Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas saan tuludeklaratsiooniga midagi tagasi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Kas saan tuludeklaratsiooniga midagi tagasi?

Postitas:
Kägu

Tere!
Kuna uus süsteem on veidi keeruline siis uurin siit:
Kui teenisin kolme töökoha pealt 2018.a kokku brutos: 10 810 eur
Ja kasutasin maksuvaba tulu ainult ühelt töökohalt 6000 eur (ehk maksimumi), teiselt kahelt töökohalt aga maksin terve palga pealt makse.
Kas mul on lootust midagi tagasi saada või ei?

Tänud juba ette!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sul jäi osa tulu kirja panemata…

Please wait...
Postitas:
Kägu

mida silmas pead?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kasutasin maksuvaba tulu ainult ühelt töökohalt 6000 eur (ehk maksimumi)

No kui 6000 oled ära kasutanud, siis ei saa..

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei ole, aga kus ma saan seda vaadata, kui palju olen?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei ole, aga kus ma saan seda vaadata, kui palju olen?

E-maksuametist, palgalehtedelt jne..

Please wait...
Postitas:
Kägu

MTA lehel on kõik vajalikud andmed sissetulekute kohta leitavad, sh maksuvaba summa kasutamine aasta lõikes. Valem arvutamiseks:

Maksuvaba tulu (6000) – reaalselt kasutatud maksuvaba tulu * 0.2 = tagasimaksmisele kuuluv tulumaks.

Arvestama peab sellega, et tagastusega ei ole võimalik saada rohkem, kui ise riigile tulumaksu oled maksnud. See tähendab, et kui arvutuskäigu tulemusel leiad, et peaksid tagasi saama nt 1000€, kuid aasta jooksul oled maksnud tulumaksu vaid 300€, siis tähendab, et üle 300€ tagasi ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/tasub-teada-kuidas-juba-praegu-vaadata-kas-pead-riigile-sel-aastal-tulumaksu-tagasi-maksma?id=84973581

Please wait...
Postitas:
Kägu

MTA lehel on kõik vajalikud andmed sissetulekute kohta leitavad, sh maksuvaba summa kasutamine aasta lõikes. Valem arvutamiseks:

Maksuvaba tulu (6000) – reaalselt kasutatud maksuvaba tulu * 0.2 = tagasimaksmisele kuuluv tulumaks.

Mul kasutatud tulumaksuvaba tulu on 5616 €.
Sinu tehte järgi tuleb summaks mingi ulmenumber: 6000 – 5616 * 0,2 = 4876,8 €
Kas sul sulud jäid puudu? (6000 – 5616) * 0,2 = 76,8 €
Viimane nagu reaalsem v?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimane nagu reaalsem v?

No kahtlemata saad ise ka ju aru, et tagasi saad 20% kasutamata maksuvabalt summalt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimane nagu reaalsem v?

No kahtlemata saad ise ka ju aru, et tagasi saad 20% kasutamata maksuvabalt summalt.

Muidugi saan aru! Aga siinses keskkonnas on palju väga erinevaid inimesi, mõne jaoks võib 2+2 võrduda ka 300… Seega olgem oma valemitega täpsed!
Pärast on mõnel silmad punased peas ja kisendab üle kogu maa “aga perekoolis kirjutati…. kuidas saab teisiti olla?!”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimane nagu reaalsem v?

Muidugi saan aru! Aga siinses keskkonnas on palju väga erinevaid inimesi, mõne jaoks võib 2+2 võrduda ka 300… Seega olgem oma valemitega täpsed!

Pärast on mõnel silmad punased peas ja kisendab üle kogu maa “aga perekoolis kirjutati…. kuidas saab teisiti olla?!”

no need, kellel loogika alt veab, ei jaga ka sulgudest suurt midagi.

aga täpsus on muidugi alati vajalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mis siis? Ma võin siin lubada ka, et te kõik saate miljoni tagasi ja kisendage pärast palju tahate, keda kotib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mis siis? Ma võin siin lubada ka, et te kõik saate miljoni tagasi ja kisendage pärast palju tahate, keda kotib?

Ära nüüd nii palju hõiska, inimesi on ka perekooli foorumipostituste sisu eest süüdi mõistetud. Tõsi küll, seni veel mitte valede finantslubaduste eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oo,väga kena üllatus. Teadsin,et saan midagi tagasi(raamatupidaja nii vähemalt ütles), sest maksuvaba oli mul 180 mitte 500 pandud.
Maksuvaba tulu (6000) – reaalselt kasutatud maksuvaba tulu * 0.2 = tagasimaksmisele kuuluv tulumaks. 6000-2160 = 3840 x 0,2= 768. Kas arvutasin õigesti?
See raha oleks igati oodatud 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oo,väga kena üllatus. Teadsin,et saan midagi tagasi(raamatupidaja nii vähemalt ütles), sest maksuvaba oli mul 180 mitte 500 pandud.

Maksuvaba tulu (6000) – reaalselt kasutatud maksuvaba tulu * 0.2 = tagasimaksmisele kuuluv tulumaks. 6000-2160 = 3840 x 0,2= 768. Kas arvutasin õigesti?

See raha oleks igati oodatud 🙂

Kas see saab olla üllatus? Igal kuul jäi ju 320.- maksuvaba kasutamata, järelikult 64.- iga kuu eest saad tagasi.
Juhul muidugi, kui oled nii palju TM üldse maksnud ja su tulud kokku ei ületa 14 400 € aastas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas see ei loe kui töötan mitmes erinevas kohas? Kuid kokku teenin ikka alla 14 000 (aga 500 eur maksuvaba võtan ühes kohas)

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas see ei loe kui töötan mitmes erinevas kohas? Kuid kokku teenin ikka alla 14 000 (aga 500 eur maksuvaba võtan ühes kohas)

Kas mõtlesid, et kui on kolm töökohta, saad igast töökohast 500 eurot maksuvabana tagasi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kama kaks, mitmes kohas sa töötad. Aastas on TMvaba 6000 €, kui kõik tulud kokku ei ületa 14 400 €. TMvaba summa arvestamiseks saabki avalduse esitada ainult ühte töökohta.
Tööta kasvõi 5 kohas, aastane TMvaba summa sellest ei suurene, ikka 6000.- inimese kohta (mitte iga töökoha kohta).

Please wait...
Postitas:
Kägu

2018 brutotulu 16 641,08€, kasutatud maksuvaba tulu 4 431,94€. Selle järgi tagastatav summa 313€? Kas lapsed enam mingit soodustust ei anna lisaks? On kolm alla 12.a. last.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tagastuse valem (6000-makstud tulumaks)*0,2 kehtib ainult juhul, kui inimese kogu aastatulu on alla 14 400.
Tulud:
palk ja puhkusetasud kõigist töökohtadest
haigekassa tehtud väljamaksed
pensionid
saadud intressid ja dividendid
tulu kinnisvara müügist
saadud renditulu

St kinnisvara müük ja rent on ka varem olnud maksustatavad, aga uues seaduse järgi tõstavad need ka lisaks tulumaksu %, st on võimalik, et ka palgalt peab/oleks pidanud sel juhul rohkem tulumaksu tasuma.

Jah, alla 17-aastased laste eest saab lisaks maksutagastust, aga see ei kajastu nendes andmetes, mida siin võrreldakse: kas tulumaksu sissetulekutelt on makstud rohkem või vähem kui seaduse järgi oleks pidanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas siis arvutada kui mõned kuud tööl käidud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas siis arvutada kui mõned kuud tööl käidud?

Ikka samamoodi, 6000 – kasutamata osa x 0.2, kui tulu on alla 14400.-
Aga ega rohkem tagasi ei saa, kui maksnud oled. Paar kuud töötades ilmselt eriti palju pole TM tasunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui eelmise aasta sissetulek on olnud ühel kuul vanemahüvitis miinimum summas ja teine kuu hüvitis kuue päeva eest, mul on kaks last, mis sel juhul tagasisaadav summa on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui eelmise aasta sissetulek on olnud ühel kuul vanemahüvitis miinimum summas ja teine kuu hüvitis kuue päeva eest, mul on kaks last, mis sel juhul tagasisaadav summa on?

Ja see oli kogu tulu? Kui sa üldse mõne euro TM maksnud oled, eks selle saadki tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, see oli kogu tulu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, see oli kogu tulu.

Olulne on, mitu eurot sa selle pealt tulumaksu maksid.
Selle, mis maksid, saadki tagasi.

Ei ole võimalik saada tagasi rohkem tulumaksu, kui sa maksnud oled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tagasi saad ainult selle, mis aasta jooksul ise ära maksid. On su VHlt üldse TM kinni peetud? Kui on, saad selle tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tulumaksu maksnud null, on kaks last (2 ja 8) kas lastepealt ei ole midagi tagasi saada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tulumaksu maksnud null, on kaks last (2 ja 8) kas lastepealt ei ole midagi tagasi saada?

Saada olev summa: 0 eurot.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas saan tuludeklaratsiooniga midagi tagasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.