Esileht Kodunurk kas rõdu klaasimine teeb toa soojemaks?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kas rõdu klaasimine teeb toa soojemaks?

Postitas:

Tere.
Kellel kogemust, kas rõdu klaasimine (raamideta klaasideta, mitte pakettakendega) teeb toad ka soojemaks? Kas tasub selles osas investeeringut? Mul on neljatoaline – kaks rõdu. Korter talvel päris külm olnud.

Teine argument on ka see, et tegemist viimase korrusega ja praegu sajab kõik vihm väga sisse (rõdul pesu kuivatada vihmasema ilmaga võimatu) + linnud reostavad mõnusalt. Kui veel teaksin, et ka toad soojemaks saan, siis annaks see kindlust, et selline suur rahaline väljaminek ära teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 20:04; 02.06 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muidugi teeb, ikkagi lisakiht. uuri ainult järgi, kas sinu kortermajas tohib seda üldse teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul majaseinast eenduvat katusealust ei ole siis rõdu kohal? Ilma selleta pole ju neid klaase ka võimalik kuhugi kinnitada?
Mingil määral kindlasti korter natuke soojemaks läheb, sest tuul ei puhu ikka otse peale aga kas see 1kraad soojem tuba aitab sind? Võibolla läheb ka 2 kraadi aga vähe tõenäoline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 14:18; 02.06 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõdu on ca 25 cm maja katusest eenduv. Eks sinna tuleb klaasimise jaoks midagi spetsiaalselt ehitada. Ümberringsetel majadel on tehtud küll.

Ja 2 kraadi sooja juurde oleks juba väga palju. Mul oli jaanuaris vahepeal lausa 17 kraadi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 20:04; 02.06 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama teema, 5. korrus. Ma arvasin, et oleks mõtekas välisseinad soojustada. See vihm nii ei häirigi, sajab ja kuivab jälle. Ei kujuta ise just seda katuse ehitamist ette, kuhu klaasid pärast kinnituksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rõdu on ca 25 cm maja katusest eenduv. Eks sinna tuleb klaasimise jaoks midagi spetsiaalselt ehitada. Ümberringsetel majadel on tehtud küll.

Ja 2 kraadi sooja juurde oleks juba väga palju. Mul oli jaanuaris vahepeal lausa 17 kraadi.[/tsitaat]

Ma pidasin temp. tõusu puhul ikka silmas praeguseid kliimatingimusi. Talve puhul jääb sul ilmselt temp. samaks või tõuseb maks.0,5 kraadi. Selleks et mitu kraadi tõusu saada pead ikkagi tegelema seina soojustamise, korralike pakettakende paigaldamisega ja mõistliku ventileerimistingimuste loomisega.
Eriti mõtetu on neid klaase paigaldada siis, kui ise pead ka selle nö. katuse välja ehitama. See läheb keerukaks ja kalliks, arvesta ka sellega, et kui valesti teed siis esimese tormiga lendab minema ja võib ka kellelegi 3 osapoolele kahju tekitada. Siis papid nii,et eluisu läheb ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 14:18; 02.06 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korterelamu fassaadile viimase korruse rõdule katuse paigaldamine = sul peab olema projekt ja ehitusluba (51% kaasomanike allkirjad selle taotlemiseks).
Isetegevus võib lõppeda sellega, et keegi ühistust kaebab ja kohaliku omavalitsuse ehitusjärelevalve lendab kohale ning hakkab endise olukorra taastamist nõudma (muidu menetlus ja trahv).

Viimase korruse rõdudele varikatused + raamideta klaasimine võta pigem koosolekul teemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk kas rõdu klaasimine teeb toa soojemaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.