Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas politsei tegeleb mootorratturite ja tõuksikasutajatega?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas politsei tegeleb mootorratturite ja tõuksikasutajatega?

Postitas:
Kägu

Kas olete kuulnud, kas mõni mootorrattur on kunagi saanud karistada liigselt müriseva mootorrattaga sõitmise eest ja kas mõni tõuksijuht on saanud karistada lubatud sõidukiiruse ületamise eest või kahekesi tõuksi peal liiklemise eest? Sellised rikkumised on massilised.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Politseil ei ole vist väga seaduslikku alust neid rikkumisi karistada. St ma ei tea, kas need on üldse seaduse järgi rikkumised ja kui on, siis millise trahvimääraga.

Kui seaduslik alus tekitatakse, eks siis saab ka hakata trahvima.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi on näinud mõnda mootorratturit, kes peab kinni piirkiirusest, eriti linnas?

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mürataset reguleerib seadus ja sõiduki tehniline ülavaatus.

Elektrilise tõukerattaga ikka annab seda kiirusepiirangut ületada… Enamus ei lähe üle kiirusepiirangu välja. Tõukeratas on võrdsustatud jalakäijaga ja otsest seadusepunkti selle kohta pole – jalakäijate vahel lihtsalt tuleb liikuda jalakäija kiirusega. Reaalsuses on jalakäijate vahel kihutamine võimatu – võimalik, et jalakäijale jah tundub see, et kui ma temani sõidan kiiresti ja peale teda ka kiiresti, siis tegelikult temast ma möödun ettevaatlikult ja aeglaselt. Siis kui peale teda jälle hoo üles võtan (seljataga ju silmi pole) võibki jääda mulje, et küll kihutavad.

Kahekesti tõukerattal viibimine pole seadusega keelatud. Keelanud on tõukerataste (nt bolt) omanikud – oma tõukerattaga sõida mitmekesi nagu tahad.

0
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi on näinud mõnda mootorratturit, kes peab kinni piirkiirusest, eriti linnas?

Normaalseid mootorrattureid ikka leidub. Rohkem jäävad aga silma need teised.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahekesti tõukerattal viibimine pole seadusega keelatud. Keelanud on tõukerataste (nt bolt) omanikud – oma tõukerattaga sõida mitmekesi nagu tahad.

On ikka küll keelatud. 1. jaanuaril võeti vastu liiklusseaduse muudatus, mille järgi elektritõukeratas liigitub kergliikurite alla. Kergliikurite alla liigituvad elektrilised tõukerattad, elektrilised rulad ja tasakaaluliikurid ja on mõeldud ühe inimese ilma istekohata vedamiseks. Lisaks on kahekesi elektritõukerattal viibimine keelatud muidugi ka rataste kasutusjuhendis, kuna pole ohutu.

+13
0
Please wait...

Postitas:
koroonaviirus

Olen näinud lapsevanemaid, kes veavad tõukeratta peal last. Kiivrit pole näinud kordagi. Lapsetapjad!

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi on näinud mootorrattal ees numbrimärki?!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.delfi.ee/artikkel/92143367/tanasest-hakkas-kehtima-uus-liiklusseadus-mida-peaks-teadma

0
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas politsei tegeleb mootorratturite ja tõuksikasutajatega?