Esileht Pereelu ja suhted kas peaksin loobuma abiellumisest,kui täiskasvanud laps seda ei taha.?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: kas peaksin loobuma abiellumisest,kui täiskasvanud laps seda ei taha.?

Postitas:

Kas poeg jätaks abiellumata kui see sulle ei meeldiks?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on rohkem kui üks laps, seega ei saa lese osa kuidagi 50% olla.

Kui teemaalgataja lapsed käivad ema vaatamas vaid paar korda aastas, siis on teemaalgataja enda asi, kas jätab lastele testamendiga midagi või mitte. Võibki ju kõik täitsa vabalt oma abikaasale pärandada.

Kui suur see lese osa siis on kui naisel veel 2 last ?
Jutt siis olukorrast kui pole testamenti tehtud.

Teemaalgatuses on ka ülivähe infot, siit võibki vaid oletada. Juhul kui lapsed elavad samas linnas , siis tõesti on kokkusaamisi vähe ja suhted pole just lähedased.
Kui elavad kaugemal, siis ongi normaalne 20ndates end üles töötada ja keskenduda oma pere loomisele või kodu ostmisele. Alles ju on kodust lahkutud ja ema pole veel nii põdur ka et ei saaks hakkama. Lastelastest pole juttu, seega ongi veel neil elu ees. Kui lastel elud paigas, siis leitakse rohkem aega ka külaskäikudeks. Eeldada, et 25a noor käib iga kuu külas on siis kui pole noorel oma sõpru või suhet ja on üksik.

Kui noorest peast abiellutakse ja mõlemad varatud, siis ise ju vastutavad ja kui läheb viltu, siis jõuab veel üles töötada end.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 10:56; 12.08 13:38; 12.08 14:04; 12.08 16:00; 12.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poja vastus minule.Ema,ole rahul oma hetke eluga,muidu võid kukkuda ja kaotada köik…
Ma ei taha olla üksi ja kahel pool elamine on sama ,mis visiitsuhe.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 10:25; 12.08 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poja vastus minule.Ema,ole rahul oma hetke eluga,muidu võid kukkuda ja kaotada köik…

Ma ei taha olla üksi ja kahel pool elamine on sama ,mis visiitsuhe.

Mida täpselt poja arust kaotada võid?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 12.08 14:04; 12.08 14:18; 12.08 14:23; 12.08 14:36; 12.08 14:41; 12.08 14:44; 12.08 16:10; 12.08 18:55; 13.08 09:47; 13.08 09:59; 13.08 10:00; 13.08 10:02; 13.08 10:04; 16.08 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poja vastus minule.Ema,ole rahul oma hetke eluga,muidu võid kukkuda ja kaotada köik…

Ma ei taha olla üksi ja kahel pool elamine on sama ,mis visiitsuhe.

No aga koli mehe juurde elama ja üüri enda elamine välja. Ongi korras! Ei pea ju kahel pool elama. Või te elate juba koos? Õpi esmalt ilma paberita tundma inimest.

Ma olen küll alles noor, no 37, kuid lahutatud ja lapsed ka juba teismelised, nii et veidi ka suhestun teemaga tuleviku võtmes.

Mul on ka oma vara olemas ja no tegelikult olen sama mõelnud, et kuidas oleks õige käituda, kui leian uue kaasa endale. Kindlasti ei paneks senist vara panti, kokku oleksin nõus kolima vaid siis, kui mehel on kodu, kuhu kolida. Oma elamise üüriks välja ja jätaks tagavaraks, sest ka uus suhe võib puruneda. Pojal on sul õigus. Kui peaks abielluma, siis vaid selle klausliga, et varalahusus ja senine vara oleks kaitstud.

Ausalt, juba minu vanuses, 30ndates-40ndates on neid puuke mehi küllaga, kes vaid naise juurde tahaks sisse kolida ja abielluda ka veel. Siinkohal tasub olla ettevaatlik!

Ja kui veel mehel on kari lapsi ka olemas, siis seda enam. Ei ole vaja teise inimese probleemsemat elu poolt oma probleemiks teha. Nautige elu ilma paberita – on kõigil kergem. Ja kui koos kuhugi panustate, siis vot see tuleviku osa olgu ka konkreetselt paika pandud ametlikult.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poja vastus minule.Ema,ole rahul oma hetke eluga,muidu võid kukkuda ja kaotada köik…

Ma ei taha olla üksi ja kahel pool elamine on sama ,mis visiitsuhe.

väga müstiline avaldus. mida on sul kaotada, isegi kui tõepoolest untsu läheb asi?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 11:45; 12.08 16:41; 12.08 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taha olla üksi ja kahel pool elamine on sama ,mis visiitsuhe.

Kui visiitsuhe ei sobi, siis tulebki kooselu proovida ja kui igapäevaselt koos olles tundub, et tahaks ka abielluda, siis okei.
Ma tutvusin ka ca 45selt ja algul tundus kõik nii ilus. Nüüd paar aastat hiljem on tulnud välja igasuguseid koonerluse kiikse ja muid asju, mida eelmine naine tegi ja mida ma ka peaks tegema a la söögitegemine, õmblemine jne.
Isegi selles vanuses inimesed alguses näitavad end paremast küljest.

Pojale võidki selgitada, et plaan on teha ka testament ja määrata need järelpärijad. Ma pole veel nende asjadega end kurssi viinud, kuid tasub neid seadusi ennem uurida.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 10:56; 12.08 13:38; 12.08 14:04; 12.08 16:00; 12.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa, kui korter oli naisel enne abiellumist olemas.

No kui lesk pärib 50% siis on ikka korter poolmuidu käes.

Kui teemaalgatajal oli korter juba enne abiellumist olemas, siis on mees selle pärija ainult juhul, kui teemaalgataja testamendis teda pärijaks määrab. Kui testamenti tehtud ei ole, on korter teemaalgataja lahusvara ja kortri pärivad lapsed.

Muide, kui teemaalgataja lapsed temaga eriti ei suhtle või suhted muidu hapud on, siis võib ta testamendiga korteri ka 100% mehele või loomade varjupaigale või kohalikule sotsiaaltöötajale pärandada ja seda isegi juhul, kui abielus ei olda:)

Ma arvan, et täiskasvanud lapsed ei peaks oma vanema elu korraldama ega takistama (v.a muidugi juhul, kui vanemad juba dementsuse poole kalduvad või sotsiaalselt saamatud on). Kui teemaalgataja on otsustanud abielluda, siis nii ongi ja lapsed peavad tema otsusega leppima.

Kui teemaalgataja abiellub, kuid testamenti ei tee, siis tema surma korral pärib mees oma osa vaid abielu ajal soetatud varast. Ja juhul, kui otsustatakse praegused elamised ära müüa ning ühine uus kodu osta, pannakse edasised varasuhted paika lepinguga ning oma osa pärandamiseks tehakse testament. Ma millegipärast arvan, et teemaalgataja ei ole veel muldvana mutike, kes end noorel petispoisil ära võrgutada lasi:)

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 11:08; 12.08 13:14; 12.08 13:47; 12.08 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vara, mis teil mehega oli enne abiellumist, peaks olema ju kumbagi lahusvara? Ma pole küll kuulnud, et seadused niivõrd muutunud oleksid, et lesk päriks ka surnud abikaasa lahusvarast poole. See on ühisvara, st abielu ajal soetatud vara puhul nii. Korter/maja, mis sul oli enne abiellumist, on sinu oma ja abikaasal ei teki sellele automaatselt mingit õigust.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 16:51; 12.08 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja te jahute lese lahusvarast?? Te ajate siin lahutuse ja pärimise segi vist. Lahus- või ühisvara tuleb mängu lahutusel. Kui on pärimine, siis päritakse kogu varast, olgu see siis ühine või lahus. Lihtsalt ühisvarast kuulub pool nagunii lesele, ainult teine pool läheb jagamisele. Näiteks: kui lapsi on kaks, siis lahusvarast läheb kolmandik lesele, kolmandik kummalegi lapsele, aga ühisvarast läheb jagamisele ainult pool, teine ongi kohe lese oma. Poolest ühisvarast kolmandik on kuuendik, ehk et ühisvarast saab lesk poole pluss kuuendiku (kokku kaks kolmandikku), kumbki laps kuuendiku.

Aga lahutuse korral jääb kummalegi tema lahusvara ja ühisvara jagatakse pooleks. Lapsed ei saa sealt midagi. 🙂

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 13:36; 12.08 17:04; 12.08 17:49; 16.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poeg ehk ei taha, et sa vanast peast kedagi hooldama pead hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ise saad aru sellest kõige kaotamisest, mida poeg mõtleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te ajate siin lahutuse ja pärimise segi vist

Võimalik jah. Teen asja selgeks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 16:51; 12.08 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja te jahute lese lahusvarast?? Te ajate siin lahutuse ja pärimise segi vist. Lahus- või ühisvara tuleb mängu lahutusel. Kui on pärimine, siis päritakse kogu varast, olgu see siis ühine või lahus.

Muidugi on nii. Need kommenteerijad siin räägivad lahutusest. Surma puhul ei ole lahus- ega ühisvara, pool surnu kogu varast kuulub lesele.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 12:39; 12.08 13:30; 12.08 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja te jahute lese lahusvarast?? Te ajate siin lahutuse ja pärimise segi vist. Lahus- või ühisvara tuleb mängu lahutusel. Kui on pärimine, siis päritakse kogu varast, olgu see siis ühine või lahus.

Muidugi on nii. Need kommenteerijad siin räägivad lahutusest. Surma puhul ei ole lahus- ega ühisvara, pool surnu kogu varast kuulub lesele.

Ei kuulu pool – võrdselt esimese ringi pärijatega, aga mitte vähem kui veerand, minu teada.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 13:36; 12.08 17:04; 12.08 17:49; 16.08 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaua ja kui hästi te üksteist tunnete? Kui koos ei ela, aga plaanite, kuidas ja kuhu ja kelle pinnale ja mis teise poole varast saab?
Jättes vara-asjad täiesti kõrvale, siis kas sa ise oled täiesti kindel, et mees ei taha abielluda elukoha või hooldaja omale saamiseks, ikka puhtad kavatsused ja suured tunded? Kas temal on lapsi? Miks ei sobi niisama koos elada, olete ju mõlemad abielus olnud(?).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 11:01; 12.08 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõista, et miks on vaja abielluda, et oleks romantilisem või jagate ùhist elupinda? Kui suhe on korras ja ei olda enam sellises nooruses kus saadakse ühiseid lapsi ei näe abiellumisel põhjust.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poeg ehk ei taha, et sa vanast peast kedagi hooldama pead hakkama.

See kehtib mõlemat ikka mõlemat pidi. Võib-olla hakkab mees hoopis teda hooldama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 12.08 14:04; 12.08 14:18; 12.08 14:23; 12.08 14:36; 12.08 14:41; 12.08 14:44; 12.08 16:10; 12.08 18:55; 13.08 09:47; 13.08 09:59; 13.08 10:00; 13.08 10:02; 13.08 10:04; 16.08 12:40;
To report this post you need to login first.

Aga kas keskealine ja vanem inimene ei peakski mõtlema eelkõige enda tulevikule ja siis lastele? Ja alles siis uuele elukaaslasele. Kui vanem on üksik (nt abikaasa surnud), siis selle abielu kestel loodud vara peakski jagunema võrdselt üleelanud abikaasa (sinu) ja sinu laste vahel. Ehk kui sul on mingit vara, siis oleks õiglane pool sellest vormistada nüüd enne uue abielu sõlmimist laste nimele. Ja alustada uut elu uue mehega oma varaga.

Ma olen küllalt kuulnud lugusid, kus eluaeg koos elanud peres üks kaasadest abiellub uuesti ja siis läheb lastele kuuluv vara hoopis uuele vanamehele ja selle lastele, oma täiskasvanud lapsed ei näe pennigi.

Pooldan ka mõtet, et teha testament ja varalahusese leping ja vaadata siis, kas abiellumise soov säilib.

Mina jällegi (ma 50, mul 3 täiskasvanud last) ei arva, et ma pean oma lastele raha või vara jätma. Nemad elavad oma elu ja teenivad oma raha. Minu raha on minu oma ja parem investeering on see alles jätta, et lapsed mu hooldekodu arvete pärast ei muretseks. Et siis saab mu vara realiseerida ja nad ei peaks omast taskust maksma.

Vanemal ei ole kohustust oma lastele midagi pärandada.

Mõtlen täpselt samamoodi. Ma arvan, et vanemate kohus on anda lastele tugev põhi (korralik haridus, huvialad, mis arendavad tugevusi süvitsi, sotsiaalsed oskused), mille baasil nad saavad ise oma elu üles ehitada lootmata mingile pärandusele.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poeg ehk ei taha, et sa vanast peast kedagi hooldama pead hakkama.

poeg võiks just huvitatud olla, et pääseb ise hooldamisest.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 11:45; 12.08 16:41; 12.08 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poja vastus minule.Ema,ole rahul oma hetke eluga,muidu võid kukkuda ja kaotada köik…

Ehk peab ka poeg sama silmas, mida siin mitmed: et ennast peaks eelkõige kindlustama ja talle suhe, mis emal on praegu, selleks kindlustunnet ei anna.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 12:21; 12.08 14:49; 12.08 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poja vastus minule.Ema,ole rahul oma hetke eluga,muidu võid kukkuda ja kaotada köik…

Ma ei taha olla üksi ja kahel pool elamine on sama ,mis visiitsuhe.

Ma arvan, et ükski inimene ei tohiks abielluda AINULT selle pärast, et ta ei taha üksi elada. Abeillmine ei pruugu tähendada, et visiitsuhe lõpeb – on ka selliseid peresid, kes küll abielus, aga ei ela koos.
Proovige ikka kõigepealt mõned aastad (mõned kuudki) koos elada ja üksteise rutiinidega harjuda ja siis on õige aeg otsustada, kas abielluda või mitte. Ma ei kujuta ette, et tänapäeval leidub veel läänelikus ühiskonnas inimesi (olgu nad siis noored või vanad), kes abielluvad ilma kooselu proovimata (nojah, nö valeabielusid on muidugi ka, et illegaalsed immigrandid saaksid elamisloa jne…). Kes ka nii teevad, votavad ikka VÄGA suure riski.
Aga võibolla sulle ei meeldi, kuidas ta oma sokke igale poole laiali jätab või kuidas ta igal õhtul pärast sööki röhitseb? Mlliselt ta käitub, kui on paarööd magamata… Selliseid äärmuslike külgi ju visiitsuhte ajal ei ilmne…

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub ka, et kiirustad. Kuupäev paigas, kavatsete abielluda, aga kui hästi sa seda inimest üldse tunned? Saan aru, et kohtute, aga koos ei ela, on visiitsuhe, nii et ei tea üldse, kuidas teil päevast päeva samas elukohas klapiks. Ei tasu kiirustada ja riskida. Kui tõesti koos elada tahate, siis otsustage ära, kumma elukohas elama hakkaksite, teine saab siis oma elukoha kasvõi välja üürida. Nii et jää kumbki kaotajaks, kui peaks selguma, et on mingid oma “kiiksud”, millega on raske leppida. Teatud vanuses on inimestel ikkagi kindlad harjumused ja rutiinid, nii et see kooselu alustamine ei pruugi nii libedalt minna. Poeg ilmselt muretseb, kuna kiirustad liialt, vähemalt sellest napist infost, mis siin jaganud oled, tundub, et tutvus selle mehega võib olla liiga lühike, et oleks mõistlik abielluda.

Kahjuks on mu enda suguvõsas sarnane näide, kus mees tahtis hirmsasti abielluda (mõlemad olid naisega veidi üle 50, lapsed täiskasvanud, esimesed abielud lahutatud), abiellusidki pärast suhteliselt lühikest tutvust, mees kolis naise juurde ja paari kuu pärast oli elu untsus, st tuli välja tõeline pale, kuni oli kurameerimisaeg, oli kõik korras, mees väga tähelepanelik, hoolitsev jne, aga siis läks kõik allamäge. Minu sugulane käis ja kurtis, aga samas ei olnud tal endal ei enesekindlust ega pealehakkamist, et mehest lahutada, vireles ja oli pettunud ning kibestunud, et suur unistus hingesugulasega kooselust kokku kukkus. Nii nad nüüd kuidagi elada tiksuvadki.

Abiellumise mõttest ei peaks loobuma, aga veidi pidurit tõmbama küll. Paku oma kaaslasele, et elate mõnda aega prooviks koos, vaatete, kuidas sujub. Abielluda jõuab ka hiljem.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja te jahute lese lahusvarast?? Te ajate siin lahutuse ja pärimise segi vist. Lahus- või ühisvara tuleb mängu lahutusel. Kui on pärimine, siis päritakse kogu varast, olgu see siis ühine või lahus. Lihtsalt ühisvarast kuulub pool nagunii lesele, ainult teine pool läheb jagamisele. Näiteks: kui lapsi on kaks, siis lahusvarast läheb kolmandik lesele, kolmandik kummalegi lapsele, aga ühisvarast läheb jagamisele ainult pool, teine ongi kohe lese oma. Poolest ühisvarast kolmandik on kuuendik, ehk et ühisvarast saab lesk poole pluss kuuendiku (kokku kaks kolmandikku), kumbki laps kuuendiku.

Aga lahutuse korral jääb kummalegi tema lahusvara ja ühisvara jagatakse pooleks. Lapsed ei saa sealt midagi. ????

TÄPSELT! Lesk, siis uus abikaasa, pärib VÄHEMALT 50 % naise KOGU VARAST, ka naise isiklikust, nt 50 aastat korjatud-kogutud pangaarvest ja seda igal juhul, olgu naisel või 10 last! ÜLEJÄÄNNUD 50% naise varast läheb siis jagamisele kõigi laste vahel. Naisel on võimalik oma täiskasvanud lapsed ka TÄIESTI ilma päranduseta jätta, aga mitte oma abikaasat, kui see on nt pensioniealine või suudab tõestada, et ta vajab abi.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 12:58; 12.08 14:15; 12.08 22:10; 13.08 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÄPSELT! Lesk, siis uus abikaasa, pärib VÄHEMALT 50 % naise KOGU VARAST, ka naise isiklikust, nt 50 aastat korjatud-kogutud pangaarvest ja seda igal juhul, olgu naisel või 10 last! ÜLEJÄÄNNUD 50% naise varast läheb siis jagamisele kõigi laste vahel. Naisel on võimalik oma täiskasvanud lapsed ka TÄIESTI ilma päranduseta jätta, aga mitte oma abikaasat, kui see on nt pensioniealine või suudab tõestada, et ta vajab abi.

Mida sa topid oma suuri tähti, kui jama ajad.
No ei päri vähemalt 50%-seda ainult siis, kui on 1 laps, kummalegi 50%. Kui veel lapsi, siis võrdselt lapse osaga, kuid mitte vähem kui 25%.
Abikaasa saab loomulikult päranduseta jätta, kui puudub ülalpidamiskohustus. Pensioniealine pole mingi ülalpeetav.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 22:18; 13.08 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 16. Abikaasa seadusjärgse pärijana
(1) Koos pärandaja sugulastega pärib pärandaja üleelanud abikaasa seaduse järgi:
1) esimese järjekorra pärijate kõrval võrdselt pärandaja lapse osaga, kuid mitte vähem kui ühe neljandiku pärandist;
2) teise järjekorra pärijate kõrval poole pärandist.

§ 13. Esimese järjekorra seadusjärgsed pärijad
(1) Esimese järjekorra seadusjärgsed pärijad on pärandaja alanejad sugulased.

§ 14. Teise järjekorra seadusjärgsed pärijad
(1) Teise järjekorra seadusjärgsed pärijad on pärandaja vanemad ja nende alanejad sugulased.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo, ma olen seda näinud
Naised on lihtsalt nii lollid ja naiivsed
Mees teeb natuke romantikat, abieluettepaneku, seejärel ettepaneku naise vara müüa ja uus kodu soetada ja natukese aja pärast juba lahutada ja kõik pooleks jagada.

Nähtud mitu korda!

Teemaalgataja: mina mõtleks hoopis selle peale, et miks suhe lõppeb ja sina üksinda jääd, kui ei abiellu? Kui mees tahab sinuga koos olla, on ta koos ka ilma abiellumata. Abiellumine peegeldab emma-kumma ebakindlust ja/või plaani poolt teise varast endale sebida.

Mees pärib naise varad, naine aga mehe võlad. Palju õnne!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja: mina mõtleks hoopis selle peale, et miks suhe lõppeb ja sina üksinda jääd, kui ei abiellu? Kui mees tahab sinuga koos olla, on ta koos ka ilma abiellumata. Abiellumine peegeldab emma-kumma ebakindlust ja/või plaani poolt teise varast endale sebida.

Mees pärib naise varad, naine aga mehe võlad. Palju õnne!

Mõlemat moodi võib olla. Poeg võib olla üllas ja näha tõde, mees võib olla ahne kullakaevaja, aga võib ka olla, et mees hoolib naisest ja koos elaksid õnnelikult, aga poeg mõtleb, et kuidas ikka kõik see vara niimoodi kaotsi nüüd läheb, et mingi onkel siin tuleb pärima (kuigi tegelikult on ju hulga tõenäolisem, et onkel viskab enne vedru välja, kui nad üheealised on). Võib ka olla, et see mees ongi millegi poolest kahtlane: hulga noorem, töötu, imala jutuga tüüp, mingi mõttetu vend ja teemaalgataja mõtleb siin kuldset kuud talle selga. Aga võib ka olla, et poeg on ilge egoist ja mõtleb, et tal on ebameeldiv, kui peab nüüd selle onkliga suhtlema hakkama, kui ema külastab. Ja võib olla, et mõlemad mõtlevad ainult rahast ja kumbki ei muretse tegelikult, et ema/tulevane naine haiget võib saada. Igat moodi võib olla. Kui see ongi mingi imelik ja/või noorem mees ja suhe alles väga noor, siis ühinen nendega, kes ei soovita abielluda. Kui on normaalne mees ja juba pikalt ja põhjalikult suheldud, siis ma ei kuulaks oma poega, oma asi, ise tean, abiellun, kui tahan.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen täpselt samamoodi. Ma arvan, et vanemate kohus on anda lastele tugev põhi (korralik haridus, huvialad, mis arendavad tugevusi süvitsi, sotsiaalsed oskused), mille baasil nad saavad ise oma elu üles ehitada lootmata mingile pärandusele.

Rate this item:Submit Rating+10

Aga samas ometi loodate kõik, et lapsed teid vanana toetama ja teie hooldekoduarveid maksma hakkavad. Päranduse lööte laiaks ja siis ootate, et lapsed oleks hirmus õnnelikud, kui oma pere kõrvalt veel vanuri eest peavad hoolitsema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 16. Abikaasa seadusjärgse pärijana

(1) Koos pärandaja sugulastega pärib pärandaja üleelanud abikaasa seaduse järgi:

1) esimese järjekorra pärijate kõrval võrdselt pärandaja lapse osaga, kuid mitte vähem kui ühe neljandiku pärandist;

2) teise järjekorra pärijate kõrval poole pärandist.

§ 13. Esimese järjekorra seadusjärgsed pärijad

(1) Esimese järjekorra seadusjärgsed pärijad on pärandaja alanejad sugulased.

§ 14. Teise järjekorra seadusjärgsed pärijad

(1) Teise järjekorra seadusjärgsed pärijad on pärandaja vanemad ja nende alanejad sugulased.

Jah, aga jätad mainimata, et pool abikaasade ühisest varast kuulub niikuinii juba lesele. Jagatakse ainult TEIST poolt varast. Ehk pool naise varast kuulub juba enne surma abielu korral uuele mehele. Kõik ajalehed on täis hoiatavaid näiteid sel teemal, aga ikka leidub naiivseid, kes kullakaevajatele kuu selga mõtlevad.
Abielluma ei pea kiirustades, vabalt võib elada, ka vanas eas, 5-10 aastat koos ja siis abielluda, kui partner sobib.
Ja jah, noored ka lahutavad ja on hädas, aga reeglina pole neil nii suurt ohtu kullakaevajate saagiks langeda, sest neil pole terve elu kogutud varasid.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 12:58; 12.08 14:15; 12.08 22:10; 13.08 08:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )


Esileht Pereelu ja suhted kas peaksin loobuma abiellumisest,kui täiskasvanud laps seda ei taha.?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.