Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas registreeritud töötu peab hetkel aktiivselt kandideerima?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kas registreeritud töötu peab hetkel aktiivselt kandideerima?

Postitas:

Mul pole kunagi Töötukassaga tegemist olnud, aga nüüd olen koondatud ja tahaks end arvele võtta. Mul pole kindlat eriala (üldkeskharidus), aga olen eelnevalt tänu oma võõrkeeleoskusele paari kuuga päris head töökohad leidnud. Selle ja eriolukorra tõttu ei tahaks ma hetkel aktiivselt kandideerima hakata, s.t. mind huvitavad tööpakkujad hetkel aktiivselt ei värbagi ja kui värbaksidki, siis ma ei tahaks hetkel mööda linna intervjuudel käia.

Ma kardan, et kui ma praegu töötuks registreerin, siis see konsultant survestab mind kohe kandideerima ja mingi lihttöö vastu võtma, nt toidupoes vms. Nendel töödel pole midagi viga, aga ma arvan, et ma saaks parema, lihtsalt see võtaks kauem aega. Kas te arvate, et mu kartused on ilmaasjata?

Mul tegelikult on piisavad säästud, eelkõige tahan töötu staatust tervisekindlustuse pärast. Seega kaalun töötuks registreerimisega ootamist, sest tervisekindlustus kehtib niikuinii veel 2 kuud peale töölepingu lõppu. See annaks mulle 2 kuud lisaaega, kus keegi mul kukil ei istuks uue töökoha otsimisega – saaksin lihtsalt olla ja puhata paar kuud. Nagu ma aru saan, koondamishüvitise Töötukassalt saaksin niikuinii (s.t. see pole vist töötuks registreerimisega seotud). Kas sellisel plaanil oodata oleksid mingid miinused mida ma hetkel ei näe?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 22:27; 22.04 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sa võid ju oodata ja käia lolli mängimas, aga paari kuu pärast ei pruugi neid lihttöidki enam võtta olla, sest ega palju hetkel ei värvata ju. Ja sa saad alati uut tööd selle lihttöö kõrvalt edasi otsida. Kui kardad, et lihttöö näeb CV-s kehv välja, siis sa ei pea seda näitama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mul on väga sarnane olukord ja olen registreeritud Töötukassas alates veebruari lõpust. Keegi Sind tööle sundima ei hakka, seda ära karda. Pead küll iga kord (st iga kuu) jutustama sellest, kuhu oled kandideerinud ja kuidas tööotsing edeneb, lisaks saad tööpakkumisi meilile aga vägisi Sind sinna, kuhu Sa tegelikult minna ei taha, keegi ei pane.

Nii et registreeri julgelt! 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sind koondati, siis sa EI tohi end töötuks registreerida, vaid PEAD end töötukassa lehel koondatuna töötuskindlustuse taotlejaks vormistama. söltuvalt su tööstaazist ja sellest, mitme kuu palga tööandja sulle hüvitiseks maksis, vöid köigepealt saada töötukassalt veel möne kuupalga jagu lisaks, edasi on sul kuni aasta vöimalik saada töötuskindlustushüvitust, mis on esimestel kuudel ca kolmveerand palgast ja peale poolt aastat ca pool endist palka.alles siis, kui töötuskindlustudhüvituse periood möödas, hakkad töötu abiraha saama mingi sadakond eurot kuus.

töö otsimine tähendab seda, et otsid netist tööpakkumisi, saadad cvsid, pead kindlas vormis tabelis tööotsimispäevikut, mida korra kuus saadad töötukassasse. kui on mingeid koolitusi, mida tahaksid väga öppida, aga pole seni aega polnud, vöid paluda sinna pääsemist nüpd töötukassa kulul ja tasuta

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur osa firmasid teeb ilmselt skype/zoomi intervjuusid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sind koondati, siis sa EI tohi end töötuks registreerida, vaid PEAD end töötukassa lehel koondatuna töötuskindlustuse taotlejaks vormistama.

Keegi ei käsi, kui TKhüvitist saada ei taha.
Koondamishüvitist saab ilma töötuks registreerimata, avalduse esitab tööandja.
Kui oled firmas töötanud 5+ aastat, saad TKst ühe kuu keskmise palga koondamishüvitist, kui 10+ aastat, siis kahe kuu palga.
TKhüvitise saamiseks pead end töötuks registreerima ja taotluse esitama, saab netis teha.
TKhüvitist hakatakse maksma sõltuvalt sellest, kas TK maksab ka koondamishüvitist või mitte. Nt kui saad ühe kuu tasu koondamishüvitiseks, siis on ooteaeg 30 klp, kui kahe kuu eest, siis on ooteaeg 60 klp.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need protsendid pole mitte 3 kuud 50% ja edasi 40% endisest palgast, mitte kolmveerand ja pool palka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need protsendid pole mitte 3 kuud 50% ja edasi 40% endisest palgast, mitte kolmveerand ja pool palka.

Ma arvan, et sul on õigus.
https://www.tootukassa.ee/content/toetused-ja-huvitised/huvitise-suurus-ja-selle-arvutamine
“Kalendripäeva keskmise töötasu alusel arvutab töötukassa teie ühe kalendripäeva hüvitise suuruse. Esimesel sajal hüvitise saamise päeval saate iga päeva eest hüvitist 50% ning seejärel 40% ühe kalendripäeva keskmisest töötasust.”

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 22:27; 22.04 13:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas registreeritud töötu peab hetkel aktiivselt kandideerima?