Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas rasedat saab koondada?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: kas rasedat saab koondada?

Postitas:

Küsimus pealkirjas?
Olen 5-dat kuud rase ja pool on veel ees, seega dekreedini jäänud 2 kuud + olen praegu haiguslehel.Kui lasen ennast koondada, siis loogiliselt mingit dekreeti jäämist ei toimuks ju?
Mitme kuu palka koondamisrahad sisaldavad?
Tänud, kes oskab kaasa rääkida!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa koondada !!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei saa koondada.

Ja kindlasti ei tasu seda soovida.

Ole rahulikult haiguslehel, seejärel mine dekreeti ning seejärel lhp-le lapse 3a saamiseni.

Lhp ajal võid mujal töötada.

Koondamisele mõtle kõige varem siis, kui VH läbi
või lausa pärast lhp lõppu(kas või lapse 3a saamist).
Siis saad kohe Töötukassasse arvele ja töötuskindlustushüvitist(lhp aeg jääb välja 36 k arvestusest, millest 12 k peab olema töötatud et saada tkh, lihtsalt kodune olemine ja VH saamine pärast koondamist ei jää välja st kui lased end nüüd enne sünnitustkoondada, peaksid kohe Töötukassasse minema, et mitte kaotada õigust tkh-le ja see kattuks sul VH-ga. Ja kui tõsiseltvõetav on viimast kuud raseda või 1k lapse ema kinnitus, et soovin töötuna arvele võtta sest otsin tööd?

Tööandja maksab koondamistoetuseks 1 k palga ainult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingitel juhtudel vist nüüd ka saab koondada, tööandja tegevuse lõpetamisel näiteks. Aga kasulik see sulle kindlasti pole. Kui sul töökohta pole, siis need 2 kuud haiguslehel olemist jäävad ära – neid rahasid minu meelest enam ei saa (äkki midagi sai jätkulehega siiski, HK kindlustus kehtib veel mingi aeg pärast koondamist?). Lisaks ei saa dekreeti minna ja neist rahadest oled ilma.

Kui sul vaja ennast koondada lasta, siis tee seda parem pärast vh lõppu. Sest kui saad koondamise rahad (suurus sõltub sellest, kaua oled töötanud), siis vh nende arvelt muidu väheneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas rasedat saab koondada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.