Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas president on karantiinis?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Kas president on karantiinis?

Postitas:
Kägu

Kas president on karantiinis? Kas president onhaige?

Alates eriolukorra kuulutamisest pole president avalikkus ees olnud. Ta pole kordagi sõna võtnud eriolukorra teemal, ei rahvast julgustavalt, ei valitsust kas sisi kiitvalt või noomimalt – kuidas ta asjast arvab jne. Ainult korraks oli pilt, kuidas ta telefoniga aknal lehvitas.

Seega tekib küsimus, kas president on haige ja karantiinis? See ei takistaks ju tal suhtlemast. Või on tema sõnumid üldises meedia virr-varris kaduma läinud?

Kus on president?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Alates eriolukorra kuulutamisest pole president avalikkus ees olnud. Ta pole kordagi sõna võtnud eriolukorra teemal, ei rahvast julgustavalt, ei valitsust kas sisi kiitvalt või noomimalt – kuidas ta asjast arvab jne. Ainult korraks oli pilt, kuidas ta telefoniga aknal lehvitas.

Seega tekib küsimus, kas president on haige ja karantiinis? See ei takistaks ju tal suhtlemast. Või on tema sõnumid üldises meedia virr-varris kaduma läinud?

Kus on president?

Aga sa mine lossi juurde jalutama ja vaata, kas on majas liikumist näha või mitte! Ma loodan küll ja olen võrdlemisi kindel, et ta käitub nii nagu iga väärikas Eesti kodanik. Püüab vähe suhelda võõrastega näost näkku, spordib vabas õhus ja ootab nagu me kõik, et viirus alla annaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

President on piisavalt sõnavõtnud, aga jah perekoolis küll mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Alles mängis ju Valget daami, hoiab distantsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus on president?

Aga sa mine lossi juurde jalutama ja vaata, kas on majas liikumist näha või mitte! Ma loodan küll ja olen võrdlemisi kindel, et ta käitub nii nagu iga väärikas Eesti kodanik. Püüab vähe suhelda võõrastega näost näkku, spordib vabas õhus ja ootab nagu me kõik, et viirus alla annaks.

Aga see ei keela tal ju kirjalikult meediaga suhelda – nii nagu kõik teised teevad kodukontorist tööd ja saavad kolleegidega, sõpradega, suheldud. Ma ei tea, kas “vilgutame taskulambiga” on piisav sõnavõtt? Kus need tema sõnavõtud siis on, äkki lingite – võibolla ma tõesti ei leia neid üles ülejäänud koroona-uudiste seas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe ajalehti ja neid saab lugeda ka arvutis, nagu lapsele tee kõik puust ja punaseks.
Näiteks Postimehes oli artikkel, et president annetab oma palgatõusu kriisi maandavatele algatustele.
Ja edasi otsi ise, kui väga vajalikuks pead.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul tema fb ei avane või mis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No selge, võtan siis teadmiseks, et president kõnetab ainult facebooki kasutajaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sa mine lossi juurde jalutama ja vaata, kas on majas liikumist näha või mitte!

Minu meelest see president ei ela lossis. Parandage mind kui ma eksin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sa mine lossi juurde jalutama ja vaata, kas on majas liikumist näha või mitte!

Minu meelest see president ei ela lossis. Parandage mind kui ma eksin.

Jep, endiselt oma kodus Nõmmel elab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tahaks muudkui iriseda kellegi kallal?
Mida presidendil peaks veel targemat öelda olema, kui spetsialistidel ja valitsusel? Pressikaid on niigi rohkem kui vaja ja meeletult artikleid-uudiseid.
Igaüks ei peagi sõna võtma, et pildil püsida, ega ta su emme ole. Ka temal on pere, lapsed, lapselapsed ja muret ilmselt rohkem kui küll.
Vähem möla, pikem samm!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe ajalehti ja neid saab lugeda ka arvutis, nagu lapsele tee kõik puust ja punaseks.

Näiteks Postimehes oli artikkel, et president annetab oma palgatõusu kriisi maandavatele algatustele.

Nad ei tohi ju seda teha .Mäletate eelmise kriisi ajal kui oli sama jama ” paksude” palgatõusuga.Siis nad ju pisarsilmis kõik seletasid kuidas seadus vaat ,et vanglakaristuse hirmus sunnib neid seda raha vastu võtma

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina loen presidendi facebooki blogist igapäevaselt, kellega ta digikohtub. Ju siis ajakirjandus ei pea neid kohtumisi piisavalt huvitavaks, et neid artiklites kajastada. Enne olingi veidi pahane, et ta veel viiruse leviku ajal pidevalt päästjate ja arstidega kohtus, kuigi tal endal oli olnud juba kokkupuude viirusekandjaga.

Kriisi sjal on peaminister see, kelle ametikohustus on rahva poole pidevalt pöörduda ja seda ta teebki, kuigi ega seal peaministri pöördumistes ka kuigi palju vapustavalt uut infot pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad ei tohi ju seda teha .Mäletate eelmise kriisi ajal kui oli sama jama ” paksude” palgatõusuga.Siis nad ju pisarsilmis kõik seletasid kuidas seadus vaat ,et vanglakaristuse hirmus sunnib neid seda raha vastu võtma

ja peale vastu võtmist on igaühel vabadus teha oma palgaga mida keegi soovib, kes annetab heategevuseks ja kes teeb midagi muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naiivsed, kes arvavad, et presidenti meie riigi rahva elu ja olu huvitab. Talle on oluline “nöör lihtsa inimese kaela ümber” rohkem pingule tõmmata, et miski nende vaprate ja ilusate elu kehvemaks ei teeks, mis pensioni II samba saaga näitel väga hästi näha on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu arust ta mitmeid kordi sõna võtnud sellel teemal. Mis tal muud teha oma esindusrollis kui julgustada, tähelepanu pöörata või lihtsalt arvamust avaldada. Sageli kiputakse segamini ajama Eesti ja USA presidendi rollid – seal jah on presidendil oluliselt rohkem võimu, meil ta saab väga vähe teha ja seda mida ta saab, on ta ka oma ametiaja jooksul teinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine vaata Trummi tn, kas on kodus. Mõttetu president, ainult kulu riigile. Külvab viha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll aga ei ole president mitte ühegi sammuga välja näidanud, et ta peab enda ja riigikogu liikmete palgatõusu sellises kriisis, kus kõikidel teistel läheb rahalises mõttes järjest halvemini, lubamatuks. Ja kellelgi ei teki küsimust, kelle huve president tegelikult kaitseb? Muidugi, kõrgemate riigiametnike palgatõus ei ole ju põhiseadusega vastuolus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust ta mitmeid kordi sõna võtnud sellel teemal. Mis tal muud teha oma esindusrollis kui julgustada, tähelepanu pöörata või lihtsalt arvamust avaldada. Sageli kiputakse segamini ajama Eesti ja USA presidendi rollid – seal jah on presidendil oluliselt rohkem võimu, meil ta saab väga vähe teha ja seda mida ta saab, on ta ka oma ametiaja jooksul teinud.

Küll aga ei takistanud esindusroll teda pensioni II samba asjus poliitikasse sekkumast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No selge, võtan siis teadmiseks, et president kõnetab ainult facebooki kasutajaid.

Jah. Kui sul on ainult perekool ja Fb, siis tõesti. Link https://www.president.ee/et/ on liiga keeruline? Iga päeva kohta on seal mitu uudist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta pole kordagi sõna võtnud eriolukorra teemal,

https://www.president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/15878-president-kersti-kaljulaidi-avaldus-eriolukorraga-seoses/index.html

Mida sa veel ootad, “võilao avamiseks” on meil poliitikuid niigi rohkem kui vaja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine vaata Trummi tn, kas on kodus.

Ta ei ela Trummi tänaval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll aga ei takistanud esindusroll teda pensioni II samba asjus poliitikasse sekkumast.

Sellised asjad ongi ju üks väheseid reaalseid kohustusi, mis tal on lisaks esinduskohustusele. Väga hea ju kui selgeks vaieldakse see asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellised asjad ongi ju üks väheseid reaalseid kohustusi, mis tal on lisaks esinduskohustusele. Väga hea ju kui selgeks vaieldakse see asi.

Sa nagu päriselt usud, et see asi saab selgeks ja tulemus on 100 % õige, olukorras, kus meie kohtul on kaalutlusõigus? Kui naiivne saab olla. Kohus otsustab täpselt nii, nagu sel hetkel juristidest kohunikele tundub.

Kui president oleks rahva poolt, siis ta oleks valinud nende juristide arvamuse, kes ütlevad, et mingit põhiseadusega suuremat vastuolu pole ja asi oleks saanud kohe lahenduse ja suur hulk maksumaksja raha, mis nüüd kulub kohtuotsuseni jõudmiseks, oleks jäänud raiskamata. On üsna tõenäoline, et kohtunikud valivad presidendi poole, sest nemad kõrgepalgalistena võidavad, kui raha II sambasse alles jääb. President ostab õigusteenust sisse neilt samadel advokaadibüroodelt, kelle klientide huulka kuuluvad ka meie pangad.
Krt harige end juriidilistes asjades ja ärge laske end pidevalt lohku tõmmata.
Mis minusse puutub, siis mina võidan samuti IIst sambast, sest minust saab nn eripensionär, kus minu riiklik pension saab olema tunduvalt kõrgem kui tavapensionäril ja II sambasse makstav summa on suhteliselt suur, aga see ei tee mind pimedaks, et ma ei näeks, mis tegelikult toimub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Presidendi vihkajad võiksid peeglisse vaadata, et mis on teie probleem?
Nüüd juba sekkutakse uhkelt presidendi otsustustesse, et teatakse ise ja paremini, mida president tohib teha või mitte. Jääge ikka oma liistude juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Presidendi vihkajad võiksid peeglisse vaadata, et mis on teie probleem?

Nüüd juba sekkutakse uhkelt presidendi otsustustesse, et teatakse ise ja paremini, mida president tohib teha või mitte. Jääge ikka oma liistude juurde.

Harime siis sind, et demokraatlikus riigis on rahval õigust ka presidenti kritiseerida, eriti siis, kui tema otsused võivad rahva heaolu kahjustada ja praegused otsused ja tegevus näitavad, et president ei hooli mitte karvavõrdki rahvast kui tervikust. Vähe sellest, seda lausa tuleb teha. Aga ma mõistan, et sulle sobib rohkem Venema stiil, kus Putini kritiseerimise eest võib kuuli kuklasse saada.
Kiirkorras poliitikute emotsioonidel ja kisklemistel põhineva valiku tulemusel presidendiks saanud president pole mingi president.
Meie presidenti ei kritiseeri ainult see vähese mõtlemisvõimega ajupestud seltskond, kes reeglina mitte millestki aru ei saa. Perekooli enamik on tõestanud, et nemad just selle ajupestud seltskonna hulka kuuluvadki, vaatamata selle, et see mõtlevate vähemik poeb või nahast välja, et neile asjad selgeks teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi ei ole ju kriitikas, kui tehakse teema, et president ei esine avalikkuse ees – samas on seda teinud küll.
Teiseks – ka leian, et president tegi õigesti, kui saatis pensionireformi tagasi. Väita, et rahas seda ei tahtnud on sama, mis öeldi nõukogude ajal, et üks või teine asi toimus rahva tungival nõudmisel (Stalini ajal oli see eriti moes). Selle pensionireformi poolt ei ole kohe kuidagi n.ö. kogu rahvas, kelle nimel sa sõna võtad. Teiseks – ei käi ka sellised otsused rahva tungival nõudmisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi ei ole ju kriitikas, kui tehakse teema, et president ei esine avalikkuse ees – samas on seda teinud küll.

Teiseks – ka leian, et president tegi õigesti, kui saatis pensionireformi tagasi. Väita, et rahas seda ei tahtnud on sama, mis öeldi nõukogude ajal, et üks või teine asi toimus rahva tungival nõudmisel (Stalini ajal oli see eriti moes). Selle pensionireformi poolt ei ole kohe kuidagi n.ö. kogu rahvas, kelle nimel sa sõna võtad. Teiseks – ei käi ka sellised otsused rahva tungival nõudmisel.

Täpselt samamoodi ei saa sa öelda, et rahvas selle poolt pole. Kui seda väidad, siis tõesta. Ja otse loomulikult saaks ka pensionireformi üle otsustada rahvas, kui korraldada rahvahääletus. Ma arvan, et lõpuks seda vbl tehaksegi. President muidugi oma peaga ei tule selle peale.
Mulle tundub, et ka sina pole referendumitest midagi kuulnud, kuidas muidu oskab sinu peake sellist asja Stalini režiimiga võrrelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa nii tark oled, siis peaksid ju teadma, kuidas käib rahvahääletuse tegemine. Selles küsimus on see aga igati põhjendamatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa nii tark oled, siis peaksid ju teadma, kuidas käib rahvahääletuse tegemine. Selles küsimus on see aga igati põhjendamatu.

Muidugi tean. See, et sinu arvates on see põhjendamatu, ei tähenda, et see tegelikult põhjendamatu oleks ja seda teha ei saaks.

Põhiseaduse § 105. Riigikogul on õigus panna seaduseelnõu või muu riigielu küsimus rahvahääletusele.

Rahva otsus tehakse hääletamisest osavõtnute häälteenamusega.

Rahvahääletusel vastuvõetud seaduse kuulutab Vabariigi President viivitamatult välja. Rahvahääletuse otsus on riigiorganitele kohustuslik.

Kui rahvahääletusele pandud seaduseelnõu ei saa poolthäälte enamust, kuulutab Vabariigi President välja Riigikogu erakorralised valimised.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas president on karantiinis?