Esileht Pereelu ja suhted Kas piiran liiga palju?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Kas piiran liiga palju?

Postitas:
Kägu

Mehed käivad ka sõjaväes, naised saavad kodus lulli lüüa

Just, lulli lüüa! Naised on 9 kuud rasedad, kannatavad valusid, sünnitust. Mõni naine koguni mitu korda elu jooksul. Kahtlustan, et 8 või 11 kuud sõjaväes on kukepea kõige selle kõrval, mis kaasneb naisele lapse kandmise, sünnitamise ja hilisema hoolitsemisega.

Sunnib sind keegi selleks? Mitte keegi, ela lasteta.

Mehed peavad ajateenistusse minema, sest see on kohustus.

Naistel puuduvad elus kohustused.

Kas meest sunnib keegi lapsi saama? Ei sunni! Aga ikka saadakse. Ja kui saadakse, siis tuleb oma laste elus täisväärtusliku lapsevanemana osaleda, mitte lükkama selle sujuvalt naise kaela, kuna lapse eest hoolitsemine on tüütu ja ebamugav kohustus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just, lulli lüüa! Naised on 9 kuud rasedad, kannatavad valusid, sünnitust. Mõni naine koguni mitu korda elu jooksul. Kahtlustan, et 8 või 11 kuud sõjaväes on kukepea kõige selle kõrval, mis kaasneb naisele lapse kandmise, sünnitamise ja hilisema hoolitsemisega.

Kas meest sunnib keegi lapsi saama? Ei sunni! Aga ikka saadakse. Ja kui saadakse, siis tuleb oma laste elus täisväärtusliku lapsevanemana osaleda, mitte lükkama selle sujuvalt naise kaela, kuna lapse eest hoolitsemine on tüütu ja ebamugav kohustus.

Järgmine kitsarinnaline pallipõrgataja. Mis sul nagu viga on? Ei õppinud lapsena teiste lastega mänguasju jagama või millest selline käitumine? Mehed ei sünnita, naised sünnitavad, sinna ei saa keegi parata midagi. Kui naine peab imikuga rohkem tegelema, siis see ongi sotsiaalne konstruktsioon millega tuleb leppida. Perekool on tõesti nagu mingi hullumaja, kõik on nii katkised siin. Nii kurb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees käin tööl ja ehitab maja.
Naine istub kodus ja tegeleb lapsega.

Naine tahab, et mees käiks tööl, ehitaks maja ja tegeleks lapsega.

Jaburdus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ajab alati nii vihale suhtumine, et mees käib tööl ja aitab teisi ning siis ta on liiga väsinud, et lastega tegeleda. Esiteks, kui otsustatakse saada laps, siis oma pere vajadused on number üks – teised peavad mõnda aega ise hakkama saama. Teiseks, lapse esimesel eluaastal ei ole vanematele paraku erilist puhkust ette nähtud – täiskasvanud inimene saab sellest aru ja elab üle. Kolmandaks, mis puudutab väsimust peale tööpäeva, siis imikuga kodus olemine on vähemalt sama kurnav kui mitte kurnavam – olen oma elus teinud nii vastutusrikast tööd (üks aastane periood oli ca 10-12 tundi 6 päeva nädalas) kui ka imikuga kodus olnud ning raskuse mõttes oli töö ikka kordades lihtsam. Meil õnneks mehega sama arusaam nendest asjadest ja kõik annavad oma panuse ning mingit hala ma kodus kuulama ei pea. Muidugi, vahest üks meist väsib ära ja siis teine võimaldab talle puhkuse, nt ööpäev SPA-s, läheb lastega oma vanemate juurde, pubiõhtu või linnapuhkus Eestist väljas mõneks päevaks sõpradega vms. Aga see ei juhtu iga nädal ning see räägitakse eelnevalt läbi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Järgmine kitsarinnaline pallipõrgataja. Mis sul nagu viga on? Ei õppinud lapsena teiste lastega mänguasju jagama või millest selline käitumine? Mehed ei sünnita, naised sünnitavad, sinna ei saa keegi parata midagi. Kui naine peab imikuga rohkem tegelema, siis see ongi sotsiaalne konstruktsioon millega tuleb leppida. Perekool on tõesti nagu mingi hullumaja, kõik on nii katkised siin. Nii kurb.

Katsu kaasa mõelda, millest jutt käib! Oli jutt, et mehed peavad sõjaväes käima, aga naised saavad lullitada. Mina tõin võrdluse. Naisterahva elu on teistpidi raske.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Katsu kaasa mõelda, millest jutt käib! Oli jutt, et mehed peavad sõjaväes käima, aga naised saavad lullitada. Mina tõin võrdluse. Naisterahva elu on teistpidi raske.

Sa pole ju sõjaväes käinud:D Sa juba teisel päeval ju nutaksid kuidas sinu peale karjutakse, punktipealt pead ärkama, minutiga voodi tegema, riidesse ja juba õue võimlema tormama. Vahepeal tuleb jaoülem, tõmbab su voodi kõik põrandale, viskab asjad laiale ja sa pead kõik uuesti ära koristama ja mingit vingumist pole ja võib-olla 7 korda nii.
Sa kujutad ikka ette 30 kilose seljakoti, relvaga ja siis taevast sajab padulörtsi ja sina pead metsas roomama. Mitte kuhugi koju sa ei saa, teed kõike nagu sulle kästakse. Jah, naise elu on raskem?

Kodus titega istumine on ikka puhas puhkus. 5 kuune sööb, magab, sööb magab. Käid vankriga õues tiiru, puhas vabaaeg, riik maksab veel emapalka ka. Lumehelbekeste maailm on täna. Nii nõrgad on inimesed ja nii suured õigused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei ole ilmselgelt selles vanuses lapse eest hoolitsenud – 5-kuune enam ammu ainult ei söö ja maga vaid vajab oluliselt rohkem tegelemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa pole ju sõjaväes käinud:D Sa juba teisel päeval ju nutaksid kuidas sinu peale karjutakse, punktipealt pead ärkama, minutiga voodi tegema, riidesse ja juba õue võimlema tormama.
Sa kujutad ikka ette 30 kilose seljakoti, relvaga ja siis taevast sajab padulörtsi ja sina pead metsas roomama. Mitte kuhugi koju sa ei saa, teed kõike nagu sulle kästakse. Jah, naise elu on raskem?

Kodus titega istumine on ikka puhas puhkus. 5 kuune sööb, magab, sööb magab. Käid vankriga õues tiiru, puhas vabaaeg, riik maksab veel emapalka ka. Lumehelbekeste maailm on täna. Nii nõrgad on inimesed ja nii suured õigused.

Absoluutselt kindlasti on sünnitamine kordi valusam ja raskem kui sõjaväes kella peale ärgata ja minutiga riidesse panna.

Kui sa oleksid vähegi kunagi viiekuuse titega kodune olnud, siis sa ka ei targutaks. Kõik viiekuused ei ole sugugi sellised, et ainult magavad ja söövad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa pole ju sõjaväes käinud:D Sa juba teisel päeval ju nutaksid kuidas sinu peale karjutakse, punktipealt pead ärkama, minutiga voodi tegema, riidesse ja juba õue võimlema tormama.

Absoluutselt kindlasti on sünnitamine kordi valusam ja raskem kui sõjaväes kella peale ärgata ja minutiga riidesse panna.

Kui sa oleksid vähegi kunagi viiekuuse titega kodune olnud, siis sa ka ei targutaks. Kõik viiekuused ei ole sugugi sellised, et ainult magavad ja söövad.

Jah ma olen olnud küll viiekuuse, aastasega jne jne kodus. Olen hoidnud päeval oma aastast last ja ööseks tööle läinud ja nii pool aastat järjest. Ma küll ära ei surnud ja perekoolis kaebamas ei käinud. Olen käinud ka sünnistusel ja polnud seal midagi hullu. Selline ongi elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sünnitusel käimine ja sünnitamine on siiski kaks täiesti erinevat kogemust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mida iganes
lapsik miinustamine

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah ma olen olnud küll viiekuuse, aastasega jne jne kodus. Olen hoidnud päeval oma aastast last ja ööseks tööle läinud ja nii pool aastat järjest. Ma küll ära ei surnud ja perekoolis kaebamas ei käinud. Olen käinud ka sünnistusel ja polnud seal midagi hullu. Selline ongi elu.

Ja sinu naine samal ajal tiirutas kuskil ringi? Kadus nädalavahetusel terveks ööks ära. Roomas hommikul koju ja magas pool järgmist päeva maha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sinu naine samal ajal tiirutas kuskil ringi? Kadus nädalavahetusel terveks ööks ära. Roomas hommikul koju ja magas pool järgmist päeva maha?

Haiglas oli

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vot. Hoopis erinev olukord võrreldes teema algatustega. Ja nii peabki, tuleb võtta vastutus ja pere huvid esikohale seada mitte halada, et ma ei saa, oska, suuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mida iganes

lapsik miinustamine

‘Mida iganes’ on samuti lapsik antud kontekstis. Seda võtet vestluses kasutavad tavaliselt teismelised kui enam midagi asjalikku öelda ei ole, aga trots ei luba ka taganeda ja oma eksimust tunnistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haiglas oli

Nii, ja millest teemaalgatus on?

Ei ole ju võimalik pidada normaalseks seda, et naine on 24/7 rakkes. Mees aga käib 8 h palgatööl, natukene nokitseb maja kallal ja ülejäänud aeg on tema isiklik vaba aeg.

See on ju absoluutselt midagi muud, kui objektiivsetel põhjustel ei saa üks või teine lapsevanem lapsega olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära seleta. Jube ebameeldiv inimene oled, tõenäoliselt vägivaldne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haiglas oli

Nii, ja millest teemaalgatus on?

Ei ole ju võimalik pidada normaalseks seda, et naine on 24/7 rakkes. Mees aga käib 8 h palgatööl, natukene nokitseb maja kallal ja ülejäänud aeg on tema isiklik vaba aeg.

See on ju absoluutselt midagi muud, kui objektiivsetel põhjustel ei saa üks või teine lapsevanem lapsega olla.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks naistele olen näinud mehi, kes tegelevad lastega. Mõnikord ka üksinda. Mõnikord ka pikemat aega.

Aga ma pole näinud ühtki naist, kes üksinda pikemat aega remondiks maja. Muide, rasedus ja sünnitus on tervisele ohtlikum kui maja remont. Aga maja remont on ohtlikum kui lapsega olemine.

Eriline tase on muidugi mittearusaamine võrdlusest, et lastesaamine (sünnitus kui vaev) on vabatahtlik, ajateenistus (kui vaev) aga kohustuslik.

Mehe lapsega olemist tuleb muidugi harjutada. Sul oli 9 kuud edumaad. Tore on see, et mees saab aru, et tema tuttavad on sinna õlle poole kiivas. Ise olen mehena märganud, et mul on väikeste lastega lihtsam kusagil käia, aega veeta. Olgu siis tegu niisama poeskäimisega vms. Lihtsalt kodusistumine on kurnavam, just laste valvamise seisukohast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekool on tõesti nagu mingi hullumaja, kõik on nii katkised siin. Nii kurb.

Ja sina, mu kuninganna, oled kõikidest kõige katkisem veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No miks mees saab käia ja naine ei saa. Kannatagu naine need mõned aastad ära ja siis issike juba harjunud oma lapsega ja saabki ema ka minna välja.

Ei, ei saa. Kui isa on juba harjunud, et teda pole aastaid kodus vaja olnud, siis “need mõned aastad hiljem” on juba hilja teda lapsevanemaks ümber harjutada.
Ema on lapse imikueas niikuinii rohkem kodu külge seotud, mis on mehel viga, et ta naisele isegi paari õhtut nädalas ei suuda lõõgastumiseks anda?

Ja teiseks ei ole nii, et mees saab ja naine ei saa. See saab ja ei saa on kahe inimese koostöö puudumise tulemus. Kui mees naisele võimaldab, kui mees ise ka juba lapse imikueas lapse eest vastutuse võtab, siis saabki naine ka. Ainus piirang sel juhul ongi see, et mees miskipärast “ei saa” lapse eest hoolitsemisega hakkama. Nii abitud ja katkised on need mehed tänapäeval?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehel on üks õhtu nädalas oma aeg, eks sinul peaks siis ka üks õhtu nädalas oma aeg olema? Praegu on laps väga väike ja rinnapiimal, te ei saagi ju koos midagi teha. Hakka juba mõtlema, et paari kuu pärast laps rinnalt maha ja mis siis teie elust saab? Kui sina saad jälle kodunt väljas käima hakata, kas te siis hakkate koos kusagil käima?
Minu meelest on selge vahe seltskondadel, kus mehed ja naised veedavad vaba aega koos, ja teised on seltskonnad, kus mehed ei tunnegi oma sõprade naisi eriti. Mehed veedavad aega omakeskis ja naisi vaba aja veetmisesse ei kaasataks. Vabandust, aga mina sellisest kambast endale meest lihtsalt ei võtakski! Seal kambas on alati ka keegi liider ja kui sinu mees juhtumisi karja juht ei ole, siis pole sul ka lootust seda suhtumist muuta. Koos naistega hakatakse sellises pundis vaba aega veetma ainult siis, kui liider eeskuju näitab. Kui aga liider eelistab meestega pubis piljardit mängida ja põlastavalt eitede kaasatoomise mõtte peale nägu krimpsutab, siis üks alam mees seda läbi ei suru, et davai, läheks järgmine laupäev koos naiskadega välja! Mkmmm, sinu mehest saab lihtsalt valge vares või must lammas, ja kogu lugu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on see tihti tagajärg kui on laps tehtud no peopoisiga kellel tegelikult mingit huvi pole kodu mängida ja lapsi saada.

Kui ühel inimesel on veel alles tohutu kihk väljas käia ja pidu panna pole vaja pisiperet hakkama panna. See ei muutu üleöö.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehel on üks õhtu nädalas oma aeg, eks sinul peaks siis ka üks õhtu nädalas oma aeg olema? Praegu on laps väga väike ja rinnapiimal, te ei saagi ju koos midagi teha. Hakka juba mõtlema, et paari kuu pärast laps rinnalt maha ja mis siis teie elust saab? Kui sina saad jälle kodunt väljas käima hakata, kas te siis hakkate koos kusagil käima?

Mind pole küll rinnaga toitmine takistanud kuskil käimist. Nad leiutasid rinnapumba ja lutipudeli. Aga mul pole ka meest, kes kodust eemale hoiab ja arvab, et mina sain üksi lapse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kartsin ka, et mees muutub selliseks..lihtsalt olen näinud seda oma vanemate ja sõbrannade pealt.
Enne laste saamist tegin mehele selgeks, et lapsekasvatus on 50-50 ja kui ta sellega nõus pole, siis pole ka mingeid lapsi. Sama ka kodutööde kohta.

Nüüd on esimene laps 4 aastane ja peaks ütlema et lapsega tegeleb rohkem isa ja see tuleb sellest, et mul on lihtsalt tihedam töögraafik. Kodutöid teen enamasti mina ja kui näen, et ma ise üksi ei jõua, palun, et mees aitaks.

Praegune korraldus sobib mõlemale, laps tundub samuti rõõmsameelne olema, nii et on vedanud.

Aga mul on üks sõbranna, tubli haritud naine, hea tööga. Töötab täiskohaga ja peale tööd hakkab ka lapsi kasvatama. Mees samas tuleb peale tööd koju ja istub arvutisse ning hakkab mingit jama mängima. Tema ju väsinud. No ma ei tea, iga kord kui peale tööd lapsega külla läheme tahaks nagu tollele vastu kukalt virutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, mis peremudelitega inimesed harjunud on. Kui me lapse saime, ei käinud mees iialgi mitte kuskil üksi. Alati orgunnis väljasõite nii, et saaksime perega koos minna. Otsis kontakti rohkem nende sõpradega, kel ka väiksed lapsed, et leiaks ühiste huvidega kattuvaid tegevusi. Kui polnud võimalik last kaasa võtta või hoidjat leida, olime mõlemad kodus. Mis häda on üldse eraldi ringi jõlkuda? Kõige parem ongi ju oma abikaasaga koos. Selge see, et kumbki vanematest ei soovi päevade viisi üksi kohustustega seotud olla. Palju lihtsam, kui vastutus lapse eest on võrdselt jagatud.
Teemaalgataja mehel sõimaksin lihtsalt näo täis jobu olemise pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub, et teie teed on kuidagi lahknemiseni jõudnud. Nüüd on teie endi teha mis edasi saab, kas need pööravadki lahku või lähevad taas üheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nädalas on 7 õhtut. Kui ta ühe neist väljas käib, siis…???

Sa oled üksi lapsega ja sul on siiber. See ei ole tema süü. Sina vist pigem polnud lapsevsnemaks saamiseks valmis, sest tundub, et sa oled kade? Sinu täiskasvsnu-elu peab vaid tema ära täitma ja see on lõppeks üsna koormav.

Teemaalgataja ju toob konkreetselt välja, et kui tema läheb kas või lühikeseks ajaks kodust ära, siis mees helistab ja küsib, millal ta tagasi koju tuleb (st millal saab lapse üle anda). Muidugi on teemaalgatajal siiber, mul oleks ka. Laps saadakse ikka kahekesi. Kui nädalas on 7 õhtut ja isa tahab ühel neist väljas käia, siis oleks aus, kui ka emal oleks võimalus ühel õhtul väljas käia.

Alati imestan seda naiste kitsarinnalisust. Jäta laps mehele ja mine trenni. Kui mees juba praegu max kaks tundi suudab lapsega olla ja on ving lahti, siis lõpuks karjub laps kusagil teises toas ja mehel kõrvaklapid peas istub ise arvutis. Teie jaoks on laps alati nagu mingi ese, viska mehele käitu ise ka nii nagu mees. Nagu asotsiaalid.

Miks järeldatakse, et kui mees vingub ja on mugav, siis on ta automaatselt lapsele ohtlik/jätab lapse hooletusse? Mina ei viitsi ka lastega tegeleda (mul ei ole lapsi), mulle kohe tõesti ei paku huvi autodega mängida või mähkusid vahetada, aga kui ma olen lubanud nt sõbrannale lapsehoiuga appi minna, siis ilmselgelt sellel ajal, kui ma lapse eest vastutan, tegelen ma temaga ja ei raputa teda surnuks nagu siin keegi lausa välja on toonud (appi…). Ma eeldan, et teemaalgataja on piisavalt adekvaatne hindama, kas tema mees on lapsele ebasobiv hoidja ja kui olekski, siis ta ei sooviks, et mees lapsega kahekesi jääb.

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Nii et, naised, edaspidi, kui palute mehel prügi välja viia, ärge imestage, kui saate vastuseks “Vii ise, sina ju sõjaväes ei käinud!”

Ei no nali naljaks… Ei saa ju selliseid asju siiralt mõelda! Pealegi teemaalgataja ju rääkis, et lapse saamine oli ka mehe soov. Miks siis naine seda last nüüd ikkagi üksi kasvatama peab???

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Sa pole ju sõjaväes käinud:D Sa juba teisel päeval ju nutaksid kuidas sinu peale karjutakse, punktipealt pead ärkama, minutiga voodi tegema, riidesse ja juba õue võimlema tormama. Vahepeal tuleb jaoülem, tõmbab su voodi kõik põrandale, viskab asjad laiale ja sa pead kõik uuesti ära koristama ja mingit vingumist pole ja võib-olla 7 korda nii.

Usu või ära usu, aga kirjeldasid üht üsna tavalist päeva minu elus. See sinu jaoülem tundub minu 2-aastase põngerja kõrval nagu paipoiss. Ma pean samuti punktipealt ärkama, 7 või rohkem korda päevas keeratakse midagi segi, loobitakse laiali või soditakse täis. Tunnustusena saan nuttu, jonni ja karjumist. Õues võimlen iga päev ja samuti vinguda ei tohi. Nii et kumb meist see lumehelbeke on??

Ja eriline andekus on ikka arvata, et üksnes seepärast, et sa mõned kuud kuskil metsas sopa sees roomama ja sõda mängima pidid, on naine sulle elu lõpuni miskit võlgu. Ega naine sind sinna saatnud!!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas piiran liiga palju?