Esileht Väikelaps Kas peale suntide väljatulekut jäävad kõrvad koheselt jälle haigeks?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kas peale suntide väljatulekut jäävad kõrvad koheselt jälle haigeks?

Postitas:

Minu lapsel püsisid sundid kõrvades 7 kuud. Muidu poleks aru saanudki, aga laps hakkas kõrvavalu kurtma. Enne seda oli juba paar päeva rahutu olnud. Käisime oma arstile ka näitamas ja kõrv oligi kergelt punane. Et niipea, kui sunt kõrvast väljas, niipea on kõrvad jälle haiged?
Elu suntidega on lill 🙂 Kuni selle ajani, kuniks laps sundid sai, oli tal pidevalt kõrvapõletikke, ja põhjustajaks ikka nohu. Mitte üks nohu ei möödunud ilma kõrvapõletiku ja AB-kuurita.
Hetkel siis ilma suntideta. Eile oli siis esimene kõrvavalu üle hulga aja. Pidin lapsele lausa keset päeva lasteaeda järgi minema, sest ta oli seal juba tunnikese nutnud. Õhtul andsin veel valuvaigistit. AB ostsin igaks juhuks koju valmis, aga kuna öö oli rahulik, ja siiani laps valu kurtnud ei ole, siis esialgu ma rohuga ei kiirusta.
Millal tekkis teie lastel see hetk, kus enam sunte reaalselt vaja ei läinud? Minu lapsel vanust peaaegu 4. Kooliks kasvavad välja? Ma pole küll kuulnud, et koolilastel sunte oleks vaja.
Järgmisel kuul saab laps uued sundid, sest ilma nendeta ta vaevalt hetkel hakkama saab. Kui isegi väike nohu juba kõrvale kipub liiga tegema, siis ei maksa ka suuremat oodata.
Et siis teie kogemused ja teadmised oleksid abiks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar sai shundid ka kusagil neljaselt, kõrvas olid üle aasta ja ise ära ei tulnudki, arst võttis. Pärast seda adenoidide opi ja shuntide panekut oli laps terve ja tervena on ta püsinud siiani, kohe kohe saab neiu kaheksaseks ja viimased aastad on ptüi-ptüi-ptüi haruharva haige. Sel esimesel kooliaastal pole veel haige olnud ja on kõik päevad koolis käinud ja ka viimasel lasteaia-aastal puudus vist vaid korra. Nii et meil shuntide panek lahendas olukorra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poeg oli mul just kaheseks saanud kui ühte kõrva ¨unt pandi. Novembris oli toru ilusasti välja liikunud. Peale seda paaril korral oli kerge kõrvapõletik mida raviti väh ühel korral ABga. Seejärel lasin teha tasulise pneumokoki vaktsiini ja peale seda pole kõrvapõletikke olnud. peale pikka nohu ja köha on laps küll kõrvavalu kurtnud, kuid arst pole ab määranud. Arst on soovitanud nohu tekkides kasutada järgmisi nippe (et nohu ei läheks kõrva): anda juua võimalikult pikast kõrrest, mängida sule või paberitükikeste puhumise mänge, nätsu närida. Olen neid nippe kasutanud haiguste ajal ja pole laps enam kõrvavalu kurtnud.
Lapse kasvades need kõrvapõletikud taanduvad, see ongi rohkem 2-4aastaste haigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Väikelaps Kas peale suntide väljatulekut jäävad kõrvad koheselt jälle haigeks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.