Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas pulma peab lilli viima?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas pulma peab lilli viima?

Postitas:
Kägu

Kuidas sellega tänapäeval on, kas viiakse lilli pulma või mitte? Ühest küljest mäletan, kui ilus oli oma pulmalilledega pilti teha. Teisest küljest aga mõtlen praktiliselt, et pagan küll, lisaks selle summa parem pulmakingile, milleks need lilled. Mis tänapäeva komme on?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii nagu noorpaar soovib. Paljud paluvad lilleraha heategevusele annetada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah viiakse, lõikelilli, kui just pruutpaar ei ole teisiti soovinud nagu eelpool öeldi. Ei viida mingeid sületäisi, piisab paaritust (1 või 3) arvust lilleõiest. Olen pulmas käinud, kus paluti tuua kindalt värvi lilli ja need kasutati kohe ka pulmamaja kaunistamisel. Õnnitlemisel antakse lilled ju lilleneiule.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just käisin pulmas ja ikka kõigil olid lilled ka kaasas, enamasti roosid. Neid ei pea tõesti palju olema, ise võtsin 5 tk.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen pulmas käinud, kus paluti tuua kindalt värvi lilli ja need kasutati kohe ka pulmamaja kaunistamisel.

Perekoolis vast sellise vaestepulma kirjeldusega palju plusse ei teeni?

+1
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen pulmas käinud, kus paluti tuua kindalt värvi lilli ja need kasutati kohe ka pulmamaja kaunistamisel.

Miks vaestepulm? Mul just vastupidine kogemus.
Väga uhkelt kaunistatud peomajas toimetas florist ja kujundas toodud lilledest mitmeid lahedaid kompositsioone, kasutas igasugu abivahendeid ja tulemus oli tõesti muljetavaldav. Kõigi lilled said kenasti eksponeeritud ja ei vedelenud kuskil nurgas pangedes või polnud lihtsalt lauale vaasidesse topitud.
Minu meelest ikka päris paljud kasutavad pulmas floristi teenust.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt on kutsel kirjas jah, kas soovitakse lilli või mitte ja mõnikord on lillesoovi juures ka värvieelistus kirjas. Meie nt palusime lilli mitte tuua, sest sõitsime kohe järgmisel päeval pärast pulmapidu reisile ja need lilled oleks lihtsalt seisma jäänud ja ära närtsinud. Viimati külastatud pulmas paluti aga tuua valgeid ja roosasid lilli – kohapeal tegi florist seaded, väga ilus oli.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt mõni (paaritu arv) lilleõisi, et õnnitlemise ajal oleks midagi üle anda. Kimpe pulma ei viida, ainuke kimp pulmas on pruudikimp. Samas on nendest lilledest paras tüli (on lilleneiut vaja, egas pruut neid hoidma ei pea, autos närtsivad, otsi parajaid vaase peokohas jne, õnneks sebib sellega pulmakorraldaja, mitte pruut ise).
Aga kui noorpaar on palunud lilli mitte viia, siis mitte, pistad lihtsalt käe pihku ja ütled soojad sõnad 😛 Ühesõnaga teed nii nagu pruutpaar tahab, kui ei ole märgitud, võid asjaosalistelt üle küsida.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks vaestepulm? Mul just vastupidine kogemus.

Väga uhkelt kaunistatud peomajas toimetas florist ja kujundas toodud lilledest mitmeid lahedaid kompositsioone, kasutas igasugu abivahendeid ja tulemus oli tõesti muljetavaldav. Kõigi lilled said kenasti eksponeeritud ja ei vedelenud kuskil nurgas pangedes või polnud lihtsalt lauale vaasidesse topitud.

Minu meelest ikka päris paljud kasutavad pulmas floristi teenust.

Mul ka sarnane kogemus. Tulemus: lilled ei jäänud nurka seisma, ja külalised said piiluda, et “oo, näe, meie toodud lilled on seal, näe, kui hästi sobivad, küll me tõime head lilled”. 😀

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi peab. Need annetusele sundijad on lihtsalt snoobid ja ennast täis ülbikud. Annetuse tegemine on ülimalt isiklik ja vōiks vōrrelda lausa religioosse tegevusega. Seda öelda teistel teha on ülim üleolev ja pealetükkiv käitumine. Iga inimene otsustab ISE oma raha paigutuse üle, kas teeb annetuse vōi ostab lilli ja kingib need kellelegi.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi peab. Need annetusele sundijad on lihtsalt snoobid ja ennast täis ülbikud. Annetuse tegemine on ülimalt isiklik ja vōiks vōrrelda lausa religioosse tegevusega. Seda öelda teistel teha on ülim üleolev ja pealetükkiv käitumine. Iga inimene otsustab ISE oma raha paigutuse üle, kas teeb annetuse vōi ostab lilli ja kingib need kellelegi.

Hoopis sina oled ikka eriti ülbe. Kui pruutpaar või kadunukese lähedased paluvad lilli mitte tuua, siis sa oled ikka kohal oma rooside või pärjaga? Neid inimesi, kes sel päeval on tähelepanu keskpunktis, ei austa üldse?
Lisaks see saaste, mis tekib lillekasvatusest, mürgid, mis kahjustavad kasvatajate ja müüjate tervist- see on täiesti vastutustundetu äri. Aga üks kana lihtsalt tahab lilli kinkida ja tassib neid ka sinna, kuhu on palutud mitte tuua. Sest tema teab ISE, kuidas ta oma raha paigutab.

+6
0
Please wait...

Postitas:
rosinakypsis

Ee… Igapäevaelus otse loomulikult otsustadki ise, aga kui kutsel on ikka kirjas, et lillede asemel palutakse teha annetus, siis see pole ju snooblik ega kuidagi kätt väänav “käitumine”. See on pruutpaari soov. Mis vahet seal on, kas sa muidu annetad või mitte, sellesse suhtudki vaid kui vastutulekusse. Vastasel korral käitud hoopis ise üleolevalt ja ebaviisakalt.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt on kutsel kirjas jah, kas soovitakse lilli või mitte ja mõnikord on lillesoovi juures ka värvieelistus kirjas. Meie nt palusime lilli mitte tuua, sest sõitsime kohe järgmisel päeval pärast pulmapidu reisile ja need lilled oleks lihtsalt seisma jäänud ja ära närtsinud. Viimati külastatud pulmas paluti aga tuua valgeid ja roosasid lilli – kohapeal tegi florist seaded, väga ilus oli.

Seal oli ka nii – aga lilled paluti valged ja lillad ning nii kaua, kui käidi pilte tegemas ja pulmamajja sõideti – tehti neist imeilusad seaded. Palju ilusam, kui oleksid kuskile vaasidesse segi topitud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks roos on täiesti piisav.

0
0
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas pulma peab lilli viima?