Esileht Kodunurk Kas salved on tühjad?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kas salved on tühjad?

Postitas:

Käisin just keldris ja vaatan, et hakkab kraam otsa saama. Moosi veel on, aga salateid vaid mõni purk. Sügavkülmast on ka kõva töö üle käinud, suur smuutide hullus on sahtleid ikka tühjendanud, marju peab panema rohkem külma. Kuidas teil lood on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole tühjad. Kuna pere ei tarvita eriti ja muu suguvõsa teeb ise, siis upun varudesse. Sügisel metsa ei lähe

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 14:32; 15.02 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus varusid on veel alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taliharjapäeval (sel aastal 14.veebruar) peab pool loomade ja pool inimeste toidust veel alles olema. Kusjuures vanarahvas selle järgi käituski: kel varem varud lõppesid, oli laisk ja lohakas majandaja.

Minu reaalsus on, et arvestan sügisel umbes nädalatega: kui aastas on 52 nädalat, siis umbes selle järgi arvestangi. Iga nädal muidugi ei ava kurki, seeni, letshosid, mahlu, kõrvitsaid, kapsaid, salateid, moose, kompotte jne, aga püüan arvetsada nii, et jaguks peolaudadele ja niisama söömiseks. Siiani on arvestus klappinud, vahel jääb midagi isegi üle (just üleeile avasin 2016 aasta “Toome” salati purgi).
Meil on õnneks kõik harmoonias, st üks sööb seentest vaid marin.seeni, teine praeseeni, üks ilma tomatiteta hoidiseid, teine just tomatimökse; seega ei pea üht sorti kohutavalt palju tegema.
Mahlu ise ei joo, need on küllatulnutele, moose ei söö, neid eriti ei tee ka, smuutisid ei joo, aga marju külmutan natuke mannavahu, kookide või toormoosina saia peale.
Praeguse seisuga on kõike veel pisiavalt ja tegelikult tulebki vist rutem sööma hakata, muidu on nii nagu igal aastal – enne uute hoidiste tulekut toitumegi paar nädalat ainuilt “konservidest” 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

sügavkülm on umbes pool alles – seened enamvähem otsas, mustikaid üks sahtel veel täis, jõhvikaid ja mestmaasikaid ka. Iga hommik läheb müsli sisse peotäis marju.

Hoidised – kõrvitsa alles jaanuaris tegin ära, seda veel jätkub. Moose on, seeni on. Moosi sööme peaaegu ainult kohupiimaga, vahel pannkookidega ka – nii et palju ei teinud. Mustasõstramoosi kulub küll tee jaoks palju. Tikrivõiet söön lusikaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 15:01; 13.02 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just sulatan sügavkülma ja mõtlen, et peaks need marjad sealt kõik mahlaks ära keetma, enamust keegi niisama ei söö.

Taliharjapäeval (sel aastal 14.veebruar) peab pool loomade ja pool inimeste toidust veel alles olema. Kusjuures vanarahvas selle järgi käituski: kel varem varud lõppesid, oli laisk ja lohakas majandaja.

Mul oleks nagu meeles, et inimeste ja loomade toitudele olid erinevad tähtajad, sest loomad saavad ju karjamaale sööma varem kui inimesed esimese saagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 15:16; 15.02 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Salves on ainult kartulid ja neid veel jagub, sest enamasti ostan söömiseks poest friikaid. Tavalisi kartuleid kulub vaid kartulipudru tegemiseks, niisama neid (keedu/prae jne) keegi eriti süüa ei taha. Tavaliselt ostan ka pudrukartulid poest, aga möödunud sügisel jäi naabritel oma saagist nii palju üle, et jagasid meilegi. Sellepärast ongi salvest võtta.
Maasikad olid sel suvel nii kallid, et neid ma seekord ei ostnud ja moose juurde ei teinud. Mõned purgid üle-eelmisel aastal keedetud maasikamoosi on veel riiulil alles, toormoosid sügavkülmast lõppesid ammu.
Marju (va maasikad ja astelpajud) ja muud sellist polegi sügavkülmas olnud, neid süüakse suvel isu täis. Smuutisid meil ei taheta. Kui mu eelmisel suvel tehtud kaks maasikapeenart talve kenasti üle elavad, siis saab ehk sel suvel oma aiast saaki.
Seeni sai hooajal söödud ehk siis korjaatud kukeseened kohe ära tarvitatud.
Talvel toon poest kui isu tuleb, sama marineeritud kurkide, kõrvitsasalati ja kõige muuga. Poes on ju kõik asjad vabalt möögil, ei näe eriti põhjust mingeid tagavarasid koguda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidev ületootmine hoidistamisel, hädaga saab nii, et vähemalt üle-eelmise aasta asjad saab enne uusi ära s66dud, 2016 on veel asju alles. Põhiline on mahlad, moosi ei s66da ega purgisalateid/tomatim6kse ei armasta ka keegi, s66me ka talvel toorsalateid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 16:39; 15.02 17:27; 16.02 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Moosid on enamjaolt alles – ainult paar purki ongi söödud.
Veinidest on u 90% alles. Mahl läheb ka üsna aeglaselt (ainus, kes seda tarbib – tal tekkisid kõrvetised ja nüüd lahjendab veega).
Kartulist on juba pool söödud. Mett on ainult 1 purk alles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 21:53; 15.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Porgandeid ja peete on järel nii kolmandik, kaalikaid rohkem, pastinaagid saavad kohe otsa. Juursellerit on päris palju, peaks rohkem tarvitama. Kartuleid ise ei kasvatanud, ostsin aasta algul kotitäie juurde. Purki keedetud köögiviljad on enamjaolt alles.
Sügavkülmas on ka veel täitsa palju aedvilju, marjadest võibolla on pooled otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina pistan sügisel kõik sügavkülma ja siis kipun need asjad sinna ära unustama. Aeg-ajalt tuleb meelde ja tõstan mõne marjakarbi sulama. Vaarikavarred on umbes poole peal hetkel v natuke vähem, neid kulub küll pidevalt. Till hakkab otsa saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 13:23; 18.02 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tuleks ja ostaks te varud ära.
järgi on mõned salatid, tundub jah -et need ei lähe ja mõned moosid, 3-4 pd mahla.
marjad hakkavad otsa saama – teeme smuutisid ja sinna need lähevad, seeni on veel sügavkülmas mõned karbid.
Mida saab teha külmutatud suvekõrvitsa kuubikutest – suppi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viskax minagi selle kesakõrvitsa (Stockmann kunagi neid nõnda nimetas, mulle hakkas meeldima) supi või pajaroa või kastme sisse. & ylearuse kaalika, naeri, pastinaagi, sellerijuure, petersellijuure, pihlakamarja ostaxin meeleldi ära, kui nimetatud saadused saax sobival ajal Talna või suvalisel ajal Paldiskisse liikuma.

Aeda ei ole, keldrit ei ole & sygavkylmast kukub kogu aeg välja koduloomade toitu. Säilita midagi sedamoodi. Ainus võimalus on surnux marineerida, aga siis on kõik kohad jälle purke täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tuleks ja ostaks te varud ära.
järgi on mõned salatid, tundub jah -et need ei lähe ja mõned moosid, 3-4 pd mahla.
marjad hakkavad otsa saama – teeme smuutisid ja sinna need lähevad, seeni on veel sügavkülmas mõned karbid.
Mida saab teha külmutatud suvekõrvitsa kuubikutest – suppi?

Mina olen ka erinevates riisiga pajaroogades kasutanud. Samuti sobib väga hästi ühepajatoidu sisse.

Suppide sisse olen ka pannud kõrvalkoostisosaks, aga see pole eriti meeldinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 23:08; 16.02 20:16; 16.02 20:26; 18.02 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taliharjapäev on 14. jaanuril, mitte 14. veebruaril.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Suvikõrvitsat – küll värsket, riivituna – kasutasin just suurema koguse lasanjet tehes hakkliha-tomatikastme sisse. Küllap sobib külmutatud samuti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 15:01; 13.02 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin ka salved üle. Täitsa laetud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidev ületootmine hoidistamisel, hädaga saab nii, et vähemalt üle-eelmise aasta asjad saab enne uusi ära s66dud, 2016 on veel asju alles. Põhiline on mahlad, moosi ei s66da ega purgisalateid/tomatim6kse ei armasta ka keegi, s66me ka talvel toorsalateid.

Ei ole kunagi aru saanud miks te siis toodate neid hoidiseid sellistes kogustes kui ei ole tarbimist ja see on juba ette teada?
Tegemise rõõm on nii suur? Aga raisatud aeg, materjal, energia, tühja ja mõttetult kui armastusega või siis hoopis kohusetundest tehtud töö, pärast enamjagu tooted prügisse kas see ei ole mõttehetk?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidev ületootmine hoidistamisel, hädaga saab nii, et vähemalt üle-eelmise aasta asjad saab enne uusi ära s66dud, 2016 on veel asju alles. Põhiline on mahlad, moosi ei s66da ega purgisalateid/tomatim6kse ei armasta ka keegi, s66me ka talvel toorsalateid.

Ei ole kunagi aru saanud miks te siis toodate neid hoidiseid sellistes kogustes kui ei ole tarbimist ja see on juba ette teada?
Tegemise rõõm on nii suur? Aga raisatud aeg, materjal, energia, tühja ja mõttetult kui armastusega või siis hoopis kohusetundest tehtud töö, pärast enamjagu tooted prügisse kas see ei ole mõttehetk?

No ma teen puhtalt tellimise peale – pereliikmed igal sügisel tuletavad meelde, et põõsad on vaja puhtaks noppida ja kõik moosiks/mahlaks keeta – pärast talvel hea võtta. Aga talvel need hoidised millegipärast seisavad – pannkooke eelistatakse ilma moosita süüa, mahla ei taha keegi juua. Kui ainult endaga peaksin arvestama, siis minu poolest jääksid kõik marjad lindudele/loomadele söögiks (mina ise moose ega mahlu ei taha).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 21:53; 15.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult teengi puhtalt tegemise r66must, päriselt mulle meeldibki uusi retsepte katsetada jne, eriti kui kraam on olemas. Turult ma moositegemiseks marju ostmas ei käi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 16:39; 15.02 17:27; 16.02 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidev ületootmine hoidistamisel, hädaga saab nii, et vähemalt üle-eelmise aasta asjad saab enne uusi ära s66dud, 2016 on veel asju alles. Põhiline on mahlad, moosi ei s66da ega purgisalateid/tomatim6kse ei armasta ka keegi, s66me ka talvel toorsalateid.

Ei ole kunagi aru saanud miks te siis toodate neid hoidiseid sellistes kogustes kui ei ole tarbimist ja see on juba ette teada?
Tegemise rõõm on nii suur? Aga raisatud aeg, materjal, energia, tühja ja mõttetult kui armastusega või siis hoopis kohusetundest tehtud töö, pärast enamjagu tooted prügisse kas see ei ole mõttehetk?

No ma teen puhtalt tellimise peale – pereliikmed igal sügisel tuletavad meelde, et põõsad on vaja puhtaks noppida ja kõik moosiks/mahlaks keeta – pärast talvel hea võtta. Aga talvel need hoidised millegipärast seisavad – pannkooke eelistatakse ilma moosita süüa, mahla ei taha keegi juua. Kui ainult endaga peaksin arvestama, siis minu poolest jääksid kõik marjad lindudele/loomadele söögiks (mina ise moose ega mahlu ei taha).

Aga kui nad tellivad, siis mis takistab sul ütlemast, et milles küsimus, 2016. aasta moose on veel küll, terve talv otsa hea võtta?

Ma loodan, et vähemalt nemad siis nopivad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 15:16; 15.02 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minul käsi tõuseb iseenesest marju korjama, mahla ja moosi tegema. Metsas tore jalutada, no jäi 30L männiriisikaid ette, no ei astu ju peale, ikka korjad ära. Sama ka kuuseriisikate, puravike ja tõmmuriisikatega, mõnes teises metsas on pilvikud lausa tee peale kasvanud. Metsas satub vägevatele mustikate, pohlade leiukohtadele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 14:32; 15.02 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Törts arusaamatu, et keegi ei tarbi tehtud mahlasid ja moose. Ju siis linnainimesel palju raha.

Endal maakodu jäi järsku tühjaks ja … üks südameopi üle elanud sugulane muu tervisejutu seas mainis, et kui saaks punase sõstra mahla. Ma lasin ta sugulastel (ta ise ei tohi raskusi tõsta) keldrist mõnikümmend liitrit õkva puhast mahla ära viia. Ise niikuinii ei jaksa ära juua.
Mustsõstra mahla ära ei jaganud, selles palju C vitamiini ja kulub ka omal.
Küüslaugu kott on vist põhjatu, panen käe sisse ja tundub, et peaks jagama hakkama. Kevad pole kaugel ja äkki lähevad kasvama.
Vaarika peenarde osas naaber tuli ja uuris ääri veeri. Korjasin enda jao ära ja siis naaber oma lastelastega tegi korraliku töö: naate pole, sügisel ka vanad varred lõigatud. Mulle sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu küll ei saa veel müüa, pool talve on veel ees ja uue saagini on 5 kuud aega. Kui praegu oleks kõik sahver ja külmik tühi, siis oleks pigem see vilets majandamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 16:39; 15.02 17:27; 16.02 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kui oma perest üle jääb, siis saab alati prügikasti juurde maha panna. Ilmselt on keegi ikka, kes hea meelega need sealt üles korjab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 23:08; 16.02 20:16; 16.02 20:26; 18.02 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen suht algaja aiapidaja. Aga nii tore on ISE ENDA asju kasvatada, ISE ENDA PERE tarbeks.

Ma kasvatan kartuleid, porgandeid, rediseid, porrulauku, herneid, tomateid, salatit, tilli, peterselli, sibulat (nii mugulat kui ka rohelist), kabatśokki, mustrõigast, paprikaid, maasikaid, mustsõstraid, tikreid, punaseid sõstraid. Lisaks õunad, kreegid, murelid. Kindlasti on veel midagi, mis kohe ei meenu. Maha panin ka lillkapsast ja brokkolit, aga sel aastal need ebaõnnestusid.

Mulle nii meeldib see tegevus ja tundub, et mida aasta edasi, seda hullemaks läheb 🙂

Tomateid sõin kuni vana-aasta õhtuni. Porrulauku, porgandeid ja sibulat jagus uue aastani. Kabatśokk, roheline sibul, till ja petersell on sügavkülmas. Maasikad (sh metsmaasikad ja mustikad samuti) on sügavkülmas. Kartuleid jagub märtsini.

Maasikamoose ja õunamoodi on kelder täis. Eriti ei lähe, sest saiaga ei söö ja pannkooke teeme harva. Samuti on riiul lookas marineeritud ja soolatud seentest (männiriisikad, kaseriisikad). Lisaks on marineeritud kirsstomateid, marineeritud sibulat ja küüslauku ja mingit tomatimöksi moodi asja. Eriti hästi need meie peres ei lähe. Aga ilmselt panen varsti kodututele prügikasti juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 23:08; 16.02 20:16; 16.02 20:26; 18.02 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kui oma perest üle jääb, siis saab alati prügikasti juurde maha panna. Ilmselt on keegi ikka, kes hea meelega need sealt üles korjab.

seda võib teha ühistu esimees, tõstab su asjad prügikasti ja saadab ühistu meililisti kurja kirja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 13:23; 18.02 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kui oma perest üle jääb, siis saab alati prügikasti juurde maha panna. Ilmselt on keegi ikka, kes hea meelega need sealt üles korjab.

seda võib teha ühistu esimees, tõstab su asjad prügikasti ja saadab ühistu meililisti kurja kirja.

Vaevalt, meil käib kodutuid siin väga suure sagedusega ja suures koguses. Usun, et juba esimene võtaks kõik ära.

Meil on siin ikka riputatud ka korralikumaid jopesid ja jalanõusid väljaspoole prügikasti, konksu otsa. Alati on need kaubaks läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 23:08; 16.02 20:16; 16.02 20:26; 18.02 18:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Kodunurk Kas salved on tühjad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.