Esileht Veebikonstaabel Kas seadus kaitseb kinnise meililisti kirjavahetust?

1 postitus (kokku 1)

Teema: Kas seadus kaitseb kinnise meililisti kirjavahetust?

Postitas:
Kägu

Praegusajal on konfidentsiaalsuse taotlemisega mindud juba üsna kaugele, lõpetades sellega, et lasteaiapeol ei tohi enam oma last pildistadagi (kartuses, et äkki jääb mõnest võõrast lapsest ka juhtumisi midagi peale ja see võib teda väidetavalt kahjustada). Samas aga mõnes teises olukorras võib konfidentsiaalsust rikkuda palju kulub, tekitades ka reaalselt lapse heaolu kahjustava olukorra.

Lasteaia rühmas postitas üks majanduslikult väga heal järjel olev lapsevanem lapsevanemate kinnisesse meililisti kirja, kus kutsus vanemaid üles tegema rahalist korjandust ja viima lasteaia õue territooriumil läbi suuremad remonditööd (asfaltkatte rajamine ja uue, väidetavalt eriliselt lapsesõbraliku ja seega ka kuluka piirdeaia ehitamine). Ta pakkus välja, et iga pere võiks kingitusse panustada 400 eurot ning soovis, et vanemad vastaksid talle. Vanemad tegidki seda – vestlus meililistis kiskus kohati üsna tuliseks. Osa vanemaid olid vastu, teatades, et neil ei ole selleks vahendeid. Too lapsevanem esitas selle peale provotseeriva alatooniga väiteid stiilis “kas sa siis oma last ei armasta”. Selline jutt ärritas paljusid ja mitmed vastasid seepeale juba üsna kurjalt, tehes ärritusest tingituna lasteaia kohta negatiivseid vihjeid (vihjete mõte oli, et ei soovita korjanduses osaleda).

Ning seejärel saatis too vestluse algatanud lapsevanem kogu selle pika meilijada, mis pärines kinnisest lapsevanemate meililistist, ootamatult lasteaia õpetajatele ning juhatajale. Luba ta ei küsinud. Lapsevanemad said teost teada ainult seekaudu, et too lapsevanem saatis juhataja vastuse (mille taga oli endiselt pikk meilijada alles) lapsevanematele lugemiseks. Loomulikult kirjutas juhataja ainult üht: et ta on väga tänulik nendele hoolivatele lapsevanematele, kellele läheb korda nende lapse heaolu ja kes on valmis panustama ja ootab väga remondi algust.

Mõne aja möödudes hakkas tulema signaale, et lasteaias on olnud märgata laste vahel vahe tegemist. Vanematel on tekkinud kahtlused, et on esinenud laste tõrjumist või eelistamist vastavalt sellele, kes tolles pikas meilivahetuses pooldas lasteaiale annetamist ja kes oli vastu. Kindlalt siin midagi tõestada muidugi ei saa, aga küsimus on laiem: kas Eesti seadused lubavad kinnise meililisti sisu saata omavoliliselt edasi kolmandatele isikutele? Eriti juhul, kui tekkida võib huvide konflikt? Tänan vastamast!

0
-2
Please wait...

1 postitus (kokku 1)


Esileht Veebikonstaabel Kas seadus kaitseb kinnise meililisti kirjavahetust?