Esileht Koolilaps kas peaks kutsuma lapsele arsti koju – 39palavik+kurk valus+köha

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: kas peaks kutsuma lapsele arsti koju – 39palavik+kurk valus+köha

Postitas:
Kägu

Kas ma peaksin kutsuma igaksjuhuks arsti koju last vaatama/kuulama või saama oma teadmistega hakkama? Lapsel oli eile õhtul kõrge palavik ja mitu päeva kurk valus, nüüd on ka jue koleda häälega köhima hakanud. Ei tea kohe mida teha seelle arsti kutsumisega, aga kui on bronhiit või midagi, siis ma ise ikka ei tuvasta ju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kas peaks kutsuma lapsele arsti koju – 39palavik+kurk valus+köha

Ma arvan, et võiksid arstile helistada ja küsida, mida peaks tegema. Eks siis lepite kokku, kas arst tuleb koju, sina lähed lapseda sinna või siis ootate veel, kas läheb ise koduste vahenditega paremaks. Eks see sõltub nt lapse vanusest ja varasemalt põetud haiguste kulust.

Ma ise oma last veel ab-ga ravima ei hakkaks kui palavik 1 päev on olnud. Aga ta mul harva raskelt põdenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli ka see viirus, jäin ise ka haigeks, ma pole juba nii kaua haige olnud. Ikka iga päevaga läks hullemaks, see oli täiesti kohutav, kurk oli nii valus, et enam üldse neelata ei saanud. Arst kirjutas mulle antibiootikumid. Peale seda hakkasin paranema.
Lapsed jäid ka haigeks aga neil ei olnud nii kõrge palavik, püsis nii 38 piires ja ka kurk ei olnud nii valus. Nemad said ise sellest üle.
Mina sinu asemel kohe kindlasti kutsuks arsti, sest tundub, et su lapsel on sama viirus nagu mul ja see oli ikka kohutav. Eks peab vaatama kas nüüd paari päevaga palavik hakkab alla minema, kui mitte siis laseks antibiootikumid kirjutada.
PS! Ei tarvita üldse ise antibiootikume aga see viirus oli ikka üliäge ja ikka tunda oli kuidas iga päevaga läks ainult hullemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega viirusele siis antibiootikumid mõju, ükskõik, kui äge viirus on. Aga viiruse tüsistusena võib bakteriaalne põletik tekkida, siis võib AB muidugi vaja minna.
Jälgi mõned päevad, kui palavik langeb ja paremaks läheb, pole arsti vaja. Aga kui palavik ja köha püsivad, võiks arstiga konsulteerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sarlakid on Tallinna vallutanud:), lasteaiad vähemalt,et sa teaksid. Sümptomid viitavad küll nagu sellele. Varsti tuleb ka lööve.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sarlakid on Tallinna vallutanud:), lasteaiad vähemalt,et sa teaksid. Sümptomid viitavad küll nagu sellele. Varsti tuleb ka lööve.[/tsitaat]

Sarlakite kontrollimiseks on lihtne moodus – vaata lapse keele värvust. Kui see on lillakaspunane, siis on sarlakid.

Please wait...
Postitas:
rlv

Esimesel päeval ei kutsuks. Kui palavik juba kolmandat päeva kõrge püsib, siis on kindlasti arstile asja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Helistasin arstile ja konsulteerisin telefoni teel. Homme oleks koju tulnud kui parem pole. Palavik on nüüdseks natuke üle 37 ja kurguvalu asendunud köha ja nohuga. Pidi olema jah miski viirus liikvel. Ma ise põdesin pisikesega ka taolist paar nädalat tagasi aga natuke kergemalt. Tundub, et läks õnneks ja ei pea ab kuuri läbi tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil algasid sarlakid nii, peavalu oli ka. Vereproov vaja teha.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Koolilaps kas peaks kutsuma lapsele arsti koju – 39palavik+kurk valus+köha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.