Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas peaksin maksuametit teatama?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kas peaksin maksuametit teatama?

Postitas:

Huvitav kogemus. Ma olen koondatud. Uurisin e-maksu.a, et mis töötamised, sissetulekud jne on. Märkasin, et viimase kuu eest on maksustatud tulu mul sinna sissekantud 250e, kuid tegelikult sain kätte rohkem. Tööandja maksis mulle korralikult palga kätte, kuid pole seda õiget summat maksuametile kirja pannud. Lõpparve asju ka pole märkinud. Kas ta saab seda tagantjärgi teha? Ma saan aru, et see võib probleeme tekitada mulle järgmine aasta tuludeklari ning hüvitiste jne arvestamisel. Kui kaua ma peaksin ootama, et teavitada või maksuamet ise seda märkab? Hetkel arvan, et tööandja meelega ei märkinud, et hoiab raha käes, et kriisi ületada ning vb siis maksab?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 14:00; 13.06 21:24; 13.06 22:10; 13.06 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kuus raha said?
Ma ikka esimesena uuriks tööandjalt, miks on vähem deklareeritud, kui tegemist pole juuni väljamaksega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 14:45; 13.06 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksudeklaratsioon esitatakse väljamakse kuule järgneva kuu 10. kpv-ks. Seega, kas deklari tähtaeg on üldse käes? Rõhk siis, et väljamakse kuule järgnev kuu, mitte arvestuskuule järgnev kuu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kogemus. Ma olen koondatud. Uurisin e-maksu.a, et mis töötamised, sissetulekud jne on. Märkasin, et viimase kuu eest on maksustatud tulu mul sinna sissekantud 250e, kuid tegelikult sain kätte rohkem. Tööandja maksis mulle korralikult palga kätte, kuid pole seda õiget summat maksuametile kirja pannud. Lõpparve asju ka pole märkinud. Kas ta saab seda tagantjärgi teha? Ma saan aru, et see võib probleeme tekitada mulle järgmine aasta tuludeklari ning hüvitiste jne arvestamisel. Kui kaua ma peaksin ootama, et teavitada või maksuamet ise seda märkab? Hetkel arvan, et tööandja meelega ei märkinud, et hoiab raha käes, et kriisi ületada ning vb siis maksab?

juunis väljamakstud asjad deklareeritakse alles 10. juuliks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ta maksis juunis, laekuvad andmed maksuametile alles 10.juulil kell 24:00.

TSD esitatakse kogu asutuse kõikide töötajate peale korraga. st hoolimata sellest, et sinu tööleping lõppes, ei saa tööandja deklarit enne esitada, kui on kindel, et juunis rohkem kellegile väljamakseid (palgad, dividendid, haigusrahad) ega deklareeritavaid kulusid (vastuvõtukulud, kingitused, erisoodustused jne) ei tule.

isegi kui oleksid ainus töötaja ja tööandja esitabki deklari varem, siis emta lehel andmeid ikka enne 13.juulit ei näe (sest 10.juuli on reede)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai töötasust ikka räägin,juunikuu asjad on ok, kui esitakse juulis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 14:00; 13.06 21:24; 13.06 22:10; 13.06 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai töötasust ikka räägin,juunikuu asjad on ok, kui esitakse juulis.

S.t räägid aprilli töötasust, mille said mais?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai töötasust ikka räägin,juunikuu asjad on ok, kui esitakse juulis.

S.t räägid aprilli töötasust, mille said mais?

mai tasu ikka, mis maksti välja juunis.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 14:00; 13.06 21:24; 13.06 22:10; 13.06 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuni palka makstakse alles juulis, siis see on arusaadav. aga kõikdele makstakse juunis mai palk välja niiet mai palk ongi kuidagi väikseks märgitud juunis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 14:00; 13.06 21:24; 13.06 22:10; 13.06 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai töötasust ikka räägin,juunikuu asjad on ok, kui esitakse juulis.

S.t räägid aprilli töötasust, mille said mais?

mai tasu ikka, mis maksti välja juunis.

Kui mai tasu maksti välja juunis, siis deklareeritaksegi alles 10. juuliks!
TSD esitamine käib VÄLJAMAKSE järgi – deklar esitatakse VÄLJAMAKSELE järgneva kuu 10. kuupäevaks.
Mai eest teenitud ja juunis makstud töötasu praegu ei saagi MA lehel veel näha.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 14:45; 13.06 22:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas peaksin maksuametit teatama?