Esileht Imetamine Kas rinnad võivad olla pehmed nagu oleks tühjad, aga tegelikult midagi ikka on

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kas rinnad võivad olla pehmed nagu oleks tühjad, aga tegelikult midagi ikka on

Postitas:

Olen imetanud 1,5 kuud ja kui enne oli enne söögikorda rind täitsa kõva ja pakitses, siis nüüd juba kaks nädalat on selline tunne, nagu oleksid nad tühjad – sellised pehmed ja kerged. Ma loodan, et mul ei hakka piim otsa lõppema. Pool nädalat ei suutnud öösel lapse ärkamist ära oodata, rinnad tilkusid, aga laps magas. Nüüd mõtlen, et kas ta üldse kõhtu täis saab – rinnad tunduvad nii tühjad…Mitu päeva on kiusatus rpa juurde anda, aga lohutan, et laps pissib ja kakab, et midagi ta ikka saab. Imetan tihedamini, et stimuleeriks piimateket, annan mõlemast rinnast, joon palju vett ja teesid, aga muretsen ikka. Mul oli ideaal, et ainult rinnapiima vähmealt 6 kuuni, siis hakkab alles lisatoitu saab. Nüüd alles 1,5 kuune, aga juba rinnad tühjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu, ei ole tühjad. Lihtsalt sinu organism on aru saanud millal on õige aeg piima toota – siis kui laps on rinnal ja imeb. Piim tekib ime(ta)mise ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli sel sama tunne umbes sel ajal, aga ei, täna pisike juba viie kuune ja ikka piim olemas ja laps ikka ainult rinnapiima peal!Anna aga rinda kui laps küsib, söö ja joo ise tervislikult ja kui isu on, ning ära muretse-kõik on korras:)Kui pisike pissub ja kakab ja kaalu juurde tuleb siis peab ju piima ka olema:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1k paiku kindlasti käisid lapsega kaalumas. Kui sind mingi mure vaevab, siis kontrollkaalumisega saad enesekindluse tagasi. Arvatavasti su laps mitte \”midagi ikka saab\”, vaid saab oma kõhu täiesti täis. Kaal peaks 2n olema nii 250g vähemalt tõusnud.

Rinnad ei jää terveks imetamise ajaks punni ja pakitsevaks. Üldiselt nad taipavad nõudluse ära ja hiljem ongi enamuse aja pehmed. Mõnel juhtub see 1k, teisel 6n, mõnel alles 3k vanuse lapsega. Mõnel tekib edaspidi piim rinda veidi enne lapse märguannet, et vaja süüa, teisel lapse söömise ajal. See kõik on normaalne. Päris karm oleks aasta või rohkemgi (kes kui kaua imetab) ringi liikuda nagu piimariiul – põu pidevalt punnis.

Füsioloogiliselt ei ole võimalik, et piim lõppeks lihtsalt päevapealt otsa. Piima teket reguleerib siiski lapse imemine. Kui laps sööb, siis tekib ka piima. Kui jätad imetamise järgi, siis rinnad lõpetavad piima tootmise (kui kiiresti kellel, see sõltub, mõnel läheb mitu kuud või isegi aasta, et piim päriselt rinnast kaoks). Kui vähendad imetamist (rpa andmisega), siis piima kogus rinnas väheneb.

Kui oled kuulnud nö naised-saunas-rääkisid jutte, et kellelgi lõppes piim päevapealt rinnast, siis see on kahjuks valeinformatsiooni probleem, mitte tegelik piima lõppemine. Need naised olid samas olukorras, mis sina. Rind tundus pehme ja tühi, andsid rpa-d ja nii läksidki tasapisi pudelile üle. Võimalik, et nad ei tea ka aastaid hiljem, et tegelikult nad rpa andmisega ise tekitasid olukorra, et piima lõpuks enam tõesti polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi nii, et esimesel kuul rinnad pakitsevad ning on suuremad, hiljem harjub keha imetamisega ära. Rinnad võivad tühjad tunduda, lõdvemad, aga tegelikult on piim olemas.
Kõik on õige, sa ei pea muretsema ega midagi teisiti tegema. Mul oli samamoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 10:54; 11.03 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi nii, et esimesel kuul rinnad pakitsevad ning on suuremad, hiljem harjub keha imetamisega ära. Rinnad võivad tühjad tunduda, lõdvemad, aga tegelikult on piim olemas.
Kõik on õige, sa ei pea muretsema ega midagi teisiti tegema. Mul oli samamoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 10:54; 11.03 11:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine Kas rinnad võivad olla pehmed nagu oleks tühjad, aga tegelikult midagi ikka on

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.