Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas peate vannituba kraanikausita võimatuks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: kas peate vannituba kraanikausita võimatuks?

Postitas:
Kägu

Korteris, kus praegu elame, ei ole vannitoas pesumasina jaoks ruumi. Remonti pole hetkel võimalik endale lubada, seega vannituba ümber ehitada ei saa. Seega on meie pesumasin praegu köögis – sealgi ei ole sellele õiget kohta, seisab võrdlemisi keset seina ja iga kord tuleb kasutamiseks see veekraaniga ühendada. Ühesõnaga selline kehv variant, ei ole statsionaarselt veevärgiga ühenduses. Enne pesupesemist kulub kuskil 5 minutit selle ühendamiseks, samuti on siis need pesumasina juhtmed kogu pesupesemise vältel kaunikesti ees, sest jooksevad üle põranda.

Ainus variant masin vannituppa saada ja see püsivalt ühendada oleks see, kui eemaldada vannitoas kraanikauss. Kuidas teile tundub, kas on maru veider ja ebamugav, kui vannitoas saab käsi pesta vaid vannikraani all? Päris nõutu olen.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kas peate vannituba kraanikausita võimatuks?

Kui peres väikelapsi ei ole ja kõik ulatuvad vanni kraanist käsi, hambaid, nägu pesema, siis pole probleemi. Olen ise kahes sellises korteris elanud ja ei olnud imelik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga miks seda köögis koguaeg ühendama peab ja miks vannitoas peab kraanikausist loobuma (kas muidu ei mahu pesumasin ära)?
pesumasina püsivalt veevärki ühendamiseks piisab ka nn kolmikust, mida saab vahele panna, ei pea koguaeg kokku-lahti ühendama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Köögis tuleb pidevalt ühendada seetõttu, et kraanikausi kõrval ei ole masina jaoks ruumi. Ainus koht, kus masin olla saab, on vastassein. Ja üle põranda ei saa ju lasta voolikutel statsionaarselt olla.

Vannitoas mõistagi probleem ruumipuuduses, ega’s ma muidu kraanikausi eemaldamist kaaluks. Ainus koht, kuhu pesumasina panna saaks, ongi kraanikausi asemele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on pesumasin köögis ja veevärgiga kolmiku abil ühendatud. Täiesti normaalne ja ei mingit jamamist iga kord. Ka eraldi pistik on masina jaoks pandud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ise üles kasvanud pisikese vannitoaga korteris kus kraanikaussi ei olnudki. Kõik olid sellega nii harjunud, et ei tundnud sellest mingisugust puudust.
Praegu meil selline olukord, et tegime vannitoas korraliku remondi. Kõik on uus ja olemas ainult kraanikaussi pole veel. Mõtleme ja valime ja otsustame, ruumi on. Ja kui ma nüüd ausalt ütlen, siis ma ei kiirustagi selle kraanikausiga kuna nii ongi mugavam. Lapsed saavad ise käsi pesta kuna nad ulatuvad vannikraani lahti tegema. Kraanikausi jaoks on kindlasti vaja neile mingit pingikest.
Üks mu sõbranna küll tuli vannitoast välja krimpsus näoga ja küsis kas ta peab nüüd köögis käsi pesema. Ta ei tulnud selle peale, et vannis saab käsi pesta:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu jaoks möeldamatu. Ennem viskaksin vanni välja ja teeks pisikese dushinurga ning körvale pesumasin.
Laste ja enda pesemiskoht peab olema steriilne. Kuna káime igapäevaselt dushi all, siis ma küll ei viitsiks iga kord/päev vanni puhastada- on ju koguaeg midagi loputada ja pesta vaja kraani all- eriti siis, kui kodus on imik/väikelaps.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu jaoks möeldamatu. Ennem viskaksin vanni välja ja teeks pisikese dushinurga ning körvale pesumasin.
Laste ja enda pesemiskoht peab olema steriilne. Kuna káime igapäevaselt dushi all, siis ma küll ei viitsiks iga kord/päev vanni puhastada- on ju koguaeg midagi loputada ja pesta vaja kraani all- eriti siis, kui kodus on imik/väikelaps. [/tsitaat]

Plaan ongi vannitoast vann välja visata ja du¨inurk teha, aga – nagu mainisin – hetkel ei ole selleks ressursse. Seega otsin ajutist mugavamat lahendust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen elanud aastaid majas, kus vesi tuleb vaid kaevust. Olen elanud aastaid korteris, kus pole vannituba. Olen elanud aastaid korteris, kus on vesi ja vannituba, kuid vannitoas ei ole kraanikaussi.
Midagi maru veidrat selles nüüd küll ei olnud 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kraanikauss vannitoas pole üldse oluline. Meil ei olegi, elame uues korteris ja saime selle disainimisel ise kaasa rääkida. Kraanikauss vannitoas/leilisaunas oleks selle ilmet ja paigutust üsna oluliselt rikkunud. Meil on avatud du¨iruumis kraaniga du¨ikomplekt ja hambaharjad topsis kraani kõrval asuval riiulil. Pole mingit probleemi du¨i alla minnes ka hambaid pesta. Kui on kiire ja du¨iruumi ei viitsi minna, siis on meil elukorrusel tualettruumis väike kraanikauss, kus seda hädapärast kiirelt teha saab.
Kuna meil on nn sanitaar- ja majapidamisruumid soklikorrusel, siis keegi ei viitsigi kätepesuks või millegi loputamiseks trepist pidevalt alla joosta. Kõik väiksemad loputamised saab tehtudki kas köögikraani all või tualettruumis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina elasin 30 aastat üldse ilma vannitoata. Käidi linnasaunas või kooli spordihoones dushi all. Kõik muu pesemine käis köögi kraanikausis. Olen teistest halvem nüüd või?
Hetkel küll väike kraanikauss dushiruumis aga segisti läks katki ja uut osta ei jõua. Juba pool aastat peseme hambaid ja nägu köögis ja kedagi ei häiri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina elasin 30 aastat üldse ilma vannitoata. Käidi linnasaunas või kooli spordihoones dushi all. Kõik muu pesemine käis köögi kraanikausis. Olen teistest halvem nüüd või?
Hetkel küll väike kraanikauss dushiruumis aga segisti läks katki ja uut osta ei jõua. Juba pool aastat peseme hambaid ja nägu köögis ja kedagi ei häiri.[/tsitaat]
Segistite hind algab paarikümnest eurost vaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Segistite hind algab paarikümnest eurost vaid.[/tsitaat]

VAID????? kus maailmas sa elad. ma saan töötutoetust 2 euri kuus ja peretoetust 38 euri. parem pesen köögis edasi kui jätan lapsed nälga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimane kägu, ehk ei läinud katki segisti, vaid tihend seal sees – see maksab mõne sendi.

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat]Kraanikauss vannitoas pole üldse oluline. Meil ei olegi, elame uues korteris ja saime selle disainimisel ise kaasa rääkida. Kraanikauss vannitoas/leilisaunas oleks selle ilmet ja paigutust üsna oluliselt rikkunud. Meil on avatud du¨iruumis kraaniga du¨ikomplekt ja hambaharjad topsis kraani kõrval asuval riiulil. Pole mingit probleemi du¨i alla minnes ka hambaid pesta. Kui on kiire ja du¨iruumi ei viitsi minna, siis on meil elukorrusel tualettruumis väike kraanikauss, kus seda hädapärast kiirelt teha saab.
Kuna meil on nn sanitaar- ja majapidamisruumid soklikorrusel, siis keegi ei viitsigi kätepesuks või millegi loputamiseks trepist pidevalt alla joosta. Kõik väiksemad loputamised saab tehtudki kas köögikraani all või tualettruumis.[/tsitaat]

ja tahtes veidi nâgu loputada, kisud riided seljast?

loomulikult on elu kraanikausita môeldav, kuid vabatahtlikult asju keeruliseks ja ebahygeenilisemaks teha… selleks peab nutti olema!

Please wait...
Postitas:
Kägu

vabandust, 2 euri päevas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

elasime ka korteris kus polnud vannitoas kraanikaussi ja pesumasin oli köögis. mingit probleemi sellest küll ei olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Viimane kägu, ehk ei läinud katki segisti, vaid tihend seal sees – see maksab mõne sendi.[/tsitaat]

lasin vennal üle vaadata, midagi pidi sees puru olema. muidu loomulikult oleks tihendi vahetanud ja asi korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on elu aeg (ka lapsepõlvekodus) olnud selline kodutehnika kõik köögis (integreeritud). Miks peab olema tingimata pesumasin vannitoas? Olen vaadanud, et väga paljud panevad pesumasina oma imepisikesse vannituppa, mõeldakse eeskätt praktilisusele (tegelikult pole praktilisem), kuid kodu ise näeb välja nagu panipaik, kust tuleb karkudega läbi kõndida.

PS mana silme ette laevade dushiruumid/WC-d, mis on kõik põhimõtteliselt ühel ruutmeetril 🙂 Väga-väga leidlikult paigutatud. Pesumasin sinna muidugi ei sobiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Käggu kirjutas:[/small]

ja tahtes veidi nâgu loputada, kisud riided seljast?

loomulikult on elu kraanikausita môeldav, kuid vabatahtlikult asju keeruliseks ja ebahygeenilisemaks teha… selleks peab nutti olema!
[/tsitaat]

Ma saan aru, et kui sina vannituppa end loputama lähed, kisud riided seljast ja teed seda kraanikausis. No ma ei tea, minul on kombeks ennast ikka du¨i all loputada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ajutine lahendus pole ju tegelikult nii suurt poleemikat väärtki. Teemaalgataja ütleb, et teeb vannitoas remondi ja siis paneb dushinurga. OK, siis lõhu praegu kraanikauss välja ja pane pesumasin sinna, hiljem kui dushinurga paigaldad ja ruumi üle jääb võid ju uue kraanikausi panna. Vaevalt sa peale remonti nagunii vana kraanikaussi enam tahad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu vanematel ei ole vannitoas kraanikaussi, hammaste pesu käib siis ka vanni kohal. Meie omalajal olime sellega harjunud. Kraanikausile ettenähtud kohas seisab neil pealt laetav pesumasin. Aga maru kitsas on seal ikkagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vannitoas on ainult vann ja nii palju ongi ruumi ainult. Aga vann on ilus vanaaegne ja jalgadega. Olen täiesti harjunud, et kraanikaussi ei ole. Pigem oleks kraanikaussi vaja WC-s.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen sattunud kodudesse kus vannitoast on kraanikauss välja visatud ja siis hambapesu jms. käib vanni kohal.
Perenaine räägib, et pole probleemi vannist teiste seebi- ja hambapesu- jms. pritsmeid loputamas käia aga reeglina on need vannid ikka koledad ja mustad. Ise ka ei jaksaks.
Pigem siis ikkagi köögis midagi välja mõelda.

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat] [small]Käggu kirjutas:[/small]

Ma saan aru, et kui sina vannituppa end loputama lähed, kisud riided seljast ja teed seda kraanikausis. No ma ei tea, minul on kombeks ennast ikka du¨i all loputada.[/tsitaat]

ma vist imelik jah, mul on vahest vaja pâeva jooksul lihtsalt nâgu loputada. ja nigu tyytu oleks end selle pisikese veesutsaka pârast alasti kisku ja yleni vee alla ronida.
aa ma selline vâsinud vanainime ka, ei jôvva iga vajaliku veesortsu pârast vôimelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Korteris, kus praegu elame, ei ole vannitoas pesumasina jaoks ruumi. Remonti pole hetkel võimalik endale lubada, seega vannituba ümber ehitada ei saa. Seega on meie pesumasin praegu köögis – sealgi ei ole sellele õiget kohta, seisab võrdlemisi keset seina ja iga kord tuleb kasutamiseks see veekraaniga ühendada. Ühesõnaga selline kehv variant, ei ole statsionaarselt veevärgiga ühenduses. Enne pesupesemist kulub kuskil 5 minutit selle ühendamiseks, samuti on siis need pesumasina juhtmed kogu pesupesemise vältel kaunikesti ees, sest jooksevad üle põranda.

Ainus variant masin vannituppa saada ja see püsivalt ühendada oleks see, kui eemaldada vannitoas kraanikauss. Kuidas teile tundub, kas on maru veider ja ebamugav, kui vannitoas saab käsi pesta vaid vannikraani all? Päris nõutu olen.[/tsitaat]

Kas vanni kohal koogutades oleks mugav silmi, käsi, hambaid pesta? Kui jah siis pole probleemi, kui ei siis ei. Proovi järgi, siin ei tea keegi su vannitoa omapärasid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas vanni kohal koogutades oleks mugav silmi, käsi, hambaid pesta? Kui jah siis pole probleemi, kui ei siis ei. Proovi järgi, siin ei tea keegi su vannitoa omapärasid.[/tsitaat]

Lastele on kindlasti mugavam vanni kohal pesta. Ei pea upitama ega tooli abiks võtma. Nii et arvan, et kui meil kraanikauss olekski olemas, siis kasutaksid lapsed ikka vannivarianti. Need, kes tõid välja ebahügieenilisust… Ma ei tea, minu vann on küll säravpuhas. Pole üldse raske need hambaloputusvee jäägid üle loputada. Miks peab oma elu nii raskeks tegema, a la et suren nüüd ära kui kraanikaussi ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui reaalne on pisike nurgavalamu WC-sse panna? Juhul kui WC on üldse eraldi ruum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Köögis tuleb pidevalt ühendada seetõttu, et kraanikausi kõrval ei ole masina jaoks ruumi. Ainus koht, kus masin olla saab, on vastassein. Ja üle põranda ei saa ju lasta voolikutel statsionaarselt olla.
.[/tsitaat]

voolikuid saab suurepäraselt ka mööda lage vedada või siis veel pikema tiiruga mööda põranda/lae servi. voolik võib ju vabalt teha tiiru köögi kraanikausist ukse/aknaga seinani ja siis sealt sinna vastasseina. isegi solgitorusid saab osta nii mitu m kui vaja. sama lugu on juhtmetega. ja kõik saab soovi korral plastikust \”juhtmekarpi\” vms asja toppida, et näeks välja nagu peakski nii olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

voolikuid saab suurepäraselt ka mööda lage vedada või siis veel pikema tiiruga mööda põranda/lae servi. voolik võib ju vabalt teha tiiru köögi kraanikausist ukse/aknaga seinani ja siis sealt sinna vastasseina. isegi solgitorusid saab osta nii mitu m kui vaja. sama lugu on juhtmetega. ja kõik saab soovi korral plastikust \”juhtmekarpi\” vms asja toppida, et näeks välja nagu peakski nii olema.[/tsitaat]

füüsika 0?

Mida pikem teekond on veel vaba äravooluni seda suurem peab olema jõud mis seda lükkab. Äravoolu vooliku toru võib poest tõesti piiramatu arv meetreid osta, kas su pesumasina mootor selle ka lae alla lükata suudab on hoopis midagi muud.

Üks kurb lugu voolikute suvalise ühendamise kohta ka. Vanapaar ühendas korterisse siseneva veetoru toasiseselt lihsalt vooliku ja traadiga (tark isetegevus, nagu sinu soovituski) Asi lõppes ühel kurval ööl sellega, et kaks allolevat korrust ujutati kuuma veega üle. Kahju kujunes kokku ~15 000.- EUR. Vanapaaril kindlustust ei olnud. Naabrid olid õnneks piisavalt heatahtlikud ja võtsid kulud enda kanda kuid tegelikult oli neil igati õigus see kulu vanapaarilt välja nõuda.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas peate vannituba kraanikausita võimatuks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.