Esileht Kodunurk Kas seadus kohustab?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kas seadus kohustab?

Postitas:

Kas seadus kohustab vahetama elektrijuhtmeid, varuma küünlaid, toidutagavara?
Meil käis suitsuanduri kontroll ja no see absurd.
Aga kui mul pole raha, et vahetada juhtmeid, et saan trahvi või? Ok, mul on nad vahetatud, kui reaalselt? Hästi ärritunud ol8d, et mul polegi terveks eluks tangaineid varutud jne. Küünlaid ka pole. Ikka väga hull. Minu meelest ei ole see seaduslik, nagu suitsuandur või on?

+4
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 23:15; 16.02 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seadus kohustab suitusandurit paigaldama:

https://www.riigiteataja.ee/akt/131052018010

§ 32. Tuleohutuspaigaldise projekteerimisele, paigaldamisele, kontrollimisele ja hooldamisele esitatavad nõuded

(3) Elamu või korteri omanik peab elamu või korteri vähemalt ühe ruumi varustama autonoomse tulekahjusignalisatsioonianduriga.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit trahvi ei saa, kui pole kuivaineid ja küünlaid. Nad on suht hulluks läinud selle asjaga.
Raalselt pole neist küünaldest ja tangainetest mingit kasu, kui elekter kaob ütlevad üles nii küttesüsteem kui vesi ja kanalisatsioon. Kui pumbad ei löö on korrusmajade esimeste korruste korterites kohe p..auputus. Kõrgemal lihtsalt haiseb ja vett pole. Sööd kuivi kaerahelbeid küünlavalgel?

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 23:26; 16.02 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suitsuandurikontroll kontrollib, kas kodus on tangaineid??? ????

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suitsuandurikontroll kontrollib, kas kodus on tangaineid??? ????

Jah, see kõik on Päästeameti teema. Ilmselt nad küll otseselt ei sori köögikappides aga küsivad küll.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 23:26; 16.02 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil on nii suitsu kui vinguandur olemas.
Aga elektrijuhtmete vahetus? Paljudel pole raha selleks.
Mul on taskulamp aga no ei ole küünlainimene. Siis uuriti, et mis tsngaineid ja , oi..neid ka pole. Peab olema. Varuge. Kõigil peab.
Tegelikult ka?
Ei varu ma ei küünlaid, ega kuivaineid, kobserve…

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 23:15; 16.02 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päästeamet teeb ja tegi ka teil korraga 2 asja: KONTROLLIB (suitsuandur, kütteseadmete korrashoid sh korstnapühkija akt, üldine ohutus sh elektrijuhtmed jne) ning NÕUSTAB.
Jah, kui juba soovitati vahetada, siis on elektrijuhtmed sellises seisus, et tasuks tegelda…kui olukord olnuks väga hull, lülitanuks nad elektri välja ja teinuks vahetamise kohustuslikuks, nagu tuleohtliku pliidi v ahju puhul keelataksegi kütmine nendega.

Nõustamise alla kuulub nii küsimine kui soovitamine, et kas olete teadlik ja valmistunud kriisiolukordadeks. Keegi ei saa sundida ostma koju konserve, küünlaid, patareisid, hoida varuks joogivett jne ja nende puudumise eest ei karistata (või karistate end ise sellega, et hädaolukorras n tormi, lumetuisu vms tõttu kodus “vangis” olles te ei saa patareiraadiost infot, küünalt valgustuseks süüdata, konservi süüa ja vett juua ja autos pole ka piisavalt bensiini, et evakueeruda kui võimalik…)

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 07:38; 17.02 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kriisiolukorraks valmistumine ei ole seaduslik kohustus.
Ja päästeamet teeb seda kriisinõustamist-valmistumise juhendamist juba ammu, pole vaja hakata jälle oma viirusepaanikaga “nad teavad, aga ei räägi!” jaurama (see viimane oli mõeldud meie koroona-püsipaanikule). Ka praeguste tormidega võib väiksem asula või linnaosa olla elektrita jne.
Mida tangudega teha annab, õues lõkkel putru keeta või? Ikka natuke asjalikumaid konserve jms tasub varuda, mida saab süüa nii külmalt kui soojalt ja mis seisavad aastaid, kui vaja ei ole. Ja no küünal ja/või taskulamp peaks ikka igas majapidamises olema, kindlas kohas, et teaks otsida, see on ikka niiii elementaarne. Meil on isegi hädaolukorra seadus olemas, vastu võetud 2017.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 12:51; 17.02 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka natuke asjalikumaid konserve jms tasub varuda, mida saab süüa nii külmalt kui soojalt ja mis seisavad aastaid, kui vaja ei ole.

Sa lohutad mind – ma tegin hiljaaegu roaks konservid “best before 2010”.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 13:20; 17.02 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäid ellu, nagu näha 😀 ja loodevasti ei saanud kõhuhädagi. Aga neid ei pea ju 12+a hoidma, võiks mõned aeg-ajalt ka uuendada ja üldse teada, mis kodus olemas on. Metallkarpides lihakonservide säilivusaeg on vähemalt 3a, purgisuppidel peast ei tea, aga mitte palju vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 12:51; 17.02 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah aga kes see tahab mingeid konserve süüa, kui näljahäda käes pole? Mul on kartulipudrupulbrit ka – no ei tõuse käsi seda tarvitama, kui kartulid majas ja koorida jaksan.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 13:20; 17.02 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin niipidi, et kas ma olen kohustatud selle Päästeameti kontrolli üldse tuppa laskma?
Kas nad lepivad eelnevalt aja kokku? Või tulevad lihtsalt suvalisel hetkel ukse taha?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.rescue.ee/files/2018-09/tuleohutuse-seaduse-kasiraamat-2013.pdf?f254088d05

Tahtsin teha pikemad tsiteeringud sulle vastates aga Perekool ei luba, seega loe ja saad teada.

Jah, on õigus siseneda, jah, pead sisse laskma. Jah, võivad tulla kohe aga võid ka paluda tulla muul (sulle sobivamal) ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 07:38; 17.02 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit trahvi ei saa, kui pole kuivaineid ja küünlaid. Nad on suht hulluks läinud selle asjaga.

Raalselt pole neist küünaldest ja tangainetest mingit kasu, kui elekter kaob ütlevad üles nii küttesüsteem kui vesi ja kanalisatsioon. Kui pumbad ei löö on korrusmajade esimeste korruste korterites kohe p..auputus. Kõrgemal lihtsalt haiseb ja vett pole. Sööd kuivi kaerahelbeid küünlavalgel?

Hallo, varude all on mõeldud ikka enamat kui vaid kaerahelbed ja küünlad. Nädala varud peaksid välja nägema sellised:
https://www.naiskodukaitse.ee/Varude_kogumisest_3702

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 17:52; 18.02 09:31; 19.02 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks mõnele ei meeldi, et tema (tule)ohutuse üle teostatakse kontrolli? Tegelikult võiks pääasteteenistus esitafa ka küsimuse, kas teil majale kindlustus on. Kahjuks on tavaline, et seda ei ole ja kui maja maha põleb – hakatakse sotsiaalmeedia kaudu raha koguma.
Tänu sellistele kontrollidele, nõustamistele võite ellu jääda!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit trahvi ei saa, kui pole kuivaineid ja küünlaid. Nad on suht hulluks läinud selle asjaga.

Raalselt pole neist küünaldest ja tangainetest mingit kasu, kui elekter kaob ütlevad üles nii küttesüsteem kui vesi ja kanalisatsioon. Kui pumbad ei löö on korrusmajade esimeste korruste korterites kohe p..auputus. Kõrgemal lihtsalt haiseb ja vett pole. Sööd kuivi kaerahelbeid küünlavalgel?

Hallo, varude all on mõeldud ikka enamat kui vaid kaerahelbed ja küünlad. Nädala varud peaksid välja nägema sellised:

https://www.naiskodukaitse.ee/Varude_kogumisest_3702

Ja milline tainas naiskodukaitse linki miinustaks? 🙂 See, kellele sellised asjad on üllatus, pole elus töö juures kriisikoolitust läbinud?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 17:52; 18.02 09:31; 19.02 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu sa vingud, miks nõutakse. Aga tead, nendelt nõutakse ka. Te pole tähele pannud, mis viimasel ajal on? On torm ja pidev vingumine, MIKS ei hoiatatud, miks võttis nii kaua aega elektri taastamine, miks, miks, miks. Kui midagi juhtub, on sinusugused jälle esimesed vingumas, et näe, lapsed olid 3 päeva näljas.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seadus kohustab vahetama elektrijuhtmeid, varuma küünlaid, toidutagavara?

Meil käis suitsuanduri kontroll ja no see absurd.

Aga kui mul pole raha, et vahetada juhtmeid, et saan trahvi või? Ok, mul on nad vahetatud, kui reaalselt? Hästi ärritunud ol8d, et mul polegi terveks eluks tangaineid varutud jne. Küünlaid ka pole. Ikka väga hull. Minu meelest ei ole see seaduslik, nagu suitsuandur või on?

ma ei söögi äkki tangu, elamisse mingit varu korjama ei hakka, ma oleks ka kohe ärritunud.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende valmisoleku juttudega meenub mulle alati E. Baskini nali – “… mul on vann ääreni täis… vett, vett, vett, mis te siis mõtlesite….” Kuidagi mõttetu tundub meeletuid varusid pidada, kui pikamajalise elektri katkestusega kaob kohe ka küte (lõket Tallinna korteri põrandale ei tee ju) ja ka söögitegemise võimalus (ok, lühiajaliseks matkapliit). Seega niivõinaa on sel juhul eesmärk jõuda maale, kus kaevuvesi, ahjuküte, hoidised.
Kõige rohkem paneb mind muretsema vesi, mis oleks problemaatiline. Soovitusliku 2+1 l inimese kohta ööpäevas ja nädala varu on ikka pärsi suur kogus (minu joaks siiski raiskamine, sest ilselt läheks raisku, kuna pole pimedat ja jahedat ruumi korteris, kõigil korteritel ei pruugi olla jahedas suurt panipaika) pidevalt igaks juhuks hoida. Kuivaineid on jooksvad varud (neid, mida kasutame), aga pakisuppide varu on nutune. See-eest on keldris oma valmistatud supipõhjad jm hoidisd, mahlad, mõned aedviljad, mis kindlasti nädala jagu eluvaimu sees aitavad hoida (kannatab ka ilma veeta).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on õigus siseneda, jah, pead sisse laskma. Jah, võivad tulla kohe aga võid ka paluda tulla muul (sulle sobivamal) ajal.

Huvitav… Ma elasin pikalt teades, et mul on kohustus lasta ruumidesse politseid, päästet, elektrikontrolli jne. Siis üle-eelmisel suvel nägin poodi jalutades kuidas üks inimene seisis oma maja uksel ja lärmas politseile, et mina teid tuppa küll ei lase. Nii jäigi.
Pärast seda olen arvanud, et mul on õigus keelduda, kui tulevad mingisuguste paberitega, las tulevad.
Kuidas siis on?
Põhimõtteliselt mind väga ärritaks, kui keegi küsiks kui palju mul tangaineid kapis on.
Aga oma perega saaksime arvatavasti kuu aega ära elatud, kelder hoidiseid, kartulit täis jne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varu mida tahad, aga 1 päeva ilma elektriga peaks igaüks vastu pidama. Kui lapsi peres pole, siis võid nälgida ka kuni tekib võimalus mingit toitu hankida. Kui on lapsed, peaks veidi ikkagi mõtlema, et vajadusel 3-4 päeva suudaks oma toiduga ja elektrita hakkama saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsi peres pole, siis võid nälgida ka kuni tekib võimalus mingit toitu hankida.

Nimeta see ümber paastumiseks ning probleem kaob üldse. ????

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 17:52; 18.02 09:31; 19.02 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks mõnele ei meeldi, et tema (tule)ohutuse üle teostatakse kontrolli? Tegelikult võiks pääasteteenistus esitafa ka küsimuse, kas teil majale kindlustus on. Kahjuks on tavaline, et seda ei ole ja kui maja maha põleb – hakatakse sotsiaalmeedia kaudu raha koguma.

Tänu sellistele kontrollidele, nõustamistele võite ellu jääda!

Isegi kui on kindlustus, siis esimene idee on ikkagi kerjama joosta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin niipidi, et kas ma olen kohustatud selle Päästeameti kontrolli üldse tuppa laskma?

Kas nad lepivad eelnevalt aja kokku? Või tulevad lihtsalt suvalisel hetkel ukse taha?

nad ikka lepivad aja kokku eelnevalt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elektrijuhtmeid pole kohustuslik vahetada, kuid kui on soovitatud, siis on mõistlik see plaani võtta. Usu mind, isegi kui vahetuseks raha pole, siis pikemas perspektiivis on juhtmete vahetus tunduvalt odavam, kui mahapõlenud maja ja sisustuse taastamine või uue elukoha otsimine, rääkimata lähikondsete matmisest, lisaks edaspidised kulud ning saamata tulud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et need inimesed kes on vihased, et peavad tõestama elementaarsete tuleohutusnõuete tagamist ja on vihased on need, kes neid nõudeid rikuvad.

Needsamad inimesed, kes on igasuguseks kriisiks täiesti ettevalmistumata on need, kes on esimesed karjuma kriisi situatsioonis, et RIIK ei ole MINU jaoks midagi teinud. Olenemata sellest, et aastaid on räägitud elementaarsest vajadusest saada lühiajaliselt kriisisituatsioonis hakkama.

Ainukene jaburus riigi poolt saadetud nõuannetes (kodusteks varudeks) on tõesti vee hulk – kus peaks olema võimalik ladustada näiteks viieliikmelisel perel kolmetoalises korteris näiteks nädala jagu vett? Õnnetus ei hüüa tulles ja ei tasuks nagu loota, et inimestel on võimalik vett varuda. Arvan, et riigi kohustus oleks tagada mingisugused elementaarsed veevõtukohad ka tiheasustusaladel. Maal on ligipääs kaevudele veel olemas, aga kuidas peaks käituma keskmine lasnamäelane?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei kontrolli kellegi kuivaineid või küünlaid. Kui sul keegi nii elamisse sisse tungis ja nõudis, et näita suitsuvorst ja tangud ette, oli tegemist vargaga või mingi ajakirjandusliku eksperimendiga, millele ilmselt seda märkamata, ise jah-sõna ütesid. Nad võisid ehk soovitada varuda ja selle peale nii marru minna – arusaamatu.

Suitsuandur on kohustuslik ja hea, et see teil on. Ja juba päris kaua. Selle ajaga jõudnuks igaüks osta küll, kui tahtnuks. Ka natuke varusid suudab iga inimene endale tekitada. Eriti, kui lapsed on.

Ja sellele käole, kes ei suuda välja mõelda, kus hoiustada 5-liikmelisele perele nädalajagu joogivett. Kui sa tahaks, sa leiaks selle võimaluse. Voodi all näiteks, kapi peal, WC poti ja seina vahel, keldris, kraanikausi all, lae all ukse kohale ehitatud kapis, ukse taga nurgas…vaata ringi ja sa leiad selle koha, kus vähemalt viis 5-liitrist paaki panna. Kui mitte kõik ühte kohta, siis 1-2 kaupa. Isegi rippuvate pikkade riiete all riidekapis.

Või mis sa siis arvad, kelle töö on mingi õnnetuse või kriisi ajal tulla sinu lapsi jootma, kui sa pole viitsinud lapsevanemana isegi 4-5 päeva varu OMA lastele joogivett varuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 15:42; 24.02 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil on nii suitsu kui vinguandur olemas.

Aga elektrijuhtmete vahetus? Paljudel pole raha selleks.

Mul on taskulamp aga no ei ole küünlainimene. Siis uuriti, et mis tsngaineid ja , oi..neid ka pole. Peab olema. Varuge. Kõigil peab.

Tegelikult ka?

Ei varu ma ei küünlaid, ega kuivaineid, kobserve…

Kuule, soovitada ikka võib. Kui midagi juhtuks, siis sina kiunuksid esimesena, et kust ma pidin teadma, et osta 3 kilo tangu, keegi ei rääkinud. Paar küünalt ja toos tikke peaks tõesti ikka igas majas olema, kui just ei ole mitut taskulampi korralike patareidega ja nende varu. Parem oleks ikka, kui oleks nii paar küünalt kui ka taskulambid. Oma magamistoas üks, välisukse juures üks, elutoas või kus te peamiselt aega viidate ka üks.

Ja ma loodan, et majja, kus elektrijuhtmestik on nii käest ära ja ohtlik, et päästeameti inimene näeb seda oma palja silmaga, sa lapsi ei sünnita. Õudne vastutustunde puudumine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 15:42; 24.02 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maal on ligipääs kaevudele veel olemas,

kui on seadusekuulekad kodanikud, siis ei pruugi olla.
nt ühes eesti väikelinnas oli KIKi rahastusega linna kanalisatsioonitrassiga liitumisel sees punkt, et kinnistul asunud vana kaev tuleks likvideerida.
vabandust, aga isegi linnainimestel, kes maal vaid suvitamas käivad, on pea kõigil isiklik kogemus olukordadest, kui mingite kaevetööde või torustiku lõhkemiste tõttu pole mitmeid tunde vett.
millepärast siis meie ametnikud nõuavad, et varuvõimalus vett saada tuleb kindlasti likvideerida?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maal on ligipääs kaevudele veel olemas

Nii arvab magalainimene, kes pole ammu maale sattunud. Me pääseme puurkaevudele ligi muidugi, aga nendest vee saamiseks on siiski elektrit vaja 🙂
Salvkaeve, milles on tõesti ka joogikõlbulik vesi, on väga vähe.

Ainukene jaburus riigi poolt saadetud nõuannetes (kodusteks varudeks) on tõesti vee hulk – kus peaks olema võimalik ladustada näiteks viieliikmelisel perel kolmetoalises korteris näiteks nädala jagu vett? Õnnetus ei hüüa tulles ja ei tasuks nagu loota, et inimestel on võimalik vett varuda.

No tegelikult pole mingi probleem ka väiksemasse korterisse mahutada 5-liikmelise pere nädala veevaru, kui tõesti vaja peaks olema.
Täiskasvanu vajab ca 1,5 l vett ööpäevas (koos toidust saadava veega), seega 1,5 x 5 x 7 = 52,5 liitrit. Lisa juurde toidu valmistamiseks kuluvat vett sama palju = 105 liitrit. Ja lisa veel 15 l varu.
Näiteks selliseid kanistreid on kindlasti võimalik nt tubade nurkadesse paigutada, kasvõi kööki laua alla mõni, magamistuppa üks, lastetuppa samuti. Koha ikka leab, ruumi need eriti ei võta:)
Aga seda jah, et need kanistrid peaksid inimestel siis igaks juhuks olemas olema. Aga kes ikka varub korterisse igaks juhuks 3-4 60-liitrist veekanistrit 😀 Mitte keegi. Ja ei saa ka nõuda, et inimesed seda teeksid. Veel vähem, et neis kanistrites hoitaks/vahetataks pidevalt värsket veevaru.
Samas on see siiski iga inimese/pere oma huvides, et ta oma vajadustest ja võimalustest teadlik oleks ja mitte vaid kõrvalise abi peale ei loodaks. Sest seda ei pruugi tulla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Kodunurk Kas seadus kohustab?