Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas praegu peab absoluutselt igas söögikohas koroona passi näitama?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Kas praegu peab absoluutselt igas söögikohas koroona passi näitama?

Postitas:
Kriti

Või on veel mõni koht selline, kus ei nõuta. Tahaks homme minna kuhugi Telliskivi kanti sööma mehega, aga probleem selles, et mul on see tõend telefonis olemas, aga tema pole vaktsineeritud ja tal tõendit pole.
Mingi aeg lehes alles kirjutati, et umbes pooltes kohtades ei nõuta. No selge, et kaupmeestel nii kasulikum muidugi. Kas keegi teab täpsemalt?

+6
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
kessel

igal pool küll ei küsita.

ise käisin eile ühes tallinna kesklinna kohvikus kringlit ostmas. olin juba leti juurde jõudnud, kui meelde tuli, et pagan, maski unustasin ette panna, see on kuskil kotipõhjas.
koroonapass oli ka käekotis olemas, aga keegi ei küsinud.

võibolla teenindaja unustas küsida, või leidis, et lihtsalt kaasaostjalt pole mõtet küsida…

+5
-3
Please wait...

Postitas:
marleen1995

Kindlasti ei küsita igal pool. Aga võib juhtuda, et peate enne mitmes kohas proovima. Toidukohtadel on ilma selle passitagi raske.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Hansmann

võibolla teenindaja unustas küsida, või leidis, et lihtsalt kaasaostjalt pole mõtet küsida…

Kaasa osta võib minu arust ilma tõendita igal pool. Vähemalt olen pubide ustel vastavaid silte näinud.

Selline mulje on jäänud, et paljudes kohtades ei kontrollita siiski üldse, või siis kontrollitakse pealiskaudselt. Küsitakse näiteks, et kas sul on tõend olemas, vastad “jah”, ning sellest piisab. Kui ühes kohas läbi ei lähe, proovi mujal.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
pinksponks

igal pool küll ei küsita.

ise käisin eile ühes tallinna kesklinna kohvikus kringlit ostmas. olin juba leti juurde jõudnud, kui meelde tuli, et pagan, maski unustasin ette panna, see on kuskil kotipõhjas.

koroonapass oli ka käekotis olemas, aga keegi ei küsinud.

Kaasaostjatelt ei peagi küsima.

+15
0
Please wait...

Postitas:
freyafefa

https://www.err.ee/1608327953/tartus-ei-lubanud-soogikohtade-omanik-klientidelt-koroonapassi-kusida

Võib jopata, et on normaalne koht, mis ei küsi, aga pärast töötajad nutavad ja küürivad pindu… 😀

+4
-12
Please wait...

Postitas:
lusikas

Tartu Ruuni on kohutav peldik ka. Mõtlesin kevadel seda kohta külastada, aga teenindaja juba siis ei kandnud maski ja kokk köhis nagu kopsuhaige. Igasugune isu kadus selle lögastamise peale ära. Koht ise must ja räpane

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või on veel mõni koht selline, kus ei nõuta. Tahaks homme minna kuhugi Telliskivi kanti sööma mehega, aga probleem selles, et mul on see tõend telefonis olemas, aga tema pole vaktsineeritud ja tal tõendit pole.

Mingi aeg lehes alles kirjutati, et umbes pooltes kohtades ei nõuta. No selge, et kaupmeestel nii kasulikum muidugi. Kas keegi teab täpsemalt?

Enamus söögikohtades on võimalik ka kiirtest teha.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

tegelt ka või? et tahaks süüa midagi ja siis mingi kiirtest või tõend telefonis? see maailm on hulluks läinud. minu meelest on maski- ja vaktsiinivastased normaalsed inimesed, aga see ülejäänud “hooliv” seltskond võiks küll ennast elimineerida. päriselt kardate seda ajupesu või?

+7
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga palun, võta kodust võileib kaasa.

Nendes kohtades, kus mina käinud, on igas küsitud. Kel pole, suunatakse viisakalt õue sööma. Kiirteste ei tehta.

Ja mitte üheski kohas pole sööjate puudust olnud.

Komeeti ei lähe.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milline see kiirtest on toidukohtades, kas süljetest? Kas eraldi maksab ka midagi?

Niiet väljas võib ikka süüa, kui sees ei lubata?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milline see kiirtest on toidukohtades, kas süljetest? Kas eraldi maksab ka midagi?

Nendes kohtades, kus mina olen söömas käinud, on küsitud.Mina tunnen ennast sellistes söögikohtades turvalisemalt. Neid, kus ei küsita, ma sööma ei jää. Mulle sobib, et mõned kohad reklaamivad, et nemad ei küsi ja seal saavad süüa ka vaktsineerimata inimesed.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nendes kohtades, kus mina olen söömas käinud, on küsitud.Mina tunnen ennast sellistes söögikohtades turvalisemalt. Neid, kus ei küsita, ma sööma ei jää. Mulle sobib, et mõned kohad reklaamivad, et nemad ei küsi ja seal saavad süüa ka vaktsineerimata inimesed.

kas pole mitte nii, et kui tagatakse piisav eraldatus ja külastajate piirarv, siis võib ka ilma passita?

reaalis muidugi tahab iga söögiasutus ikka võimalikult palju külastajaid ja sestap ka passe küsitakse.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

tegelt ka või? et tahaks süüa midagi ja siis mingi kiirtest või tõend telefonis? see maailm on hulluks läinud. minu meelest on maski- ja vaktsiinivastased normaalsed inimesed, aga see ülejäänud “hooliv” seltskond võiks küll ennast elimineerida. päriselt kardate seda ajupesu või?

päriselt ka, ei ole huvitatud nakkuse saamisest. kindlasti eelistan neid kohti, kus ohutusreegleid täidetakse. toitlusasutustes on taolisi erinevaid nõudeid õige mitmeid, sugugi mitte ainult koroonaga seoses.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas pole mitte nii, et kui tagatakse piisav eraldatus ja külastajate piirarv, siis võib ka ilma passita?

reaalis muidugi tahab iga söögiasutus ikka võimalikult palju külastajaid ja sestap ka passe küsitakse.

Delta tüve korral eraldatus loeb vähe. Pigem, riske maandades, eraldi söögikohad vakktsineeritud ja vaktsineerimata inimestele. Kui vaktsineeritus annab neljakordse kaitse, lisaks see, et kui kõik ruumis viibijad on vaktsineeritud, suureneb mittehaigestumise võimalus veelgi, siis minu jaoks on see juba aktsepteeritav risk ja käin sellistes kohtades nii söömas, treeningul, spaas, hotellides  kui ka teatrites ja kontsertidel. Mõistan, et see lõhestab ühiskonda, kuid annab siiski võimaluse ka minusuguste jaoks ühiskonda avatud hoida.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma käisin sel nädalal Pärnus iga päev erinevas söögikohas – kordagi ei küsitud tõendit. Eile käisin seltskonnaga kohvi joomas ja siis küsiti, kas tõendid on olemas. Meie jaatava vastuse peale näitama ei pidanud.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui söögikoht vilstab ühele seadusele, siis võib ta seda teha ju ka teiste seaduste-reeglitega. Ja toitlustuses on neid palju! Parem eemale hoida.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nendes kohtades, kus mina olen söömas käinud, on küsitud.Mina tunnen ennast sellistes söögikohtades turvalisemalt.

Sa ise ikka saad aru, et see turvatunne sul on võltsturvatunne? Sind ei ohusta inimene, kes on vaktsineerimata vaid inimene, kes on viirusekandja. Mittevaktsineeritus ei tee kedagi veel viirusekandjaks ega vaktsineerimine mitteviirusekandjaks, tolad.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Delta tüve korral eraldatus loeb vähe. Pigem, riske maandades, eraldi söögikohad vakktsineeritud ja vaktsineerimata inimestele. Kui vaktsineeritus annab neljakordse kaitse, lisaks see, et kui kõik ruumis viibijad on vaktsineeritud, suureneb mittehaigestumise võimalus veelgi, siis minu jaoks on see juba aktsepteeritav risk ja käin sellistes kohtades nii söömas, treeningul, spaas, hotellides kui ka teatrites ja kontsertidel. Mõistan, et see lõhestab ühiskonda, kuid annab siiski võimaluse ka minusuguste jaoks ühiskonda avatud hoida.

Uuringud ja numbrid näitavad, et delta tüvi teie käest ei küsi, kas olete vaktsineeritud või mitte. Kui saate kusagilt nakkuse, siis saategi ja levitategi – vahet ei ole kas teil passileheke või süstlaarm kusagil väriseb või mitte.

Kellel on igav, see saab kalendripäevi lugeda, millal jõuavad kohalikud röökur-ajakirjanikud ahhetavate jutukesteni, kuidas meedikud algusest peale on teadnud, et nakatumist need vaktsiinid ei vähenda.

Nende tulevaste ahhetuste taustamuusikaks saab olema igasuguste tähtsate tegelaste vingerdamine, kes oma passilehekeste ideed “nakkusohutuse” pähe müüsid.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Delta tüve korral eraldatus loeb vähe. Pigem, riske maandades, eraldi söögikohad vakktsineeritud ja vaktsineerimata inimestele. Kui vaktsineeritus annab neljakordse kaitse, lisaks see, et kui kõik ruumis viibijad on vaktsineeritud, suureneb mittehaigestumise võimalus veelgi, siis minu jaoks on see juba aktsepteeritav risk ja käin sellistes kohtades nii söömas, treeningul, spaas, hotellides kui ka teatrites ja kontsertidel. Mõistan, et see lõhestab ühiskonda, kuid annab siiski võimaluse ka minusuguste jaoks ühiskonda avatud hoida.

Uuringud ja numbrid näitavad, et delta tüvi teie käest ei küsi, kas olete vaktsineeritud või mitte. Kui saate kusagilt nakkuse, siis saategi ja levitategi – vahet ei ole kas teil passileheke või süstlaarm kusagil väriseb või mitte.

Kellel on igav, see saab kalendripäevi lugeda, millal jõuavad kohalikud röökur-ajakirjanikud ahhetavate jutukesteni, kuidas meedikud algusest peale on teadnud, et nakatumist need vaktsiinid ei vähenda.

Nende tulevaste ahhetuste taustamuusikaks saab olema igasuguste tähtsate tegelaste vingerdamine, kes oma passilehekeste ideed “nakkusohutuse” pähe müüsid.

Lihtsalt nakatumisest pole ju midagi, kui ei haigestu raskelt või üldse mitte. Nakatunuid on ilmselt väga palju rohkem, kui kirja läheb, sest terved või pisut haiged ei testi end.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usaldan teadust ja teadlasi. Jah, vaktsiin ei välista haigestumist (kirjutasin ju eelnevalt, et ka 1/4 või isegi veidi rohkem vaktsineeritutest haigestuvad ja, kuid kui siseruumides on kõik vaktsineeritud, siis haigestumise risk väheneb veelgi. Lisaks vähendab vaktsineertut raskelt põdemist, st haigusnähud on väiksemad. Mina maandan sellega oma riske, kuid tean, ma ei saa ka vaktsineerituna neid nulli viia. Lisks kasutan ka kõiki teadaolevaid ennetusabinõusid ning loomulikult ei lähe m a kuhugu haigustunnustega. Vaktsinnerimine on minu jaoks üks  lisakaitsest. Ja see, et ma lähen sinna siseruumi, ku kõik on vaktsineeritud, on k minu jaoks üks lisameede.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näib, et vaktsiiniusklikud eelistavad elada (viimaste teadmiste ja uudiste) eituses, silmad sulgeda ja uskuda, et kui nende ümber on vaid teised vaktsineeritud, siis on ohutu 😀
Aga usk pidi teinekord ka aitama, nii et mine sa tea…

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu meelest on maski- ja vaktsiinivastased normaalsed inimesed, aga see ülejäänud “hooliv” seltskond võiks küll ennast elimineerida. päriselt kardate seda ajupesu või?

Minu meelest on maski-ja vaktsiinivastased arrogantsed nullempaatiaga, kes peaksidki nelja seina vahel istuma.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu meelest on maski- ja vaktsiinivastased normaalsed inimesed, aga see ülejäänud “hooliv” seltskond võiks küll ennast elimineerida. päriselt kardate seda ajupesu või?

Minu meelest on maski-ja vaktsiinivastased arrogantsed nullempaatiaga, kes peaksidki nelja seina vahel istuma.

Minu arvates on sinusugused üldistajad üsna piiratud mõtlemisvõimega.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>

Kui söögikoht vilstab ühele seadusele, siis võib ta seda teha ju ka teiste seaduste-reeglitega. Ja toitlustuses on neid palju! Parem eemale hoida.

Millisest seadusest sa räägid?</p>

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näib, et vaktsiiniusklikud eelistavad elada (viimaste teadmiste ja uudiste) eituses, silmad sulgeda ja uskuda, et kui nende ümber on vaid teised vaktsineeritud, siis on ohutu 😀

Uskumatu, et sa ei saa aru, et vaktsineeritud ei sulge silmi; nad tajuvad ohtu suurepäraselt, kuid mõistavad, et vaktsineerimine on ÜKS MEEDE minimeerida riske (mitte 100%–lt  kõrvaldada).

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah? Inimestele, kes mingit omapoolset panust ei anna, ei peaks ka hüved laienema. Kõik õige.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maski-ja vaktsiinivastased on üldjuhul Eluülikoolis käijad ja Täiskohaga Emmed, kelle juttu ükski täiearuline nagunii ei kuula.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maski-ja vaktsiinivastased on üldjuhul Eluülikoolis käijad ja Täiskohaga Emmed, kelle juttu ükski täiearuline nagunii ei kuula.

Sa oled isegi nii piiratud, et ei saanud praegu aru, kuidas sa veelkord mu sõnu üldistamise ja piiratusek kohta kinnitasid 😀

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uskumatu, et sa ei saa aru, et vaktsineeritud ei sulge silmi; nad tajuvad ohtu suurepäraselt, kuid mõistavad, et vaktsineerimine on ÜKS MEEDE minimeerida riske (mitte 100%–lt kõrvaldada).

Milliseid riske? Parimal juhul riski “raskelt põdeda”, mida enamusel niikuinii ei ole. Riski nakatuda ja haigestuda ei minimeeri vaktsiin kuidagi ning seega ei ole ka absoluutselt mingit alust teha praegu mingit kampaaniat, mis annab vaktsineeritutele suuremad vabadused kontrollimatult (loe: testimata) rahvarohketes kohtades viibida.

+5
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas praegu peab absoluutselt igas söögikohas koroona passi näitama?