Esileht Hobinurk Kas sari “Ämmaemand” on hea?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kas sari “Ämmaemand” on hea?

Postitas:

Märkasin, et Jupiteris on kõik hooajad, vaatasin esimese hooaja esimese osa ära. Justkui paljulubav. Aga kas liiga fookuses pole lõputu sünnitamine? Või on ikka sisukam? Sel lausa 8 hooaega. Et kas on huvitav või läheb üksluiseks?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 23:15; 24.05 09:41; 29.05 17:08; 29.05 21:02;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sa vist mõtled “Kutsuge ämmaemand”? See on tõesti väga hea sari ja kindlasti soovitan vaadata.

Muidugi seal on palju sünnitamist, kuid tegelikkuses see on sarjas vaid väike osa. Fookuses on erinevad lood lapseootel emadest, mille läbi näidatakse toonast elu 1950ndate lõpul ja 1960ndate esimesel poolel – millistes oludes elati, kuidas lapsed sündisid, milline oli arstiabi jne ning sünnitused on seal lihtsalt osad kõigist nendest lugudest. Iga osa on nagu eraldi juhtum ning kõike kujutatakse väga autentselt, kuid maitsekalt. Esimeste hooaegade lood on kõik päriselt juhtunud lugudele põhinevad.

Ja need ämmaemandad olid pealekauba samaaegselt ka piirkonna medõed, niiet seal ei ole ainult lapseootel emade juhtumid, vaid ka lood muudest inimestest, kes nende õdede-ämmaemandate hoole all olid.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 01:02; 24.05 17:27; 05.07 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mood, muusika, elustiil, elulaad, tegemised, seotus religiooniga, kaotused, võidud, leppimised.
Perekondlikud lood, petmised jms – tõeliselt kvaliteetne sari.
Hästi kirjutatud alusmaterjal, hea film, head näitlejad.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu tagasiside eest, asun vaatama!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 23:15; 24.05 09:41; 29.05 17:08; 29.05 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea sari. Vaatasin ETV pealt. Nii meeldis. Mõnikord oli ka väga kurb.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 10:40; 24.05 20:45; 05.07 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt mulle ka meeldis, aga veidi liiga imal ja klišeelik kohati. Halvad muutuvad headeks ja lepivad kõik omavahel ära jne. Selline veidi lapsik. Teravama materjali armstajatele vbl liiga läila, aga perefilmiks sobib.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 11:22; 24.05 20:38; 29.05 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea sari. Vaatasin ETV pealt. Nii meeldis. Mõnikord oli ka väga kurb.

Aga see oli kuidagi ilus kurbus!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt mulle ka meeldis, aga veidi liiga imal ja klišeelik kohati. Halvad muutuvad headeks ja lepivad kõik omavahel ära jne. Selline veidi lapsik. Teravama materjali armstajatele vbl liiga läila, aga perefilmiks sobib.

Sest selle sarja eesmärk on näidata, kuidas inimesed keeruliste olukordadega toime tulid ja kuidas kõige kiuste elu edasi läks, sest nad ei olnud tänapäevased vingatsid, kes iga väiksema mure peale kiunuma pistavad, vaid selg löödi sirgu ja hakati lahendusi otsima. Seega loomulikult seisneb mõnikord lahendus selles, et inimene muudab oma suhtumist, omavahel lepitakse ära jne. Samas on seal ka palju päris traagilisi lugusid ja selliseid, millel ei olegi helget lõppu, aga kuna siin võib käia inimesi, kes sarja ei ole näinud, siis ma ei hakka siia spoilereid panema.

Nende lugude laiem mõte seisneb selles, et isegi kõige lootusetumates olukordades need medõed-ämmaemandad võtavad alati nende inimeste aitamiseks midagi ette, mitte ei vaata lihtsalt niisama pealt.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 01:02; 24.05 17:27; 05.07 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt mulle ka meeldis, aga veidi liiga imal ja klišeelik kohati. Halvad muutuvad headeks ja lepivad kõik omavahel ära jne. Selline veidi lapsik. Teravama materjali armstajatele vbl liiga läila, aga perefilmiks sobib.

Sest selle sarja eesmärk on näidata, kuidas inimesed keeruliste olukordadega toime tulid ja kuidas kõige kiuste elu edasi läks, sest nad ei olnud tänapäevased vingatsid, kes iga väiksema mure peale kiunuma pistavad, vaid selg löödi sirgu ja hakati lahendusi otsima. Seega loomulikult seisneb mõnikord lahendus selles, et inimene muudab oma suhtumist, omavahel lepitakse ära jne. Samas on seal ka palju päris traagilisi lugusid ja selliseid, millel ei olegi helget lõppu, aga kuna siin võib käia inimesi, kes sarja ei ole näinud, siis ma ei hakka siia spoilereid panema.

Nende lugude laiem mõte seisneb selles, et isegi kõige lootusetumates olukordades need medõed-ämmaemandad võtavad alati nende inimeste aitamiseks midagi ette, mitte ei vaata lihtsalt niisama pealt.

Jah, ma mõistan kõike seda, ütlesin lihtsalt, et see on veidi häiriv ja lääge. Minu arvamus. Igal on oma eelistused, vastasin, nagu minu jaoks on.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 11:22; 24.05 20:38; 29.05 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt infoks, et 30.mail hakkab ETV pealt uus hooaeg ????
Ammu juba ootasin ????

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 10:40; 24.05 20:45; 05.07 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teema selle klistiiriga on?
Ei ole ise sünnitanud, aga pole kuulnud, et seda tänapäeval tehtaks. Imelik, et siis tehti, kui hügieen oli hoopis teisel tasemel. Tänapäeval võib kogu pask lipata sünnituse ajal ju.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 23:15; 24.05 09:41; 29.05 17:08; 29.05 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teema selle klistiiriga on?

Ei ole ise sünnitanud, aga pole kuulnud, et seda tänapäeval tehtaks. Imelik, et siis tehti, kui hügieen oli hoopis teisel tasemel. Tänapäeval võib kogu pask lipata sünnituse ajal ju.

Kas sul on jäänud mulje, et tegevus toimub tänapäeval?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 11:22; 24.05 20:38; 29.05 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teema selle klistiiriga on?

Ei ole ise sünnitanud, aga pole kuulnud, et seda tänapäeval tehtaks. Imelik, et siis tehti, kui hügieen oli hoopis teisel tasemel. Tänapäeval võib kogu pask lipata sünnituse ajal ju.

Kas sul on jäänud mulje, et tegevus toimub tänapäeval?

Misasja? Ma räägin ju, et TOL ajal suhtuti ju hügieeni teisiti, ometigi peeti klistiiri tähtsaks. Aga tänapäeval enam ei peeta. Et millest see tuleb.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 23:15; 24.05 09:41; 29.05 17:08; 29.05 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ikka just seepärast tehti, et sünnituse ajal kakat ei tuleks.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 21:07; 01.08 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silla saladus on parem.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen vahel seda juhtunud hooaegade keskel vaatama(ei tea isegi mitmendat etv näitas) aga isegi hooaja kekskel on huvitav. Juhtusin vaatama seda hooaega, kui ühe ämmaemanda vanaema läks vangi ebaseaduslike abortide eest ja oli mingi pimeda ema teema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just vaatasin eilset osa järgi. Nii kurb. Pisike Warren.. Saan aru, et sari a reaalselt ju juhtub ka selliseid asju.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 10:40; 24.05 20:45; 05.07 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just vaatasin eilset osa järgi. Nii kurb. Pisike Warren.. Saan aru, et sari a reaalselt ju juhtub ka selliseid asju.

See oli tõesti selline “ulu end või segaseks” osa. Tegelikult mulle sellised pisarakiskumised ei meeldi, aga ikka pidin vaatama. Warrenist ja tema vanematest oli väga kahju ja sellest, et niisuguseid asju üldse juhtuda võib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küsimus – millal see nunnandus taandus? Seriaalis tundub ikka väga oluline roll neil olevat ühes vaesemas kogukonnas. Ja kõik nii mõistvad seal. Samas meenub ajaloost, kui Iirimaal saadeti lapsega vallalised tüdrukud ja ka muidu “pahad” tüdrukud nunnade juurde, kes nendega jõledaid asju tegid (nt film Magdaleena õed). See kestis lausa veel 90ndate keskpaigani.
Aga need Inglise nunnad on hoopis teine äärmus – ülim headus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 22:40; 06.07 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küsimus – millal see nunnandus taandus? Seriaalis tundub ikka väga oluline roll neil olevat ühes vaesemas kogukonnas. Ja kõik nii mõistvad seal. Samas meenub ajaloost, kui Iirimaal saadeti lapsega vallalised tüdrukud ja ka muidu “pahad” tüdrukud nunnade juurde, kes nendega jõledaid asju tegid (nt film Magdaleena õed). See kestis lausa veel 90ndate keskpaigani.

Aga need Inglise nunnad on hoopis teine äärmus – ülim headus.

Need on kaks väga erinevat asja.

Need Iirimaa nunnad põhimõtteliselt karistasid lapsega tüdrukuid kui “langenud naisi”, sest tolleaegses rangelt katoliiklikus ning kaasaegses mõistes vähesallivas ühiskonnas olid nad justkui häbiplekk ning see töö, mida nad seal pidid oma ülalpidamise eest tegema, oli neile justkui patukahetsuseks ja ka ainsaks võimaluseks olukorrast enam-vähem väärikalt välja tulla.

Selle sarja nunnad on aga anglikaani fiktiivse St Raymond Nonnatuse ordu nunnad, kes on pühendunud kogukonna tervise eest hoolitsemisele, ehk nad töötavad medõde ja ämmaemandatena kõigi oma kogukonna liikmete heaks sõltumata nende religioonist, taustast, tõekspidamistest jne, sest see on nende missioon ja elu eesmärk. Ja kogukonna inimestel on nende vastu omakorda väga suur lugupidamine ka siis, kui need inimesed nunnade usust suurt midagi ei arva, ja tulemuseks on vastastikune austus.

Missioon ongi siinkohal see märksõna. Nende Iiri nunnade missioon oli “langenud naiste” karistamine ja ümberkasvatamine, St Raymond Nonnatuse nunnade missioon on aga seista kõigi oma hoolealuste heaolu eest ja neid toetada, kui nad kuskilt mujalt toetust ei leidnud. Ma mäletan erinevatest hooaegadest vähemalt kahte lugu, kus nad aitasid üksikemal leida töö- ja elukoht, et naine ei peaks oma lapsest sunniviisiliselt loobuma.

Loe nt neid raamatuid, millel sari põhineb, seal on nunnade roll East Endis väga hästi lahti seletatud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 01:02; 24.05 17:27; 05.07 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsuge ämmaemand oli mu lemmik sari paar aastat tagasi. Ei teadnud mina, et sellel uued hooajad väljas ja ei olnud mina kuulnud Jupiterist, kust kõiki neid tasuta vadata saab. ???? Perekoolist ikka kasu ka ????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see huvitava ja ajastutruu seriaal. Mõtlen, et kui maha jäänud oli see õnnetu nõukogude liit – seal juba ammu naerugaas kasutusel, sünnitati sellises sõbralikus ja toetavas keskkonnas (meil ei lastud isagi lapsele lihi enne, kui ema haiglast välja sai).
Samuti kajastati talidomiidi tagajärgi jne.
Natuke naiivne mõnes mõttes on, aga ei peagi olema peks, seks ja draama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2002 aaatal tehti mulle ka enne sünnitust klistiiri, 2005 enam ei tehtud.

Aga sari on hea, algusest peale vaadanud. Nüüd rasedana eriti pisarakiskuja sari, eriti oli seda viimane osa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küsimus – millal see nunnandus taandus? Seriaalis tundub ikka väga oluline roll neil olevat ühes vaesemas kogukonnas. Ja kõik nii mõistvad seal. Samas meenub ajaloost, kui Iirimaal saadeti lapsega vallalised tüdrukud ja ka muidu “pahad” tüdrukud nunnade juurde, kes nendega jõledaid asju tegid (nt film Magdaleena õed). See kestis lausa veel 90ndate keskpaigani.

Aga need Inglise nunnad on hoopis teine äärmus – ülim headus.

Need on kaks väga erinevat asja.

Need Iirimaa nunnad põhimõtteliselt karistasid lapsega tüdrukuid kui “langenud naisi”, sest tolleaegses rangelt katoliiklikus ning kaasaegses mõistes vähesallivas ühiskonnas olid nad justkui häbiplekk ning see töö, mida nad seal pidid oma ülalpidamise eest tegema, oli neile justkui patukahetsuseks ja ka ainsaks võimaluseks olukorrast enam-vähem väärikalt välja tulla.

Selle sarja nunnad on aga anglikaani fiktiivse St Raymond Nonnatuse ordu nunnad, kes on pühendunud kogukonna tervise eest hoolitsemisele, ehk nad töötavad medõde ja ämmaemandatena kõigi oma kogukonna liikmete heaks sõltumata nende religioonist, taustast, tõekspidamistest jne, sest see on nende missioon ja elu eesmärk. Ja kogukonna inimestel on nende vastu omakorda väga suur lugupidamine ka siis, kui need inimesed nunnade usust suurt midagi ei arva, ja tulemuseks on vastastikune austus.

Missioon ongi siinkohal see märksõna. Nende Iiri nunnade missioon oli “langenud naiste” karistamine ja ümberkasvatamine, St Raymond Nonnatuse nunnade missioon on aga seista kõigi oma hoolealuste heaolu eest ja neid toetada, kui nad kuskilt mujalt toetust ei leidnud. Ma mäletan erinevatest hooaegadest vähemalt kahte lugu, kus nad aitasid üksikemal leida töö- ja elukoht, et naine ei peaks oma lapsest sunniviisiliselt loobuma.

Loe nt neid raamatuid, millel sari põhineb, seal on nunnade roll East Endis väga hästi lahti seletatud.

Suur tänu selgitamast!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 22:40; 06.07 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis neist lesbitüdrukutest sai? See punapea saabus tagasi, kallistasid ja rohkem pole üldse kuulda nagu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 21:07; 01.08 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis neist lesbitüdrukutest sai? See punapea saabus tagasi, kallistasid ja rohkem pole üldse kuulda nagu?

Punapea sai isa käest päranduse ja tema ja ta medõest kallim kolisid välismaale. Nunnad said jõuludeks kaardi, mille all olid nende kahe nimed ja nende kutsika käpajalg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Hobinurk Kas sari “Ämmaemand” on hea?