Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas praegu tasub kinnisvara osta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Kas praegu tasub kinnisvara osta?

Postitas:

Või on korterid juba liigselt üle hinnatud?

On keegi siinolijaist hiljuti pangast laenu võtnud?

Kuidas pankadepoolsed suhtumised, intressid?

Tänan vastajaid!

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 18:51; 03.05 19:44;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas pens. fondist raha saajad hakkavad ostma uusi või vanu kortereid, seda peamiselt Tallinnas?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 19:00; 03.05 19:54; 03.05 20:57; 04.05 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tasu osta, haiglaselt kõrged hinnad on äkki tekkinud.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu tasub ulme hinnaga müüa. Raha võiks mujale investeerida.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi toidu all ja toidu peale kinnisvarateemalistes uudistes spetsialistide poolt räägitakse, et praegu kindlasti osta ei tasu, siis no perekoolikas muidugi küsib siit ja teeb enda otsused lähtuvalt siinsetest vastustest ???? Lihtsalt geniaalne ????????

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 19:37; 03.05 20:05; 03.05 21:47; 04.05 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või on korterid juba liigselt üle hinnatud?

On keegi siinolijaist hiljuti pangast laenu võtnud?

Kuidas pankadepoolsed suhtumised, intressid?

Tänan vastajaid!

KAs tasub või mitte, seda pead ikka ise otsustama. Kuna raha on juurde trükitud, siis odavamaks küll midagi ei lähe. Rahaliselt odavamaks ei lähe kinnisvara kindlasti enam.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ostad ainult endale ja eluks ajaks, siis pole vahet, inimene peab kuskil ju elama ikka. Aga kui investeeringuks, siis ei tasu praegu vaadata.

+24
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ikka endale. Praegu elan üürikas.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 18:51; 03.05 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin minu külas Pärnumaal olid uute majade hinnad aasta tagasi 150-180 000.-, siis nüüd on 230-250 000. – ja kõik müüdud või broneeritud! Peavad ikka inimestel suured sissetulekud olema, et sellist laenu teenindada jõuavad. Või priske sissemaksusumma. Vaatan ja olen kade.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 19:47; 04.05 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öeldakse, et oma kodu tasub alati osta.

Kui praegu oleks ostmine rahaliselt võimalik, siis muidugi tasuks see ost ära teha, selle asemel, et üürikasse raha põletama ning hindade odavnemist (mida tõenäoliselt ei tule) ootama jääda.

Probleemiks võib olla see, et praegu on pakkumisi vähe. Osta tasuks ikkagi seda, mis meeldib, mitte ilmajäämise hirmus midagi suvalist ära rabada. Praegu on alustatud suurel hulgal uusi arendusi, mis mõne aja pärast valmis saavad; samas, sügisel on jällegi 20+ tuhat “kinnisvarainvestorit” turule sisenemas.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 19:53; 03.05 20:05; 03.05 22:14; 04.05 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi toidu all ja toidu peale kinnisvarateemalistes uudistes spetsialistide poolt räägitakse, et praegu kindlasti osta ei tasu, siis no perekoolikas muidugi küsib siit ja teeb enda otsused lähtuvalt siinsetest vastustest ???? Lihtsalt geniaalne ????????

Eriti usutavad on kindlasti maaklerite jutud. Need nn spetsialistud ei laula ka ühe noodi järele.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 19:00; 03.05 19:54; 03.05 20:57; 04.05 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem ausad, praegu on kinnisvara ostmiseks suhteliselt halb aeg. Ise olen ka Pärnust pärit ja imestan siinsete kinnisvarahindade üle, võrreldes aasta tagusega korralikult tõusnud…ja pigem võib-olla ostaks järgmine aasta, on äkki pakkumisi rohkem, aga kes seda teab…? Mul on tunne, et inimesed natukene paanitsevad nende pensiorahade saajate hirmus.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 20:01; 03.05 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem ausad, praegu on kinnisvara ostmiseks suhteliselt halb aeg.

Pole kahtlustki, et praegu on halb aeg. Aga kas on paremat aega tulemas?

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 19:53; 03.05 20:05; 03.05 22:14; 04.05 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pens. fondist raha saajad hakkavad ostma uusi või vanu kortereid, seda peamiselt Tallinnas?

Selle 12000 eest ma loomulikult ostan uue korteri Tallinnasse. Tegelikult kaalun isegi basseiniga villa soetamist. Äkki isegi 2 ????

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 19:37; 03.05 20:05; 03.05 21:47; 04.05 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd mõelda, siis seda juttu, et praegu on halb aeg kinnisvara ostmiseks, olen viimastel aastatel koguaeg kuulnud. Ju siis head aega ei tulegi. 😀

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 20:01; 03.05 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem ausad, praegu on kinnisvara ostmiseks suhteliselt halb aeg. Ise olen ka Pärnust pärit ja imestan siinsete kinnisvarahindade üle, võrreldes aasta tagusega korralikult tõusnud…ja pigem võib-olla ostaks järgmine aasta, on äkki pakkumisi rohkem, aga kes seda teab…? Mul on tunne, et inimesed natukene paanitsevad nende pensiorahade saajate hirmus.

Naljakas tõesti – Pärnu, kui turistidest elatuv linn, sai ju koroonakriisis eriti valusalt pihta, turiste pole juba üle aasta, paljud hotellid, spad, turismifirmad, kohvikud jne koondasid inimesed ära või istusid need miinimumpalgaga kodus, aga kinnisvarahinnad muudkui tõusevad. Mis see keskmine palk siis Pärnus on,  et kinnisvarahindasid saab muudkui tõsta ja ikka ostjaid leidub?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem ausad, praegu on kinnisvara ostmiseks suhteliselt halb aeg. Ise olen ka Pärnust pärit ja imestan siinsete kinnisvarahindade üle, võrreldes aasta tagusega korralikult tõusnud…ja pigem võib-olla ostaks järgmine aasta, on äkki pakkumisi rohkem, aga kes seda teab…? Mul on tunne, et inimesed natukene paanitsevad nende pensiorahade saajate hirmus.

Naljakas tõesti – Pärnu, kui turistidest elatuv linn, sai ju koroonakriisis eriti valusalt pihta, turiste pole juba üle aasta, paljud hotellid, spad, turismifirmad, kohvikud jne koondasid inimesed ära või istusid need miinimumpalgaga kodus, aga kinnisvarahinnad muudkui tõusevad. Mis see keskmine palk siis Pärnus on, et kinnisvarahindasid saab muudkui tõsta ja ikka ostjaid leidub?

Ilmselgelt ei osta Pärnusse kinnisvara ainult pärnakad. Lisaks on igas linnas jõukamaid inimesi, mitte ainult pealinnas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pens. fondist raha saajad hakkavad ostma uusi või vanu kortereid, seda peamiselt Tallinnas? Selle 12000 eest ma loomulikult ostan uue korteri Tallinnasse. Tegelikult kaalun isegi basseiniga villa soetamist. Äkki isegi 2 ????

Kui sul endal on teist samapalju kogutud, ongi sissemaksuraha koos.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 19:00; 03.05 19:54; 03.05 20:57; 04.05 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On keegi siinolijaist hiljuti pangast laenu võtnud? Kuidas pankadepoolsed suhtumised, intressid?

Mina võtsin, pangapoolne suhtumine oli normaalne, laenutingimused ja intress väga head.

Kodu ostmiseks oli minu jaoks õige aeg just nüüd.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekooli tarkpeade sõnul saabub juba vähemalt viimased 7-8 aastat kriis, mil kinnisvara hinnad kukuvad metsikult. Eelmisel kevadel vahutati veel eriti palju.

Kui ma ütlesin, et vaba raha otsib kohta, tohutute totatsioonide majandusse lennutamine tõstab inflatsiooni, kv hinnad hakkavad tõusma – siis saan 100 miinust.

Hetkel on ehitusmaterjalide hinnad nii palju tõusnud, et vanade hindadega ehitada enam ei ole võimalik. Tõusevad toidukaupade hinnad. Mis sa arvad, mida teevad kinnisvara hinnad?

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pens. fondist raha saajad hakkavad ostma uusi või vanu kortereid, seda peamiselt Tallinnas? Selle 12000 eest ma loomulikult ostan uue korteri Tallinnasse. Tegelikult kaalun isegi basseiniga villa soetamist. Äkki isegi 2 ????

Kui sul endal on teist samapalju kogutud, ongi sissemaksuraha koos.

Tee nüüd siit loogilised järeldused. Keskmine fondist lahkuja on kogunud 6000-7000 eurot. Oletame, et ta on suutnud hambad ristis veel samapalju ise koguda. Isegi okei, ta on 12000 kogunud. Kui suure tõenäosusega ta suudab päriselt edaspidi tasuda sellise sissemaksuga korterilaenu igakuiselt? Mitte eriti suure tõenäosusega. Niiet kindlasti ei mõjuta sügisel vabastatav pensioniraha kuidagi üle 60000-80000 korterite ostusid. Ilmselt ka mitte neid, sest küsitluste järgi on suurem osa inimesi vabastatava raha planeerinud järelmaksude ja võlgade ära tasumiseks või jooksvateks kuludeks, nagu katusevahetus, uus kodutehnika, hambaravi. Mul endal on täiesti normaalne korter õnneks, mina planeerin laiendada enda isiklikku ettevõtet selle rahaga.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 19:37; 03.05 20:05; 03.05 21:47; 04.05 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei kuku need kinnisvara hinnad enam kuhugi. jõuame oma kinnisvarahindadega soomele järele. seoses pensionifondide vabaks laskmisega seotud inflatsiooniga toimub sel aastal järsk hüpe, eks siis edaspidi on tõus lihtsalt stabiilsem.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, halb aeg, halb aeg…aga hakka ostma..
Polegi osta, vähemalt uusarendustesse. Kõik on broneeritud või ära ostetud. Seega ikka ostetakse vaatamata sellele halvale ajale.
Kes need ostjad on, kui muudkui räägitakse rahva vaesusest

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee nüüd siit loogilised järeldused. Keskmine fondist lahkuja on kogunud 6000-7000 eurot. Oletame, et ta on suutnud hambad ristis veel samapalju ise koguda. Isegi okei, ta on 12000 kogunud.

Sa alustad kohe ise loogikaveaga. See keskmine fondist lahkuja ei puutu asjasse. Uuringute järgi soovib kinnisvara osta veidi üle 20 000 lahkuja, see on umbes iga kuues – nii et keskmisest oluliselt rohkem saajaid võiks selles seltskonnas olla omajagu.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 19:53; 03.05 20:05; 03.05 22:14; 04.05 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangad annavad küllaltki lihtsalt hetkel laenu, selles mõttes tasub osta, vb hiljem nii soodsalt ei pakuta 😉

Kui võimalust on, miks mitte osta, kes ütleb, et see seis hetkel kinnisvara tippseis on?

Nagu üks eelkõneleja ütles – ei pruugi need kinnisvara hinnad kuskile kukkuda, 5a pärast vaatad äkki, et pagan, miks nüüd ära ei ostnud?

Kinnisvaraturgu ja majanduslangust või -tõusu ei oska keegi ka mingisel maagilisel kuulil ette ennustada, seega..

PS! Kinnisvara tasub alati omada..

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangad annavad küllaltki lihtsalt hetkel laenu, selles mõttes tasub osta, vb hiljem nii soodsalt ei pakuta ????

Kui võimalust on, miks mitte osta, kes ütleb, et see seis hetkel kinnisvara tippseis on?

Nagu üks eelkõneleja ütles – ei pruugi need kinnisvara hinnad kuskile kukkuda, 5a pärast vaatad äkki, et pagan, miks nüüd ära ei ostnud?

Kinnisvaraturgu ja majanduslangust või -tõusu ei oska keegi ka mingisel maagilisel kuulil ette ennustada, seega..

Need, kes ostsid korteri vahetult enne majanduskriisi suure buumi ajal 2007-2008 ning ilmselt olid seetõttu paar aastat õnnetud, kui kukkunud hindu vaatasid, on aastaks 2021 ikkagi arvestatavas plussis omadega. Arvata võib, et kõik tänased ostjad on ka aastal 2031 üsna suures plussis.

 

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 22:41; 04.05 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina seevastu lugesin paar kuud tagasi, et praegu on just hea aeg osta kinnisvara, sest sügisel, kui pensionirahad vabanevad, on juba hilja. Me hakkasime jaanuaris endale maja vaatama ja kuu aega tagasi saime ostetud. Ja umbes 4 maja napsati otse meie nina alt ära! Kallis küll, aga just nagu paljud siin ütlevad, siis lähebki järjest kallimaks nagunii ja tundub, et praegu turg kihab. Meie 7 aastat tagasi ostetud korter on oma väärtuse kahekordistanud, kusjuures eelmised omanikud ostsid selle 2007a ja jäid lõppkokkuvõttes miinusesse.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee nüüd siit loogilised järeldused. Keskmine fondist lahkuja on kogunud 6000-7000 eurot. Oletame, et ta on suutnud hambad ristis veel samapalju ise koguda. Isegi okei, ta on 12000 kogunud.

Sa alustad kohe ise loogikaveaga. See keskmine fondist lahkuja ei puutu asjasse. Uuringute järgi soovib kinnisvara osta veidi üle 20 000 lahkuja, see on umbes iga kuues – nii et keskmisest oluliselt rohkem saajaid võiks selles seltskonnas olla omajagu.

Mitte keskmiselt oluliselt rohkem saajaid, vaid meil eksisteerib ka muid kohti peale Tallinna. Keskmisest oluliselt rohkem saaja on suutnud soovikorral enda kinnisvara juba soetada. Need, kes nüüd osta plaanivad, ostavad valdavalt 1000-20000 euroseid kortereid prognooside järgi ja loomulikult mitte Tallinnas ega teistes suuremates linnades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 19:37; 03.05 20:05; 03.05 21:47; 04.05 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd mõelda, siis seda juttu, et praegu on halb aeg kinnisvara ostmiseks, olen viimastel aastatel koguaeg kuulnud. Ju siis head aega ei tulegi. ????

Ma mäletan seda juttu juba sellest ajast saadik, kui ise nö oma ellu astuma hakkasin, ehk üle 10 aasta tagasi. Kogu aeg on olnud halb aeg osta ja “kohe-kohe” lastakse hindadest õhk välja…..

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ikka endale. Praegu elan üürikas.

Kui ikka endale, siis loomulikult osta, kui leiad sobiva.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas praegu tasub kinnisvara osta?