Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas puudega isk peab oma vanemate hooldekodu maksma

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: kas puudega isk peab oma vanemate hooldekodu maksma

Postitas:

nt kui mull on puue 80% ja täielik töövõimetus,kas siis pean ma maksma oma vanemate hooldekodu peale?mull lihtsalt ei ole seda raha olemas,sest saan mingi 400 umbes ja enamus raha läheb ära mull 2. tüüpi diabeet ravmite,kütte ja üüri peale ära.

kas ma tõesti olen kohustatud seda maksma,kui mul vahel peaaegu raha ales ei jää?oma puudetõttu mull erilist võimalust tõõd leida ei ole.

mis võimalused mull on olemas.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesel ei saa korraga olla 80% puuet ja lisaks täielik töövõimetus.

Muus osas KOV.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puue ei puutu absoluutselt asjasse. Võid olla puudega miljonär. Kui võimalusi maksmiseks ei ole, maksab KOV, ole sa puudega või puudeta.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

puue ja töövõimetus ei puutu asjasse, vaadatakse inimese sissetulekuid ja vara. samuti vanemate vara, st kui vanematel on nt eluase, mida müüa, siis tuleb see maha müüa, kuigi see võib olla ka sinu kodu, või leida raha hooldekodu eest maksmiseks.

kui su sissetulek on ainult 400 eurot, siis kogu summat sul tõenäoliselt maksta ei tule, kuid võidakse määrata nümboolne 20 või 50 eurot sinu osaks, ülejäänu maksab KOV.

sama teema on lastele määratava elatisega – ka puudega ja töövõimetu vanem peab lapsele mingis osas elatist maksma, lihtsalt summa määratakse tavapärasest väiksem

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 09:40; 03.01 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis võimalused mull on olemas.

On võimalus oma kohustusi seadusega ettenähtud korras täita. Kui sul on lapsi ja sina oma kohustusi ei täida, siis peavad nemad seda tegema.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui viia vanainimene hooldekodusse sõlmitakse leping, kuhu fikseeritakse kes kui palju hooldekodu koha eest maksab. Kui pere rahast ei jätku, siis peab kohaliku omavalitsusega olema kokkulepe enne vanainimese hooldekodusse viimist, et nemad ka mingi summaga toetavad. Tihti jääb siin algataud teemadest mulje, et inimesed arvavad, et vii aga vanainimene hooldekodusse ja siis peab keegi müstiline kolmas ikka maksma. Hooldekodusse ei võeta mitte kedagi enne, kui on numbritega lepingus fikseeritud, kui palju keegi maksab. Ja hooldekodu maksetega toetamise osas on kohalikud omavalitsused väga erinevad, mõni aitab kohe, mõni ei raatsi üldse aidata.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 10:02; 02.01 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooldekodusse ei võeta mitte kedagi enne, kui on numbritega lepingus fikseeritud, kui palju keegi maksab.

Ah, mis sa seletad, ei ole nii. Me viisime oma ema hooldekodusse, tegime lepingu (mina ja mu õde), keegi ei fikseerinud midagi, et kes millal mida maksab. Peaasi, et oleks makstud, ükskõik, kes ja kuidas maksab.

 

 

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 18:23; 03.01 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui kohalik omavalitsus ka mängus on, siis ei saa ju leping olla, et ükskõik kui palju keegi maksab. Eks see on hooldekodus erinev. Point on selles, et hooldekodu tahab enne vanuri võtmist täpselt teada, kes maksab ja kes võtab maksete eest vastutuse, kes kirjutab lepingule alla, kui maksete eest vastutav isik.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 10:02; 02.01 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui kohalik omavalitsus ka mängus on, siis ei saa ju leping olla, et ükskõik kui palju keegi maksab. Eks see on hooldekodus erinev. Point on selles, et hooldekodu tahab enne vanuri võtmist täpselt teada, kes maksab ja kes võtab maksete eest vastutuse, kes kirjutab lepingule alla, kui maksete eest vastutav isik.

Meie kirjutasime mõlemad õega alla, seega olime mõlemad ühtemoodi vastutavad. Keegi ei küsinud ega fikseerinud lepingus, kes täpselt maksab ja kelle aa-lt raha läheb. Tõsi, omavalitsust mängus ei olnud, aga hooldekodu jaoks oli ükskõik, kes maksb.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 18:23; 03.01 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kirjutasime mõlemad õega alla, seega olime mõlemad ühtemoodi vastutavad. Keegi ei küsinud ega fikseerinud lepingus, kes täpselt maksab ja kelle aa-lt raha läheb. Tõsi, omavalitsust mängus ei olnud, aga hooldekodu jaoks oli ükskõik, kes maksb.

No seda ju sinu tsiteeritu kirjutabki, et enne vanadekodusse ei vòeta, kui on selge, kes maksab. Kui teie õega mõlemad selle kohustuse vòtsite, pole tõesti vahet, kumb maksab. Aga kui kumbki poleks alla kirjutanud, poleks ema võetudki.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooldekodusse ei võeta mitte kedagi enne, kui on numbritega lepingus fikseeritud, kui palju keegi maksab.

Ah, mis sa seletad, ei ole nii. Me viisime oma ema hooldekodusse, tegime lepingu (mina ja mu õde), keegi ei fikseerinud midagi, et kes millal mida maksab. Peaasi, et oleks makstud, ükskõik, kes ja kuidas maksab.

no lepingu allkirjastanu peabki maksma. kui kirjutasite mõlemad, siis maksate mõlemad ja seni, kuni tähtaegselt makstud, ei huvitagi hooldekodu see, kelle kontolt raha tuli. kui aga raha ei laeku, siis esitatakse nõue sellele, kelle allkiri on lepingul

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 09:40; 03.01 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

puue ja töövõimetus ei puutu asjasse, vaadatakse inimese sissetulekuid ja vara. samuti vanemate vara, st kui vanematel on nt eluase, mida müüa, siis tuleb see maha müüa, kuigi see võib olla ka sinu kodu, või leida raha hooldekodu eest maksmiseks.

kui su sissetulek on ainult 400 eurot, siis kogu summat sul tõenäoliselt maksta ei tule, kuid võidakse määrata nümboolne 20 või 50 eurot sinu osaks, ülejäänu maksab KOV.

sama teema on lastele määratava elatisega – ka puudega ja töövõimetu vanem peab lapsele mingis osas elatist maksma, lihtsalt summa määratakse tavapärasest väiksem

Kui räägid määramisest, miks sa sellest ei räägi, kes määrab? Minu teada on nii, et kui omavalitsus paigutab vanainimese hooldekodusse, siis ta pöördub laste poole, et nood maksaksid arveid. Kui lapsed keelduvad, siis on omavalitsusel võimalus nad kohtusse anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada üks sugulane lombakast invaliid pensionär maksab küll sümboolset summat oma ema eest. Täpsemat infot ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas puudega isk peab oma vanemate hooldekodu maksma