Esileht Ilu ja tervis Kas saab ise lasta rindu ultraheliga kontrollida?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas saab ise lasta rindu ultraheliga kontrollida?

Mäletan, et kunagi palju aastaid tagasi käisin rindade ultraheliuuringul, aga ei suuda meenutada, kus seda tehti ja kas perearst saatis või läksin ise. Kas keegi on käinud oma raha eest rindade ultrahelis? On selline teenus üldse olemas? Kus seda nt Tartus või Tallinnas tehakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 17:25; 28.05 22:29; 29.05 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne tuleb ikka mammograaf teha. UH-tegija võtab mammograafi aluseks, nii mulle öeldi. Saatekirja on vaja. Vist enam ei ole tasulist ilma saatekirjata. Uuri Tartu Ülikooli Kliinikumi kodulehelt, seal on ka info telefon, kust saad küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeste ilmselge diskrimineerimine: ei mingit sarnast kontrolli.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma saatekirjata saab pöörduda näiteks PERH-i rinnakabinetti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kord aastas teen oma raha eest mammograaf.ee s.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Enne tuleb ikka mammograaf teha. UH-tegija võtab mammograafi aluseks, nii mulle öeldi. Saatekirja on vaja. Vist enam ei ole tasulist ilma saatekirjata. Uuri Tartu Ülikooli Kliinikumi kodulehelt, seal on ka info telefon, kust saad küsida.

Tahangi ultrahelisse seetõttu minna, et ei soovi mammograafis oma rindu lihtsalt profülaktika tõttu kiiritada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 17:25; 28.05 22:29; 29.05 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma raha eest ei ole käinud, aga hiljuti just käisin esimest korda (tavakontrollis) ultrahelis. Saatekirja andis naistearst

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik annavad kas ümber nurga või lausa valeinfot. Pane aeg ITK Rinnakabinetti. tehaksegi UH kohe esimese asjana. Just mammograafia on samm edasi, mitte UH aluseks. Ilma saatekirjata saab sinna ja haigekassat omades tasuta. Olen 33a ja käisin ise just eelmisel nädalal)

https://www.itk.ee/kliinikud/naistekliinik/naistekliinikust/naistehaiguste-keskus/gunekoloogilise-ambulatoorse-ja-paevaravi-osakond/rinna-tervise-kabinet

Ka mehed saavad pöörduda, ei ole mingit diskrimineerimist, nagu üks siin ütles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kõik annavad kas ümber nurga või lausa valeinfot. Pane aeg ITK Rinnakabinetti. tehaksegi UH kohe esimese asjana. Just mammograafia on samm edasi, mitte UH aluseks. Ilma saatekirjata saab sinna ja haigekassat omades tasuta. Olen 33a ja käisin ise just eelmisel nädalal)

https://www.itk.ee/kliinikud/naistekliinik/naistekliinikust/naistehaiguste-keskus/gunekoloogilise-ambulatoorse-ja-paevaravi-osakond/rinna-tervise-kabinet

Ka mehed saavad pöörduda, ei ole mingit diskrimineerimist, nagu üks siin ütles.

Kas keegi oskab kosta, kas Tartus on ka mingi analoogne koht?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 17:25; 28.05 22:29; 29.05 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind suunas tartus naistearst rinnauuringule. Ja vanuse tõttu (38) suunati UH-sse, mitte mammograafi. ütles, et need erinevat laadi uuringud, kus üks täiendab teist, kuid nooremate naiste rindu sinna mammograafi alla ei suruta ja ei kiiritata nii kergekäeliselt. UH näitavat kaltsifitseerunud koldeid (nt tsüste) ja mammograafid ka pehmete kudede mingeid anomaaliaid. Kui on leid ühes, suunatakse vajadusel ka teisele uuringule. Minu puhul leiti ka 3 mm suurune väike kaltsifitseerunud tsüstike, kuid edasi ei suunatud.
Kui on näidustus, siis igatahes küsi naistearstilt saatekirja UH uuringule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TÜK (onkoloogiakliinikus Vallikraavi tn) teinud kunagi rindade uh-uuringu saatekirjaga, küsi registratuuri telefonilyyt, kas neil on tasulist teenust. Sama soovitan küsida Elite kliinikust, nende Tähe erakliinikus aastaid tagasi tehti rindade ultraheli, nüüd t6esti ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna mul on teismelisest saadik (praegu olen 35) mingi sõlmekene olnud kaenla all, siis kontrolliti mind UH-ga mammograaf OÜs ca 15 a paari aasta tagant. Nüüd sain saatekirja PERH rinnakabinetti ja seal tehti kohe mammograaf. Ise eelistaksin ka seda UH just kiirituse vältimise nimel. Aga PERHIs mulle öeldi, et seda enne ei teha, kui mammograaf pilt käes. Ongi vastakad kogemused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, kas ultraheli jaoks on ka oluline, mis tsükli ajal minna, nii nagu mammograafia puhul?
Ei leia sellekohast infot netist, mammograafi puhul on küll konkreetselt öeldud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Kas saab ise lasta rindu ultraheliga kontrollida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.