Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas saab töötuna arvele võtta kui laps 10 kuune ja olen emapuhkusel

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kas saab töötuna arvele võtta kui laps 10 kuune ja olen emapuhkusel

Postitas:
Kägu

Saan ka emapalka, aga on ikkagi maj. probleemid.
Kas saan juba praegu ennast arvele võtta, et saaksin hakata sealtkaudu tööpakkumisi ja koolitust saama? Ja kui võtan arvele, siis kas saan ka mingit töötu abiraha (töötuskindlustushüvitis lõppe enne emapuhkust juba ära)?

0
0
Please wait...

Postitas:
zensus

RE: kas saab töötuna arvele võtta kui laps 10 kuune ja olen emapuhkusel

Töötuna saad arvele võtta kui puudub kehtiv tööleping, otsid tööd ja täidad tööotsimiskava.

Töötutoetust ei saa, kuna olemas töötutoetuse määra ületav sissetulek.

0
0
Please wait...

Postitas:
kohalik

Töötuna saad arvele võtta. Töötutoetust ei saa, kui saad VH.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis krdi emapalk…. ainult harimatu inimene räägib nii. See on VANEMAHÜVITIS! Saage aru juba ükskord!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimene, kellel pudub töökoht, EI OLE EMAPUHKUSEL (ssellistt asja pole olemas)ega isegi mitte lapsehoolduspuhkusel.

Lapsehoolduspuhkus on õigus oma töökohast puhkusel olla st mitte teha tööd kuid töökoht on ootel.

Pole töökohta, pole ka lapsehoolduspuhkust.

Oled lihtsalt alla 3a lapsega kodune ema, riigi poolt ravikindlustatud aga sisuliselt (registreerimata) töötu.

Samuti pole olemas asja nimega emapalk, on vanemahüvitis.

Ja seda saades Töötukassast töötutoetust ei saa.

Kui sa saad VH ja ikka toime ei tule siis on kurb küll. Nõua lapse isalt elatis nii lapsele kui endale.

Vaevalt sa isegi toimetulekutoetust saad…VH isegi miinimummääras peaks olema piisav 2 inimese toimetulekuks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Inimene, kellel pudub töökoht, EI OLE EMAPUHKUSEL (ssellistt asja pole olemas)ega isegi mitte lapsehoolduspuhkusel.

Lapsehoolduspuhkus on õigus oma töökohast puhkusel olla st mitte teha tööd kuid töökoht on ootel.

Pole töökohta, pole ka lapsehoolduspuhkust.

Oled lihtsalt alla 3a lapsega kodune ema, riigi poolt ravikindlustatud aga sisuliselt (registreerimata) töötu.

Samuti pole olemas asja nimega emapalk, on vanemahüvitis.

Ja seda saades Töötukassast töötutoetust ei saa.

Kui sa saad VH ja ikka toime ei tule siis on kurb küll. Nõua lapse isalt elatis nii lapsele kui endale.

Vaevalt sa isegi toimetulekutoetust saad…VH isegi miinimummääras peaks olema piisav 2 inimese toimetulekuks.[/tsitaat]

Inimene kirjutab ju, et tahaba parandada majanduslikku olukorda tõstes kvalifikatsiooni ja otsides/leides töö. VH kõrval tsaab ju tööl käia ilma VH kaotamata, kui palk kuni miinimum. Või siis on võimalik otsida lihtsalt oluliselt parema palgaga töö, kui on VH suurus.

0
0
Please wait...

Postitas:
kohalik

Tore, kui inimene soovib tõsta kvalifikatsiooni jne, sellest hoolimata, kuna ta soovib seda teha Töötukassa kaudu,
tuleb esmalt teha selges,
kas
ta on lapsehoolduspuhkusel(st tal ON töökoht)
või
ta on registreerimata töötu st ei ole lhp-l.

Ei saa üheaegselt olla töötu e pöörduda Töötukassasse koolitussooviga ja olla lhp-l.

Loomulikult tohib lhp ajal otsida uut tööd, sõlmida uusi töölepinguid töötada jne, samuti õppida
aga
mitte Töötukassa kaudu, sest lhp-l isik pole töötu, tal on olemas leping, lhp ajaks peatatud vaid.

Samas ei kohusta VH saamine olema lhp-l st võib lhp lõpetada ja töötada.

Kui inimene tegelikult ei oma töökohta st pole lhp-l vaid lihtsalt alla 3a lapsega kodune siis loomulikult saab pöörduda Töötukassasse oma sooviga võtta töötuna arvele, otsida tööd, loota koolitust.
Kuni VH lõpuni aga Töötukassa töötutoetust ei maksa.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas saab töötuna arvele võtta kui laps 10 kuune ja olen emapuhkusel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.