Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas rase?

Postitas:
Kägu

Olen jälginud seda foorumit juba pool aastat. Umbes niikaua olen ka triipe püüdnud.
Olin vahekorras siis 2. veb. ja päevad hakkasid peale seda varsti u.5-8h pärast. Olid 1-2 päeva lühemad kui muidu. Kas sellises olukorras on võimalus et rasestumine õnnestus. väga rumal küsimus ehk aga ma tõesti ei tea 😛 Täna ja eile päevade moodi valud kuid sinna veel kaua aega ning muidu pole mul kunagi nii olnud. Või siis 8-ndal olin vahekorras, 8 päeva möödas. Kas nii vara võib selliseid sümptomeid olla.?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kas rase?

Ainult kõhuvalu järgi on seda keeruline öelda (kõhuvalu võib ka mingi põletik põhjustada). Kas tsükkel on regulaarne? Millal on järgmised oodatavad päevad? Kui päevad ei alga oodataval ajal, siis teeks prooviks testi. Kui test negatiivne, ja valu jätkub, tuleks arsti poole pöörduda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päevad regulaarsed 28-29 tsükkel. Kõhuvalu ei ole koguaeg. Mõned minutid ja kaovad. 1 või 2 märts peaks hakkama. Aga lihtsalt kas niimoodi enne päevi ka võimalik rasestuda ning päevad käivad siiski ära? Seda tean küll et päevade ajal saab rasestuda aga enne?

Please wait...
Postitas:
myone

nendest kirjeldatud vahekordadest sa nüüd küll rase ei ole. Esiteks-kui päevad hakkasid, siis järelikult ju ei ole rase?!?
Teiseks- su arusaamine päevade ajal rasedaks jäämisest on ka veidi vildakas. Rasestuda saab ainult ovulatsiooni ajal. Ovulatsioon toimub 14+-2 päeva enne järgmisi päevi. Ehk sinu 28-29 päevase tsükli puhul 14.-15.-ndal tsükli päeval. Need kellel on lühike tsükkel- näiteks 21 päeva, nemad võivad öelda, et rasestusid päevade ajal või õigemini vahetult peale päevi, sest neil toimub ov juba tsükli 7.-ndal päeval. Kuna seemnerakk elab naise kehas keskmiselt kuni 48 tundi (vahest harva kuni 72 tundi), siis võib teoreetiliselt, kui naisel on lühike tsükkel, seksides tsükli 5.-ndal päeval, jääda rasedaks. Tavalise pikkusega tsükli puhul seda ei juhtu.
Praegu on sul tõenäoliselt ov olnud või tulemas, sellest ka need torked.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei leia sinu poolt kirjeldatus kahjuks mitte midagi potentsiaalsele rasedusele viitavat.

Küsimusele \”kas rase?\” annab rasedustest üldiselt kiirema ja täpsema vastuse kui Perekool.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kägu 13.36. mul muud pealkirja ei tulnud pähe. vabandan kui see sulle nii häiriv oli.
myone. tänud. arvan siis et tegu ov-ga. Lõpuks sellest jutust sain nüüd aru ka kuidas ov-d teada saada millal see umbes olema peaks :P.
Arvan et ei ole nii et ainult ov ajal rasedaks jääb. On ikka neid erandeid ka. võibolla siis lihtsalt sel ajal rasestumise võimalus suurim?

Please wait...
Postitas:
myone

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Arvan et ei ole nii et ainult ov ajal rasedaks jääb. On ikka neid erandeid ka. võibolla siis lihtsalt sel ajal rasestumise võimalus suurim?[/tsitaat]
Ei kulla Kägu, erandeid ei ole:) See on kohe kindlamast kindlam, sest füüsiliselt pole muul ajal see võimalik. Googelda veidi teemat rasestumine ja saad sadu vastuseid kuidas see asi käib. Nimelt ovulatsiooni ajal vabaneb naisel munarakk (ov toimub 1x tsükli jooksul) ja vabanenud munaraku viljastab seemnerakk. Kui ei ole munarakku, ei ole järelikult ka midagi viljastada ja pühast vaimust rasedaks ei jää. Munaraku \”eluiga\” on 12-24 tundi-see ongi ainus aeg tsükli jooksul, kui saab toimuda viljastumine ehk rasestumine.
Nii lihtne see tegelikult ongi.

Please wait...
Postitas:
myone

Kui nüüd hakata iseenda tähti närima, siis viljastumine ei ole veel muidugi = rasestumine. Reaalne rasestumine toimub tegelikult alles siis, kui see viljastatud rakk ka pesastub. Pesastumine toimub omakorda 7-10 päeva peale ovulatsiooni. Alles seejärel on naine ametlikult rase ja tema keha hakkab eritama hormooni nimega Hcg (see on see hormoon, mida rasedustestid tuvastavad).

Please wait...
Postitas:
AEK

Sellisel juhul ma meest siin lähipäevil ööseks ära ei luba :D. Ja mina rumaluke ei teadnudki seda. 🙁 pool aastat lotot teinud

Please wait...
Postitas:
AEK

myone. aga oletame et ov oli mul hoopis eile/üleeile ja üleeile sai taas vahekorras oldud. Kas siis äkki toimub pesastumine. kõhuvalu ja torked.?

Please wait...
Postitas:
myone

kus ta siis toimub, sel juhul pesastumine alles 22.-26.02 sul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli kõhuvalu ja torked ovulatsiooni ajal(tsükli keskel)..ja tähendas ovulatsiooni…vahel oli nii valusja ebamugav, et mingit seksi isu polnud. Kahtlustan Sul sama, et praegu ov aeg.
Ja…juhul kui näiteks rasestusid(rasestud) nüüd viimasest(viimastest) vahekorrast(vahekordadest), siis sellest peaksid aru saama kuu lõpus ehk umbes 28-29 veebruar:), kui uued päevad peaksid hakkama (mõni inimene tunnetab rasedust ka paar päeva enne arvatavaid päevi ja tundlikumad testid näitavad hcg hormooni tõusu 10päeva pärast viljastumist ehk umbes paar-3 päeva enne arvatavaid päevi. Aga oma kogemusest ütlen, et enne päevi teste tehes, olen pidanud palju pettuma. Rase olen olnud alati siis, kui olen teinud testi just päevade ära jäämise päeval- aga see minu kogemus:))

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.