Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas praegu tasub kinnisvara osta?

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Kas praegu tasub kinnisvara osta?

Postitas:

Ükski kriis pole kinnisvara hinda niimoodi alla toonud et kodu ostmisel oodata oleks mõtet.
ootad pool aastat – kinnisvara ehk odavneb natuke aga sina oleksid juba sama palju jõudnud laenu ära maksta JA samal ajal oma uues kodus elada.
Ainus hea aeg tehinguid teha on eile.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eelmine jääb alles, siis uus laen on hoopis teistsuguse sissemaksu ja intressiga, kui tavaline kodulaen.

Minul on kaks korterit ja kaks kodulaenu, mõlemad on kodulaenu tingimustega.
Aga muidugi tõenäoliselt pangad seda varianti ise ei paku.
Selle kohta tasub infot otsida internetist ja ka siit samast foorumist, kuidas kaks kodulaenu saada.

Jah, kui luuletad, et korterisse jääb elama mõni su pereliige (näiteks täiskasvanud aga veel õppiv laps või hooldatav vanem), on võimalik saada ka teine kodulaen kodulaenu tingimustega. Aga selleks, et korterit välja üürida, on sul lepingujärgselt vaja panka sellest teavitada, seega igal juhul rikud lepingut – kas on kodulaen õigustamatult saadud või üürid salaja.

Aga isegi kui saad panga nõusse ka teist laenu kodulaenuna andma, siis arvesta märkimisväärselt suurema sissemaksega – teist kodulaenu sa enam 15-20% omafinantseeringuga ei saa.

Ma kahtlustan, et sa ei ole pangaga üldse rääkinudki ja sul on ainult arvamus oma laenuvõimekusest ja laenutingimustest. Reaalsus võib olla midagi muud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pangad praegu üldse laenu annavad või kui annavad, siis millise intressiga?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 22:05; 07.03 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile, kes kaasa mõtlesid. Otsustasime, et ootame veel natuke ja vaatame, kuidas mõne kuu pärast. Praegune korter on ostetud 10 aastat tagasi laenuga, .

Praeguse korteri ostsitegi masu ajal. Odavalt?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pangad praegu üldse laenu annavad või kui annavad, siis millise intressiga?

poeg ostis korteri aprilli algul, probleeme polnud, pangas kohapeal käima ei pidanud, 2,19 on laenuintress.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vana kinnisvarahaina pakun, et septembriks oktoobriks on kinnisvara odavnenud ca 20-30%

Kas hinnad on 30% juba odavnenud?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 20:36; 19.04 09:40; 07.03 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas hinnad on 30% juba odavnenud?

😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vara veel. Lase Kaja meile maj. kriisi valmis küpsetab.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 22:05; 07.03 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sügisel ei lange siin midagi. Hädalised saavad oma pensionisamba raasukesed kätte ja maksavad oma võlgu, kohtutäituri pakkumistest võib unistada. Ma arvan, et kinnisvara hoopis tõuseb, sest paljud investeerivad oma pensionisamba raasukesed uue kinnisvara ostmisele ja turul võib minna rabamiseks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sügisel ei lange siin midagi.

Siin pakuti seda eelmisel kevadel, 2020 sügise kohta

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 12:35; 07.03 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ostaks ja kohe. majade hinnad minu meelest kasvavad ja head asjad kaovad kohe müügilt.

 

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 18:49; 08.03 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen jälginud Pärnu korterite hindasid ja need on küll tõusnud eelmise aastaga võrreldes. Ei ole enam suvalisi remontimata paneelmaja kortereid. Kodumaja aga ma soovitaks küll osta, kevadel on nii mõnus toimetada ja nokitseda. Neid liigub maakohtades üsna palju ja töömehi ka saadaval.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootaksin, odavneb, saate varsti tublisti alla kaubelda kui ka konkreetsel majal hinda kuulutuses alla ei lasta.

Kui mul oleks võimalik osta ja täpselt see maja silmapiiril, mida ma tahan, siis mina küll ei ootaks. Kui on hea hind ja hinnale vastav maja, siis on tõenäoline, et keegi teine selle vastasel juhul ise ära ostab. Mina jälgin ka praegu aktiivselt kinnisvaraportaale ja mõni selline maja on silma jäänud, mis pole küll täpselt minu soov, aga iseenesest päris hea pakkumine ja üsna kiirelt on need ka müügiks läinud.

Teine asi on muidugi see, mis maja te täpselt tahate ja kuhu (ja eks eelarve ka loeb). Kui ei ole mingit väga kindlat kriteeriumit nagu nt minu puhul on, siis üldiselt kinnisvara ikka liigub ja võite ka mõne muu maja osta, kui see praegune ära ostetakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mis toimub on õudne. Ostjaid nii palju, müüjaid lihtsalt pole…

Soovime ise korterit ja vanemad otsivad uut maja, head objektid lähevad kohe bronni ja väga kiirelt ostetakse head asjad ikka eest ära. Üldse on hakatud ostma ka mitte nii häid objekte olen märganud,  sest pole lihtsalt mida osta aga tahetakse osta. (Meil väljaspool Tallinnat). Maakler ütles ka et võrreldes eelmise suvega objektide arv kümneid kordi langenud ja ei tule juurde ka sest inimesed ei taha müüa.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile, kes kaasa mõtlesid. Otsustasime, et ootame veel natuke ja vaatame, kuidas mõne kuu pärast. Praegune korter on ostetud 10 aastat tagasi laenuga, laenumakse on väike (alla 200 euro kuus). Hetke sissetulekutega peaks pank võimaldama nii uue laenu võtmist kui vana korteri allesjätmist (tahaks välja üürida), tõsi küll, siis on laenulimiit viimase piirini. Oleme muidugi arvestanud, et koroonakriisi ajal ei pruugi kohe üürnikku leida ning peame paralleelselt jätkama vana laenu maksmist. Hiljem aga hakkaks vana korteriga loodetavasti üüritulu teenima. Kui ostame uue kodu ja meie sissetulekud langevad, siis loomulikult peame praeguse korteri maha müüma.

Muidugi võib pank ka öelda, et laenuandmise tingimuseks on ikkagi olemasoleva korteri müümine. Eelmisel suvel käisime pangas, siis öeldi, et kui olemasolev korter müüa, ei tohiks laenusaamisega probleemi olla. Korterit alles jättes oleks soovitava kinnisvara hinda arvestades laenusumma piiripealne ning pank võib keelduda. Samas kasvas mu sissetulek sügisest mõnesaja euro võrra ning nüüd on olukord võib-olla teine.

kui täna panka minna, võid avastada et teile ei antagi enam üldse laenu. Olukord laenuturul on muutunud, panga laenuosakonnad ei ole rumalad, vaadatakse viimase aasta laekumisi, arvestatakse mis valdkonnas inimene töötab ja kui kaua, kui perspektiivikas see amet on kriisi tingimustes. Õpetajad ja arstid saavad ikka, sest nende palk ei muutu väiksemaks, ilu, turismi ja muude selliste valdkondade töötajad ei pruugi sel aastal üldse laenu saada, isegi siis kui neil sissetulek on senini jäänud alles.

Aga need, kellele laenu antakse, võiksid selle ostuotsuse pigem kohe ära teha. Aasta tagasi kireti siin ka, et küll hinnad langevad ja kõik muutub odavamaks, kas muutus? Minu pere ostis mõned aastad tagasi ka korteri uude majja ja ma hirmuga mõtlesin, et kui nüüd hinnad langevad, hakkab pank ehk lisatagatist nõudma, aga tegelikkuses ehitas arendaja paar sellist maja juurde ja nende korterid müüdi ligi veerandi võrra kallimalt maha. Tänaseks on kõik korterid juba müüdud, kui interneti uskuda. Meie maamaja naabruses on kõik  majad juba püsielanikega asustatud ja inimesed pigem otsivad uusi maju kui müüvad. Nii et kui õnnestub veel laenu saada, ostke kohe, sellist võimalust tulevikus ei pruugigi enam tulla. Raha trükitakse juurde, inflatsioon süveneb ja hinnad lähevad eest ära.

Üürnike teemaga on nii ja naa, mul on olnud osa kinnisvara minevikus ka välja üüritud ja viiest neli olid suurepärased inimesed kui see üks tekitas meile korteri rikkumisega päris korraliku majandusliku kahju ja ka soovi veel kunagi midagi kellelgi välja üürida. Jah, saab teha põhjaliku taustauuringu aga keegi ei kaitse selle eest, et ühel hetkel ilmub üürnikule uus elukaaslane, kes kolib sisse ja hakkab võimutsema ning sinu hoolikalt valitud üürnik põgeneb välja ja üks jube oss kolib sisse ning teeb su korterist punkri ja mitte keegi naabritest sulle midagi ei ütle, üürisummad laekuvad edasi ja alles pool aastat hiljem selgub tõde ning edasi palkad juba ehitajad kes 5000 euro eest likvideerivad tekkinud kaose. See viimane lõik on muidugi täiesti teemast välja. Lihtsalt tuli meelde 🙂

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 18:49; 08.03 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda küll. Kuid koroona-elu valguses hakkavad hinnad siiski mõne kuu pärast langema.

Seda ennustati ka eelmisel kevadel, et hinnad hakkavad langema. Tegelikult on hinnad kallinenud. Eesti puhul ma ei usu mingit kinnisvara odavnemist. Lisaks saavad osa inimesi oma pensioniraha kätte ja hakkavad kinnisvara kokku ostma. Eestis on jõukaid küllalt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama küsimus on ka omanike peas, kas tasub praegu müüa. Ilmselt neil, kel miskit kriitilist tiksumas pole, ka müügimõtted pausile panevad. Kuidas nende uusarendustega, kus kõik juba paberi peal maha müüdud?

Mina just panin müüki. Müügiga kiire pole – korter on seisnud paar aastat tühjana ja võib ka järgmised aastad tühjana seista. Ruutmeetri hind on soodne (aga keskmise ruutmeetri hinna arvutamisse kaasatakse ka uusarenduste kallid korterid), hinda alla lasta ei kavatse. Ma ei arvagi, et kiiresti müüdud saan, müügiperiood tuleb pikk. Samas nädalaga käis juba 5 huvilist vaatamas – seega huvi on.

Mul on juba müüdud. Müüsin ca 7 kuud, sain soovitud hinna. Huvilisi oli tõesti palju, aga pangad olid laenu andmisel tagasihoidlikud. Kuid lõpuks sai üks huvilistest korraliku lisatagatise abil siiski laenu ja ostis ära.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 12:45; 08.03 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüsin väga korraliku 10 aastat vana korteri maha järgmisel päeval, kuigi arvestasin müügiperioodiks 3-4 kuud????. Müügist saadud raha eest ostan korteri hetkel ehitatavasse majja ja uskuge või mitte, 20-st korterist on müümata vaid 2 (müük on toimunud 2 kuud) , kõrvale ehitatavasse samasugusesse majja müüakse kortereid juba 10% kallimate hindadega ja ka seal on juba pooled korterid müüdud. Korralike elamiste ja uusarenduste puhul ärge kindlasti hinnalangust oodake.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on buum kinnisvara sektoris. Saime korteri 24h müüdud. Saime ridakale ruttu bronni kus huvi oli üle mõistuse suur. Ja nüüd järgmisel samasugusel ridakal tõsteti hindasid 12k. Said ka need müüdud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vana kinnisvarahaina pakun, et septembriks oktoobriks on kinnisvara odavnenud ca 20-30%

Tegelikult “kinnisvarahaid”, kes päriselt asjast midagi jagavad ennustavad, et aasta lõpus kinnisvarahinnad tõusevad, kuna paljud võtavad teisest sambast raha välja ning kasutavad seda kodu ostuks.

Eelmisel kevadel ka kõik rääkisid, et varsti varsti hinnad lähevad alla, aga tegelikult me näeme, et covidi mõju kinnisvara hindu siiani mõjutanud ei ole. Ning nüüd paari kuu pärast läheb ju olukord paremaks, kuna inimesi vaktsineeritakse jne

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 09:22; 09.03 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile, kes kaasa mõtlesid. Otsustasime, et ootame veel natuke ja vaatame, kuidas mõne kuu pärast. Praegune korter on ostetud 10 aastat tagasi laenuga, laenumakse on väike (alla 200 euro kuus). Hetke sissetulekutega peaks pank võimaldama nii uue laenu võtmist kui vana korteri allesjätmist (tahaks välja üürida), tõsi küll, siis on laenulimiit viimase piirini. Oleme muidugi arvestanud, et koroonakriisi ajal ei pruugi kohe üürnikku leida ning peame paralleelselt jätkama vana laenu maksmist. Hiljem aga hakkaks vana korteriga loodetavasti üüritulu teenima. Kui ostame uue kodu ja meie sissetulekud langevad, siis loomulikult peame praeguse korteri maha müüma.

Muidugi võib pank ka öelda, et laenuandmise tingimuseks on ikkagi olemasoleva korteri müümine. Eelmisel suvel käisime pangas, siis öeldi, et kui olemasolev korter müüa, ei tohiks laenusaamisega probleemi olla. Korterit alles jättes oleks soovitava kinnisvara hinda arvestades laenusumma piiripealne ning pank võib keelduda. Samas kasvas mu sissetulek sügisest mõnesaja euro võrra ning nüüd on olukord võib-olla teine.

Eks see on teie otsus, aga mina ei ootaks. Keegi siin enne ütles ka, et oma kodu ei ole kunagi vale aeg osta ja eriti kui teil mingi kindel objekt välja valitud. Juhul kui teie sissetulek peakski ajutiselt vähenema mingi hetk, siis on teil hiljem veel raskem laenu saada. Lisaks riskite, et ei tule midagi paremat/odavamat turule.

Sinu jutust tuleb ka välja, et sa ei ole kindel, kas ja mis tingimustel pank laenu teile praegu annaks. Ma soovitaks kindlasti pangaga igal juhul praegu rääkida, et saaksite vähemalt panga pakkumist kaaluda. Me võtsime eelmise aasta lõpus teise kodulaenu juurde ja saime nt intressiks 1.87% mis oli palju parem kui ootasime. Pärast seda mu palk ajutiselt langes (aga ma teadsin seda ette, kuna meil jaanuaris/veebruaris alati vähem tulemustasusid).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 09:22; 09.03 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vana kinnisvarahaina pakun, et septembriks oktoobriks on kinnisvara odavnenud ca 20-30%

20-30% odavneb ehk sigala, sest taime- ja putukatoit on vähem laastavam maale. No mitte sel aastal.

Tallinnas ja Tartus odavneb kinnisvara 20% siis, kui tuleb uus koroonaviirus, mille vaktsiini ei leitagi. Praegu on vaktsiinid olemas. Miks peaks kinnisvara sedasi langema… Ma pole mingi hai, aga ma langemisse ei usu.

Kui maksad üüri 400-600 eurot kuus, siis iga kuu kaotad selle summa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne  suve pigem majade hinnad tõusevad. Kõik tahavad suveks korterist ära ja head majad müüakse kiiresti ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ise mõned aastad sama dilemma ees olin, siis ostsin maja ära. Kui on õige asi, siis on ka aeg osta õige. Mul oli ka korter kodulaenuga. Sama pank, kust korter oli laenuga, nõudis aasta jooksul korteri müümist, see punkt oleks läinud lepingusse kirja. Küsisin pakkumisi ka teistest pankadest, neid üldse see korter ei huvitanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see üks tekitas meile korteri rikkumisega päris korraliku majandusliku kahju ja ka soovi veel kunagi midagi kellelgi välja üürida

Korterid seisavadki paljudel tühjana ja otsitakse maksujõulisi üürnikke. Kommunaalid pole keskküttega korteritel odavad ja keegi peab neid maksma. Seda enam tekib küsimus, miks peaksid inimesed üürikortereid kokku ostma? Teine asi on isikliku kodu ost. Pigem on eramajad ja maakodud kallimaks läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas praegu tasub kinnisvara osta?