Esileht Kodunurk Kas pühadetoidud otsas?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 139 )

Teema: Kas pühadetoidud otsas?

Postitas:
Kägu

Vana-aasta õhtul on karbid leemes + bruchetta

kirjutatakse bruschetta, hääldatakse [brus’ketta]

Tänan, jätsin jah s-tähe vahele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks mõned külmlaua ülejäägid pidime eile ära viskama, mida koerale ei julgenud anda (Selverist tellisin Krabi-riisisalati ja metsaseenesalati kumbki 100g, kuupäev kukkus ja külmutamisel poleks enam see). Muu jõudsime kas ära tarbida või on kõlblik kuni/parim enne kuupäevani aega nii palju, et saab ka aastavahetusel või peale seda lauale panna.

Teil olid sihukesed ostetud jõulud, jah? Mitte isetehtud?

Mul poleks küll mingit Selveri salatit kahju ära visata. Koerale ei annaks nii ehk naa muud, kui kvaliteetkrõbinaid ja toortoitu. Meie koerad pole pere solgitorud.

Kas kellelgi on mitte ostetud jõulud? 🙂 Tegelikult soojad toidud olid algusest peale ise tehtud, sült ka, aga seenesalat on Selveris täpselt sama koostisega nagu ma ise teen ja krabi-riisisalat ka – hea meelega hoian aega kokku kui see võimalus on loodud. Toitu ära visata on alati nõme tunne, ükskõik mis see siis pole.
Koer on ka meie peres toortoidu peal, aga see ei tähenda, et ta vahel harva sobilikke asju toidulaualt ei saaks. Need asjad kahjuks ei sobinud.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe said otsa. Algne plaan oligi, et teeme just paraja koguse. No sinder, nii hästi õnnestus, et järgmine päev polnud midagi süüa enam. Siis oli tegelikult lausa kahju, oleks küll veel piduroogasid tahtnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…ja pandi külast toitu kaasa,…

Vat sellepärast ma ei topigi kunagi kellelegi midagi kaasa, sest inimestel on endal kõik olemas, lisaks on see nii ajast ja arust komme. Pealegi kui tahan peale külaskäiku veel kuskile minna – jalutama või õhtust drinki jooma minna – siis kuhu ma nende kotikeste ja karbikestega lähen? Iga perenaise kraam pole ka hoolimata tema enda arvamusest alati selline, mida järgmisel päeval jälle tahaks.

+4
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vat sellepärast ma ei topigi kunagi kellelegi midagi kaasa,

Ma ka ei topi, aga tütred küsivad ise, kui on näha, et midagi jääb üle. Eriti salatit ja kringlit, need mul tulevad enamasti hästi välja.

Pole mulle ka elus keegi toppinud, pakutud on küll, sõbralikult. Vahel keeldun, vahel võtan, täpselt nagu soovi on.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

24.  õhtuks sai tehtud selline kogus toitu, et eriti üle ei jäänud. Salatit, lihalõike ja singirulle sõime veel 25. hommikul. Magushapud kapsad on purkides ja ema tehtud süldid külmikus, need jätsime teadlikult mõne päeva pärast tarbimiseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin rohkem, sest ma arvestasingi nii, et siis esimesel ja teisel pühal puhkan ja ei peaks süüa tegema. Muidu tee iga päev. Aga kui juba küpsetada ja keeta, siis ei tasu liha, sülti ja pasteeti teha üheks söömise korraks. Tänaseks on järgi veel pasteeti ja marineeritud heeringat.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teen ka meelega rohkem, et järgmistel päevadel saaks vabamalt võtta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõttetu ületarbimine, mõttetu teema.

Aga tulid siia mõttetusse teemasse ometi sõna võtma?

Tulin küll, miks ei peaks? Tahan jätta siia oma arvamuse, et ületarbimine on mõttetu. Milles sinu probleem on?

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen portsud nagu restoranis, sööme ära ja kõik.

Isegi jõuluõhtul ei saa lapsed toitu vabalt võtta.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen portsud nagu restoranis, sööme ära ja kõik.

Isegi jõuluõhtul ei saa lapsed toitu vabalt võtta.

Eks igas peres omad kombed. Meil käisid inimesed ikka mitu korda võtmas, terve õhtu jooksul. Algul sooja toitu, siis jäi soe söök puupliidile sooja, sai veel keegi verivorsti näpu vahele võtta või keegi liha süüa kartulisalatiga. Ega korraga ei jaksa ju kõike võtta. Kui lapsed olid kodus ja kooliealised ja tahtsid palju süüa, siis ei olnud nii palju võimalusi, aga salatit ja sooja sööki sai ikka teha ja siis söödi õhtu läbi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kunagi aru saanud sellest pühade puhuks loomakoguste vaaritamisest. Teen portsud nagu restoranis, sööme ära ja kõik. Miks on vaja üle pingutada?

Mijul tuleb enda ja mehepoolne suguvõsa ja jääb kllmeks päevaks. Selleks, et saaks vahepeal mahti veidigi istuda ja jutyu rääkida, tuleb toit 30 inimese jaoks kolmeks päevaks ette vaaritada. Muidugi on inimesi, kes hea meelefa kõik kolm päeva vaaritaksid, mins see ei ole. Korra vaaritan ja siis kolme päevaga närime sellest läni. Tänaseks on praest, suupistetest ja salatitest alles vaid killuke rosoljet. Ahjupada praega nooliti eile õhtuks läikima, suupisted said enamuses juba esimesel päeval otsa ja külmkapis laiub tühjus, kuigi24.ndal ei läinud kapi uks hästi kinni.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, miks ometi see muutmise nupp ära kaotati? Miskipärast näen trükivigu alles siis kui olen postitanud. Vabandan.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algul sooja toitu, siis jäi soe söök puupliidile sooja, sai veel keegi verivorsti näpu vahele võtta…

Miks näpu vahelt rasvast vorsti? Jälle ühed, kes nuga-kahvlit ei oska kasutada?

+3
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen portsud nagu restoranis, sööme ära ja kõik.

Isegi jõuluõhtul ei saa lapsed toitu vabalt võtta.

Mis probleem sellega on? Lastele tõstad nende maitse järgi (ja vähem) ja kõik korras. Restoranis ka virised, et su lapsukesed ei saa ise võtta või lausa näppupidi toidu sees mulgerdada?

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kunagi aru saanud sellest pühade puhuks loomakoguste vaaritamisest. Teen portsud nagu restoranis, sööme ära ja kõik. Miks on vaja üle pingutada?

Mijul tuleb enda ja mehepoolne suguvõsa ja jääb kllmeks päevaks. Selleks, et saaks vahepeal mahti veidigi istuda ja jutyu rääkida, tuleb toit 30 inimese jaoks kolmeks päevaks ette vaaritada. Muidugi on inimesi, kes hea meelefa kõik kolm päeva vaaritaksid, mins see ei ole. Korra vaaritan ja siis kolme päevaga närime sellest läni. Tänaseks on praest, suupistetest ja salatitest alles vaid killuke rosoljet. Ahjupada praega nooliti eile õhtuks läikima, suupisted said enamuses juba esimesel päeval otsa ja külmkapis laiub tühjus, kuigi24.ndal ei läinud kapi uks hästi kinni.

Sa pole siiamaani kaineks saanud? Pikast jutust ainult kaks lauset ilma vigadeta suutnud kirjutada?

+3
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Algul sooja toitu, siis jäi soe söök puupliidile sooja, sai veel keegi verivorsti näpu vahele võtta…

Miks näpu vahelt rasvast vorsti? Jälle ühed, kes nuga-kahvlit ei oska kasutada?

See pole just reegel, aga olen näinud, et mees võtab tüki majapidamispaberit, keerab otsapidi vorstile ümber ja hammustab seda. Ütleb, et muud ei taha. Ma ei pea seda muutma. Ega ta söögilaua ääres seda ei tee ja iga suutäit hiljem õhtu jooksul ei pea ju noa ja kahvliga lauas sööma, võib ka köögis laua ääres midagi suhu pista. Kui keegi sööb midagi näpu vahelt, ei ole selle põhjuseks see, et ta ei oska söögiriistu kasutada.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, miks ometi see muutmise nupp ära kaotati? Miskipärast näen trükivigu alles siis kui olen postitanud. Vabandan.

Neid näeb ka enne kui vähegi viitsiksid oma teksti redigeerida.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis probleem sellega on? Lastele tõstad nende maitse järgi (ja vähem) ja kõik korras. Restoranis ka virised, et su lapsukesed ei saa ise võtta või lausa näppupidi toidu sees mulgerdada?

Ka restoranis ei istuta pikema peoõhtu korral tühja laua ääres.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen portsud nagu restoranis, sööme ära ja kõik.

Isegi jõuluõhtul ei saa lapsed toitu vabalt võtta.

Saan aru, et sinu kodus on peod ainus võimalus kõht täis süüa?
Meie peres ei ole kedagi näljas hoitud, et peaks ennast jõululauas ja jaaniõhtul oimetuks õgima. Sööme aastaringselt rahulikult ühtmoodi.

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis probleem sellega on? Lastele tõstad nende maitse järgi (ja vähem) ja kõik korras. Restoranis ka virised, et su lapsukesed ei saa ise võtta või lausa näppupidi toidu sees mulgerdada?

Ka restoranis ei istuta pikema peoõhtu korral tühja laua ääres.

Miks tühja laua ääres? Toitu süüakse aeglaselt, nautides, aetakse juttu. Serveeritakse eelroog, pearoog. Mitte ei ahmita endale 10 minutiga verivorsti ja kapsast nõrkemiseni sisse, et siis minna kööki otse potist midagi veel juurde kaapima.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole just reegel, aga olen näinud, et mees võtab tüki majapidamispaberit, keerab otsapidi vorstile ümber ja hammustab seda.

Rõve

+7
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

See pole just reegel, aga olen näinud, et mees võtab tüki majapidamispaberit, keerab otsapidi vorstile ümber ja hammustab seda. Ütleb, et muud ei taha. Ma ei pea seda muutma. Ega ta söögilaua ääres seda ei tee ja iga suutäit hiljem õhtu jooksul ei pea ju noa ja kahvliga lauas sööma, võib ka köögis laua ääres midagi suhu pista. Kui keegi sööb midagi näpu vahelt, ei ole selle põhjuseks see, et ta ei oska söögiriistu kasutada.

Mis asja on kogu aeg “suhu pista”? Kõhu sööd täis, mõne tunni pärast kohvi-kooki-konjakit ja ongi kõik ok. Hakkad enne magamaminekut veel vetsupaberi vahelt vorsti sööma?

+6
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole just reegel, aga olen näinud, et mees võtab tüki majapidamispaberit, keerab otsapidi vorstile ümber ja hammustab seda. Ütleb, et muud ei taha. Ma ei pea seda muutma. Ega ta söögilaua ääres seda ei tee ja iga suutäit hiljem õhtu jooksul ei pea ju noa ja kahvliga lauas sööma, võib ka köögis laua ääres midagi suhu pista. Kui keegi sööb midagi näpu vahelt, ei ole selle põhjuseks see, et ta ei oska söögiriistu kasutada.

Mis asja on kogu aeg “suhu pista”? Kõhu sööd täis, mõne tunni pärast kohvi-kooki-konjakit ja ongi kõik ok. Hakkad enne magamaminekut veel vetsupaberi vahelt vorsti sööma?

Need on need perekoolikad, kes “püüavad” vähem süüa, aga siis tulevad alati pühad ja peod vahele.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka restoranis ei istuta pikema peoõhtu korral tühja laua ääres.

Restoranis on käigud: sööd ellroa, pearoa ja magusa. Olenevalt tasemest, võib neid käike ka 7-8 olla. Sel juhul on need väikesed. Potti kartuliga ja vaagnat lihaga tõesti pole laudadel näinud. Odavama otsa Aasia restodes tuuakse jah nuudlikauss lauda ja igaüks tõstab, aga siis on ka kohe näha, milline läbu ümberringi on. Jõulupidu ometi sellises kohas ei pea ju?

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole just reegel, aga olen näinud, et mees võtab tüki majapidamispaberit, keerab otsapidi vorstile ümber ja hammustab seda. Ütleb, et muud ei taha. Ma ei pea seda muutma. Ega ta söögilaua ääres seda ei tee ja iga suutäit hiljem õhtu jooksul ei pea ju noa ja kahvliga lauas sööma, võib ka köögis laua ääres midagi suhu pista. Kui keegi sööb midagi näpu vahelt, ei ole selle põhjuseks see, et ta ei oska söögiriistu kasutada.

Mis asja on kogu aeg “suhu pista”? Kõhu sööd täis, mõne tunni pärast kohvi-kooki-konjakit ja ongi kõik ok. Hakkad enne magamaminekut veel vetsupaberi vahelt vorsti sööma?

Majapidamispaberi oli. Või ei tee sina nendel kahel vahet? Miks üks lisaverivorst jõululaupäeval sulle hambusse jäi? Selle eest ei olnud tal kohvi ega konjakit, me õhtuti kohvi ei joogi. Kuid ma ei halvusta neid, kellele see meeldib ja kombeks on.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks näpu vahelt rasvast vorsti? Jälle ühed, kes nuga-kahvlit ei oska kasutada?

Seepärast eelistavadki tänapäeval paljud üksi elada, et isegi kodus ei saa rahu

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi kui tahan peale külaskäiku veel kuskile minna – jalutama või õhtust drinki jooma minna – siis kuhu ma nende kotikeste ja karbikestega lähen?

Mina jätan autosse, aga sina?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algul sooja toitu, siis jäi soe söök puupliidile sooja, sai veel keegi verivorsti näpu vahele võtta…

Miks näpu vahelt rasvast vorsti? Jälle ühed, kes nuga-kahvlit ei oska kasutada?

Ilmselt nad on selleks hetkeks piisavalt purjus?

+3
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Algul sooja toitu, siis jäi soe söök puupliidile sooja, sai veel keegi verivorsti näpu vahele võtta…

Miks näpu vahelt rasvast vorsti? Jälle ühed, kes nuga-kahvlit ei oska kasutada?

Ilmselt nad on selleks hetkeks piisavalt purjus?

Miks hing nii õel on?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 139 )


Esileht Kodunurk Kas pühadetoidud otsas?