Esileht Erivajadustega laps Kas peaksin muretsema – lapsed ei ole normaalsed?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas peaksin muretsema – lapsed ei ole normaalsed?

Postitas:

Mina ei peida pead liiva alla probleemidele, aga ma ei tea enam mida mõelda. Mul on 2 last 5 ja 7 (poisid) Üks läks kooli ja teine käib veel lasteaias. Mõlemad tunduvad olevat normaalsed inimesed. Aga nüüd tuli välja, et esimeses klassis õpiv laps ei kirjutanud 2 nädalat päevikusse õpiülesandeid ja samuti ei tee tunnis kaasa – istub esimeses pingis, nägemine ja kuulmine on korras. Panid õpiabi tundi. Käib pikapäeva rühmas ja ujumistrennis ka. Pikapäevarühma õpetajad (3 õpetajat) kiidavad – ütlead, et vaikne ja hea poiss on. Miks ta siis tunnis midagi kaasa ei tee? See aasta pidi olema uus noor õpetaja kes esimest aastat tegeleb 1. klassiga. Kas minu laps on mingi kõrvale kaldega? Kunagi 4 aastat tagasi käisime temaga psühholoogi juures siis (Perekeskuses) öeldi, et ta on pigem analüütilise mõtlemisega laps, et talle sobiks reaalkool, seal käivad need lapsed, kes tahavad õppida. Muidu poiss kurdab, et vahetunnid on kõige rõvedamad (tema sõnad) et seal karjutakse ja kakeldakse, tema aga tahab rahu ja vaikust.

Teise lapse kohta sain täna lasteaiast märkuse, et segab töövihikute täitmise ajal teisi ja ei tee ise kaasa. On jube energiline ja liigselt aktiivne. Kui teised poisid mängivad, siis tema läheb ajab nende mängu paari minutiga segamini ja ise ei mängi. Seda kurdeti ka kevadel arenguvestlusel ja anti soovitus minna psühholoogi juurde. Aga mis põhjusel ma sinna pöördun? Kui ma mõlema lapsega mõned aastad tagasi käisin siis psühholoog vaatas nende kahe lapse mängutegevust pealt ja ütles, et talle tundub, et noorem laps on selline sotsiaalne tüüp ja tahab palju tähelepanu, aga noorem on rohkem nupuvend ja tahab omaette nokitseda ega taha, et väike vend teda segab.

Oeh ma ei teagi miks kirjutan. Kas peaksin psühholoogi juurde minema? Ja mis siis edasi? Saan diagnoosi kas pean lapse lasteaiast ära võtma? Öeldi, et laps ei taha mingeid lauamänge mängida – aga kodus mängib. Talle meeldivad kabe ja male. Aga mul on kahtlus, et lasteaias neid mänge ei ole või keegi neid mängiga ei oska.

Keegi oskab head psühholoogi soovitada? Äkki peaksin ma ise üldse psühhiaatriahaiglasse minema ja kogu pere kaasa võtma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 19:15; 15.09 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma usun, et sul oli lihtsalt raske päev, kui mitu jama korraga kaela tuleb, siis tundub maailm päris nõme koht. tegelikult on sul kindlasti toredad pojad.

psühholoogi ära pelga, psühholoog ei pane diagnoose ega kirjuta ravimeid välja. las vaatab lapsed üle, ega see neile kurja tee. vast oskab sulle ka mingit hüva nõu anda.

diagnoose paneb psühhiaater ja diagoosimine võtab aega.
ja isegi kui lapsel on diagnoos, ei ole sul kohtustust lasteaeda sellest informeerida. võid informeerida, mõnel juhul on isegi vajalik, aga kohustust ei ole.
diagnoosi pärast lasteaiast välja heitmine nüüd niisama lihtsalt ka ei käi, seda pole sul küll põhjust karta.

head psühholoogi soovitada ma kahjuks ei oska,
aga usu, sa ei ole läbikukkunud ema ja su lapsed ei ole ebanormaalsed.
paid ja kallid ka sulle!
kahekümne aasta pärast imestad ise ka, kuidas nendest poistest nii toredad ja normaalsed mehed on kasvanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma usun, et sul oli lihtsalt raske päev, kui mitu jama korraga kaela tuleb, siis tundub maailm päris nõme koht. tegelikult on sul kindlasti toredad pojad.

psühholoogi ära pelga, psühholoog ei pane diagnoose ega kirjuta ravimeid välja. las vaatab lapsed üle, ega see neile kurja tee. vast oskab sulle ka mingit hüva nõu anda.

diagnoose paneb psühhiaater ja diagoosimine võtab aega.
ja isegi kui lapsel on diagnoos, ei ole sul kohtustust lasteaeda sellest informeerida. võid informeerida, mõnel juhul on isegi vajalik, aga kohustust ei ole.
diagnoosi pärast lasteaiast välja heitmine nüüd niisama lihtsalt ka ei käi, seda pole sul küll põhjust karta.

head psühholoogi soovitada ma kahjuks ei oska,
aga usu, sa ei ole läbikukkunud ema ja su lapsed ei ole ebanormaalsed.
paid ja kallid ka sulle!
kahekümne aasta pärast imestad ise ka, kuidas nendest poistest nii toredad ja normaalsed mehed on kasvanud.

[/tsitaat]

Aitäh Sulle toetavate ja soojade sõnade eest. Panen küll psühholoogi juurde aja kirja. Ehk läheb mul ja kogu perel seda kasvüi lihtsalt niisma vaja, et rääkida ära mured ja saada mingigi kindlustunne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 19:15; 15.09 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Küsi perearstilt saatekiri. Ja juhiseid, kuidas ja kuhu edasi. Ära psühholoogi pelga, ta võib vägagi abiks olla.

Ja mine räägi selle esimese klassi õpetajaga. Milles asi? Ja kuidas lahendada vahetundide asi? Äkki saaks minna raamatukokku varju. Olin ise samasugune laps, vahetunde vihkasin.

Minul on puudega laps – ta ei räägi. Ja ka minu last ei “visatud” lasteaiast välja, vaid ma ise otsisin talle parema aia, kus on targemad õpetajad. MITTE keegi ei saa sundida vanemat last kusagilt ära võtma, kui vanem ise ei soovi. Ohjad on sinu käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka, et Sinu lapsed on täiesti normaalsed. Mul on täpselt samas vanas vanuses poisid. Iseloomud on küll vastupidi – vanem elava loomuga, noorem nokitseja (ja ilmselt teda häiriks ka lärm vahetunnis).

Meie esimese klassi õpetaja on ise vanematega tihedas kontaktis – ülesanded e-koolis kirjas, kust neid saab iga päev kontrollida. Lisaks on õppimine ikka ka päevikus ja õpetaja kontrollib, et see oleks seal kirjas. Esimese klassi laps ei saa ju ilma juhendamata teada, mis on oluline ja mis mitte. Talle on see kõik uus. Kui ei tee kaasa, on see ilmselt mingi trots, siin võib küll psühholoog aidata.

Ja ka väiksemal võib mingi trots olla. Kas on mingi elumuutus teil olnud, mis võib lapsi mõjutada? Suurema jaoks muidugi on kooliminek ise juba suur elumuutus. Öeldakse isegi, et esimese lapse kooliminek on perele sama suur elumuutus kui esimese lapse sünd. Seega on normaalne, et see alati valutult ei lähe.

Ma ise olen täna täitsa rahulik ja heas tujus, sest suuremale poisile on lõpuks ometi kool meeldima hakanud. Eelmisel nädalal olin üsna samas seisus nagu sina praegu – suurem oli kooliminekust ikka väga stressi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu jaoks on see sääsest elevandi tegemine.

Seepeale, et üks laps pole kahe nädalaga kooliellu veel sisse elanud ning teine laps on paigalpüsimatu rüblik, kes viieaastaselt (!) ei soovi töövihikut täita ning lauamänge lasteaias mängida, soovitatakse tõsimeeli tänapäeval minna psühholoogile lastega?

Nagu- miks?

Sinu lapsed on täiesti normaalsed. Mingit ideaalinimest pole olemas, meil kõigil on omad kiiksud.

Toeta oma lapsi, mitte ära käi diagnoosi neile otsimas (mida muuseas pannakse tänapäeval väga meelsasti kõigile; kui järjekindel oleksid, siis kindlasti saaksid!)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

su lapsed on täiesti normaalsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis koolipoiss ise raagib? Miks ta ei tee tunnis kaasa – kas ei saanud aru, et pidi ylesannet lahendama, voi oli liiga titekas, voi motles, et ongi selline tahan-ei taha koht, voi ajas miski teda narvi. Ega sealt alati liiga selget vastust ei tule, aga pikema vestluse tulemusena ehk midagi selgub. Koige tavalisem on minu meelest see, et opetatav ei paku huvi, ja siis laps lylitub valja. Ainult pyya mitte survestada – mul ka seitsmene poiss, ja kui ma hakkan liialt puurima, siis laheb lukku ja ei raagi yldse midagi.
Aga nad molemad toesti tunduvad taiesti normaalsetena:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täpselt sama vanad poisid ja ka inimtüüpidelt laias laastus nagu minu lastest räägiksid.
Aga meil siis nii, et väiksemale ei sobigi lasteaed, no ei ole selline asi kõigile loodud, ei käigi.
Ja suurem saab koolis minu suureks üllatuseks väga hästi hakkama. Aga ma teen ka sellega tööd.Enne 1 sept. juba harjutasime kodus koolikorda.Proovisime lahendada töövihikuid.Rääkisime läbi, et kuidas koolis kõik toimum hakkab.Et mis saab kui ei saa aru midagi.Kui keegi kiusab, mis siis teha.
Äkki sinu poisil pole õpetajaga klappi, ei sobi väga iseloomud?
Siis on muidugi natuke halvasti.
Siis peab ise kõvasti vaeva nägema arvan.
Peab rääkima, rääkima, rääkima.
Kas kooliküpsusega oli kõik korras?
Ei olnud kaalumisel koolipikenduse taotlemine?
Lugemine tuleb välja, ei tekita trotsi, et peab kohe lugema?Meil näiteks loevad juba kirjatähti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralikult vaktsineeritud lapsed…ütle, et mul pole õigus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja meenutan. Minu poeg (täna 22 aastane) on käitumiselt väga sarnane sinu vanema pojaga. Gümnaasiumis kirjutas ta terve aasta jooksul mõned read ühte vihikusse. Kõik oli peas. ATHT? Autistlikud jooned? Diagnoos on panemata, aga parasjagu palju on temaga janti olnud küll, sh aasta koduõpet jne. Peakene on super, aga kaasatöötada ei oska/ei suuda. Täna vanem ja targem olles saan aru, et oleksin pidanud abi otsima juba ammu. Koolist ei öeldud aga midagi ja mina ei osanud märgata. Ole sina targem. Edu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin ka kindlasti psühholoogi poole pöörduda, kuid probleemi kirjeldus oleks vaja saada lasteaialt ehk siis teavita lasteaeda, et panid aja ja soovid nendepoolset iseloomustust/arengukirjeldust. Selle põhjal saab teha mingid esmased järeldused. Paraku sõltub laste käitumine ka pedagoogidest, kellega nad igapäevaselt kokku puutuvad, kuid tõenälliselt on probleem mitmetahuline ja lahendada saab seda vaid heas koostöös kõigi osapooltega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kabega on ju lihtne, osta poest ja vii lasteaia rühma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Erivajadustega laps Kas peaksin muretsema – lapsed ei ole normaalsed?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.