Esileht Koolilaps Kas saada perre kolmas laps?

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Kas saada perre kolmas laps?

Postitas:

Minu kolmas laps elas sel talvel raskelt üle seda, et temast ei saa kunagi vanemat õde. Imetore on vaadata, kuidas kõik kolm (või vähemalt kaks vanemat) kogu aeg kõigi kolme eest mõtlevad. Kõige vanem tegi käsitöölaagris lisaks enda asjadele kiirelt ka pesamunale ühe asja valmis. Kui kommi pakutakse, sii küsitakse alati, kas võin õele-vennale ka võtta, ja kui vähegi võimalik, jagatakse kõik väljaspool kodu saadu kolmeks. Öelda, et kaks saavad hästi hakkama ja siis kolmas toob kaose, on kindlasti vale! Igas peres on kaklusi ja on leppimisi, ka kaks last võivad üksteise peale väga verised olla. Kui kolmas jääb sünnitamata, võid seda jäädagi hiljem kahetsema, samas sündinud lapse üle on rõõm alati väga suur. Ja majanduslikud kaalutlused on ikka naeruväärsed, kui just tõesti väga tõsiseid raskusi peres ei ole. Ja muidugi peab otsus sündima ühiselt. Meie peres oli näiteks nii, et mul oli alguses mõeldud teise ja kolmanda vahele suurem vahe, aga ühel hetkel oli lihtsalt kõigile väga selge, et aeg on käes. Laste vanusevahed on väikesed (alguses oli kolm eelkooliealist last ja ikka päris raske), samas mängivad nad iga päev tundide kaupa koos, kui vähegi aega on. Ja nii palju põnevat on teha! Raamatuid kirjutada, legodega mängida, nukkude ja loomadega omailmas päevi veeta, kus nende endi väljamõeldud olendid tegutsevad, hetkel löövad vanaisa juures laudadest lennukit kokku, siis käivad õmblemistuurid peal, või heegeldamine, või joonistamishood, suuremad loevad väiksemale. Vanem tütar hoolitseb vahel päevade kaupa pesamuna eest nii, et mina hoidku kaugemale, juuksed seatakse korda, riided valitakse selga… Muidugi on ka jagelemist, aga sellist lähedust nagu üksteisega pole neil küll hiljem ühegi sõbraga, see on ikka väga eriline side. Rohkem kui kolm ei jaksaks ja vanust on ka juba liiga palju, aga kolmest on väga palju rõõmu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu kolmas laps elas sel talvel raskelt üle seda, et temast ei saa kunagi vanemat õde. Imetore on vaadata, kuidas kõik kolm (või vähemalt kaks vanemat) kogu aeg kõigi kolme eest mõtlevad. Kõige vanem tegi käsitöölaagris lisaks enda asjadele kiirelt ka pesamunale ühe asja valmis. Kui kommi pakutakse, sii küsitakse alati, kas võin õele-vennale ka võtta, ja kui vähegi võimalik, jagatakse kõik väljaspool kodu saadu kolmeks. Öelda, et kaks saavad hästi hakkama ja siis kolmas toob kaose, on kindlasti vale! Igas peres on kaklusi ja on leppimisi, ka kaks last võivad üksteise peale väga verised olla. Kui kolmas jääb sünnitamata, võid seda jäädagi hiljem kahetsema, samas sündinud lapse üle on rõõm alati väga suur. Ja majanduslikud kaalutlused on ikka naeruväärsed, kui just tõesti väga tõsiseid raskusi peres ei ole. Ja muidugi peab otsus sündima ühiselt. Meie peres oli näiteks nii, et mul oli alguses mõeldud teise ja kolmanda vahele suurem vahe, aga ühel hetkel oli lihtsalt kõigile väga selge, et aeg on käes. Laste vanusevahed on väikesed (alguses oli kolm eelkooliealist last ja ikka päris raske), samas mängivad nad iga päev tundide kaupa koos, kui vähegi aega on. Ja nii palju põnevat on teha! Raamatuid kirjutada, legodega mängida, nukkude ja loomadega omailmas päevi veeta, kus nende endi väljamõeldud olendid tegutsevad, hetkel löövad vanaisa juures laudadest lennukit kokku, siis käivad õmblemistuurid peal, või heegeldamine, või joonistamishood, suuremad loevad väiksemale. Vanem tütar hoolitseb vahel päevade kaupa pesamuna eest nii, et mina hoidku kaugemale, juuksed seatakse korda, riided valitakse selga… Muidugi on ka jagelemist, aga sellist lähedust nagu üksteisega pole neil küll hiljem ühegi sõbraga, see on ikka väga eriline side. Rohkem kui kolm ei jaksaks ja vanust on ka juba liiga palju, aga kolmest on väga palju rõõmu. [/tsitaat]

Tubli pere!

Kuidas te selle saavutanud olete, et lapsed nii hästi omavahel läbi saavad? Kui vanad ja mis soost lapsed Sul on? Kui palju lapsed vanematega koos mängida tahavad ja privaataega ema või isaga saavad?

Endal on 2a tüdruk ja 4a poiss ja käib pidev võimuvõitlus. Siiani on poiss olnud see, kes tunneb end rohkem ohustatuna ja seetõttu pidevalt agressiivselt käitub. Nii õe kui teiste laste suhtes, ema-isaga ka. Püüame heaga ja püüame kurjaga, aga miski ei näi püsivamalt aitavat. Olen paar korda unes näinud, et kolmas laps tahab tulla, aga ärgates saanud aru, et see oli siiski uni. Hetkel oleks see tõesti ko¨maar, sest tunnistan piinlikkusega, et praegu ma küll oma lastega hästi hakkama ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvitav, kas see ongi kõigil nii, et keskmine laps on probleemne? Meil on ka nii ja olen kuulnud, et veel paljudes kolme lapsega peredes. Keskmine on vist ikka jube raske olla, kuigi me ju vanematena teadvustame tema tundeid endale ja püüame kõik teha, et ka tema ennast hästi tunneks…
Aga kahetsenud ei ole laste saamist tõesti kunagi, sest rõõmu on nendest ikkagi rohkem.[/tsitaat]

Meie keskmine on ka puhas rõõm, vanim oteeb aga kõik tasa, sellel on energiat ja iseloomu viie eest, kuigi on meile kallis ja igatpidi tubli laps üldiselt. Kolmas tuli pika vahega, seega on kõik oma tähelepanudoosi kätte saanud ja nn keskmise sündroomi pole, kolmas nunnutatakse lootusetult ära 🙂 Vaene naine, kes selle omale saab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 3 last ja üldse ei kahetse. Aga samas praegu tunnen, et elu on ikka tüütult keeruline mõnikord. Keegi siin mainis et rahaprobleemidele keskendumine on naeruväärne, aga minu jaoks on see pidev pingete allikas. Teenin (vägagi) korralikult, aga praktiliselt mitte midagi endale lubada ei saa. Reisidel ei käi, kodust kaugemale suveetendusele ei raatsi minna jne. Lotte etendusele raatsisin osta 2 piletit a 25 eur ja poisi valetasin sülepileti ealiseks… Kui ma mõtlen, mis on minu jaoks probleemid siis peamine on see, et lapsed (kaks pisemat) kaklevad nonstop, ja seda on jube valus ja paha vaadata. Muuseas, seda ütlevad mitmed \”kaklejate\” vanemad, et neile mõjub shokeerivalt kuidas lapsed üksteist kiusavad. Autosse ei mahu ikka väga hästi ära ja hotellituppa pole ammu üritanud selle pundiga trügida. Vanasti sai Eestis reisides tuttavate sohva peal ööbida aga tundub et nii suurt sohvat ei ole enam kellelgi kuhu me ära mahuks. Samas on mu enamikul sõbrannadel ka 3-4 last ja selline kaos tundubki OK olukord, niiet ma ei paista endale kuidagi erilisena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Koolilaps Kas saada perre kolmas laps?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.