Esileht Sünnitus Kas peale sünnitust lubatakse laps kohe rinnale?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kas peale sünnitust lubatakse laps kohe rinnale?

Postitas:
Kägu

Ootan teist last. Kuna esimene laps viidi 7 a tagasi otse intensiivi tervislikel põhjustel, ei teagi ma kuidas tavaolukorras asjad käivad.. Kas peale sünnitust antakse laps ikka rinnale mõneks ajaks, mitte ei hakata protseduuridega kõrvaltoas kohe pihta? Kui ei, siis kas seda võib paluda ja kuidas ITK personal sellesse näiteks suhtub? Eelmine kord oli lisaks muudele probleemidele ka mure söötmisega ja seekord tahaks kohe seda nahk-naha-vastas kontakti ja rinda anda, et kõik hiljem sujuvamalt läheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ITK-s 10 kuu eest pandi laps kohe pärast sündi rinnale, isegi ei puhastatud enne. Kui ma õigesti mäletan, siis sünnitusplaanis on selle kohta ka üks punkt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui laps ei vaja vältimatut ravi KOHE, kui ta emaüsast välub, siis tõstetakse laps kohe rinnale. Enne pühib ämmakas vajadusel ühe käeliigutusega suurema sodi maha. Seejärel vajadusel aidatakse ema voodisse (kui sünnitus ei toimunud juba selili asendis). Edasi juba sõltub päris palju ämmaemandast.

1. laps sünids veidi üle 3a tagasi. Siis oli laps suht lühikest aega rinnal. Mingi 5-10 min ehk, selle ajaga siis lõigati nabanöör läbi, võibolal tehti veel midagi,s isi võeti laps mõõtmiseks-kaalumiseks, pandi riidesse ja sain lapse tagasi, seejärel siis toimetati minuga (õmblused jne). Nii palju sisi perekoolis lubatud 2h nahk-naha kontaktist…. Eriti nõme oli see, et laps võeti käest ära just hetkel, kui ta asus rinda otsima, aga ma ei osanud ka esmaemana siis protesti avaldada.

2. lapsega taas sain kohe lapse omale kätte ja seekord jäigi sisi 2h mulle rinnale. Ausaltöeldes, 2h oli natuke palju 😀 30 minutit oleks selline paras aeg, siis hakaks endal juba ebamugav. Aga kuna lapsel polnud midagis eljas, ei tahtnud teda teki alt välja ka tõsta mehele (ämmakas oli ruumist lahkunud vahepeal) + nabanöör oli küll lõigtud, aga mitte seotud ehk klambrid olid küljes ja siis ma kartsin, et last väga palju liigutades äkki vigastan tema väärtuslikke kroonijuveele 😀

Kõik õmblused ja minu puhastamine tehti nii, et laps oli mul süles samal ajal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sünnitasin Pelgus 2011 ja 2013. Mõlema lapse sünnil oli nii, et laps pandi kohe minu rinnale naha vastu lamama. Samal ajal siis tegelikult õmmeldi mind, aga ma ei pannud tähelegi 😀 Esimene laps oli mu rinna peal u 30 min, siis viidi korraks kontrolli, kuna sündis varema ja oli veidi väiksema kaaluga, kui oleks nädalate järgi pidanud olema. Teise lapsega selliseid probleeme polnud, oli õigeaegne, nii et oli üsna pikalt rinnal, kuni ise lõpuks voodis liigutada tahtsin ja ta enda kõrvale natukeseks nihutasin (kuna sünnitus kulges kiiresti ja kõik oli hästi, siis sain kohe pärast lapse sündi seda rahulikku aega nautida, õmmelda vmt polnud vaja, lapsega oli ka kõik korras).
Praegu mõtlen, et millalgi ju ikkagi kaaluti ja mõõdeti ka last, aga mul pole sellest mingit mälestust, aga ilmselt siis ikka korraks võeti laps ka minu juurest ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sünnitasin 2013 Pelgus. Kohe pärast sündimist pandi laps mulle rinnale. Aga mõne aja pärast võeti kaalumiseks jms korra ära, sealsamas toas tehti kõik toimingud, ei viidud kuskile mujale. Mind sel ajal siis puhastati ja hakati õmblema jne, siis kui see valmis oli ja laps oli ka riidesse pandud, kaalutud-mõõdetud-hinnatud, siis anti uuesti minu kätte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma sain lapse kohe endale rinnale. Korraks vist võeti ära, et kaaluda jne. Peale seda sain tagasi tibukese mu meelest. Õmmeldi samal ajal küll kui laps käes oli.
Aga ega mul sünnitusest mäluauk. Olin niivõrd šokis ja läbi omadega. Mäletan, et tahtsin 1,5h peale sünnitust käsi pesta sünnitustoas. Ei tahtnud last veriste kätega enda ligi hoida. Läksin siis pesema ruumi teise otsa ja kukkusin täiega vastu põrandat teadvusetuks veidi enne kraanikaussi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks Eesti blogijatest sünnitas sel suvel kolmanda lapse ning postitas enda sünnivideo Youtube keskkonda. Seal ta anub, et laps talle rinnale antaks. Väga valus vaadata, kuidas üks äsjasünnitanud ema sellist asja küsima peab. Kuulutas hiljem veel kui rahule ta sünnitusega jäi ja kui normaalne see kõik oli.
Oleneb väga personalist. Oled täiesti nende meelevallas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma sain Tartus isegi hilisenneaegse kohe rinnale. Tal polnud kriitilist olukorda, seega kõigepealt pandi rinnale, siis natukese aja pärast kaaluti ja siis seniks rinnale kui rahunes ja alles peale seda viis lastearst ta ära mõneks ajaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks Eesti blogijatest sünnitas sel suvel kolmanda lapse ning postitas enda sünnivideo Youtube keskkonda. Seal ta anub, et laps talle rinnale antaks. Väga valus vaadata, kuidas üks äsjasünnitanud ema sellist asja küsima peab. Kuulutas hiljem veel kui rahule ta sünnitusega jäi ja kui normaalne see kõik oli.

Tundub üsna absurdne jutt. Või oli lapse osas arstidel mingi kahtlus, mis vajas üle vaatamist, nii et ei saanud kohe last emale anda? Mis sünnitushaiglas selline asi juhtus?

See lapsega läheduse loomine nahakontakti kaudu pärast sünnistust onn ju üsna pikalt Eesti haiglate praktikas. Kui 2011, kui Pelgus perekooli loengutes käisin, siis räägiti, kui oluline on nahk-naha kontakt, ja et kui näiteks mingi põhjusel ema terviseseisund ei võimalda last talle kohe anda, siis on antud ka isa rinna vastu last, et oleks see esimene kontakt lapsega. Peab ikka väga äärmuslik olukord olema, kui last isa/ema rinna vastu ei anta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma seda videot ei soovi vaadata, kuna teiste sünntiused pole meeldiv vaadata, aga kindel, et personal keeldus last rinnale panemast? võibolla oli tegemist hoopis kannatamatu emaga? ämmaemand ikak viskab lapsele korraks pilgu peale, enne kui emale ta annab, et veenduda, et laps ei vaja vältimatut arstiabi ja pühib ka suurema sodi maha, kui lapsel peaks väga palju kõiksugu asju peal olema, mis seal sünntiuse käigus saab (laste “määrduvusaste” sündides on erinev)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui te räägite Miiu sünnitusest, siis laps just vupsas välja, kui see juba käed harali seal halas. Ämmaemand veel ütles, et kohe saad, ma kontrollin ta kiiresti üle. Seda tegi äe väga kiiresti ja Miiu sai koheselt ka lapse rinnale. Ei läinud poolt minutitki selleks. Ei tasu mingit tobedat juttu siin ajada, et pidi hullult paluma ja niiii valus oli vaadata vms. 😀 Ei olnud seal tegelikult sellist asja. Mina sünnitasin ITK´s, ka ämmaemand vaatas lapse kiiresti üle ja siis sain kohe oma rinnale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2013. sünnitasin ITK ja laps oli rinnal umbes 1,5 -2 h, alles siis küsis ämmaemand, kas ema lubab lapse korraks endale. Sel ajal, kui ämmaemand mõõtis, kaalus ja riietas lapse, käisin dushi all ja sain lapse koheselt sülle tagasi.
Samas eelmine laps vajas elustamist ja peale elustamist viidi kohe intensiivi, kus ta viibis 4 tundi. Selles suhtes ikka sõltub, kas ema ja lapsega kõik korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ITK-s peaks kõigis sünnitustubades olema kõik vajalik lapse pesemiseks, riietamiseks jne st kuskile teise tuppa keegi tervet last ei vii. Ise olen seal kolm last sünnitanud. Kõik on alguses kohe rinnal olnud ning siis seal samas kõrval puhtaks tehtud ja riidesse pandud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga samas, kui kõik on läinud plaanipäraselt – ema terve ja laps ka kogu raseduse ja sünnituse, laps õigeaegne jne miks siis peaks kohe kaaluma ja mõõtma? las olla see beebi seal ema rinnal ja nahk-naha kontakt on ju väga oluline. Milleks on vaja kiskuda last emast eemale. Mõni sünnitus kulgebki nii, et ema ise “tõmbab” lapse välja ja kohe oma rinnale. Ämmaemand/õde aitab hingamisteed puhastada ja nii ta kohe ema rinnale jääbki. Paljude emade jaoks on see väga oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vastsündinul pole vajalik erakorraline tervishoiutöötajate sekkumine, siis nahk-naha kontakt on isegi vajalik ja kasulik nii vastsündinule kui ka emale.

Nahk-naha kontakti on mitmeid eeliseid, nagu:
1.ema keha on soojaallikas- imiku jahtumise vältimiseks;
2.lapse reflekside stimulatsioon- ergutab imikut rinda otsima ja imema;
3.rahustab ja lõõgastab nii ema kui ka imiku;
4.reguleerib imiku hingamist ja südametööd;
5.ergutab seedimist;
6.aktiveerib hormoonid, mis vastutavad piimanäärmete töö eest;
7.ema-lapse tugeva sideme loomine.

Please wait...
Postitas:
GerdaN

Mina 2 kuud tagasi sünnitasin itks ja kohe kui tibu sûndis puhastati ära ja anti mulle rinnale hiljem jätkati protseduuridega

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kellelgi ei ole õigust last “teise tuppa” viia ilma vanema nõusolekuta, kui on hädaolukord siis lapse isa (või su tugi-isik) läheb igale poole lapsega kaasa! Kaaluda, mõõta saab ka hiljem ja last vannitada saab ka isa mitte äe. Kas te omale sünniplaani siis ei koosta või asja enne uurinud ei ole? Ma küll kaks kätt taskus ei soovi sünnitama minna, et siis kui midagi juhtub mu ümber ma ise sõnagi suust ei saa (või partner) ja lasen personalil teha mis tahavad. Lõppu lõpuks on see sinu laps

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll kaks kätt taskus ei soovi sünnitama minna, et siis kui midagi juhtub mu ümber ma ise sõnagi suust ei saa (või partner) ja lasen personalil teha mis tahavad.

Väga vahva siis, mina jälle ei ole kindel, et oskaks piisavalt õigesti ja hügieeniliselt puhastada äsja mu seest väljunud vastsündinut ja ilmselt ka mu mees mitte.
Samas seda tehakse nagunii sünnitustoas ja isa saab vabalt jälgida, hüppa või ise laualt sinna juurde, kui soovid.
Ei saanudki aru, mis probleem selle lapse sünnitusjärgse puhastamisega on? (Vannitamist mainida on muidugi utoopia)
Ja muidugi saab isa kaasa minna, kui lapse peaks kuhugi ära viima, miks üldse selle osas küsimust püstitada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appikene, ei olegi probleem selle lapse puhastamisega, kuhu sellegagi nii kiire on, kergelt tõmbab suurema “mustuse” maha kui laps rinnal ja hiljem saab teda peata küll ja veel. Ma rääkisin sellest et põhimõtteliselt pole kellegi õigust last ära võtta, mis iganes põhjusel ja kui on elu-surma vahel siis muidugi on vaja aga ISA või keegi teine kes sünnitusel kaasas läheb lapsega kaasa kuhu vaja. Millest sa aru ei saanud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma rääkisin sellest et põhimõtteliselt pole kellegi õigust last ära võtta, mis iganes põhjusel ja kui on elu-surma vahel siis muidugi on vaja aga ISA või keegi teine kes sünnitusel kaasas läheb lapsega kaasa kuhu vaja. Millest sa aru ei saanud?

Aru ei saanud sellest, millest üldse tekkis sinu hüsteeriline postitus, nagu beebisid kuhugi ära viiakse või lapsi “ära võetakse”. Teemaalgataja küsis rahuliku küsimuse ja samal toonil võiks ka vastata, mitte mingit paanikat tekitada.
Ja neid paari kiiret sünnitusjärgset protseduuri ei tehta ju “kõrvaltoas”, TÜK-is vähemalt toimub kõik samas toas, ema kõrval ja nägemisulatuses, isa nina all. Tõsi, ITK kohta ei oska kommenteerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appikene, ei olegi probleem selle lapse puhastamisega, kuhu sellegagi nii kiire on, kergelt tõmbab suurema “mustuse” maha kui laps rinnal ja hiljem saab teda peata küll ja veel. Ma rääkisin sellest et põhimõtteliselt pole kellegi õigust last ära võtta, mis iganes põhjusel ja kui on elu-surma vahel siis muidugi on vaja aga ISA või keegi teine kes sünnitusel kaasas läheb lapsega kaasa kuhu vaja. Millest sa aru ei saanud?

tegelikutl ikka ei lähe see isa kaasa, kui on elu ja surm aküsimus. Üldiselt igast operatsioonidele, elustamistele jne ei lasta kõrvalisi isikuid. Pigem just pereliikmed saadetakse välja, kui on väga ärev olukord, et nad ei hakkaks personali segama, vahele trügima, ise tegema jne. Sa võid ju oma sünnitusplaani koostada, aga sünnitusmajal on ka oma protseduurid – kui sulle ei sobi, siis sünnita kodus. Ma võin ju tahta nabanööri ise siduda, hammastega läbi närida ja selle kuhugi plaani kirja apanna, aga ilmselt ei lasta. Sünnitusplaan ei ole ämmaemandatele mingi kohustuslik dokument vaid lihtsalt sinna on sünnitaja pannud kirj aoma sünnituseelsed soovid, mis nagunii võivad sünnituse käigus muutuda. Nii näiteks oli minul kindel soov MITTE sünnitada aselili ja mehega kokku räägitud, et ta seisab mu eest, aga kui hetk oli käes ja mees hakkas mu eest seisma, siis karjusin mehele, ole vait, ma ei liigu siit enam kuhugi 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu esimene laps sündis ITK-s 1998 ja nii kui välja vupsas, kohe tõsteti mulle rinnale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2007 Pärnu haiglas erakorraline keiser. Laps viidi intensiivi ja mind ka. Last nägin alles 24h pärast sündi. Laps oli ok ja mina enam vägem ka, aga ei teagi miks nii hilja mulle toodi. Isa oli lapsega. Isegi osad sugulased nägid enne kui mina.
2017 Tartus oli erakorraline keiser. Laps pandi u 7 min rinnale ja edasi viidi intensiivi, kus oli 7 päeva. Mina olin intensiivis u 8h. Perepalatisse lubati last 2x päevas ja 20min korraga. Ütleks, et see nahakontakt on ikkagi oluline ja kui tervis lubab, siis ikkagi lastakse kohe kontakti.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Sünnitus Kas peale sünnitust lubatakse laps kohe rinnale?