Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas politseile avaldus

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: kas politseile avaldus

Postitas:
Kägu

Kas politseile on mõtet avaldust teha, kui otseselt (füüsiliselt) viga pole saanud, tunnistajaid pole.

Naabrimees peab mu peale viha, 2 aastat umbes juba. Põhjuseid ei hakka siin välja tooma.

Täna sattusin umbes samal ajal välja minema, askeldasin maja ees. Tuli, pomises midagi ja viskas mu poole peosuuruse kivi. Pihta ei saanud. Lisaks kahtlustan, et see oli tema, kes mu õunpuude kallal talvel köis ja neid kärpis/okstetuks lõikas ja koort vigastas.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas politseile on mõtet avaldust teha, kui otseselt (füüsiliselt) viga pole saanud, tunnistajaid pole.

Naabrimees peab mu peale viha, 2 aastat umbes juba. Põhjuseid ei hakka siin välja tooma.

Täna sattusin umbes samal ajal välja minema, askeldasin maja ees. Tuli, pomises midagi ja viskas mu poole peosuuruse kivi. Pihta ei saanud. Lisaks kahtlustan, et see oli tema, kes mu õunpuude kallal talvel köis ja neid kärpis/okstetuks lõikas ja koort vigastas.

Kui lähedale see kivi maandus sulle?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pihta ei saanud ja muud tõestust pole, siis võib nahhaalne naabrimees öelda, et tädi kujutab omale asju ette, vist on kerge kiiksuga. Ega ei tõesta ju kuidagi, et sind tahtis tabada või üldse kivi viskas.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vestleks kohaliku konstaabliga.

Teavitaks teda ja küsiks nõu kuidas edaspidi selliseid asju fikseerida.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma paneks turvakaamerad ülesse. muidu võid näida lihtsalt psühh, kes asju ette kujutab.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti vestle kohaliku konstaabliga ning tema siis läheb selgitab naabrimehele, et nii ei tehta. Vahet ei ole, et sa pihta ei saanud. Ka ähvardamine ja hirmutamine ei ole asjad, mida teha tohiks.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teeks avalduse ikka. Teoorias saaks kivilt ju sõrmejäljed võtta, kuigi ma ei usu, et politsei viitsib suurt midagi teha. Aga vähemalt on fikseeritud, kui tulevikus veel midagi sellist peaks ette tulema, võib-olla onkel lööb seepeale veidi põnnama ka, kui politsei temaga vähemalt ühendust vaevub võtma. Ja kaamerad on ka hea mõte.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh meil siin ajakirjandusest läbi jooksnud juhtumid, kus meil isegi vägistamises ei mõisteta mehi süüdi, sest naine ehk läbi une pomisedes andis nõusoleku. Mis sa selle kiviga siis veel lähed, kui sinikaid pole.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See lugu tuletas mulle meelde juhtumi, mis juhtus äkki 8-10 aastat tagasi minu isaga. Naabrinaine, keda hiljem paigutati mõneks aastaks Seewaldisse närve puhkama, ründas minu isa suure kiviga, kui too autot putitas ja kivi maandus jalale. Lõppes jalaluumurruga.

Soovitan soojalt olukorrast politseid teavitada ja võimalusel ka kaamerad üles panna. Parem karta kui kahetseda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka piirkonnapolitseinikuga ühendust võtta. Olen ise varasemalt töötanud sellisel ametipostil, kus politseiga oli palju koostööd (sotsiaaltöö) ja tean, et piirkonnapolitseinikud on üldiselt ikka huvitatud enda piirkonnas sellistest probleemsetest tegelastest ülevaadet omama. Tõenäoliselt su naabriga võetakse ühendust igal juhul, ehk ka külastatakse kodu ja räägitakse nendel teemadel. Vähemalt on politseil siis teada, et sellised probleemid selle inimesega on ja võib-olla on ta veel kuidagi politsei huviorbiiti sattunud. Sellised konfliktsed inimesed kipuvad üldiselt ikka paljudega riius olema. Sa küll ei avaldanud tüli tagamaid, aga vahet ei ole ka, selline ründamine ei ole igal juhul normaalne, ka siis kui sina ise oled selleks tüliks kunagi põhjust andnud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks veel eelmisele kommentaarile juurde, et kaamerate paigaldamine sõltub vist ikkagi ka sellest, kus sa elad. Kui tegemist on kortermajaga, siis päris suvalt sinna neid kaameraid panna ei tohi, aga seda saad ka politseist uurida. Mul oli tuttaval alles hiljuti ühistus teema üleval sellega, et üks elanik oli enda korteri ukse juurde paigaldanud kaamerad ja mäletan, et ta rääkis, et asi lõppes sellega, et politseist (vist oli politsei) öeldi, et kaamerad tuleb kas maha võtta või suunata filmima selliselt, et peale jääb ainult kaamera paigaldaja korteri uks – naabreid ei tohi ilma nende nõusolekuta trepikojas liikumas filmida. Kui tegemist on ühistuga majaga, siis kindlasti peab olema ühistu üldkoosoleku otsus, et kaamerad tohib paigaldada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega sa ikka eramajas ei tahaks ise ka, et naaber suunab kaamera sinu aia(osa)le, kus sa sooviksid näiteks tagumik püsti rohida. Või päevitada või grillida.

Kaamera peab siiski võtma vaid sinu kinnistu piire. Kuni see naaber ei tulnud kiviga sinu õuele, siis on sõna sõna vastu, kas kaamera vaateväljast väljastpoolt viskas kivi naabrimees või mõni sinu sõber. Et sinu palvel aidata naabrimehele käkki keerata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaamera peab siiski võtma vaid sinu kinnistu piire. Kuni see naaber ei tulnud kiviga sinu õuele, siis on sõna sõna vastu, kas kaamera vaateväljast väljastpoolt viskas kivi naabrimees või mõni sinu sõber. Et sinu palvel aidata naabrimehele käkki keerata.

Ma kasutaks täitsa teemat ära, ehk keegi teab. Elan eramajade piirkonnas ja ühe naabriga vesteldes tuli teemaks, et neil on oma maja sissekäigu juures videovalve. Nende maja sissekäik jääb minu majast eemale ja siia ei paista, aga jutu käigus tõi see naabrinaine välja, et ta tahaks ka teisele poole maja kaamerad panna (ehk siis meie krundiga piirneva aia osa poole). Tegemist on pisut veidrate inimestega. Nad ei ole halvad ega pahatahtlikud, aga sellised lihtsakesed ja kohati kummalised. Põhjendas ta seda sellega, et huvitav ju vaadata, mis naabrid teevad. See oli muidugi nö naljaga pooleks öeldud, aga nende puhul ma ei imestakski kui nad seda teevad. Naine ise tööl ei käi ja ega tal mingit erilist sisustust oma ajale ei ole.

Tsiteeritud kommentaaris toodi välja, et kaamera ei tohiks naabrite kinnistut filmida, mida ma iseenesest ka tean, aga kas reaalselt on ka kuidagi võimalik seda üldse teada, kui naaber sinu krunti filmib? Ütleme, kui on selline naaber, kes seda ise ütlema ei tule. Kaamerate salvestusnurgad on ju nii erinevad ja alati ei pruugi 100% ainult kaamera paigutusest olla aru saada, kuhu maani see välja võtab. Või ongi õigus nt politseisse pöörduda, kui see kahtlus tekib, et naaber “salaja” ka minu krunti filmib ja siis selgitatakse välja, kas on nii ja kahtluse kinnitumise korral kästakse naabril kaamerad ümber paigutada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks kahtlustan, et see oli tema, kes mu õunpuude kallal talvel köis ja neid kärpis/okstetuks lõikas ja koort vigastas.

see kõlab küll rohkem jänest või kitsede töö moodi…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõna sõna vastu olukorras peab otsustama kahtlustatava kasuks, seega mõttetu avaldust esitada.
Kaameratega on nii, et mida see naaber selle kaamera pildiga teha saab? Üksi vaadata, sest avaldada seda massimeedias ei tohi ja kui ka avaldab siis on ebaseaduslik jälitustegevus ja veedab ehk mõnda aega kinnises asutuses. Kui aga te ise midagi paha toime panete oma kinnistul siis jah, politseile ja kohtule võib seda videosalvestust edastada.
Inimese isikukujutise kasutamiseks peab olema inimese luba, kui seaduses pole esitatud erisusi (õiguskaitseorganid jmt).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiviga viskamine ei ole karistatav, kui keegi pihta ei saa. Politseis on nagu nii inimesi vähe ja tööd  palju, siis ei ole mõtet selliste avalduste esitamisel. Pane kaamera üles – kui peaks su vara kahjustama – siis saad politseisse pöörduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka eakas naaber, kes sõimas ja kippus ka kätega kallale. Kutsusin politsei välja, temaga vesteldi, selgitati, probleem kadus hoobilt. Tädike sai päevapealt aru, enam ei sõima ja hoiab viisakat distantsi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti avaldus teha. Jah, midagi ei juhtu, aga nn märk on küljes juba inimesele. Kui keegi teine ka avaldusi teeb, siis vaadtakse jube kui probleemset isikut.Igale pätile tuleb avaldus teha, et linnuke jääks registrisse

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka naabriga probleeme, kaevas mu aiast lillepõõsa välja ja läksin siis konstaablile varguse kohta avaldust tegema. Huvipuudus kestis täpselt seni, kui konstaabel sai aru, et teemaks on “naabritevaheline tüli”.  Meil naaber lisaks ka sõimas valimatult ja pildus asju üle aia. Igatahes konstaabel käis naabriga vestlemas, naabritevahelise vaenu tõttu on iga-aastaselt lausa tapmisi olnud ja konstaablid reageerivad su kaebusele kindlasti.

Annadki konstaablile teada, et sul on vaenulik naaber, kes käitub agressiivselt ja kardad oma turvalisuse pärast.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu last ründas naaber. Vana mees lükkas täie jõuga mu 2-aastase pikali. Laps hakkas nutma ja sai haiget. Politsei lõpetas juhtumi, kuna see ei pidavat olema kuritegu, kuna laps ei saanud füüsiliselt kannatada. Kui ise ei oleks politseilt must-valgelt sellist kirja saanud, ei usuks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu last ründas naaber. Vana mees lükkas täie jõuga mu 2-aastase pikali. Laps hakkas nutma ja sai haiget. Politsei lõpetas juhtumi, kuna see ei pidavat olema kuritegu, kuna laps ei saanud füüsiliselt kannatada. Kui ise ei oleks politseilt must-valgelt sellist kirja saanud, ei usuks.

Kas tegite juhtunu suhtes avalduse või suhtlesite kohaliku (oma piirkonna) konstaabliga? Meie kandis käib küll konstaabel vestlemas ka juhtudel kui naaber teist naabrit sõimab, isegi ilma millegi füüsiliseta. Mingit juhtumit ei algatata aga toimunu registreeritakse, vesteldakse mõlema osapoolega (selgitatakse mis on seadustega lubatud ja mis mitte) ning kõigest jääb jälg maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas politseile avaldus