Esileht Ilu ja tervis Kas piim saab olla lahja või otsa saada?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas piim saab olla lahja või otsa saada?

Postitas:

Minu laps on 2 kuune. Koguaeg on ta saanud süüa iga 3h tagant umbes(arvestades söötmise algusets järgmise alguseni)..öösel väga ei söö.
Täna on laps aga tahtnud pea iga 2tunni tagant süüa…isegi 1,5h tagant…
Olen täheldanud et viimastel päevadel ta sööb kuidagi rahutumalt..
Kas piim saab olla lahja, et ta ehk ei saa kõhtu täis sellest..või ehk talle ei piisa sellest mis ta saab ja seepärast sööb tihedamalt? Kas võib hoopis otsa saada? Mina ju ei näe palju sealt tuleb…Laps lausa nutab, kuni siis jälle süüa annan, kuigi peas kõht täis olema..
Ei tahaks väga kergeäeliselt RPA peale minna..seda enam et nii vara.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 15:56; 30.06 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel vöib olla piimatellimise periood, gaasid või mõne bakteri ( srafülokokk on beebidel tavaline vaevuste põhjustaja) vohamisest tingitud ebamugavus ja valud kõhus, soor ( teeb keele hellaks ja imemise valusaks), võib olla väike viirus ( peavalu, nohu algus), isegi hambad võivad osadel lastel juba varakult tunda anda, on ka lihtsalt rinnastreik täiesti võimalik, vms.
Milline kaaluiive on seni olnud? Piim ei saa imetades otsa, see on selge. 1,5h vahe oli näiteks minu neljal lapsel pigem erand. Enamasti söödi esimesel poolaastal 0,5-1h tagant ööpäevaringselt.
Üldiselt ema tunded või arvamised piima olemasolu, puudumise või selle rasvasuse ning ka rindade lõtvuse/pehmuse kohta ei loe midagi. Piima tuleb näiteks ka nö \”kivid sokkides\”-sugusest rinnast, sest piim ei kogune rinda, vaid tuleb imetamise ajal organismist. Seda Sa küll ei küsinud, aga paljud emad siin arvavad, et kui rind pehme, ehk kui kaob sünnitusjärgne piimapais, siis pole neil enam piima. See on väga vale arvamus.
Kas laps pissib ikka kenasti 6x ööpäevas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 16:13; 30.06 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pissib küll, aga kakab healjuhul 1x ööpäevas. anname cuplatoni juba al sünnist(arst soovitas kuna gaasid olid kõhus ja ebamugavad).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 15:56; 30.06 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseid perioode esineb kõikidel beebidel. Toida last lihtsalt tihedamini ja ära asjata muretse. Ei ole võimalik, et piim muutuks ootamatult liiga lahjaks või saaks päevapealt otsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]pissib küll, aga kakab healjuhul 1x ööpäevas. anname cuplatoni juba al sünnist(arst soovitas kuna gaasid olid kõhus ja ebamugavad).
[/tsitaat]See on ju isegi hästi siis, et \”heal juhul\” 1x päevas kakab 🙂 Minu laste kakamise sagedus oli 1-1,5 kuu vanusest alates 1x 3 nädala jooksul 🙂 Rinnapiima saavad lapsed võivadki väga harva kakada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 16:13; 30.06 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt tekitab ta tiheda imemisega omale piima juurde, ära seda protsessi sega, anna nii tihti kui laps nõuab, paari päeva pärast peaks olukord normaliseeruma.
Mul on kolm last ja nende kõigiga on imikueas olnud selliseid perioode, kui tundub, et piima on vähe- laps küsib tihti rinnale, on rahutu. Teise lapsega oli see asi isegi nii täpne, et iga kolme nädala tagant oli selline juurdetellimise nädal. Rinnapiima laps võib kakada ka kord 10 päeva jooksul, peaasi, et pissib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ära sa nüüd seda viga tee (mida paljud teevad), et lõpetad rinnapiima andmise, arvates, et ju on midagi piimal viga, kui laps tihemini rinnale tahab.
Nagu siin juba nii ilusti ja selgelt kirjutati, siis laps tellib endale hoopis süüa juurde. 🙂
Ma tean, et selline periood on väsitav – tekib tunne, et appiiii, ta ainult ongi mul rinna otsas kogu aeg!
Aga see periood läheb mööda (kuni järgmiseni :P)ja laps kindlustab praegu, et sul oleks talle piisavalt süüa ka edaspidiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitu last (keda kõiki olen kaua imetanud). Kõikidega on olnud niimoodi, et kuskil 2-3 elukuul tekkis ühtäkki tunne, et piim on otsas. Laps tahtis tihti tissi ja tissid tundusid täiesti tühjad.

Tegelikult nii ongi, et laps suurendab enda jaoks piimakogust niimoodi. See kestab lühikest aega niimoodi. Varsti on kõik korras. Laps hakkab harvem sööma ja rinnad on täis.
Eks siis mõne aja pärast kõik jälle kordub, kui lapsel on vaja jälle piima juurde \”tellida\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks veel ka selle, et pisikesed võivad ka palavamate ilmadega tihemini rinnale tahta, sest piim on neile ju ka joogiks! 😉 Ise ju tahad ka rohkem juua kui palav on. Nii ka pisikesed. Ja polegi midagi imelikku selles, kui tihemini süüa tahab 🙂
Naudi imetamist ja oma pisikest ja ära muretse! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Kas piim saab olla lahja või otsa saada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.