Esileht Ilu Kas sampoonitada 1 või 2x?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kas sampoonitada 1 või 2x?

Postitas:

Tere!
Mis on teie arvamus, kas kaks korda peapesul sampooni pannes hoiab juuksed kauem puhtad ka? Kas on üldse vahet? Või saab kahekordse “seebitamisega” juuksed rohkem puhtaks ja püsivad ka kauem puhtad?
Mul on üsna kiiresti rasvaseks minevad juuksed, hiljemalt 3. päeval pean pesema, sest siis on nad päris rasvapulgad. Pesen tavaliselt 1 korra ja ehk tõesti ei saagi juuksed selle 1 sampoonitamisega sügavalt puhtaks. Pean katsetama 2x pesemist, sest no päris rasvase juuksega ta väga ei vahutagi esimene korda. Iluartikleid just lugedes jõudsin järeldusele, et kiiresti rasvaseksminevad juuksed võivad ollagi sellest, et juuksed ei saagi ühe pesukorraga täielikult puhtaks? Ma kogu aeg arvasin, et see 2x pesemine on sampooni raiskamine 😀
https://www.byrdie.com/how-to-shampoo jms
https://www.facebook.com/IlusalongMaribell/posts/1094265450641210/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 14:28; 11.02 17:22; 17.06 11:10; 15.07 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan šampooni vahetada, kui tundub, et puhtaks ei saa.

Aga see, et 3. päeval pesed, on täiesti okei. Minapesen ka ülepäeviti juukseid, kui tahan viisakas välja näha. Kui tööpäeva ei ole ja rohkem kodusem, siis kannatab ka ühe päeva edasi lükata, juuksed enamus ajast nagunii kinni.

võimalus on ka, et kasutad palsamit valesti, siis jääb ka peale pesu ikka halb tulemus. palsamit ei panda peanahale. ja palsamit ei ole üldse palju vaja. Mul endal on väga paksud ja pikad juuksed ja palsamit kasutan ikka suht väikese koguse. palsam tuleb hoolikalt juustest välja loputada.

Õhemate juustega võib katsetada ka kuivšampooni turgutamiseks. paksude juustega küll suht pointless.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 14:14; 19.07 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palsamit ei kasuta üldse, mul suht rikkumata loomulikud juuksed, neile ei olegi vaja palsamit, see teeks veel rutem rasvaseks (õigus, eriti kui valesti kasutada ja peanahasse hõõruda).
Ma isegi sampoonides pole vahet märganud, et mõnega oleks juuksed tunduvalt kauem puhtad.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 11:10; 17.06 14:21; 22.07 08:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal olen 2x pesnud, sest töö on tolmusem(ehitustolm) kui muidu ja soojaga higistab ka rohkem.
Ei ole aru saada, et püsiks kauem puhas. Ikka pean ülepäeva pesema.
Küll aga püsib päev kauem puhas, kui pesen hõbedašampooniga. Aga see jällegi kuivatab otsi meeletult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 18:54; 21.07 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu juuksur õpetas mind 2x pead pesema.
Mõlemal korral võtan šampooni väikese koguse (mitte mitu pumbatäit nagu siin enne kirjutati).
Esimesel korral see peas vahtu ei lähegi hõõrun peamiselt peanaha puhtaks ning loputan välja. Pärast seda teisel korral hakkab ka väike tilk šampooni korralikult vahutama ning sellega pesen kogu pea üle.
Pärast kas mask või palsam (kindlasti rätikukuivadesse juustesse), aeg-ajalt kasutan tavalise asemel sügavpuhastavat šampooni, kuna kasutan palju lakki, mille jäägid jäävad juustesse.
See, kui ruttu juuksed mustaks lähevad, sõltub juuksetüübist. Mina võin igasuguseid trikke teha,aga pean ikka üle päeva pesema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

shampoonitan 2x – lühikesed juuksed, seega pigem pisike kogus mõlemal korral. Rätikukuivadesse palsamit mille pesen välja. Enne föönimist pähejäetav spreipalsam.
Pead pesen kord nädalas, st ei ole rasused juuksed. Mingeid lakke-vahte-vahasid ei kasuta ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 14:49; 19.07 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see juurde annab, et enne palsamit peab juukseid kuivatama? Ma küll ei viitsi juba pead ära kuivatada, siis jälle möksida, uuesti märjaks loputada ja jälle kuivatada. Ei usu, et see rätikuga topelt nühkikine juustele head teeb.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 07:35; 19.07 16:13;
To report this post you need to login first.

Mis see juurde annab, et enne palsamit peab juukseid kuivatama? Ma küll ei viitsi juba pead ära kuivatada, siis jälle möksida, uuesti märjaks loputada ja jälle kuivatada. Ei usu, et see rätikuga topelt nühkikine juustele head teeb.

ei nühi, lihtsalt surun suurema vee välja. Mõte ju selles, et läbimärgadel juustel palsam ei saa mõjuda, raiskamine on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 14:49; 19.07 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu juuksur õpetas mind 2x pead pesema.

Mõlemal korral võtan šampooni väikese koguse (mitte mitu pumbatäit nagu siin enne kirjutati).

Kõik oleneb juuste pikkusest ja paksusest. Ma tunnen ise, et see üks pumbatäis (mida ei tule mul koguseliselt korraga üldse palju) ei liigugi mu peanahal suurt laiali, igasse sektorisse pean eraldi panema. Varasemalt on jäänud mõned kohad natuke mustaks seetõttu ja nüüd olen hoolikam. Kõike tuleb ikka vastavalt oma juuste järgi teha, ei ole ühte kindlat reeglistikku.

Ma muidugi ei tea, mis tööd siin tehakse, et juuksed ja peanahk nii megatolmune, et puhtaks ei saa…aga juuksepesul on mõned oma põhitõed:
1. šampoon on peanahale, palsam juustele. St igasugune tolm tuleb juustest ka veega välja, rasuseks läheb aga peanahk. Nagunii pea juurest saab peanahka šampoonitades ka juuksed pestud, otstest aga pikad juuksed ei tohiks rasused ollagi, kui just megakaua pesemata pole.
2. Juuksed peavad olema väga märjad. St enne šampoonitamist ei väänata juustest vett välja jne vaid tõesti ligund märjad, eriti just pealaelt. Sellisel juhul vahutab kõik kenasti.
3. Kui järgid punkti 2, siis ei tohiks olal meeletut kogust šampooni vaja. Mul on ka väga paksud ning ühtlasi pikad juuksed. šampooni kasutan no ehk 2 cm diameetriga portsu. Vahutab kenasti. Kui juuksed jäävad kuivemad, siis ei vahuta – siis saab alati natuke vett lisad aja vajadusel kohe ka väike törts šampooni, mitte aga ei pese mitu korda.
4. Mitte kunagi ei kuhja oma pikki juukseid pesemise ajal pealaele kokku (välja arvatud maal saunas kausis pestes 🙂 ). Ei nühi oma pikki juukseid mööda pealage laiali, puntrasse. Pesen pealage nii, et juuksed jäävad rippu ning lõpus mudin šampooniste kätega juuksed õrnalt läbi täispikkuses. Ei nühi neid nagu musti sokke:)
5. Palsamit ei ole vaja mitte kahjustatud juustele nagu keegi siin arvas, vaid et juukseid oleks lihtsam kammida peale pesu (pikad juuksed lähevad ju sõlme) ning et nt mütsihooajal ei oleks juuksed elektrit täis. Samuti võib suvel aidata õige palsam päikesest tingitud kahjustuste vältimiseks. Palsamit peaks vältima peanahale panemist, samuti tuleb palsam väga hoolikalt loputada.
6. Kui vähegi võimalik, ei tohiks märgi juukseid kammida. Lasta neil ära kuivada – sirgetest juustest kuivab suurem osa pusasid ise välja ja kuivi juukseid kammides on pusasid vähem ja seega lõhud vähem. Kammimist alustad ikka otstest, mitte pealaelt. Lokkis juukseid tuleks kammida spetsiaalse lokikammiga (pikad laiade vahedega piid), st eemaldad ainult suuremad pusad. lokkis juukseid harjates on kahune efekt, nendega õigetsi toimetades aga efektsed lokid (olen olnud keemilistega). Mida kräsusem, seda vähem peaks kammima, kui just kahune pole eesmärk. Paljud omastarust kammivad lokke välja, aga tulemuseks on ikka kahune…Kui lokid ei meeldi, tuleks sirgendajat kasutada (ise arvan, et lokid on ilusad).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 14:14; 19.07 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Mõte ju selles, et läbimärgadel juustel palsam ei saa mõjuda,

EI SAA MÕJUDA? Jeerum, kus inimestel on ikka veidraid arusaamu. Miks see palsam sinu meelest siis märgadel juustel mõjuda ei saa? Mis keemiline või füüsikaline protsess ta kuivemaks tupsutatud juustel paremini mõjuma paneb?

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 07:35; 19.07 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh issand jumsl. Et su looduslikud shampoonid polegi keemilised ühendid?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Mõte ju selles, et läbimärgadel juustel palsam ei saa mõjuda,

EI SAA MÕJUDA? Jeerum, kus inimestel on ikka veidraid arusaamu. Miks see palsam sinu meelest siis märgadel juustel mõjuda ei saa? Mis keemiline või füüsikaline protsess ta kuivemaks tupsutatud juustel paremini mõjuma paneb?

Märgadel juustel kasutades palsam lahjeneb ja libiseb juuksepinnalt maha ja kui vesi on juuksekarva sees, siis palsam lihtsalt ei mahu sinna enam. Vähemalt juuksur ütleb nii.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Mõte ju selles, et läbimärgadel juustel palsam ei saa mõjuda,

EI SAA MÕJUDA? Jeerum, kus inimestel on ikka veidraid arusaamu. Miks see palsam sinu meelest siis märgadel juustel mõjuda ei saa? Mis keemiline või füüsikaline protsess ta kuivemaks tupsutatud juustel paremini mõjuma paneb?

Ei saa mõjuda – oli veidi ebatäpne, aga tõesti ei saa. Põhjus pole rohkem füüsikaline kui asjaolu, et palsam libiseb liigmärjalt juukselt maha enne kui oma töö juukse peal ära saab teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 23:28; 23.07 10:20; 23.07 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poolpikad, paksud, lokkis juuksed on, piisab kui pesen korra nädalas, aga kuna käin trennis pesen tihemini.
Mina lahjendad šampooni ja pesen 2x. Palsami hõõrun peopesade vahel laial ja tõmban mööda juukseid juureest otsteni. Kui palsamit ei paneks, siis ei suudaks juukseid üldse lahti kammida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul küll palsam märgadelt juustelt maha ei libise. ei näe mingit põhjust vahepeal rätikut märjaks tegema hakata, kasutu jauramine.
aga eks peapesemisega ole erinevaid harjumusi. kord oli siin teema, kus väideti, et juukseid peab pesema pea alaspidi, muidu minevat pealae pealt juuksed hõredaks, kui vett otse lagipähe lasta 😀

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul küll palsam märgadelt juustelt maha ei libise. ei näe mingit põhjust vahepeal rätikut märjaks tegema hakata, kasutu jauramine.

aga eks peapesemisega ole erinevaid harjumusi. kord oli siin teema, kus väideti, et juukseid peab pesema pea alaspidi, muidu minevat pealae pealt juuksed hõredaks, kui vett otse lagipähe lasta ????

Mina näiteks olen ka alati vaid kätega juuksed palsami jaoks välja väänanud ja eile ma siis siinse jutu peale proovisin rätiga kuivatada.
Peab ütlema, et tulemus on tõesti palju palju parem. Eile oli lausa probleem, et patsikumm peas püsiks, kuna juuksed olid nii pehmed ja siledad!
Mina igaljuhul hakkangi nii tegema.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 18:54; 21.07 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

EI SAA MÕJUDA? Jeerum, kus inimestel on ikka veidraid arusaamu.

Juuksurid on rääkinud seda aastaid, see soovitus on nii vana vast isegi niikaua kui palsam üldse turul on, pudelite peal on kirjas kasutamisõpetus “kanda niisketele / rätikukuivadele juustele”. Aga ei, kägu pole kuulnud, pole näinud, ainult jaurab..

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 11:10; 17.06 14:21; 22.07 08:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

EI SAA MÕJUDA? Jeerum, kus inimestel on ikka veidraid arusaamu. Miks see palsam sinu meelest siis märgadel juustel mõjuda ei saa? Mis keemiline või füüsikaline protsess ta kuivemaks tupsutatud juustel paremini mõjuma paneb?

Päriselt ei saa aru, et kuivematel juustel on palsam kontsentreeritum, vesimärgadel lahjem?
Kui sa nt kangalt plekki eemaldad, kas sa siis näed vahet, kas panna puhast pesuvahendit otse niiskele kangale või sorts vette ja siis seda riideeset seal suures vees lobistada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul küll palsam märgadelt juustelt maha ei libise. ei näe mingit põhjust vahepeal rätikut märjaks tegema hakata, kasutu jauramine.

Aga sa proovi! 😉

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 23:28; 23.07 10:20; 23.07 22:26;
To report this post you need to login first.

minul küll palsam märgadelt juustelt maha ei libise. ei näe mingit põhjust vahepeal rätikut märjaks tegema hakata, kasutu jauramine.

Aga sa proovi! ????

ma arvan, et seda on elu jooksul kõik jõudnud proovida, kasvõi kogemata.
mina ei näe ka mingit vahet. vahe on siis, kui palsamit liiga vähe või parasjagu palju panna. Ärakuivatatud juustesse tuleb seda paratamatult rohkem panna ja sellest see tunne tekibki, et mõjub paremini. Tgelikult on lihtsalt kogus suurem.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärakuivatatud juustesse tuleb seda paratamatult rohkem panna ja sellest see tunne tekibki, et mõjub paremini. Tgelikult on lihtsalt kogus suurem.

Mis “paratamatult”? Minul on just märgade juuste puhul see tunne, et vaja rohkem palsamit panna. Kui hakkasin kergelt üle kuivatama, kulub pigem vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 23:28; 23.07 10:20; 23.07 22:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu Kas sampoonitada 1 või 2x?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.