Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas pole veider jutt haiguspäevade teemal?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kas pole veider jutt haiguspäevade teemal?

Postitas:

Kuulan riigikogu infotunde … ja no kena, et väga paljud erinevate erakondade esindajad toovad valuliselt esile etteheite haiguspäevade mittetasustatuse kohta alates esimesest haigestumise päevast praegusel koroonakriisi ajal, nõudes, et haiguspäevad oleksid esimesest päevast alates tasustatud.

Tuuakse välja, et inimesed ei tule ju muidu välja, eriti kui madalamad palgad ja käiakse ikka tööl, sest muidu ootaks nälg ja makstamata arved jne .. Kohe näha on, et erinevate erakondade esindajad on meie riigi inimeste pärast ikka kuni pisarateni mures, mure on nii suur, nii väga elatakse kaasa meie riigikodanikele …

Hmm …

Mul tekib küsimus – kas muul ajal pole see oluline probleem ja uskumatu kitsaskoht, siis, kui koroonat pole?! Kas siis on haigestuvatel inimestel kuidagi parem olukord? Miks on kodaniku heaolu, ah mis heaolu, pelgalt hakkamasaamine riigi jaoks oluline ainult koroonaviiruse peatamisega seoses? Miks riik muul ajal inimeste hakkamasaamise pärast ei muretse, ei hooli? Muul ajal on vist 3 päeva tasustamata? Kas mitte see pole suurem probleem inimeste jaoks suures plaanis? Miks SEE üldse teema pole, see, mis on tegelikult meid saatev probleem igapäevaselt, enne ja peale koroonat?

Inimesed maksavad makse ja kui siis juhtub, et jääd haigeks, siis saad karistada kolme päeva töötasust ilma jäämisega?! Mille eest? Ja siis pole riigil mingit muret, et kuidas inimesed hakkama saavad, kui jäävad KOLME päeva tasust ilma?! Või kui inimesed on sunnitud haigetena tööl käima?

+21
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 15:29; 10.04 21:52; 12.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tasustamata päev või paar on tulnud sellest, et inimene ilma mõjuva põhjuseta ei jääks koju. Ju oli neid, kes kasutasid võimalusi jääda 1-2 päevaks tasulisele puhkusele ilma, et nad haiged oleks.

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav oli veel see, et kõik tõid näiteks palga 1000 eurot neto, ükski erakond ei tea kui närune on meie alampalk ja et on ka sellega töötavaid inimesi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav oli veel see, et kõik tõid näiteks palga 1000 eurot neto, ükski erakond ei tea kui närune on meie alampalk ja et on ka sellega töötavaid inimesi.

Jep, see oli ka väga ajuvaba.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 15:29; 10.04 21:52; 12.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pohh. Need 2 päeva on kopikad, mis saada. Ainult lollid ja juhmakad keerutavad nende pealt rolmu ülesse ja mängivad kannatajaid. Eestis on korralik toetuste maksmise süsteem välja töötatud. Kui kellelgi jääb selle kahe maksmata päeva pärast kuu lõpus viim ostmata siisruleb oma LoV-i või KoV-i pöörduma ja toetust nõutama.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah et inimesed maksavad makse…

Ravikindlustuse osa on 33% 13 %. Arvuta see välja.

Ja selle raha eest peaks inimene saama kõik perearsti, eriarsti js haiglateenused, retstptisoodustused ja 100 % esimeset päevast hüvitist. Sinna sisse lähevad ka tema alaealised lapsed, pensionäridest vanemad.

Kerge utoopia nagu?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

suht ajuvaba on see 1. päevast hüvitamise teema, sest inimesed niigi kuritarvitavad haiguslehti ning võtavad neid puhkamiseks.

see 3 tasuta päeva tekitatigi seetõttu, et kui hüvitada sama palk nagu oleks tööl käies, siis kaoks ära mõte tööle minnagi. ega ise ka ei läheks, kui kodusistumise eest sama summa kontole tiksuks. praegu ei taha ükski perearst enne haiguslehe avamist patsienti näha ka – mis viga helistada, et mul kurk valus, tahan haiguslehte

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 14:13; 12.04 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks tähendaks see tööandjatele veel suuremat koormust. Päris karm oleks töötajate pohmellipâevi ka veel kinni maksma hakata. Niigi suruti veel suurem osa haigusrahadest tööandjate kaela, kuigi niigi tuleb tasuda töötaja sotsiaalmaks. Ps. Tean hästi, et näiliselt vōeti üks päev âra, aga tegelikkuses koormus suurenes, sest loomulikult on ju koik haiged haiged esimesel nädalal, teisel juba vähesemad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

suht ajuvaba on see 1. päevast hüvitamise teema, sest inimesed niigi kuritarvitavad haiguslehti ning võtavad neid puhkamiseks.

see 3 tasuta päeva tekitatigi seetõttu, et kui hüvitada sama palk nagu oleks tööl käies, siis kaoks ära mõte tööle minnagi. ega ise ka ei läheks, kui kodusistumise eest sama summa kontole tiksuks. praegu ei taha ükski perearst enne haiguslehe avamist patsienti näha ka – mis viga helistada, et mul kurk valus, tahan haiguslehte

Madalapalgalistele pole haigusleht mingi puhkus. Just olin 7 päeva haiguslehel, kontole laekus selle eest 47 eurot. Ma ei kujuta ette, mis saaks, kui peaksin pikemalt haige olema.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 19:08; 13.04 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suht ajuvaba on see 1. päevast hüvitamise teema, sest inimesed niigi kuritarvitavad haiguslehti ning võtavad neid puhkamiseks.

see 3 tasuta päeva tekitatigi seetõttu, et kui hüvitada sama palk nagu oleks tööl käies, siis kaoks ära mõte tööle minnagi. ega ise ka ei läheks, kui kodusistumise eest sama summa kontole tiksuks. praegu ei taha ükski perearst enne haiguslehe avamist patsienti näha ka – mis viga helistada, et mul kurk valus, tahan haiguslehte

Sama summa? Haigusleht pole kunagi 100% olnud. Aga võiks olla esimesest päevast 70%.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 15:29; 10.04 21:52; 12.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suht ajuvaba on see 1. päevast hüvitamise teema, sest inimesed niigi kuritarvitavad haiguslehti ning võtavad neid puhkamiseks.

see 3 tasuta päeva tekitatigi seetõttu, et kui hüvitada sama palk nagu oleks tööl käies, siis kaoks ära mõte tööle minnagi. ega ise ka ei läheks, kui kodusistumise eest sama summa kontole tiksuks. praegu ei taha ükski perearst enne haiguslehe avamist patsienti näha ka – mis viga helistada, et mul kurk valus, tahan haiguslehte

Sama summa? Haigusleht pole kunagi 100% olnud. Aga võiks olla esimesest päevast 70%.

hooldusleht veel kümmekond aastat tagasi oli 100% ja haigusleht toona vist 80 – pool kollektiivi istus tihedal tööajal “haigena” kodus või “põetas” last

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 14:13; 12.04 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Madalapalgalistele pole haigusleht mingi puhkus. Just olin 7 päeva haiguslehel, kontole laekus selle eest 47 eurot. Ma ei kujuta ette, mis saaks, kui peaksin pikemalt haige olema.

Korraliku töötaja puhul jah. Aga on ju palju neid, kes ei viitsigi tööl käia. Kui makstakse 1.päevast haigusleht, siis helistabki arstile peale terve öö kestnud pidu ja halab kui haige ta on. Saab veel paar ööd jämmida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just olin 7 päeva haiguslehel, kontole laekus selle eest 47 eurot.

Kui väike su palk siis on, et said 6 päeva eest tööandjalt ja HKlt kõigest 47 eurot  kokku?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide on ka selliseid tööandjaid kes on esimest haiguspäeva kompenseerinud 100%. Minu tööandja näiteks. Ja ikka on meil neid kes käisid haigena kontoris nakatades teisi sest haiguslehega kaotaks raha, ning neid kes seda soodustust ära kasutasid. Võttes iga pisikese häda puhul haiguslehe.

Töötan finantssektoris, meil ei ole väikesed palgad. Asi on suhtumises.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just olin 7 päeva haiguslehel, kontole laekus selle eest 47 eurot.

Kui väike su palk siis on, et said 6 päeva eest tööandjalt ja HKlt kõigest 47 eurot kokku?

800 bruto

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 19:08; 13.04 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See summa tundub 800 bruto puhul väike.

Laekunud summa peaks olema siis ainult haigekassa osa (6-7 päeva eest). Tööandja peaks juurde maksma 2-5 p eest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas pole veider jutt haiguspäevade teemal?