Esileht Kodunurk Kas roostes vetsupoti saab puhtaks?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas roostes vetsupoti saab puhtaks?

Postitas:
Kägu

Ostsin endale kodu (juhuu! lõpuks ometi iseseisev ja eksist sõltumatu!!! aga see selleks).
Wc on muidu ok, aga pott on seest roostene. Kas seda üldse saab enam puhtaks ja kui, siis millega?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See võtab kõik puhtaks:

http://orto.ee/index.php?product_id=133&group_id=46&page=120&action=show_product_details&

Please wait...
Postitas:
Kägu

vähese rooste olen ära saanud tavalise http://orto.ee/index.php?product_id=133&group_id=46&page=120&action=show_product_details&
kui vaja nühin veel Cifiga üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas seda üldse saab enam puhtaks

Kui on tegu keraamilise WC potiga, siis saab muidugi puhtaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sanit-m aitab kindlasti. soovitan valada seda hoopis loputuskasti, siis saab nö seestpoolt ka puhtaks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen samuti Sanit M-i usku. Olen ühes üürikas allpoolt veepiiri täiesti tumepruuni vetsupoti sellega säravvalgeks saanud ilma olulise pingutuseta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kiidan ka seda, toimis oluliselt paremini kui kallim keemia.
Aga – lihtsalt potti vette valades ei tööta. Vesi tuleb välja saada, nt shvammiga, ja siis kuiv pind vahendiga seisma jätta. Seejärel kraapides saab puhtaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suured tänud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma elasin ka üürikorteris kus oli “roostes” WC pott. Lõpuks taipasin, et see mustjas kiht oli hoopis katlakivi. Valasin pool pudelit äädikat potti, lasin üleöö seista ja see kiht tuli lihtsalt ise lahti, WC harjaga natuke aitasin, aga ei mingit vaeva. Duššikardina sain ka äädikalahuses leotades ja pesumasinas pestes puhtaks, nagu uus. Ei taibanud ka kohe, et see on katlakivi, mis dušikardina koledaks teeb. Sellised lood.

Loogiliselt mõeldes, kuidas saabki WC pott roostetada, see pole ju metallist…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on katlakivine nn rooste ehk kusekatlakivi, siis ööseks sooda ja äädikaga pott likku ja saad puhtaks. Kolimiste käigus korduvalt abimees olnud see kombo.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loogiliselt mõeldes, kuidas saabki WC pott roostetada, see pole ju metallist

WC-pott läheb roosteseks siis, kui vesi on liiga suure rauasisaldusega. Tavalistes linnaveeevärgiga elamsites seda tõesti väga ei saa olla, aga kui on oma kaevu vesi, siis võib see ikka väga rauane olla ja WC-pott, kraanikausid ja dušinurk kõik on roostesed. Minul aitas Harpic Max sellise suurest rauasisaldusest tingitud rooste vastu. valasid peale, veidi seisis ja kergelt harjaga üle ning oligi puhas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavalistes linnaveeevärgiga elamsites seda tõesti väga ei saa olla,

Väga ei saa, aga piisavalt saab, et vann või pott ära määrida.

Tsentraaltrassides on raud valdavalt tehnogeense päritoluga, kuid mitte alati. Veerooste esinemine on sageli tingitud torustike, veejaotusvõrgu kehvast seisundist või nende mõõtmete mittevastavusest veevoolu hulgale.”
eestivesi.ee

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühtlasi soovitan seestpoolt ära puhastada loputuskasti, kus vesi seisab

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on väga rauane vesi ja kõik valamud ja potid ja värgid lähevad oranžiks. Olen aastaid katsetanud palju vahendeid ja kunagi sain siit soovituse proovida saniiti. Ma tupsutan nõudepesu nuustikuga poti kõik üle, et tekiks kerge vaht pinnale ja jätan 15 minutiks seisma. Hullemad kohad nühin üle ja valan veel ühe sortsu saniiti ka potti, vee sisse, et vee alune osa ka puhtaks saada ja tõesti see toimib suurema vaevata. Tupsutada soovitan selleks, et saniit nagu vesi ja muidu voolab see ära külgedelt.
Tõhus ja odav!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on päriselt roostene, siis laske rauafilter paigaldada. See võimaldab ka valget pesu edaspidi pesta.
Roostene vesi on paras nuhtlus.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Kodunurk Kas roostes vetsupoti saab puhtaks?