Esileht Pereelu ja suhted Kas piiran liiga palju?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Kas piiran liiga palju?

Postitas:
Kägu

Mõlemad oleme 30+, tuttavad 8a ja suhtes 3 aastat. Meil on elu läinud nii, et kiirelt ostsime oma maja ja nüüd remondime seda. Kodus ka 5 kuune laps. Ise ei arva, et oleksime suhtega kiirustanud, aga vist siiski.
Mõlemad oleme seltskondlikud, aga selle vahega, et mina jäin raseduse ajal juba koduseks ning nüüd olen veel eriti kodule orienteeritud. Mees pole aga elustiilis midagi muutnud. Iga nv käib väljas ja nädala sees ka asjata veel mõne sõbraga või vanematega. Muidu on palju tööl ja üle jäänud aja kõpitseb maja kallal. Lapsega ei tegele, kuigi laps oli tema suur soov ja jutu põhjal uskusin, et temast saab hea isa. Õhtul on väsinud ja siis hoiab last kuni pesus käin. Paar korda olen mingi 2h ära käinud ja siis juba tunni pärast helistab, et millal ma tulen.
Olen talle öelnud, et tal pole aega minu jaoks. Küll ma olin liiga rase, et klubisse kaasa võtta jne. Enne lapse sündi käisime koos klubis või pubis.
Nüüd on ettekäändeks rinnaga toitmine. Ma lihtsalt ei oska. Meie mehe-naise suhe tähendab seda, et ootan teda koju, koristan ja teen talle süüa. Vahel harva seksi e, sest mul on ikka veel valus ja tema on liiga väsinud. Rääkida meil midagi pole, va tema töö ja kui raske see on. Minu päevad on tema jaoks igavad.
No ja kui ütlen, et tal pole midagi muutunud lapsega seoses, siis saab pahaseks. Ta arvab, et kui käib nv korra väljas, siis see on aeg temale ja pühapäev veedab ju kodus, et mida ma üldse tahan ja piiran teda. Kõik sõbrad on kusjuures veel vallalised või lastetud.
Kas siis piiran liigselt? Samas ma ei ole viitsinud enam näägutada ka, sest mul pole talle nagu asendust pakkuda. Mulle lihtsalt meeldiks kui ta kodus oleks pere juures, aga see ju mõttetu passimine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et sa tead ise ka, et sul on õigus. Olen ise ka ühe sellisega kunagi elanud. Pidin imiku isegi nurga taha poodi kaasa tassima, sest tema ju “ei saa hakkama”. Laps oli 2, kui välja kolisime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on elu läinud nii, et kiirelt ostsime oma maja ja nüüd remondime seda

Mees ostis maja ja remondib seda, oleks vist õigem öelda.
Miks sa muidu seal nõiud ja aru ei saa, et aeg on oma eluga edasi minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liigselt piirad sa hoopis ennast.
Hakka nüüd ise rohkem väljas käima, vähemalt paar korda nädalas, ja jäta laps mehe hoolde. Enne kodunt väljaminekut lepi kokku kindel aeg, kui kaua sa väljas oled ja võta see aeg kohe mõistliku varuga, st kolm tundi, mitte poolteist. Kui mees poole pealt helistab, siis ütledki rahulikult, et kokkulepe oli selle ja selle kellani ja selleks ajaks sa oled kodus ka.
Mida sa selle ajaga teed? Soovitan trenni minna, see aitab liita koduseks jäänud vaimu jälle normaalseks loksutada ja parandab ka meeleolu. Füüsilisest vormist rääkimata. Trenn võib aidata ka sellest valutavast seksiprobleemist üle saada, või siis pead selle murega arsti poole pöörduma. Kui trenni ei taha, leia endale mingi hobi. Kohtu sõbrannadega.
Mõte on tegelikult selles, et isa harjuks rohkem lapsega ja saaks aru, mida lapse hooldamine kodus tegelikult tähendab. Aga niimoodi ei saa seda talle muidugi serveerida, peadki ütlema, et sinul on vajadus rohkem väljas käia, mitte et sul on vaja meest rohkem kodus istuma saada.
Seda, et te ninapidi koos kahekesi kodus istuksite, on praegu mõttetu tahta, sest te olete juba üksteisest kaugenenud.
Kui mees on sinu iganädalaste ärakäimistega harjunud ja enam lapsehoidmise vajaduse üle ei virise, siis võid võtta käsile järgmise etapi – otsid lapsehoidja ja lähete mehega koos välja.

Muide, üks asi. Ütled, et mees kõpitseb maja. Kui seal on mõni lihtsam töö, mida sina ka saad teha, siis ütled mehele otse: “Ma tahan ka vahepeal midagi muud peale titehooldamise teha, nüüd on sinu kord last valvata, lase ma tegutsen” ja lepid temaga kokku, et vat selle töö teed sina ära. Muidu ongi nii, et teil on kodus kummalgi väga tugevalt omad tegevused, mis on teise tegevustest liiga erinevad ja te kaotate ühise keele. Aga kui te aegajaltki teete samu asju, mis teine, siis ju ikka jututeemat leiab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nädalas on 7 õhtut. Kui ta ühe neist väljas käib, siis…???
Sa oled üksi lapsega ja sul on siiber. See ei ole tema süü. Sina vist pigem polnud lapsevsnemaks saamiseks valmis, sest tundub, et sa oled kade? Sinu täiskasvsnu-elu peab vaid tema ära täitma ja see on lõppeks üsna koormav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pigem küsiks teema kohta, mida sa ei maini: Kas sa piirad teda lapsega kontakti otsimisel?

Mõned värsked ja noored emad on nii kiivad oma nunnukese eest hoolitsemisel, et kui mees tuleb ja paneb kogemata mähkme tagurpidi beebile jalga, siis on kohe maailmalõpp käes jne. Ja nii hirmutatakse väikeste kommentaaridega mees eemale ja tekitatakse tal tunne, et ta ei saa oma lapsega hakkama. Kas oled kanaema või lased mehel oma beebiga tegeleda ja isa olla?

Ja isa-lapse kontaktile aitab väga hästi kaasa, kui ema jätab nad omapäi. Mine ise kodus ära. Mine trenni. Lase neil kudrutada omavahel. Lase mehel võtta vastutus ja ära luba tal isegi mitte helistada sulle vaid lepi kindel aeg kokku, millal kodus oled ja ole siis kohal… või helista ise, kui näed, et tagasi jõudmisega hilined.

Isal PEAB olema aega lapsega omaette, et tekiks isatunne ja vastutuse võtmine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina ära pahanda temaga, kui ta kord nädalas välja läheb. Ütle parem mehele, et sa katad laua, kutsugu sõbrad teile istuma. (Kui te just kööktoas ei ela, siis väikelaps pole mingi muret). Katadki hea laua, paned kenasti riidesse, võimaluste piires istud koos sõpradega, ajad juttu, oled rõõmus – mees on ju kodus! Vaatate mingit filmi, algatad jututeemasid või pakud lauamänge välja. Ütled, et tulgu soovi korral sõbrataridega. Näevad mehe sõbrad, et sa oled normaalne. Hakkavad sinust lugu pidama ja meeski tunneb uhkust, et tal on selline tegus ja hakkaja kena, sõbralik, rõõmus naine, mitte varjamist vajav imetav emme, kes 99% ajast on väsinud ja viril.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

meeski tunneb uhkust, et tal on selline tegus ja hakkaja kena, sõbralik, rõõmus naine, mitte varjamist vajav imetav emme, kes 99% ajast on väsinud ja viril.

Vaata, kui inimene on väsinud, siis inimene on väsinud ja peab ka aegajalt saama puhata. Iseenesest ja automaagiliselt pole keegi võimeline lõbusaks hakkama. Loll soovitus. Enne tuleb oma tassike täis saada, siis võib hakata külalisi võõrustama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps on ju alles 5-kuune. Te mõlemad alles harjute uue peremudeliga ja meestel käib see veits raskemini. Lisaks ei oskagi nad nii väikse lapsega suurt midagi peale hakata, kui laps juba käib ja räägib, siis alles isad nagu ärkavad.
Aga nõuandeid on siin eelnevalt väga häid antud. Edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

meeski tunneb uhkust, et tal on selline tegus ja hakkaja kena, sõbralik, rõõmus naine, mitte varjamist vajav imetav emme, kes 99% ajast on väsinud ja viril.

Vaata, kui inimene on väsinud, siis inimene on väsinud ja peab ka aegajalt saama puhata. Iseenesest ja automaagiliselt pole keegi võimeline lõbusaks hakkama. Loll soovitus. Enne tuleb oma tassike täis saada, siis võib hakata külalisi võõrustama.

Jah, loomulikult. Paljulapselisena ma tean seda ja ma pole ju rääkinudki, et kutsu nad siis, kui sa eriti väsinud oled.
Lihtsalt püüadki juba enne oma tassi positiivsete mõtetega täita ja võimalikult puhata.

Aga loomulikult – kui sa eelistad, et mees kas kolistab semudega mööda linna või konutab tigedalt kodus – laske käia. Mina eelistasin varianti, et kord kuus olid kõik mehe sõbrad meil. Kulus vist 2 kuud, kui mehe sõbrad hakkasid mehelt küsima, et kuule, millal me teile tuleme jälle, teil oli mõnus ja Kägu on lahe. Kas võtame mõne uue mängu kaasa ja mis me kaasa toome?

Ja mina olen ikka s**t perenaine (st mu laud on paraku 80% kuskilt valmistoit) ja kuri inimene – kell 3 on semudel viimane pits ja siis iga poiss oma koju 🙂 Lisaks mul on tõesti palju lapsi, rohkem kui 3 ja nende seas ka kaksikuid. Kui sain mina hakkama, saab igaüks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga loomulikult – kui sa eelistad, et mees kas kolistab semudega mööda linna või konutab tigedalt kodus –

Aga miks see variant on parem, et naine peab ennast vägisi rõõmsaks sundima ja mehe sõpru teenindama? Miks naine ei võiks mööda linna kolistada, seleta ära? Kui naine saaks ka mööda linna kolistada, siis oleks ta rõõmsam ilma ennast sundimatagi. Alustaks siis sellest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled üksi lapsega ja sul on siiber. See ei ole tema süü. Sina vist pigem polnud lapsevsnemaks saamiseks valmis, sest tundub, et sa oled kade? Sinu täiskasvsnu-elu peab vaid tema ära täitma ja see on lõppeks üsna koormav.

Mulle tundub, et hoopis mees on kade. Miks mees ei istu titega nädalavahetusel kodus, et naine saaks rahulikult ringi tuuritada, lõbutseda ja omi asju teha?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga loomulikult – kui sa eelistad, et mees kas kolistab semudega mööda linna või konutab tigedalt kodus –

Aga miks see variant on parem, et naine peab ennast vägisi rõõmsaks sundima ja mehe sõpru teenindama? Miks naine ei võiks mööda linna kolistada, seleta ära? Kui naine saaks ka mööda linna kolistada, siis oleks ta rõõmsam ilma ennast sundimatagi. Alustaks siis sellest.

Muidugi võiks! Ja muidugi peaks saama naine mööda linna kolistada, kui ta tahab – ja mõistuse piirides. Lihtsalt see naine ei taha vist, nagu ma teemaalgatusest aru saan.
Loomulikult peaks naine saama võtta oma vaba(d) öö(d) ja minna kasvõi spaasse, ujumine, saunad, õhtusöök, rahus ööuni, hommikusaun, söök ja siis koju ja loomulikult peaks mees seda arusaadavaks pidama ja lastega ise hakkama saama. Iga normaalne mees ju ka saab. Isegi minu nohikutest pojad saavad kumbki mitme alla kolme-aastase väikelapsega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Meie viimased nädalad on sellised, et mees on 19ni tööl. Siis peseb, sööb ja kindlasti on vaja vanemate jaoks midagi teha. Või siis õhtul veel mingi sõbra asi vaja korda ajada nt rehve vahetada. Siis kindlasti üks õhtu tahab saada rahu ja vaikust st läheb garaaži muusikat kuulama või paariks tunniks sõbra juurde.
Nv on pidu. Laekub u hommikul kell 5, kergelt joogisena. Pühapäeval magab lõunani ja siis toimetab aias. Lapsega üksi jalutama ei taha minna. Päevas vahetab ühe mähkme kui käsen ja ei lase ära nihverdada ja siis toob lapse mulle.
Sõbrannad käivad mul külas ja ma ka neil ja seda koos lapsega. Kaks korda olen ilma lapseta läinud ja siis helistab, et millal tulen ja kui 5 min hiljem jõuan saan veel riielda. Ta on selgelt tige ja väsinud.
Tema sõbrad on kõik sellised, et kokkusaamine tähendab õlut. Laua nägudest pole mõtet rääkidagi. Oma sõpru ta ise ei taha külla, sest need ei oska ära minna.
Üks sõbranna ja kaks sõpra käivad ka meil üle nädala külas. Saan nendega hästi läbi.
Ma enda arust ei piira, arst ma ei ütlegi enam midagi vaid otsin tegevust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees on sul sitapea, kes pole täiskasvanuks saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest täitsa tavaline teema, mis mingil hetkel on tekkinud paljudel paaridel peale esimese lapse sündi – naine on päevad ja ööd lapsega koos ja talle tundub, et mees tegeleb perega liiga vähe. Samas on mees pikad päevad tööl, remondib kodu, peab abistama ka oma vanemaid ja leiab, et on ometigi mõne vaba õhtu ära teeninud.

Omal ajal ise samas olukorras olles leppisime kokku vaba õhtu, millal mees tegeles lapsega ja mina sain omi asju ajada + selle, et nädalavahetusel on mees vähemalt ühe päeva kodus meie jaoks olemas. Meil oli selles osas pisut lihtsam, et mehel pole kunagi olnud kommet sõpradega öö läbi väljas pidutseda ja peale seda pool päeva maha magada. Tuttavate perede elu kõrvalt vaadates tundub, et meeste pidutsemine lõpeb siis, kui ka keegi tema sõpradest ka isaks saab, nii et tekivad uued jututeemad ja muututakse perekesksemaks. Teine lugu on mehe vanematega – aja jooksul nende abistamise vajadus aina kasvab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina ära pahanda temaga, kui ta kord nädalas välja läheb. Ütle parem mehele, et sa katad laua, kutsugu sõbrad teile istuma. (Kui te just kööktoas ei ela, siis väikelaps pole mingi muret). Katadki hea laua, paned kenasti riidesse, võimaluste piires istud koos sõpradega, ajad juttu, oled rõõmus – mees on ju kodus! Vaatate mingit filmi, algatad jututeemasid või pakud lauamänge välja. Ütled, et tulgu soovi korral sõbrataridega. Näevad mehe sõbrad, et sa oled normaalne. Hakkavad sinust lugu pidama ja meeski tunneb uhkust, et tal on selline tegus ja hakkaja kena, sõbralik, rõõmus naine, mitte varjamist vajav imetav emme, kes 99% ajast on väsinud ja viril.

Hurraa, perekooli aasta kõige lollima kommentaari laureaat on selgunud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meenutab mu kunagist elu. Arvan, et peate nõustamisse minema, oma asjad ja ootused lahti rääkima. Kohe ei tasu ära minna, aga naagutamisega ka midagi ei saavuta. Ise olen tänaseks hetkeks juba uur kaaslasega, kuna tookordne kallis abikaasa leidis uue.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maja ehitus ja väike laps on liiast mis liiast igale inimesele. Maja ehitus üldse on iseseisvate inimeste tegevus. Kui üks süveneb ja keskendub, ei saa ta samal ajal olla keskendunud partnerile. Kui partner seda tähelepanu kadumist ei talu, minnakse varem või hiljem lahku. Sama on lapsega. Laps on iseseisvuse proovikivi. KUi ikka vajab partneri jäägitud tähelepanu ja ilma selle tähelepanuta toime ei tule, minnakse lahku. Ja järgmise partneriga kordub kõik uuesti. Mõtle rahulikult läbi, mida sa tahad. Ja rääkige rahulikult läbi, kuidas edasi elada. Kas sul on üksi parem? Siis lahuta kohe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isa, kes ei tegele oma lapsega ja hiilib ise kodust välja, räägib piirangutest…kuule naine, ava oma silmad. Mis tähendab, hoiab OMA last kuni sa pesed? Mis sa arvad, mis toimub?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka aru ei saa, miks teemaalgataja ise ülejäänud kuuel õhtul väljas ei käi, kui ta seda nii väga soovib. Ja kui ei soovi, siis milles küsimus? Igaüks on ikka just seal, kus ta tahab olla, kes kodus kes klubis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka aru ei saa, miks teemaalgataja ise ülejäänud kuuel õhtul väljas ei käi, kui ta seda nii väga soovib.

Sest naised, eriti need, kel esimene laps ja muid tähtsaid (töö, hobid) elus ei ole, ei taha meest lapsega usaldada. Üks asi on see, et mees vblla ei saa hakkama, aga teine asi on hirm, et mis siis saab, kui mees SAAB hakkama? – Siis juhtub see, et naisel kaob ära kõvataja roll, et tema on perekonna kõige tähtsam, kuna temast sõltuvad teised.
Ja alateadlikult seda kardetakse.

Teine asi on see, et mees ei tegelevat tal lapsega. Viiekuusega polegi veel midagi tegeleda, mähke vahetamine ja külje pööramine, söötmine, see on ka kõik.
Mees tegeleks kolmesega hea meelega, kes juba inimene on, räägib, vaidleb, naerab, nutab, lööb põlve ära jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liigselt piirad sa hoopis ennast.

Hakka nüüd ise rohkem väljas käima, vähemalt paar korda nädalas, ja jäta laps mehe hoolde. Enne kodunt väljaminekut lepi kokku kindel aeg, kui kaua sa väljas oled ja võta see aeg kohe mõistliku varuga, st kolm tundi, mitte poolteist. Kui mees poole pealt helistab, siis ütledki rahulikult, et kokkulepe oli selle ja selle kellani ja selleks ajaks sa oled kodus ka.

Mida sa selle ajaga teed? Soovitan trenni minna, see aitab liita koduseks jäänud vaimu jälle normaalseks loksutada ja parandab ka meeleolu. Füüsilisest vormist rääkimata. Trenn võib aidata ka sellest valutavast seksiprobleemist üle saada, või siis pead selle murega arsti poole pöörduma. Kui trenni ei taha, leia endale mingi hobi. Kohtu sõbrannadega.

Mõte on tegelikult selles, et isa harjuks rohkem lapsega ja saaks aru, mida lapse hooldamine kodus tegelikult tähendab. Aga niimoodi ei saa seda talle muidugi serveerida, peadki ütlema, et sinul on vajadus rohkem väljas käia, mitte et sul on vaja meest rohkem kodus istuma saada.

Seda, et te ninapidi koos kahekesi kodus istuksite, on praegu mõttetu tahta, sest te olete juba üksteisest kaugenenud.

Kui mees on sinu iganädalaste ärakäimistega harjunud ja enam lapsehoidmise vajaduse üle ei virise, siis võid võtta käsile järgmise etapi – otsid lapsehoidja ja lähete mehega koos välja.

Muide, üks asi. Ütled, et mees kõpitseb maja. Kui seal on mõni lihtsam töö, mida sina ka saad teha, siis ütled mehele otse: “Ma tahan ka vahepeal midagi muud peale titehooldamise teha, nüüd on sinu kord last valvata, lase ma tegutsen” ja lepid temaga kokku, et vat selle töö teed sina ära. Muidu ongi nii, et teil on kodus kummalgi väga tugevalt omad tegevused, mis on teise tegevustest liiga erinevad ja te kaotate ühise keele. Aga kui te aegajaltki teete samu asju, mis teine, siis ju ikka jututeemat leiab.

Alati imestan seda naiste kitsarinnalisust. Jäta laps mehele ja mine trenni. Kui mees juba praegu max kaks tundi suudab lapsega olla ja on ving lahti, siis lõpuks karjub laps kusagil teises toas ja mehel kõrvaklapid peas istub ise arvutis. Teie jaoks on laps alati nagu mingi ese, viska mehele käitu ise ka nii nagu mees. Nagu asotsiaalid.

Kui mees pole mingi issitüüpi, siis ei saa ikka last kohelda nagu palli keda põrgatada edasi tagasi. Selliste naiste soovitusi on alati väga kole lugeda.

Ma ei saa ka noore ema vajadusest aru pidu panna kui alles rinnaga toitmine on, alkot sisse kaanida, teiste meestega olla. Kui jäid rasedaks, siis oli soov saada emaks ja siis tulebki emarolli kanda. Aga 30+ vanuses kembelda nagu 18 aastased? See on üllatav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine asi on see, et mees ei tegelevat tal lapsega. Viiekuusega polegi veel midagi tegeleda, mähke vahetamine ja külje pööramine, söötmine, see on ka kõik.

Kui see viiekuuse hoidmine pole mitte midagi – puhas puhkus ju, siis miks mees ei taha seda mitte-midagit teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa ka noore ema vajadusest aru pidu panna

Aga miks sa sama asja mehele pahaks ei pane?

Ilmselt ei soovigi noor ema pidutseda, juua ja teiste meestega seksida. Ta lihtsalt tahab, et mees – teine lapsevanem võtaks lapse osas võrdse vastutuse. Või on siiski nii, et kui mehele ja naisele sünnib laps, siis peab oma elu muutma ainult naine, aga mees on sama vaba mees edasi kui varem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa ka noore ema vajadusest aru pidu panna

Aga miks sa sama asja mehele pahaks ei pane?

Ilmselt ei soovigi noor ema pidutseda, juua ja teiste meestega seksida. Ta lihtsalt tahab, et mees – teine lapsevanem võtaks lapse osas võrdse vastutuse. Või on siiski nii, et kui mehele ja naisele sünnib laps, siis peab oma elu muutma ainult naine, aga mees on sama vaba mees edasi kui varem?

Kust mina tean miks tema mees ei taha, tema mees on tema valik, tema sai temaga lapse. Aga laps on juba sündinud, siis pole mõtet 30+ emal ise titte mängida. Kui naine ka ei taha last, siis äkki siis uued vanemad leida?

Siin on kaks võimalust, üks on lihtsalt see, et naine jälle viriseb ja siis kirjutab perekooli oma meest halvustava loo (nagu kõik enamus lugusid siin on) või siis nad elasid juba oma suhte vanaks enne lapsesaamist. Nüüd siis stressiolukorras hakkab suhe lagunema.

Aga mul on nii raske mõista seda naiste ampsulugemist. No miks mees saab käia ja naine ei saa. Kannatagu naine need mõned aastad ära ja siis issike juba harjunud oma lapsega ja saabki ema ka minna välja. Mehed käivad ka sõjaväes, naised saavad kodus lulli lüüa.

Lapsehoidjad on ka olemas…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jäta laps mehele ja mine trenni. Kui mees juba praegu max kaks tundi suudab lapsega olla ja on ving lahti, siis lõpuks karjub laps kusagil teises toas ja mehel kõrvaklapid peas istub ise arvutis.

See on veel hea, kui nii läheb. Raputatud lapse sündroomist olete kuulnud? Nii palju beebisid on surnuks raputatud, kuna vanem lihtsalt ei oska lapse järelejätmatule nutmisele adekvaatselt reageerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina oleksin ettevaatlik mehe suhtumise osas, et laps veel väike ja midagi ei julge temaga teha. Mul oli exabikaasaga sama. Ootasin aastaid, et paneks ka “käed külge” kasvatamise suhtes. Kuus aastat sai täis (kahju, et varem ei suutnud lahutada), iga aasta ootasin ja lootsin. 6-aastane juba tubli tegelane. Ei tulnud midagi, pidin lahutama. Olin 100% abielus üksikema. Emotsionaalselt nii vastikult kurnav. Nüüd oleme lapsega viis aastat eraldi elanud, 99,9% kasvatan üksi ja temast on saanud tore/tubli/arukas laps. Exabikaasa telefonis vahel küsib lapse kohta ja siis tuli pärl- küll MEIE oleme ikka nii toreda ja tubli lapse kasvatanud! Ma jätsin kommenteerimata selle lause, vajus suu lahti telefoni otsas. Ise suhtlen temaga minimaalselt ja lihtsalt viisakalt, tema võtab pidevalt ühendust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehed käivad ka sõjaväes, naised saavad kodus lulli lüüa

Just, lulli lüüa! Naised on 9 kuud rasedad, kannatavad valusid, sünnitust. Mõni naine koguni mitu korda elu jooksul. Kahtlustan, et 8 või 11 kuud sõjaväes on kukepea kõige selle kõrval, mis kaasneb naisele lapse kandmise, sünnitamise ja hilisema hoolitsemisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehed käivad ka sõjaväes, naised saavad kodus lulli lüüa

Just, lulli lüüa! Naised on 9 kuud rasedad, kannatavad valusid, sünnitust. Mõni naine koguni mitu korda elu jooksul. Kahtlustan, et 8 või 11 kuud sõjaväes on kukepea kõige selle kõrval, mis kaasneb naisele lapse kandmise, sünnitamise ja hilisema hoolitsemisega.

Sunnib sind keegi selleks? Mitte keegi, ela lasteta.
Mehed peavad ajateenistusse minema, sest see on kohustus.
Naistel puuduvad elus kohustused.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas piiran liiga palju?