks süüdlane ise vabandada ei taipa, mis oleks kõige elementaarsem ja jahutaks olukorda…

Palju “toredamad” elulised näited on sellised, kus mees on mitme tule vahel, nt naine ei meeldi mehe emale või tervele suguvõsale. Lihtne on olla tiim mingi suvalise sõimava kolli vastu, kellest ei tea ega pea järgmine päev midagi, teine asi on oma lähedased. Näiteks. Või kui naise emale ei meeldi väimees ja kõik muud “toredad” perekondlikud kompotid, kärgperedes veel n+1 varianti.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks kui oled mehega koos ja sul kuidagi tekib mingi võõra inimesega suurem vaidlus või lausa konflikt, siis kas eeldad või pead oluliseks et mees on sinuga ikka samas paadis

Oleneb teemast. Kui asi on mingis minu jaoks üliolulises moraalses teemas, millest arvan teadvat põhjani, nagu kas lapsi võib peksta või ei või kas koristajat peaks teretama või ei või et kas prügi võib metsa alla vedada või ei või kas ümbrikupalk on alatu või ei, siis muidugi ma tahan, et ta oleks minuga ühel nõul. Või mis ma räägin…ma poleks kooski mehega, kes pole minuga ühel nõul.
Samas, kui vaidlus on teemal näiteks et kas kassid on targemad kui koerad (totter suvanäide) või vastupidi, siis jumala pärast, vaielgu minuga rahus 🙂 Viimati näiteks olime vastasleerides seltskonnas teemal, kas Kaja Kallas peaks tagasi astuma või ei, kusjuures enne selleni jõudmist olime ühel meelel, kas ta teadis või ei oma mehe ärist.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas ümbrikupalk on alatu või ei,

Miks ümbrikupalk on alatu?

Või õigemini kes on alatu, kas tööandja kes pole nõus kogu palka võu üldse ametlikku palka maksma või inimene kes saab ümbrikupalka? (kuigi tal ilmselt pole väga valikut alati)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks kui oled mehega koos ja sul kuidagi tekib mingi võõra inimesega suurem vaidlus või lausa konflikt, siis kas eeldad või pead oluliseks et mees on sinuga ikka samas paadis, toetab igasuguses konfliktis võõraga alati sin kui oma partnerit või on lausa “partners in crime” mitte ei astu vastaspoolele üle, isegi kui küsimus on põhimõtteline ja ta ise on pigem samade põhimõtetega selle inimesega, kellega sul konflikti/vaidlus tekkis või on ilmselge et konfliktis oledki sina süüdi või valesti käitunud?

Näiteks – oled autoroolis, mees kõrval ja unustad enne reastumist suunda näidata, mistõttu juhtub avarii ja siis tagumise auto juht on väga vihane ja hakkab sind avariipaigal sõimama, siis kuidas oleks normaalne, et su mees käitub – kas kaitseb sind ja sõimab teist vastu (või üritab teda maha rahustada), on üldse vait, hoiab eemale ja laseb sul ise oma konflikt ära klaarida, või ütleb teise juhi kuuldes samuti sulle midagi sellist, et no kuidas sa siis unustasid suunda näidata või sa oledki alati nii hajameelne vilets juht või oligi ainult aja küsimus, millal õnnetus juhtub, sest ma olen sulle ju sada korda öelnud… jne.

Olen mõelnud seda ning jah – mina ja mees oleme mõlemad ühes tiimis, see on normaalne. Samas ei tähenda see, et me oleme alati kõiges ühel meelel, vaidleme küll, kuid kui keegi on seltskonnas nt otseselt minu vastu, siis mees kaitseb mu seljatagust…

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas ümbrikupalk on alatu või ei,

Miks ümbrikupalk on alatu?

Või õigemini kes on alatu, kas tööandja kes pole nõus kogu palka võu üldse ametlikku palka maksma või inimene kes saab ümbrikupalka? (kuigi tal ilmselt pole väga valikut alati)

Tööandja muidugi, kes rasvub inimeste arvelt. Inimeste arvelt, keda tal on õnnestunud lohku tõmmata või kes ongi naiivsed ja ahned rumalukesed või kes ise on täiesti väljapääsmatus olukorras. On olnud elus õnnetus kahe ümbrikupalga maksjaga sattuda ühele saunapeaole. Oli kuidas nad naersid pärast neljandat pitsi oma alluvaid. Just stiilis “ja loll uskuski!”

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja näeb ikka alati lahendust sõimamises- kas mees sõimab sind või sõimab vastu teist sõimajat, no neutraalsus on “ka” variant 😀 Miks sellise olukorras sõimama peab, mida see annab? Ja miks süüdlane ise vabandada ei taipa, mis oleks kõige elementaarsem ja jahutaks olukorda…

Mulle ka jäi see “sõimamise”-sõna silma. Mõne inimese jaoks on juba igasugune probleemist rääkimine kohe sõimamine. Töö juures kolleeg viskas oma kommipaberid põrandale maha, läksin mööda ja palusin viisakalt need üles tõsta. Kolleeg pöördus oma toolil järsult minu poole ja karjus: “Ära sõima mind!” Nii et jah, sõimamise mõiste on meist igaühel vist erinev…

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind puudutas üsna valusalt kui minu elukaaslane laitis maha minu sellise hobi, mis minu arvates mind võimestab, aga talle ei meeldi, sest see pole mulle tema meelest jõukohane.

Mina ei laida tema joonistamishobi, milles ta on üsna koba ning keskendub vaid väga kitsale temaatikale. Väga kiita ma ei oska, kuid tahan neid katsetusi siiski näha.

On teemasid, mida ma ei puuduta, sest tal on neis kindel ja kõikumatu arvamus.

0
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas pead oluliseks et olete mehega üks tiim ja alati teineteise poolt?