Esileht Kodunurk Kas roosid kaetud?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kas roosid kaetud?

Postitas:

Olen haige ja murega vaatan aknast välja.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

just käisin väljas ja üritasin mulda peale kaapida juurtele, aga täiesti külmunud maapind ja ei saanud. ei teagi, mis teha. osta mulda ja puistata peale?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 14:15; 02.12 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama. Ideid?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma ootan nüüd selle ülehomse lubatud sula ära, ostan mulda ja siis katan, kui uuesti külmaks läheb. Roosid on vaja katta siis, kui on pidevalt üle -10 kraadi, see praegune külmasutsakas oli õnneks suhteliselt lühike. Ja samast peenrast pole hea kraapida, võid juuri vigastada. Hea on kasutada näiteks kasvuturvast, see on õhuline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei. meil roos maja ees hoopis õitseb 🙂
katan tavaliselt jaanuaris, jõulukuusest järgijäänud okstega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka õitsesid alles. aga see külm võttis kõik lehed maha ja õied on ka külma saanud ja pruunid. ei tea, kas see õitsemisaegne külm on halb roosile?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 14:15; 02.12 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma ootan nüüd selle ülehomse lubatud sula ära, ostan mulda ja siis katan, kui uuesti külmaks läheb. Roosid on vaja katta siis, kui on pidevalt üle -10 kraadi, see praegune külmasutsakas oli õnneks suhteliselt lühike. Ja samast peenrast pole hea kraapida, võid juuri vigastada. Hea on kasutada näiteks kasvuturvast, see on õhuline.

Paljud roosikasvatajad väidavad just, et turvas ei ole hea. See vettib sulailmadega liiga läbi. Turbaga mullates peab kohe ka pakasekangale lisaks koormakatte vms ümber mähkima, mis liigniiskust eemal hoiaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kaetud. Alles õitsesid. Vaatamas ei ole käinud, võibolla nüüd on õitsemise lõpetanud. Mul kasvavad maja lõunapoolses küljes – kergema külmaga ei katagi ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roose tuleb katta alles siis, kui on vähemalt nädal olnud 10 kraadi miinust. Seniks piisab muldamisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma ootan nüüd selle ülehomse lubatud sula ära, ostan mulda ja siis katan, kui uuesti külmaks läheb. Roosid on vaja katta siis, kui on pidevalt üle -10 kraadi, see praegune külmasutsakas oli õnneks suhteliselt lühike. Ja samast peenrast pole hea kraapida, võid juuri vigastada. Hea on kasutada näiteks kasvuturvast, see on õhuline.

Paljud roosikasvatajad väidavad just, et turvas ei ole hea. See vettib sulailmadega liiga läbi. Turbaga mullates peab kohe ka pakasekangale lisaks koormakatte vms ümber mähkima, mis liigniiskust eemal hoiaks.

Ma ostan roosidele turbakoti “Talvekate” – see pole tavaline turvas, vaid selline spets kiuline turbast sõelutud kattematerjal, mis ei hakka vettima. Roosid on selle all alati väga hästi talvitunud. Kui jõulukuusk saab välja visatud, siis lõikan selle oksad veel lisaks peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Kas roosid kaetud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.