Esileht Pereelu ja suhted Kas saada perre kolmas laps?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kas saada perre kolmas laps?

Postitas:
Lady-bird

Õhtust! Juba pikemat aegajuurdlen ja otsust vastu võtta ei suuda. Miks selle teema aga just siia panin on see, et saada pilti kaugemast tulevikust. Pereelu all on ehk lugejaid nii väikelastega peredest kui ka juba kooliealiste/pubekate vanemate hulgast.
Hetkel olemas 2 suht väikese vahega tüdrukut. Elu on igatpidi ilus ja korras, maj. pool täitsa OK, suhted kaa. Kripeldab aga soov saada ka kolmas laps. Siis lööb aga peas tööle häirekell – kas jõuan end ikka jagada kõigi vahel, kuidas see haiguste rodu 3-ga üle elada, kuidas muutub olukord majanduslikus mõttes siis, kui lapsed juba suuremad (trennid, hobid,riided…). Tean isegi, et väikestega ei ole kerge ei nii ega naapidi, aga mis saab olema tulevikus kui tegu on suurtega ei suuda parimagi tahtmise juures ette kujutada. Küsida nagu kaa kelleltki pole, sest kõik tuttavad, kellel on 3 last, on samas seisus kui mina (lapsed ikka suht väikesed veel). Siit ka küsimus kallitele foorumikatele: Kuidas on elu 3 lapsega (ja kohe igas võimalikus aspektis) ja kas olete kunagi kahetsenud, et kolmas laps sai sünnitatud? Ei taha kedagi panna väitma, et kolmandat last ei armasta või muud säärast, aga kas kasvõi korra on sellist mõtet peast läbi käinud, et elu oleks olnud palju lihtsam kui… Suured tänud neile, kes viitsivad arvamust avaldada ja kaasa mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kas saada perre kolmas laps?

armas inimene, kui need 3 last juba olemas on, siis ei mõtle ju ometi keegi, et oh oleks 1 võrra vähem – see keskmine näiteks olemata, jonnib na palju ja tihti haige ka, lisaks harrastab kallist hobi.
aga tõsiselt rääkides – mida suuremad lapsed, seda suuremad kulud. Haiguste ja muidu \”kinniolemisega\” läheb laste suuremaks kasvades loomulikult kergemaks.
Õnneks on rõõmu ja õnne ka 1 lapse võrra rohkem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Lady-bird

Eelmisele vastajale (teemaalgataja olen):
Ma ei peagi absoluutselt silmas seda, et keskmine jonnib või vanim on tujukas. Mitte , et ÜKS oleks vähem, vaid et enne viimase lapse sündi oli kõik väga hästi paigas ja peale seda nagu läks see endine harmoonia ja tasakaal paigast ära. Mu mõtet on võib olla raske mõista ja ehk ei väljenda ma seda piisavalt hästi…
Kuna praegu, kahelapselisena on kõik väga hästi (jõuame jagada tähelepanu, lastega tegeleda, käia väljas,nad klapivad omavahel väga hästi-hoiavad ja on ühtsed….)siis on tekkinud hirm, et äkki kolmanda lapse sünniga see kõik kuidagi väga trastiliselt muutub ja mitte paremuse poole….

Please wait...
Postitas:
Kägu

mulle tundub, et kui piinab see mõte, siis tuleb ikka saada see laps. pärast kiputakse pigem kahetsema, et ei saadud rohkem lapsi, kui rääkida oma tutvusringkonnast. seda mittefertiilset aega ja elukest üldse on veel üksjagu ja lastest valdavalt siiski rõõmu.
samas mina nt ei soovi kolmandat, pole majanduslikult nii kindlustatud ja suhted ja vahel hapramad, aga kõige olulisem on see, et tunnen, et lähen siis ise kaduma. minu jaoks eeldavad ikka lapsed enese allasurumist väga suurel määral. minu varasem elustiil ei olnud selline, mille kohta võiks öelda, et ega oma elu ei pea laste tõttu muutma. ma ei saa suhelda enam nii palju, õhtuti väljas käia, töö on mulle väga-väga oluline, tahaks lugeda ja lugeda ja reisida .. õe pealt näen, et 3 suuremat last (2 ülikoolis) tõmbavad ka su rahast nii tühjaks, et kuigi teenid hästi, vaatad poes tähtaja ületamise äärepeal toidukaupu jne. samas ega ta ei kahetse. aga mulle ei soovita.
kui oled aga lastelemb, kelle elustiil haakub kuidagi paremini lastega (nt endal pole tööalaseid ambitsioone väga või saab tööd ja koduelu mugavalt ühildada), siis soovitaks või nelja last. ise olen suurest perest ja surmani oma vanematele tänulik – suhtlen õdede-vendadega väga tihedalt. samas mu ema ohverdas end täielikult ja see ei teinud teda kokuvõttes väga õnnelikuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lapsed sünnivad armastusest ja tulevad meie juurde meie armastuse kutsel selleks, et armastust saaks üha rohkem. Kui te juba enne tema sündi teda pelgate ja harmoonia rikkumises kahtlustate, siis tõesti – jätke ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korras elamisest võid unistada, sest selleks pole aega. Kui palun, et kaks suuremat ei lärmaks autos ja nad kuulavad sõna, siis hakkab lärmama see pisem, sest tema jaoks sai teater otsa ehk siis rahulikku autosõitu pole enam olemas.

rahalises mõttes on kah keerulisem kui ette mõelda kulutusi,mis hakkavad olema, mihukekogus sööki, palju eri suurustes riideid ja jalanõusid. trennid, telefoniarved. oeh…
aga abikaasaga meil hea harmoonia ja koos saame hakkama selle laste lärmiga ja nende kantseldamisega. Üksi ei saaks, oleksin väga tige ja kuri ema, kui kõik oleks minu õlul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jälle kahetsen kolmanda lapse saamist. Võibolla on vimm ka eriti sellepärast, et mees soovis niiväga ja olin tegelikult natuke ise pigem vastu.
Tulemus on tõesti see, et kui kahe lapsega jõudsin veel kõike teha, siis kolmega on asi nullitud. No ei jõua.
Ma ainult koristangi ja teen muid toimetusi kodus ja lõppu neile ei tule.
Näiteks eile koristasin suure korteri 2 korda ära ja hetkel vaatan, et nagu poleks liigutatudki midagi.
Hetkel teen vaikselt oma asju siin kohvitassi kõrval ja jah, raiskan siin ka aega 🙂
Kell 11 pean lahkuma ja selleks ajaks pean kõik korda tegema. Kaasa arvatud laste söök, riidesse pisim ja muud asjad juurde.
Siis torman kolmeks tunniks minema ja ÕNNEKS on mul 10-kuusele selleks ajaks siia hoidja muretsetud, et ei pea teda ka kaasa tarima.
Kuna pisimal oli sada jama ka veel peale sündi, siis esimene poolaasta oli hirmus. SAee otseses mõttes sitt igal pool laiali ja väsimus, ning kõik muu oli jube.
Hetkel olen närvipundar ise. Mehega on suhted paigast ära, sest leian, et ta ei panusta minu aitamisse üldse. Ja tegelikult see nii ka on. Aga ta ise ei taha sellest aru saada.
Kokkuvõttes on mul suurte vahedega lapsed. Ma ei tea, kuiudas veel väiksemate vahedega lastega hakkama saaks.
Raske on. Ja mõtetes ikka mõlgutan, et kui lihtne oli ikka kahega. Kolm last on hoopis midagi muud.
Ja mõtle, minu mees räägib neljandast. Ma ei taha kuuldagi sellest midagi. Tahaks üldse lasta endale opp ära teha, aga tema ei luba. Vot ei teagi, kas peaks salaja tegema. Siis pole ka õige, olen valetaja ja nii suhtes tegelikult ei tohiks teha. Aga minul on küll kriips peal laste tegemises ja kasvatamises. Ei ühtki enam. Ja vaevalt, et mõtlen viie aasta pärast teistmoodi. Sest juba teise lapsega mõtlesin, et tema jääb viimaseks.
Ma tean, et paljudel on veel enam lapsi kodus. Aga mina tunnen et ei jätku mul piisavalt aega oma.
Nii, nüüd ärkaski pisem.
Mina ütleks nii, et kui teist last planeeriks, siis ütleks jah, kui aga juba kolmandat, siis mõtle veel hästi läbi, väga hästi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noo kõige keerulisem on ehk neil, kellel ei sünni terve laps ja ka neil kellel oma tervis hakkab jukerdama. Hinda oma tervist. Hinda oma närvisüsteemi. Kui peale lapse sündi suudad teistega rääkida ainult karjuvas kõneviisis, siis on asi ikka karm küll.
Ja kui olete peres valmis laste tulekuks, siis jääb lapse otsustada, kas ta tuleb või mitte ja mis aja ta tulekuks valib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noo kõige keerulisem on ehk neil, kellel ei sünni terve laps ja ka neil kellel oma tervis hakkab jukerdama. Hinda oma tervist. Hinda oma närvisüsteemi. Kui peale lapse sündi suudad teistega rääkida ainult karjuvas kõneviisis, siis on asi ikka karm küll.
Ja kui olete peres valmis laste tulekuks, siis jääb lapse otsustada, kas ta tuleb või mitte ja mis aja ta tulekuks valib. [/tsitaat]

Mina olen see eelmine kägu.
Vot just. Meie istusime ka haiglas veel kaks nädalat pisemaga ja plaanid ju olid hoopis teised. Polnud me selleks ette valmistunud et nüüd meie lapsel võib midagi viga olla. Teised kaks pidid mingi aeg ise hakkama saama. Mees käis tööl. Kõige hullem oli see, et minu mees on vabandage väga, täielik jobu, kui tekib kriisiolukord. Tuge oodates saad hoopis sõimata. Ta on täiesti jube inimene siis. Ning sellepärast oligi minu jaoks see lisa haiglasolek paras põnts. Mina olin see, kes tegi kriisiolukorras kõik võimaliku ja mina olin see, kes tegelikult käitus, nagu käituma peab. Oleksin ju võinud ka probleemi korral öelda et kõik ,sina tahtsid seda last, sina tegelegi nüüd. Aga emainstinkt juba ei luba. Tegelikult ongi nii, et kuigi mina ei tahtnud enam nii suures osas kolmanda lapsega seda koormust, siis lõpptulemus on see, et ainult mina olengi lapsele olemas. Isa ei taha, sest liiga palju tööd. Teistsugune laps. Eelmised olid meil hästi rahulikud, aga viimane on sülelaps ja igas mõttes väga helluse vajadusega.
Öelge teie, kes te siin loete, mida teie teeksite minu asemel? Teeksite ikkagi salaja opi ära et enam lapsi mitte saada?
Mina tõesti ei taha. Kui mees jälle selle jutuga tuleb, siis ütlen küll et ta soe peast, aga teda ei tundu see häirivat.
Kahjuks ei saa ma ka rohtusid peale. Võtaksin küll, sest olukord on päris kriitiline. Aga kuna imetan ja sellest meil juba lahti ei saa, siis ei kirjutata ka neid välja. Ma olen igasuguseid nippe juba proovinud imetamise lõpetamiseks. Arstiga räägitud mitmeid kordi ja nõu antud jne.
Kokkuvüttes olen läbi, sest mul on kolm last.

Please wait...
Postitas:
murr

Meil on kolm last väikese vahega. Praegu on nad 9, 7 ja 5 aastased. Elu on ilus! Magavad, söövad, mis sa hing veel tahad. Saame omale lubada luksust, et mina tööl käima ei pea – elame abikaasa palgast ilusti ära. Kaks esimest on poisid ja viimane on tüdruk – nagu tellimuse peale 🙂

Lapsed on rahulikud, oskavad teiste soovidega arvestada. Poisid on head öpilased koolis. Käivad muusikakoolis ja trennis. Algul oli paar raskemat aastat ka, aga no see oli ju teada. Me ei maganud vist mingi 7 aastat ühtegi ööd läbi – lapsed magasid lihtsalt väga halvasti. Aga noh, saime hakkama. Mulle väga meeldib elu kolme lapsega. Selline \”väike\” suurpere.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et kõik kolm on terved ja tublid on HÜPER-SUPER-MEGA vedamine, totaalne loteriivõit, sest enamikel (oma tutvusringkonnas 3 lapsega peredel on 75% vähemalt üks laps problemaatiline) seda tänapäeval ei juhtu. Ja kõik need pered on täitsa korralikud.

Please wait...
Postitas:
katalin05

Vot see hea teema minul just püstitatud teema, et mitut last soovite !
Ka minu arvamus on selline, et lapsed on toredad ja ka kõik muu sinna kuuluv ja loomulikult on lapsest rõõmu rohkem kui muret!!
Aga miks mina kolmandad ei soovi ja( ome õele ka 4 dat ei soovita) ongi see, et maj olukord ei ole nii hea, et saaksin lastele lubada asju mida iga laps peaks saama. Minul hetkel kaks last ja ka suurem käib muusikakoolis ja trennis ja pisem veel beebi. Samuti saame hakkama ja elu on ilus ja veidi eestis ka reisime ja korra aastas suudame ehk lubada ka spa külastuse, kuid muud mitte midagi. Aga no leian, et piisav et kaks last kenasti üles kasvatada. Meil ka meheka kõik ok ja saame hakkama. Aga siiski leian, et kui maj olukord on nii, et kuu lõpus rahad otsas ja elatakse nn peaost suhu ja lastele ka peab pidevalt ei ütlema siis milleks kolmandat.Samuti tuleb mõelda just tulevikule, sest tean tutvusrinkkonnast , et kui juba mujal koolis käivad on ikka kulutused vääga suured.Algselt kasvataksime ka meie 3 v isegi 4 ära, aga kui juba osad kodust nn mujale kooli läheks siis vist küll elaks juba peost suhu. Ja minu suurim argument on ka mehe tugi ja suur soov mõlemal last saada – koos ju tehakse ja koos ka kasvatatakse. Seega kui teil on võimalust ja tahtmist siis miks mitte.
Meie hetkel ühisel nõul, et 2 last meile jääb ja püüame nemad kasvatada tublideks inimesteks.

Please wait...
Postitas:
Lady-bird

Suured tänud kõigile kaasamõtlejatele. Eriti tahaksin tänada Kägu 07.40 – mitte igaüks ei julgeks tunnistada, et kahetseb. Aga just sellist julgust ma kuulda tahtsingi (mitte et ma ootaksin, et keegi lapse sündi kahetseb vaid julgust seda tunnistada kui see nii peaks olema). Esimeste vahel on meil 1a 9kuud ja noorema õe/vennaga jääks vahe u. 4aastat. Siiani oleme kõik väga hästi hakkama saanud ja südames loodan, et see ei muutu ka tulevikus. Samas jooksevad erinevad mõtted pidevalt peast läbi – kui midagi juhtub kas meie endi või laste tervisega, maj. olukorraga….
Tean, et lõpliku otsuse pean ikka ise vastu võtma, aga siit teiste kogemusi lugedes saab palju uut mõtteainet ja ideid juurde.
Aitäh teile perekoolikad!!!!

Please wait...
Postitas:
pr xyz

[tsitaat]See, et kõik kolm on terved ja tublid on HÜPER-SUPER-MEGA vedamine, totaalne loteriivõit, sest enamikel (oma tutvusringkonnas 3 lapsega peredel on 75% vähemalt üks laps problemaatiline) seda tänapäeval ei juhtu. Ja kõik need pered on täitsa korralikud. [/tsitaat]

Selle arvamusega ma küll ei nõustu. Või mida sa mõtled problemaatilise all?

Minu tutvusringkonnas on 9 3-lapselist peret, mu enda oma sealhulgas, ja pole kellelgi neist lastest suuremaid probleeme. Väiksemaid ikka: kel prillid, kel breketid, kel õietolmu allergia. Aga kõik saavad hakkama, käivad koolis, trennis jne.

Aga teemaalgataja, kui sa kindel pole, siis oota selle otsusega veel, kui vanus kannatab. Vo mõne aasta pärast oled kindel, kuidasmoodi tahaksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Tahaks üldse lasta endale opp ära teha, aga tema ei luba. Vot ei teagi, kas peaks salaja tegema. Siis pole ka õige, olen valetaja ja nii suhtes tegelikult ei tohiks teha.
[/tsitaat]

Sinu keha on sinu oma, teed mis pead õigemaks, pole mehe koht sõna võtta. aga hetkel sul närviline aeg ja see ei ole õige aeg sellise otsuse tegemiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oi kuidas ma tahaks saada teist ja kolmandat last, aga no vot ei ole õnnestunud luua püsivat ja turvalist suhet peale eelmise purunemist (esimese lapse isaga). Mina küll saaks, raske on alati, raskustest läbitulek meid paremaks ja küpsemaks teebki.

Please wait...
Postitas:
Kägggo

Teemaalgataja – kui sinu suhe on mehega tugev, siis saa see kolmas laps. Kui aga suhe logiseb, jäta tegemata. Fakt on tegelikult see, et oma laste eest hoolitsed peamiselt sina. Lapsi sünnitad iseendale.
Kui oled kindel, et saad üksi hakkama ka kolme lapsega, siis pole see kolmas ka probleemiks.
Tegelikult oled hetkel mugavustsoonis, tunned, et on mõnus, lapsed juba hakkajad ja nutikad. Saad kolmanda väikese, muutub elu virr-varriks. Paikaloksunud elu läheb rööbastelt, ja kui mees veel eriti ei panusta, siis oledki selles trallis omapead. Aga võib-olla ootad paar aastat, kuniks need 2 on juba suuremad, ja vaatad siis oma titeisu uuesti üle? Sest kui sa praegu kindel ei ole, siis ära tee. Kahtlustel on alati alus, järelikult on midagi, mis sind takistab.
Mina ootaksin. Laseks lastel suuremaks saada, ja siis teeks kolmanda, või neljandagi 🙂 Aga noh, see on puhtalt minu arvamus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vot just. Meie istusime ka haiglas veel kaks nädalat pisemaga ja plaanid ju olid hoopis teised. Polnud me selleks ette valmistunud et nüüd meie lapsel võib midagi viga olla. Teised kaks pidid mingi aeg ise hakkama saama. Mees käis tööl. Kõige hullem oli see, et minu mees on vabandage väga, täielik jobu, kui tekib kriisiolukord. Tuge oodates saad hoopis sõimata. Ta on täiesti jube inimene siis. Ning sellepärast oligi minu jaoks see lisa haiglasolek paras põnts. Mina olin see, kes tegi kriisiolukorras kõik võimaliku ja mina olin see, kes tegelikult käitus, nagu käituma peab. Oleksin ju võinud ka probleemi korral öelda et kõik ,sina tahtsid seda last, sina tegelegi nüüd. Aga emainstinkt juba ei luba. Tegelikult ongi nii, et kuigi mina ei tahtnud enam nii suures osas kolmanda lapsega seda koormust, siis lõpptulemus on see, et ainult mina olengi lapsele olemas. Isa ei taha, sest liiga palju tööd. Teistsugune laps. Eelmised olid meil hästi rahulikud, aga viimane on sülelaps ja igas mõttes väga helluse vajadusega.
Öelge teie, kes te siin loete, mida teie teeksite minu asemel? Teeksite ikkagi salaja opi ära et enam lapsi mitte saada?
[/tsitaat]

Miks sa seda salaja peaksid tegema, ütledki mehele, et teed ja lähed teed ära. Arvad, et hpiab sind füüsiliselt kinni või? Ilmselgelt pole sul ju mõtet enam neljandat last saada kui kolmaski juba üle jõu käib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

peab tunnistama, et meie elu kiskus küll kihva peale 3. lapse saamist, peaaegu läksimegi lahku. õnneks siiski, tänu mehele pingutustele eelkõige, ei läinud ja nüüd juba pikemat aega jälle elu ilus. isegi 4. laps juba ja tema tulekuga uut kriisi ei tekkinud 🙂

Please wait...
Postitas:
Missu

Ma laseks spiraali panna.

Please wait...
Postitas:
Missu

Mina tõesti ei taha. Kui mees jälle selle jutuga tuleb, siis ütlen küll et ta soe peast, aga teda ei tundu see häirivat.
Kahjuks ei saa ma ka rohtusid peale. Võtaksin küll, sest olukord on päris kriitiline. Aga kuna imetan ja sellest meil juba lahti ei saa, siis ei kirjutata ka neid välja. Ma olen igasuguseid nippe juba proovinud imetamise lõpetamiseks. Arstiga räägitud mitmeid kordi ja nõu antud jne.
Kokkuvüttes olen läbi, sest mul on kolm last. [/tsitaat]
Ma soovitan spiraal panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei. kui sul on armastust jagada mine koerte varjupaika vabatahtlikuks v lastekodusse kylalisvanemaks. vöi vöta lastekodu laps ja anna talle kodu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot just. Meie istusime ka haiglas veel kaks nädalat pisemaga ja plaanid ju olid hoopis teised. Polnud me selleks ette valmistunud et nüüd meie lapsel võib midagi viga olla. Teised kaks pidid mingi aeg ise hakkama saama. Mees käis tööl. Kõige hullem oli see, et minu mees on vabandage väga, täielik jobu, kui tekib kriisiolukord. Tuge oodates saad hoopis sõimata. Ta on täiesti jube inimene siis. [/tsitaat]

Sul on sünnitusjärgne depressioon ju! Minul oli esimese lapsega, mul oli kohe siiralt kahju kõigist tuttavatest, kes teatasid, et on rasedad. Tahtsin kohe öelda, et ohh, kui jube!! Nii raske oli esimene aasta lapsega, laps kogu aeg nuttis, mees oli kogu aeg tööl ja mul hormoonid ja tujud kõikusid ühest äärmusest teise. Aga nüüd olen depressioonist üle saanud ja laps on üks suur rõõm ja päike meie peres. Eks muidugi kolme lapsega palju raskem, aga usun siiski, et tulevikus oled palju positiivsem!
Mis puutub neljandasse, siis ma laseks ka opi teha. Kõigepealt läheks ise nõustaja juurde ja veaks mehe ka sinna ja koos nõustajaga teeks mehele selgeks, et sul on närvid läbi ja väga raske ja kolmest lapsest täitsa piisab!

Aga teemaalgataja asemel saaks küll kolmanda. Muidugi teeks head eeltööd eelmise kahega, et nüüd on väike õde/vend tulemas meie perre tulemas ja vaja tema ka kampa võtta. Võibolla küsiks ka tüdrukute käest, mis nemad arvavad väikse õe/venna saamisest. Tuleks õpetada koos mängima, leida lastele tegevusi alguses. Ma loodan, et kui ise sellega algul tegeleda, siis pole ka hiljem probleemi, et kolmas nagu üleliigne on või ajab pere tasakaalust välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie peres kolm last ja igati rahul selle otsusega.Tegemist ikka jagub nendega aga mul mees palju tegutseb kõige väiksemaga.Minul beebi sündis novembris siis ikka paar sõbrannat ütlesid,et väga halb aeg,et kindlasti palju haige aga kord oli vaid nohu muidu terve. Keskmine laps aasta jagu täitsa terve olinud,pole nohugi olnud.Meil suuremad väga hoiavad väiksemat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, siis ongi neil peredel kohe vägagi vedanud. Ei väidagi, et kõigil sünnivad haiged lapsed aga täiesti vabalt võib sündida. Mul on tutvuses 5 kolmelapselist peret ja ainult ühel neist on kõik lapsed terved. Ühel perel on üks laps autist, teisel on üks laps ränga geneetilise haigusega, kolmandal on ühel lapsel enneaegse sünniga kaasnenud puue, neljandal on ühel lapsel südamerike. Kõik need pered on täiesti korralikud, ainult ühel on mehel napsutamiskomme ( aga lapse puue pole seotud geneetika vms.).

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas saada perre kolmas laps?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.