Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas saan dekreeti minna?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kas saan dekreeti minna?

Postitas:

Tere,

mul on selline \”olukord\”, et ma ei tea, kas võtta sünnituslehte või mitte.

Töötan ühes asutuses, teises asutuses on sõlmitud käsundusleping, mis lõpeb mai lõpus (on sõlmitud konkreetse töö tegemiseks). Raha selle viimase lepingu eest saan lepingu lõppedes ehk juunis, ilmselt.

Aprilli lõpus sünnib laps. Seega, sünnituspuhkusele peaksin jääma hiljemalt märtsi lõpus.

Lapse sünd ei takista mul käsunduslepingut täitmast (töö on tegelikult juba tehtud, aga esitada tuleb mais).

Kas ma saan üldse oma põhiasutusest dekreeti jääda, kui mul on samal ajal teises kohas kehtiv käsundusleping? See tähendab, et ma saaksin ju tulu sünnituslehel olemise ajal ja see on keelatud. Teine variant – mitte jääda dekreeti, vaid peale sünnitust kohe vanemapuhkusele – kas sel juhul on kõik seaduslik? On see väga kahjulik (rahaliselt)? Mis variante veel oleks?

Ei mõelnud jah õigel ajal kõike läbi… Asi selles, et käsunduslepingu sõlmimise ajal sai räägitud, et raha makstakse lepingu sõlmimisest alate sühe kuu jooksul. Hiljem selgus, et siiski töö esitamisest ühe kuu jooksul…

Aitäh, kes oskab nõu anda.

Loodetavasti ei sanaud liiga segane jutt 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 13:07; 23.02 14:07; 23.02 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi nõu näiteks Pelgulinna sotstöötajatelt, kui keegi ei oska vastata ja mujalt abi ei saa.Äkki oskavad kuidagi aidata.Tel.seal 6665772

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult saad dekreeti minna.
Lähedki.
See, et dekreedi AJAL laekub töötasu EELNEVALT TEHTUD TÖÖ EEST ei muuda midagi, see on lubatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 13:56; 23.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ei laeku ju eelnevalt tehtud töö eest… Sest see, millal ma töö tegelikult ära tegin, ei puutu vast asjasse – kui leping kui selline kehtib mai lõpuni ehk just dekreedi ajal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 13:07; 23.02 14:07; 23.02 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline on, et sul on võimalik (kui Haigekassa peaks küsima) tõestada, et töö oli tehtud ENNE 1.aprilli.

Reeglina ei küsita, sest ülitihti laekub viimane töötasu järgmisel kuul(juba dekreedikuul) ja saadakse preemiat või lõpparve(tähtajalise lepingu lõpp n dekreedi ajal)…

Muide, sa lähed dekreeti ikka mõlemalt kohalt st viid ka oma käsunduslepingu kohta dekreedilehe-see ongi kinnitus, et sellest kuupäevast alates sa enam tööd ei tee
ja
selle alusel peab sealne raamatupidaja vajadusel ka andma kinnituse, et tööd tegid kuni…märts, kuigi leping lõppes ja tasu said…mai.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline pole ju Haigekassale tegelikult see, millal raha saad
oluline on kinnitus, et sa dekreedi ajal tööd ei teinud=selle konkreetse vahemiku eest alates dekreedi 1.päev raha ei saanud.

See tähendabki, et hoolimata lepingu kestmisest tegid töö VAREM; ENNE DEKREETI ära.
Lihtsalt \”palgapäev\” oli hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 13:56; 23.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selge, aitäh 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 13:07; 23.02 14:07; 23.02 14:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas saan dekreeti minna?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.