Esileht Ilu ja tervis Kas puugihammustuse korral on vahet, kui kiiresti puuk eemaldada?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas puugihammustuse korral on vahet, kui kiiresti puuk eemaldada?

Postitas:

Ühesõnaga, kas on vahet haigestumise suhtes (kui tegu nakatunud puugiga), kas avastad puugi kohe, kui ta just-just sisse läinud, siis kui ta juba tükk aega sees olnud ja ennast täis imenud ja viimane variant, et tõmbad selle täisimenud puugi välja ja pea jääb sisse? Linnalegend räägib, et kui kasvõi üle jalutab, võid ikka nakatuda ja et kui pea sisse jääb, siis see muudkui mürgitab sind edasi.
Kuidas on tegelikult?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 15:09; 21.06 15:26; 21.06 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kui õigesti, eemaldasin pintsettidega, polnudki eriti midagi eemaldada, tuli samahästi kui ise ära, läksin teepuuõli pudelit otsima, et määrin hammustuskoha sellega üle (mitte et ma kindel oleks, et sest ka kasu on, aga no nii igaks juhuks) ja tükk tegu oli, et seda kohta üleski leida, ei jäänud peaaegu märkigi maha.
Ja kas siis on näiteks vahet, et kas hammustab kuklasse või jalga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 15:09; 21.06 15:26; 21.06 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

entsefaliidi saamiseks piisab, kui puuk on oma noka sisse saanud, aga borrellioosinakkuse saamiseks peaks puuk olema kõva tükk aega imeda saanud (ööpäev või nii).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea kui õigesti, eemaldasin pintsettidega, polnudki eriti midagi eemaldada, tuli samahästi kui ise ära, läksin teepuuõli pudelit otsima, et määrin hammustuskoha sellega üle (mitte et ma kindel oleks, et sest ka kasu on, aga no nii igaks juhuks) ja tükk tegu oli, et seda kohta üleski leida, ei jäänud peaaegu märkigi maha.
Ja kas siis on näiteks vahet, et kas hammustab kuklasse või jalga?[/tsitaat]
Ja miks sa seda teepuuõli peale tahtsid panna? LINNALEGEND räägib samuti ka seda, et puugihammustuse kohale ei soovitata panna midagi peale. Nüüd jälgi seda kohta 1-4 nädalat. Kui tekivad mingid sümptomid millel ei paista olevat mingit nähtavat põhjust siis kohe arstile! Nt. palavik, väsimus, peapööritus jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige kindlam on minna ikkagi arstile 2 nädala möödudes. Siis näitab vereanalüüs, kas on saadud nakkus või mitte. Iseenda jälgimisest ei piisa alati, kuna iga kord ei pruugi sümptomid nii selgelt väljenduda ja haigus võivad välja lüüa pikkade kuude järel.
Soovitan igal juhul arstile, borrelioos on väga salakaval haigus, mis võib organsimis pesitseda varjatult ja välja lüüa organismis immuunsüsteemi nõrgenemisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale ei soovitata panna sisse imenud puugile (mingi kunagine variant oli, et tilguta õli peale, puuk ei saa hingata ja laseb lahti), aga peale eemaldamist desinfitseerimine peaks ju ikka ok olema, suva siis kas viina, teepuuõli või Cutaseptiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 15:09; 21.06 15:26; 21.06 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]entsefaliidi saamiseks piisab, kui puuk on oma noka sisse saanud, aga borrellioosinakkuse saamiseks peaks puuk olema kõva tükk aega imeda saanud (ööpäev või nii).[/tsitaat]

see on küll mingi väär arusaam. mina sain borrelioosi nii, et pole puuki kunagi enda peale näinud või enda seest välja tõmmanud.
läheksin igal juhul mõne nädala pärast vereproovi andma, et välistada borrelioosi haigestumine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 18:45; 21.06 20:59;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

see on küll mingi väär arusaam. mina sain borrelioosi nii, et pole puuki kunagi enda peale näinud või enda seest välja tõmmanud.
läheksin igal juhul mõne nädala pärast vereproovi andma, et välistada borrelioosi haigestumine.[/tsitaat]

Sama siin. Diagnoosi sain kaua kestnud veidrate sümptomite põhjal ilmselt väga palju aega hiljem. Mingit puuki pole kunagi näinudki. Olen läbini linnainimene lisaks sellele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 19:05; 22.06 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sama siin. Diagnoosi sain kaua kestnud veidrate sümptomite põhjal ilmselt väga palju aega hiljem. Mingit puuki pole kunagi näinudki. Olen läbini linnainimene lisaks sellele.[/tsitaat]

mul ka pikka aega veidrad sümptomid ja ilmselt tükk aega hiljem ilmnes, et borrelioos.
samuti metsas ei käi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 18:45; 21.06 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

borrelioosi võib saada ka nakatunud kitse piima juues. lehmapiimast haigeks ei jää.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]borrelioosi võib saada ka nakatunud kitse piima juues. lehmapiimast haigeks ei jää.[/tsitaat]

Pole iial ka kitsepiima joonud ega kahtlaseid piimatooteid tarbinud. Nii et täielik müstika, kust ma selle hankisin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 19:05; 22.06 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pole iial ka kitsepiima joonud ega kahtlaseid piimatooteid tarbinud. Nii et täielik müstika, kust ma selle hankisin.[/tsitaat]

minu meelest on see ulme, kuidas nii paljudel tänapäevadel \”avastatakse\” see borrelioos, ilma et oleks ise puuki üldse näinudki. endal ka päris mitu tuttavat. minu meelest tundub see kahtlane…kuidas see võimalik on?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul avastati borrelioos südatalvel, sest jala peale tekkis ühtäkki punane laik, mis muudkui suurenes. Arst kirjutas alguses allergiarohu välja, kuid see ei mõjunud, seejärel pidin mingit lööbevastast kreemi peale määrima, mis samuti ei mõjunud. Lõpuks tehti borrelioositest ja see oligi positiivne. Sain õige ravi peale ning nädalaga oli asi korras. Põhiline aga on see, et mitte ühtegi puuki ma pole enda küljest leidnud viimastel aastatel. Kahtlane tõesti, kuskohast see borrelioos tuli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Kas puugihammustuse korral on vahet, kui kiiresti puuk eemaldada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.