Esileht Imetamine Kas rinnapiim võib olla liiga lahja?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kas rinnapiim võib olla liiga lahja?

Postitas:
Annika74

Piima on piisavalt. Laps on rahulolev, tundub, et kõht täis, aga juurde võtab liiga vähe. 1,5 kuuga 400g.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Kas rinnapiim võib olla liiga lahja?

Madalim kaal peale sündi ja kaal praegu millised? Ei pruugi olla liiga vähe!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Annika74

Peale sündi langes 3400g-ni, nüüd 5680g. Tegelikult ta polegi veel päris 4 kuud, 10 päeva puudu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see kaalutõus kõik kokku arvutada ja neljaga jagada siis ju täitsa ok 570 gr kuus keskmiselt…ja kui ta veel pole päris nelja kuunegi siis tuleb kindlasti u 600 gr kuus…vahest laps panustab pikkusele rohkem kui kaalule 🙂 Ja kui sa ise ütled ka, et piima piisavalt.
Lahjemat rinnapiima saab ju laps imetamise alguses ja u 15-20 min möödumisel tuleb see rammusam piim…
Ma küll ei usu, et piim saab liiga lahja olla…RP on täpselt sinu lapsele 🙂 KÕIK lapsed ei peagi kilode kaupa juurde võtma iga kuu…see aint minu arvamus..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei võta liiga vähe juurde! Su lapse keskmine iive on üle 600g kuus (ca 615g kuus?)! See on igati normaalne – peab olema vähemalt 500g keskmine esimesel 6 elukuul. Peale seda mõnel (suurekaalulisemal) lapsel aasta-pooleteiseni kaal üldse ei tõuse ja ka see on normaalne.

RP ei saa olla liiga lahja! Ja kui piima on ka piisavalt ja laps selle kätte saab (pole keelekidaprobleemi vms), siis ei ole muret. Rinnast tuleb igal söömiskorral kõigepealt sinna kogunenud lahjem eelpiim, mis kustutab janu (kuuma ilmaga laps ongi rinnal tihemini ja lühemalt, et juua). Peale seda toodab rind jooksvalt juurde rammusamat järelpiima, mis on palju toitvam. Sellepärast soovitatakse ühel söögikorral anda ühte rinda ja järgmisel teist, et laps ikka seda järelpiima ka saaks. Et järelpiima kätte saada peab laps peale eelpiima intensiivsemalt imema ja emad kahjuks tihti arvavad, et rind on tühi ja vahetavad rinda…
Ja ei tule see midagi 15-20 minuti pärast. Mul on laps al 2. kuust söönud 4-5 minutit ja saab kätte ka selle rammusama osa selle 4-5 minutiga ja täiesti tunda on, kui piim enam ise ei voola vaid imema peab hakkama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks kaalunumbrile peaks lapsel vaatama ka seda, kuidas on muud näitajad. Algataja kirjutab, et laps rahulolev. Kuidas on pikkusega, kas seda tuleb juurde? Kuidas on arenguga? Kas pead hoiab normaalselt? Kas keeramist üritab? Kuidas magamisega? Palju magab? Kas ärkab ise söögikorraks?

Kui kõik muu korras, siis kaalunumber pole nii oluline.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lisaks kaalunumbrile peaks lapsel vaatama ka seda, kuidas on muud näitajad. Algataja kirjutab, et laps rahulolev. Kuidas on pikkusega, kas seda tuleb juurde? Kuidas on arenguga? Kas pead hoiab normaalselt? Kas keeramist üritab? Kuidas magamisega? Palju magab? Kas ärkab ise söögikorraks?

Kui kõik muu korras, siis kaalunumber pole nii oluline.[/tsitaat]

Mitte \”kaalunumber pole nii oluline\”, vaid kaalunumber on igati korralik. Palun ära aja teemaalgatajat segadusse!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mitte \”kaalunumber pole nii oluline\”, vaid kaalunumber on igati korralik. Palun ära aja teemaalgatajat segadusse![/tsitaat]

Ei saa päriselt öelda, et 400g 1.5 kuuga juurde võtta on igati korralik. See võib olla normaalne, kui kõik muu on korras. Aga kui ka nt pikkust pole laps kasvanud, lapse areng ei vasta eale jne, siis ma küll laseks uurida, kas on mingi probleem. Seda enam, et rp jätkub piisavalt ning jutt \”rp on lahja\” on täielik mõttetus ja müüt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Pikkuses on ta kasvanud 3cm ühe kuuga, viimasest 2 nädalast ma ei tea, siis ei mõõdetud.
Arenguga on minu meelest kõik korras.
3,5 kuuselt õppis ta keerama, keerab seljalt kõhuli üle mõlema õla. Pead hoiab ilusti. Magab öösel 11h, päeval umbes 3-4 h kokku, ärkab ise. Haarab mänguasju mõlema käega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

3cm kuuga on päris palju pikkust ju. Muuga tundub ka kõik ok olevat. Seega ma ise kokkuvõttes ei muretseks 🙂

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Imetamine Kas rinnapiim võib olla liiga lahja?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.