Esileht Hobinurk Kas räpp on muusika?

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Kas räpp on muusika?

Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole enamikul juhtudest. Tolgused ja muud lontrused ülbavad ja teevad eeh eeh jou jou jou, rõvedaid häälitsudi, millega….

jep peaaegu nõus. muusika seal ju tegelikult on (rütm ja muu), aga mida ei ole on laulmine. minu arvates kõlab see nagu noh… röhkimine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ok, boomer

Ma olen 21. Just see on tobe, et minu põlvkonna puhul eeldatakse, et räpp peab meeldima, muidu oled boomer ja üldse vananenud vaadetega. Ei meeldinud mulle selline ülbamine põhikoolis, ei meeldi ka nüüd. Aru ei saa ka nendest tüdrukutest, kes räpparite järgi jooksevad, kuigi neid alandatakse igat moodi. Poisid kutsuvad tüdrukuid luudadeks ja see peaks kompliment olema või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui 21, siis anname selle kitsa silmaringi andeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas see temaatika puutub sellesse, kas tegemist on muusikaga? Sõnade taustal käib ju muusika, ei ole vaikus või suvaline müra.

Mõtlen räppimist iseenesest, taust võib muusika küll olla. Aga see on umbes nii, et ropendamine ei ole muusika, sest raadio taustal mängib.

Aga mis seal selgusetuks jäi? Väljendusvorm on selline ja ajaloolistel põhjustel selliseks kujunenud. Sulle ei pruugi meeldida, aga ei peagi. Samas pole sul tarvidust tembeldada seda “lärmiks ja ropendamiseks”, kui sa ei tea tagamaid ja esteetilises mõttes ei lähe peale.

Ei pea lärmiks ja ropendamiseks, sest see ei sega mind. Küll aga pidev naiste halvustamine ja sõimamine, gängsterite mängimine, naise seksobjektina kasutamine, ülbamine, et kui kõva mees olen. Nagu kaheksandik, kellel on rikkad vanemad. Sisukad räpilood ilma naiste halvustamise ja kõvatamiseta mind ei segagi. Isegi kui ropendavad kogu aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas see temaatika puutub sellesse, kas tegemist on muusikaga? Sõnade taustal käib ju muusika, ei ole vaikus või suvaline müra.

Mõtlen räppimist iseenesest, taust võib muusika küll olla. Aga see on umbes nii, et ropendamine ei ole muusika, sest raadio taustal mängib.

Aga mis seal selgusetuks jäi? Väljendusvorm on selline ja ajaloolistel põhjustel selliseks kujunenud. Sulle ei pruugi meeldida, aga ei peagi. Samas pole sul tarvidust tembeldada seda “lärmiks ja ropendamiseks”, kui sa ei tea tagamaid ja esteetilises mõttes ei lähe peale.

Ei pea lärmiks ja ropendamiseks, sest see ei sega mind. Küll aga pidev naiste halvustamine ja sõimamine, gängsterite mängimine, naise seksobjektina kasutamine, ülbamine, et kui kõva mees olen. Nagu kaheksandik, kellel on rikkad vanemad. Sisukad räpilood ilma naiste halvustamise ja kõvatamiseta mind ei segagi. Isegi kui ropendavad kogu aeg.

Milles su probleem siis seisneb? See žanr ilmselt lihtsalt ei meeldi sulle ja ongi kõik. Ei peagi meeldima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sisukad räpilood ilma naiste halvustamise ja kõvatamiseta mind ei segagi. Isegi kui ropendavad kogu aeg.

Otsusta ära, mille üle sa siin vaidled. Kord väidad, et räpp pole muusika (räägid tegelikult spoken wordist), siis jääb sulle ette lugude sisu (mille puhul räägid pigem hip-hopist). Oled 21, seega eeldan, et saad kuukese tasuta Netflixi endale organiseerida, vaata ära paar osa dokumentaali, mida mainisin, ja räägime siis edasi, sest su vanus tähendab ka seda, et sa pole elanud antud žanri hiilgeajal ja sul puuduvad teadmised. Praegu kõlab su argumentatsioon kehvemini kui minu 9nda klassi lõpukirjand.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selge on see, et žanris esineb teemasid, mis paljudele ei istu – nagu rahakultus, naised, vägivald. Aga kultuurinähtused arenevad pidevalt. Nt kuulake The Streetsi. Või Atmosphere’i. Täiesti luule. Aga siiski muusika. Ikka ei väsi rõhutamast, et ka räppimine on meloodiline vokaaltehnika.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jazzis pole ju samuti meloodiat, minu kõrv eristab vaid erinevate instrumentide ja solisti kakofooniat. Mul tekivad jazzi kuulates küsimused, kas nad tõesti enne ei harjutanud ja kas nad suudaksid sama lugu esitada teist korda veel (mitte, et ma seda kuulda tahaksin). Kas jazz on muusika, kui selles pole rütmi ega kokkukõlamist?
Ei, ma ei kuula hip hopi, jazzi ka mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jazzis pole ju samuti meloodiat, minu kõrv eristab vaid erinevate instrumentide ja solisti kakofooniat.

See siin pole küll džässi teema, aga kui need on küsimused, siis püüan vastata (täiesti ebaprofessionaalselt ja muusikaliselt harimatuna). Dzässis on meloodiad täiesti olemas, üldjuhul on nad keerukama ülesehitusega kui popmuusikas, või siis lähtuvad teistsugustelt muusikalistelt alustelt, (tsitaadid Vikipeediast:) pärinedes Ameerika neegerorjade töölauludest, bluusist ja spirituaalidest; džässi ei saa täpselt noodistada, see toetub bluusi heliredelile.
Džässil on alastiile, mis on meie tavalisele muusikakuulajale lihtsamalt jälgitava meloodiaga, nt ragtime, sving, George Gershwini muusika.

Mul tekivad jazzi kuulates küsimused, kas nad tõesti enne ei harjutanud ja kas nad suudaksid sama lugu esitada teist korda veel (mitte, et ma seda kuulda tahaksin).

Kuna džässis kasutatakse palju improvisatsiooni, siis võibolla täpselt samamoodi nad seda teine kord esitada ei suudakski. Harjutamist vajab niisugune musitseerimine aga vist enamgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

yeah i listen to a bit of everything, except (c)rap and country

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räpp on samapalju muusika kui male on sport 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lühidalt, jah, ka räpp on muusika. Selles on esindatud nii rütmid, riimid kui ka meloodiad. Hääl, ka täiesti tavaline rääkimine, ongi meloodiline. Iga heli, mis su suust välja tuleb, saab paigutada mingile kindlale helikõrgusele.

Selgituseks üks video, kus sellest lähemalt räägitakse.

On olemas täiesti ropendamise ja kõvatamise vaba räppi, on kristlikku räppi, on ka väga intelligentset räppi, mis räpikauge inimese jaoks paberile pannes oleks luule. Seega on juba selline teemaalgatus, kus väidetakse, et räpp tähendab ainult sellist “Tolgused ja muud lontrused ülbavad ja teevad eeh eeh jou jou jou, rõvedaid häälitsusi” tegelikult valel põhinev.

Ega räpp ei peagi meeldima, isiklikud eelistused on iga inimese vaba valik. Aga rääkida nii ühekülgselt ja negatiivselt millestki, mille erinevate külgedega isegi ei soovita lähemalt tutvuda on lihtsalt lühinägelik ja kitsarinnaline.

Võrdluseks võiks tuua ka näiteid klassikalisest muusikast.

Giuseppe Verdi “Dies irae“, kus räägitakse viimsepäevast, maailma hävitamisest ja viimsest kohtumõistmisest. Kas see on kuidagi parem, et lauldakse ladina keeles kurblikul-meloodilisel viisil, kui tänapäeva räpploos pajatatakse kellegi viimsepäevast, tema maailma hävitamisest ja viimsest kohtumõistmisest?

Ferenc Liszti “Surmatants” on ka ilma sõnadeta väga sünge sõnumiga pala. Küll vend ikka kõvatas orkestriga, jou jou jou.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tuli praegu roppustega muusikas seoses meelde Mozarti “Leck mich im Arsch” ehk siis “Laku mu tagumikku”.

Lingike

Pole muusika? 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul tuli praegu roppustega muusikas seoses meelde Mozarti “Leck mich im Arsch” ehk siis “Laku mu tagumikku”.

Lingike

Pole muusika? 🙂

😀 Tegelikult on see heaks näiteks, kuidas ajad muutuvad, inimesed aga mitte. Ikka tehakse roppe nalju, kahemõttelisi viiteid ja mõnikord lihtsalt nõmetsetakse nalja pärast.

Mozarti ajal oli kindlasti ka selliseid, kes teda tühiseks tolguseks ja muidu lontruseks pidasid ning tema loomingut halvustasid. Mozart on üsna kuulus oma skatoloogiahuvi pärast.

Huvitav, kas 300 aasta pärast võidakse sellist jou-joutamist hoopis omamoodi väärtmuusikaks pidada?

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Esileht Hobinurk Kas räpp on muusika?