Esileht Beebi ja mitmikud Kas peale imetamist hakkab kaal tõusma?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kas peale imetamist hakkab kaal tõusma?

Postitas:

Kes on imetamise lõpetanud, kas teil hakkas pärast kaal tõusma?

Mul on kuidagi hirmus kergesti läinud 7 nädala imetamisega maha veel 5 kilo. Olen küll väga toitumist jälginud, et oleks hästi tervislik ja kasulik, aga tundub, et imetamine annab mingi suure lisalaksu veel allavõtmiseks. Kuidas teil on kaal muutunud pärast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 10:31; 19.12 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetamise lõpetamine ei mõjutanud. See võib ehk mõjutada siis, ui terve imetamise ajad sööd tavapärasest rohkem ja siis lõpetad järsku imetamise ilma toitumist muutmata.

Kui aga vähendad imetamist järk-järgult vastavalt, kuidas laps tahket paremini sööb ning imetamise ajal oluliselt rohkem ei söö või söödavate kalorite hulk väheneb proportsioonis imetamise vähendamisega, ei tohiks see oluliselt mõjutada.

Rohkem võib mõjutada, kui kärtuamine ära jääb ja füüsiline aktiivsus langeb. Nt tööle minnes hoopis olen mina juurde võtnud 😀 Istun rohkem, laua taga näksin rohkem kui kodus väikelapse nähes jne 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin, et peale sünnitust esimesed 6 kuud kaob sünnitusjärgne kaal kõige kergemini rasedusjägsete hormoonide mõjul. Ja et peale 6.ndat kuud tuleb siis vist “tavalise” inimese kombel kaalu langetada 😀

Ja imetamine võtab umb 500 kcal päevas lisaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetamise lõpetamine ei mõjutanud. See võib ehk mõjutada siis, ui terve imetamise ajad sööd tavapärasest rohkem ja siis lõpetad järsku imetamise ilma toitumist muutmata.

Kui aga vähendad imetamist järk-järgult vastavalt, kuidas laps tahket paremini sööb ning imetamise ajal oluliselt rohkem ei söö või söödavate kalorite hulk väheneb proportsioonis imetamise vähendamisega, ei tohiks see oluliselt mõjutada.

Rohkem võib mõjutada, kui kärtuamine ära jääb ja füüsiline aktiivsus langeb. Nt tööle minnes hoopis olen mina juurde võtnud ???? Istun rohkem, laua taga näksin rohkem kui kodus väikelapse nähes jne ????

Jah, seda füüsilist osa tuletan endale muudkui meelde, et istuvale tööle naastes seda head harjumust kõrvale ei heidaks. Kõndisin juba raseduse ajal hästi palju ja nüüdki pea iga päev käime kärutamas. Nii tore, et jalutamissõbralik sügis on olnud!

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 10:31; 19.12 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen üks (vähestest?), kes võtab imetamise alati juurde. Söögiisu on meeletu ja just kaloririkaste asjade järele, nii et kaalus püsimiseks olen pidanud alati meeletut vaeva nägema. Ma ei ole jaksanud nii palju kärutada, et see söögikogus tasa teha. Beebi 6 kuu kandis olen mina olnud oma tippkaalus. Kui vähehaaval imetamist vähendan ja lõpuks aasta kandis võõrutanud olen, langeb kaal ilma erilise pingutuseta. Nii et oleneb inimesest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul imetamise ajal kaal langes väga palju. Kaalusin palju vähem kui enne rasedaks jäämist ja selline tunne oli, et kaalulangus ei jäägi pidama kuigi ma sõin iga päev kindlasti vähemalt ühe tahvli sokolaadi ära ja mitu magusat limonaadi ja kõike muud. Kui imetamise ära lõpetasin kadus ka rämpsu isu ja hakkasin korralikult sööma, aga kaal kohe tõusis ja on nüüd 5 kilo suurem kui enne rasedust ja mitte mingi nipiga ei lähe alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hakanud tõusma, langes veel. Imetamise lõpetasin, kui laps oli 11-kuune. 1,5 aastat pärast sünnitust oli 5 kg kergem kui enne rasedaks jäämist (ja ma ei olnud enne rasestumist ülekaaluline, pikkus 168, kaal oli 59 kg), olin täielik “äraaetud kronu” lõpuks. Lapse beebi- ja väikelapseiga olid rasked, olin magamata, lootusetult väsinud, isu eriti ei olnud, kohutav aeg, nii et see kõik peegeldus ka välimuses.

Teise lapsega oli sama, et imetamise ajal langes ja ka pärast imetamise lõpetamist veidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka imetamise ajal tohutu söögiisu ja magusaisu olnud ja kaal paigal püsinud 4-5kg rohkema juures kui enne rasedust. Imetamise lõpetamise järgselt mõne kuu jooksul nii isu kui kaal normaliseerunud. Praegu olen kolmandat beebit võõrutamas ja dieeti ei hakkagi enne üritama enam kui neist imetamishormoonidest puhas olen. 🙂 Kusjuures mul ei ole ka päevad hakkanud ükski kord enne kui täielikult beebi võõrutanud olen ja siis 1 kuu pärast, st u aasta pärast sünnitusi alles. Võimsad hormoonid mul vist. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas peale imetamist hakkab kaal tõusma?