Esileht Kodunurk Kas pühadetoidud otsas?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 139 )

Teema: Kas pühadetoidud otsas?

Postitas:
Kägu

Miks sa peaksid kellegi jõululauast BAARI minema? BAARI? See klaas veini või pits viina prae juurde jõululauas tõmbab hamba verele, et kohe jõulupäeval peab asap peale võtma ja koduni oodata kohe ei kannata?

Jälle mingi alkohoolikutest põlvnev perekoolikas siin alkoholi tarbimise teemal sõna võtmas.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

26. õhtul selveris käies tundus küll, et enamus inimesi teeb jõulutoidud ise, mitte ei osta selveri vaagnaid, sest vaagnate kogus oli pea sama suur kui 24. lõuna ajal käies. enamikul oli -50% sildid küljes ehk mõne tunni pärast jõudsid heal juhul kuhugi toidukappi, kehval juhul prügikasti ????

Ostsin maakonnalinna Selverist 24. dets kella kolme paiku viimase praevaagna, lõiguvaagnaid enam ei olnud, salatilett oli ka üsna tühi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju kohe teist, kes te siin õelutsete. Ega igal ühel ei lähegi elus hästi, et on tore ja toetav pere, kes jõuludeks ümber laua koguneb. Katsuge oma kibestumisest ja kadedusest üle saada.

Jõululaupäeval on ikka kõik mehed oma ametliku naise kõrval kodus, jah. Naudi ????

Saan su kommentaarist aru, et jõuluõhtul üksi jäetud armukeste kibestumine lööb siin välja? Võib ka sellest aru saada, et teeb ikka viha küll, kui ükski mees sind päriselt ei taha. Aga võibki  hakata vinguma pelgalt sellepärast, et kellegi mees sööb verivorsti näpu vahelt.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaaritad ja vaaritad… Kas see on keskmise koduperenaise unistuste pühad? Peaasi, et 24h oleks “kapist midagi head” otsida oleks? Teil ei ole rahulikud pühad, vaid sugulaste söötmisüritus? Sugulased ka midagi tõid või tulidki lihtsalt sööma?

Oi, mulle väga meeldib süüa teha, oleks ainult kellele! Õnneks jõulude ajal tulid kokku kõik mu lapsed oma peredega ja oli ometi, kellele toitu valmistada! Kõigiks päevadeks tegin mina sooja lõuna, lapsed kandsid kokku nii palju külmlaua kraami, et osa tuli sügavkülma panna, poleks jõudnud 3 päevaga ära süüa. Õnneks tuleb ka vana-aasta, saan jälle keeta ja küpsetada ja ongi jälle sööjaid. Tohutult meeldib kokata! Paarile mu lapsele samuti, seepärast tuleme ka muul ajal vähemalt korra kuus kokku ja teeme sellist sööki, mis aega ja nokitsemist nõuab.

 

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaaritad ja vaaritad… Kas see on keskmise koduperenaise unistuste pühad? Peaasi, et 24h oleks “kapist midagi head” otsida oleks? Teil ei ole rahulikud pühad, vaid sugulaste söötmisüritus? Sugulased ka midagi tõid või tulidki lihtsalt sööma?

Oi, mulle väga meeldib süüa teha, oleks ainult kellele! Õnneks jõulude ajal tulid kokku kõik mu lapsed oma peredega ja oli ometi, kellele toitu valmistada! Kõigiks päevadeks tegin mina sooja lõuna, lapsed kandsid kokku nii palju külmlaua kraami, et osa tuli sügavkülma panna, poleks jõudnud 3 päevaga ära süüa. Õnneks tuleb ka vana-aasta, saan jälle keeta ja küpsetada ja ongi jälle sööjaid. Tohutult meeldib kokata! Paarile mu lapsele samuti, seepärast tuleme ka muul ajal vähemalt korra kuus kokku ja teeme sellist sööki, mis aega ja nokitsemist nõuab.

Mis see vana-aasta on, mis sul tuleb?

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaaritad ja vaaritad… Kas see on keskmise koduperenaise unistuste pühad? Peaasi, et 24h oleks “kapist midagi head” otsida oleks? Teil ei ole rahulikud pühad, vaid sugulaste söötmisüritus? Sugulased ka midagi tõid või tulidki lihtsalt sööma?

Oi, mulle väga meeldib süüa teha, oleks ainult kellele! Õnneks jõulude ajal tulid kokku kõik mu lapsed oma peredega ja oli ometi, kellele toitu valmistada! Kõigiks päevadeks tegin mina sooja lõuna, lapsed kandsid kokku nii palju külmlaua kraami, et osa tuli sügavkülma panna, poleks jõudnud 3 päevaga ära süüa. Õnneks tuleb ka vana-aasta, saan jälle keeta ja küpsetada ja ongi jälle sööjaid. Tohutult meeldib kokata! Paarile mu lapsele samuti, seepärast tuleme ka muul ajal vähemalt korra kuus kokku ja teeme sellist sööki, mis aega ja nokitsemist nõuab.

Issand kui ilus, nagu Bullerby!

Lapsed OMA kodudes ei saagi pühi pidada?

+4
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea tuttav pakkus mulle ühe töökoha peo ülejääke. Küll ma olin õnnelik!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks jõulude ajal tulid kokku kõik mu lapsed oma peredega ja oli ometi, kellele toitu valmistada! Kõigiks päevadeks tegin mina sooja lõuna, lapsed kandsid kokku nii palju külmlaua kraami, et osa tuli sügavkülma panna, poleks jõudnud 3 päevaga ära süüa.

Ma täiega vihkan selliseid istumisi. Laud on täis mingit kokkusobimatut jura. Juurde pakutakse morssi ja magusat veini. Istuma ega astuma ei mahu.

+3
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks jõulude ajal tulid kokku kõik mu lapsed oma peredega ja oli ometi, kellele toitu valmistada! Kõigiks päevadeks tegin mina sooja lõuna, lapsed kandsid kokku nii palju külmlaua kraami, et osa tuli sügavkülma panna, poleks jõudnud 3 päevaga ära süüa.

Ma täiega vihkan selliseid istumisi. Laud on täis mingit kokkusobimatut jura. Juurde pakutakse morssi ja magusat veini. Istuma ega astuma ei mahu.

Meil ruumipuudust pole, seepärast kõik lapsed peredega meie juurde  kogunevadki. Saab mitu päeva koos olla, mahub nii istuma, astuma kui ka magama. Lauale tuuakse seda, mis maitseb. Ja joogiks on samuti see, mis kellelegi maitseb. Jah, ka morss. Nii lapsed kui ka täiskasvanud  joovad mõnuga, muudkui teen uusi kannutäisi. Mis “magusat veini” puudutab – meil pole laual kunagi alkoholi olnud ega pakutud. Aga baarikapp on kõigile pereliikmetele teada, igaüks valab endale ise, mida soovib, kui soovib.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma täiega vihkan selliseid istumisi. Laud on täis mingit kokkusobimatut jura. Juurde pakutakse morssi ja magusat veini. Istuma ega astuma ei mahu.

Kahju küll, et pead kohustuslikus korras sellistel üritustel käima ja oma pühad nii ebameeldivalt veetma.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju küll, et pead kohustuslikus korras sellistel üritustel käima ja oma pühad nii ebameeldivalt veetma.

Pole kägu, keda tsiteerid, aga avaldan oma arvamuse: minu meelest on ok, et iga pere saab vähemalt mingil päeval OMA kodus olla. See on ka vajalik lastele traditsioonide õpetamisel.
Selline “pühadeks koju!” nõue on nõme. Igal ühel on oma kodu, paljud tahaksidki seal olla. Aga siis hakkavad osad vanemad manipuleerima oma “pühadeks koju!” jutuga ja no kes see ikka riidu tahab minna. Tulebki see kohustuslik olek läbi teha.
Muidugi pole nii igas peres ja paljudel on ka vabadus endal otsustada (k.a meil), aga olen ka palju jutte ja lugusid kuulnud just nö kohustuslikust veedame-jõulud-kõik-koos üritustest.
Minu meelest on ok, et 24(25).12 ollakse oma kodus ja pühade lõpu poole käiakse sugulased-tuttavad läbi. Kolm päeva ära olla on küll liig (meil näiteks kassid kodus ja kütta oleks ka vahepeal vaja).

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma täiega vihkan selliseid istumisi. Laud on täis mingit kokkusobimatut jura. Juurde pakutakse morssi ja magusat veini. Istuma ega astuma ei mahu.

Kahju küll, et pead kohustuslikus korras sellistel üritustel käima ja oma pühad nii ebameeldivalt veetma.

Väga paljud muide peavad. Just selliste toredate emmede pärast, kellele nii väga meeldib kolm päeva jutti morssi teha.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga paljud muide peavad. Just selliste toredate emmede pärast, kellele nii väga meeldib kolm päeva jutti morssi teha.

Oh, oleks minul veel selline emme. Ei enam, nuuuks

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole kägu, keda tsiteerid, aga avaldan oma arvamuse: minu meelest on ok, et iga pere saab vähemalt mingil päeval OMA kodus olla. See on ka vajalik lastele traditsioonide õpetamisel.

Ja minu meelest on OK see, kui iga pere ise otsustab millised on nende jõulutraditsioonid, Kui ikka tahetakse vanemate juures käia ja vanemad ka seda soovivad, ei ole perekooli käo asi öelda, et jõululaupäeval olgu ikka iga pere oma kodus.

Meil näiteks mina oma lastega olen alati jõululaupäeval ema juures käinud, sest me tahame nii. Õde käis ka, kui lapsed väiksemad olid, alul koos mehega, hiljem ainult lastega. Kui ta lapsed suuremaks said, tuli tal uus mees ja sündis ka laps. Sellest ajast alates on jõulualupäeval vanaema juures mina oma lastega ja õe suured lapsed. Õde koos mehe ja äikese lapsega käib esimesel või teisel pühal. Igaüks käib täpselt siis, kui talle sobib ja keegi kellegi midagi peale ei suru. Õe täiskasvanud lapsed (tal on väga suur vanusevahe noorima ja vanemate laste vahel) otsustasid käia edasi vana traditsiooni järgi vanaema juures. Ja õde otsustas oma kodus jõululaupäeva traditsiooni luua. Ja tõesti ühegi käo asi ei ole öelda, et me kõik peaksime olema jõululaupäeval oma kodudes. Me tahame koos olla! Hetkel on selleks koosolemise kohaks minu ema kodu, eks tulevikus vaatab, kui seda võimalust enam ei ole.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil näiteks mina oma lastega olen alati jõululaupäeval ema juures käinud, sest me tahame nii. Õde käis ka, kui lapsed väiksemad olid, alul koos mehega, hiljem ainult lastega.

Tahtsin just küsida, et kas teie mehed ka nii jube sillas on jõululaupäeva ämma juures veetmisest? Või olete üksikemad kõik?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole kägu, keda tsiteerid, aga avaldan oma arvamuse: minu meelest on ok, et iga pere saab vähemalt mingil päeval OMA kodus olla. See on ka vajalik lastele traditsioonide õpetamisel.

Ja minu meelest on OK see, kui iga pere ise otsustab millised on nende jõulutraditsioonid, Kui ikka tahetakse vanemate juures käia ja vanemad ka seda soovivad, ei ole perekooli käo asi öelda, et jõululaupäeval olgu ikka iga pere oma kodus.

Meil näiteks mina oma lastega olen alati jõululaupäeval ema juures käinud, sest me tahame nii. Õde käis ka, kui lapsed väiksemad olid, alul koos mehega, hiljem ainult lastega. Kui ta lapsed suuremaks said, tuli tal uus mees ja sündis ka laps. Sellest ajast alates on jõulualupäeval vanaema juures mina oma lastega ja õe suured lapsed. Õde koos mehe ja äikese lapsega käib esimesel või teisel pühal. Igaüks käib täpselt siis, kui talle sobib ja keegi kellegi midagi peale ei suru. Õe täiskasvanud lapsed (tal on väga suur vanusevahe noorima ja vanemate laste vahel) otsustasid käia edasi vana traditsiooni järgi vanaema juures. Ja õde otsustas oma kodus jõululaupäeva traditsiooni luua. Ja tõesti ühegi käo asi ei ole öelda, et me kõik peaksime olema jõululaupäeval oma kodudes. Me tahame koos olla! Hetkel on selleks koosolemise kohaks minu ema kodu, eks tulevikus vaatab, kui seda võimalust enam ei ole.

Sellest oleks piisanud. Milleks see pikk asjassepuutumatu heietus oma õe kärgperendusest?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole kägu, keda tsiteerid, aga avaldan oma arvamuse: minu meelest on ok, et iga pere saab vähemalt mingil päeval OMA kodus olla. See on ka vajalik lastele traditsioonide õpetamisel.

Ja minu meelest on OK see, kui iga pere ise otsustab millised on nende jõulutraditsioonid, Kui ikka tahetakse vanemate juures käia ja vanemad ka seda soovivad, ei ole perekooli käo asi öelda, et jõululaupäeval olgu ikka iga pere oma kodus.

Meil näiteks mina oma lastega olen alati jõululaupäeval ema juures käinud, sest me tahame nii. Õde käis ka, kui lapsed väiksemad olid, alul koos mehega, hiljem ainult lastega. Kui ta lapsed suuremaks said, tuli tal uus mees ja sündis ka laps. Sellest ajast alates on jõulualupäeval vanaema juures mina oma lastega ja õe suured lapsed. Õde koos mehe ja äikese lapsega käib esimesel või teisel pühal. Igaüks käib täpselt siis, kui talle sobib ja keegi kellegi midagi peale ei suru. Õe täiskasvanud lapsed (tal on väga suur vanusevahe noorima ja vanemate laste vahel) otsustasid käia edasi vana traditsiooni järgi vanaema juures. Ja õde otsustas oma kodus jõululaupäeva traditsiooni luua. Ja tõesti ühegi käo asi ei ole öelda, et me kõik peaksime olema jõululaupäeval oma kodudes. Me tahame koos olla! Hetkel on selleks koosolemise kohaks minu ema kodu, eks tulevikus vaatab, kui seda võimalust enam ei ole.

Sellest oleks piisanud. Milleks see pikk asjassepuutumatu heietus oma õe kärgperendusest?

Väga paljud inimesed vatravad tühja ja ei adu, millal jutt muutub ebaoluliseks. Nagu minu ämm: näiteks küsid konkreetselt, mis kell ma sulle bussijaama vastu tulen, hakkab rääkima erinevatest bussiaegadest ja liinidest (mis üldse meie teemaga ei seostu), keda ta eelmine kord bussis nägi, kas bussijuht oli sama või mõni teine, kui palju pilet maksis nõukaajal ja nüüd ja kuidas tema oma esimese austajaga kohtus aastal 19xx Paide bussijaamas. Lisaks siis see jutt, mida see austaja nüüd võiks teha või kellega elada.
Teist korda enam ei uuri, googeldan ise bussiaegu.
Taolise mõttetu infomüra edastamine, kus olulist on sisuliselt null ühikut, on paraku üsna paljudele inimestele omane.

Ja nüüd olen ise seal pundis. ????

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas ei saa sellele teemale vastata ka nii – ei ole otsas. On otsas. See oleks siis teine äärmus. Nii et peale ülearuse info, mis siis äärmus on, on taustaks ikka natuke mingi infot juurde panna, et oleks selgitusega nagu. Siis võibki keegi hoogu minna, teine kontrollib ennast rohkem.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas ei saa sellele teemale vastata ka nii – ei ole otsas. On otsas. See oleks siis teine äärmus. Nii et peale ülearuse info, mis siis äärmus on, on taustaks ikka natuke mingi infot juurde panna, et oleks selgitusega nagu. Siis võibki keegi hoogu minna, teine kontrollib ennast rohkem.

Olen täiesti nõus. Mingi taustainfo on täiesti ok, aga mitte pikk heietus kellegi õe kärgperendusest.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täiesti nõus. Mingi taustainfo on täiesti ok, aga mitte pikk heietus kellegi õe kärgperendusest.

Sul on vabadus seda mitte lugeda. Mina heietan, kui mina tahan. Ps. Heietan veel: Klassikalises mõttes kärgperega tegu ei ole. Õde on lesk ja suured lapsed olid juba täiskasvanud ja eraldi uue pere ajal.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täiesti nõus. Mingi taustainfo on täiesti ok, aga mitte pikk heietus kellegi õe kärgperendusest.

Sul on vabadus seda mitte lugeda. Mina heietan, kui mina tahan. Ps. Heietan veel: Klassikalises mõttes kärgperega tegu ei ole. Õde on lesk ja suured lapsed olid juba täiskasvanud ja eraldi uue pere ajal.

Oo, räägi veel oma õest! Nii huvitav on. Kuidas ta ikka neid oma traditsioone loob jne. Et mitmendal jõulupühal ta ikkagi kus ja kellega on? Mina küll nii väga tahaksin teada.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oo, räägi veel oma õest! Nii huvitav on. Kuidas ta ikka neid oma traditsioone loob jne. Et mitmendal jõulupühal ta ikkagi kus ja kellega on? Mina küll nii väga tahaksin teada.

Nii tore, et sa huvi tunned! Nii empaatiline ja hea inimene oled!

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ii tore, et sa huvi tunned! Nii empaatiline ja hea inimene oled!

See õe detailne elu- ja suhtelugu oligi liigne
Oleks täiesti piisanud sinu esimeset lõigust ja nõustumisest, et iga pere loogu oma traditsioonid.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See õe detailne elu- ja suhtelugu oligi liigne Oleks täiesti piisanud sinu esimeset lõigust ja nõustumisest, et iga pere loogu oma traditsioonid.

Jah. Ja see on perekool. Kus räägitaksegi igasuguseid asju, teemad lähevadki laiaks. Nii ka mina, kui tuju tuleb siis heietan. Kui sulle ei meeldi, siis ei meeldi. Siin enamuses vähegi pikemates teemades on mingeid suvalisi teemaarendusi. See on perekool, nii siin käibki. Saa üle. Sain juba aru, et see osadele ei meeldinud. Katsuge nüüd ise sellest üle saada või kasutage terapeudi abi.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni imelik peab kõike lugema?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle PK seepärast meeldibki, et saab lugeda inimeste lugusid, mitte vaid paarisõnalisi vastuseid esitatud küsimustele.

Kas pühadetoidud otsas? Jah, otsas. Ei, sült veel alles. No mida sellest üldse lugeda? Tore, kui keegi viitsib teema arenedes oma elust ja mõtetest pikemalt kirjutada, miks ja kuidas. Just seda ma siia lugema tulengi. Mingi suva  tänitamine on ebameeldiv, kerin kiirelt üle.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mijul tuleb enda ja mehepoolne suguvõsa ja jääb kllmeks päevaks. Selleks, et saaks vahepeal mahti veidigi istuda ja jutyu rääkida, tuleb toit 30 inimese jaoks kolmeks päevaks ette vaaritada. Muidugi on inimesi, kes hea meelefa kõik kolm päeva vaaritaksid, mins see ei ole. Korra vaaritan ja siis kolme päevaga närime sellest läni.

Oo õudust. 30 inimest on reaalselt 3 päeva järjest teil ja koju ei lähe? Millega te päevad läbi tegelete ning on teil 10 tuba, kuhu nad kõik magama panna?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen täiesti nõus. Mingi taustainfo on täiesti ok, aga mitte pikk heietus kellegi õe kärgperendusest.

Sul on vabadus seda mitte lugeda. Mina heietan, kui mina tahan. Ps. Heietan veel: Klassikalises mõttes kärgperega tegu ei ole. Õde on lesk ja suured lapsed olid juba täiskasvanud ja eraldi uue pere ajal.

Kedagi ei huvita sinu õde. Jutt oli, kas jõulutoidud on otsas.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See õe detailne elu- ja suhtelugu oligi liigne Oleks täiesti piisanud sinu esimeset lõigust ja nõustumisest, et iga pere loogu oma traditsioonid.

Jah. Ja see on perekool. Kus räägitaksegi igasuguseid asju, teemad lähevadki laiaks. Nii ka mina, kui tuju tuleb siis heietan. Kui sulle ei meeldi, siis ei meeldi. Siin enamuses vähegi pikemates teemades on mingeid suvalisi teemaarendusi. See on perekool, nii siin käibki. Saa üle. Sain juba aru, et see osadele ei meeldinud. Katsuge nüüd ise sellest üle saada või kasutage terapeudi abi.

Sa heietad teise inimese privaatsfääri. See ei ole ok.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa heietad teise inimese privaatsfääri. See ei ole ok.

Lisaks heietab teise inimese tehtud teemas. Mingu ja tehku oma ise superõest teema.
Saan aru, et paar keskealisi üksikuid jutuhimulisi õdesid?

Kes siin kirjutas, et tulebki taolisi “lugusid” lugema, siis kohe näha, et selline lihtsama maitse ja arusaamisega inimene. Mingit lugu ju siin polnud, lihtsalt mingi suva õe kärgpere käitumise kirbeldus.
Lugusid, muide, on päris keeruline rääkida. Igaüks ei oskagi seda.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 139 )


Esileht Kodunurk Kas pühadetoidud otsas?